i SLUISKIL Hevei Herei Herei Egyp Herei Overl Sokk P. 108, Oostkade, (1'izOte - fabriek) NOG I Uit onze omgeving. rie, en een j f 1 fc to to M fc to to to U slaagt U ons vi voor het EIEREN GOEDKOPER. Twee cent per el minder met 1 Maart a.s. De per 22 September 1947 voor de winter 1947—1948 ingestelde kippeneierenprijs van t 2 28 per kilogram voor de producent wordt ingetrokken met ingang van 15 Februari a.s. Met ingang van diejdatum is de richt prijs van kippeneieren bij aflevering door de producent wederom vastgesteld op de oude prijs van f 1.96 per kilogram. De maximum consumentenprijzen zul.en. aldus deelt het ministerie van landbouw verder mede, met ingang van 1 Maart met 2 cent per ei worden verlaagd, zodat deze dan bedragen voor de klassen I tot en met VI resp. 16, 15, 14, 13, 12 en 11 cent per ei. De handelaren zullen de eieren, welke zij na 15 Februari van de producent be trekken, voorlopig niet mogen afleveren. BONNEN VOOR WERKKLEDING. Het Centraal Distributiebureau deelt mede, dat de bonnen voor werkkleding H-l en L-l tot nader order geldig zijn voor het kopen van werkkleding. Op de bon H—1 kan men kopen: een overall, een werkpak van dril, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboraloriumjas of een mouwschort. (Deze artikelen zijn thans ook verkrijgbaar op de oude nog in omloop zijnde werkkleding bonnen A.) Op de bon L—1 kan men kopen: een werkbroek of werkjasje van keper, drill, satijn, beaverteen, Engels leer, manchester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. (Deze artikelen zijn ook verkrijgbaar op de oude werkkledingbonnen B en C.) Voor de goede orde wordt er op gewezen, dat de nummers 2 tot en met 12 van de bonnen H en L nog niet geldig zijn ver klaard. Voorts wordt medegedeeld, dat behalve de oude werkkleding-bonnen A, B en C en de nieuwe bonnen H en L (gevolgd door een cijfer) ook rantsoenbonnen voor werkkleding in omloop worden gebracht, n.l. de rantsoenen F C (waarde gelijk aan bon H), en de rantsoenbonnen F D (waarde gelijk aan bon L). De rantsoenbonnen zijn onmiddellijk geldig. GROOTS GESCHENK VOOR NED. NOODGEBIEDEN. Amerikaanse aannemers zullen ongeveer 25.000 rollen asphaltdakbedekking compleet met spijkers en cement genoeg voor onge veer 2.000 kleine woningen als geschenk naar de getroffen gebieden in Nederland sturen. J Tijdens een jaarlijkse vergadering van een aannemersbond in het Noordoosten van de V.S. werd een brief voorgelezen van een Eindhovense aannemer, die verzocht één rol asphaltdakbedekking te zenden, welke drin gend nodig was, om een aantal mensen tegen de regen en de kou te bescheimen. De vergaderden besloten onmiddellijk een actie te beginnen onder de leden van het ver bond om asphalt voor Nederland te krijgen met het bovengenoemde resultaat. EXAMEN TER VEREDELING VAN HET AMBACHT. De Vereniging ter Veredeling van het Ambacht zal dit jaar in de periode van 26 Juli en 7 Augustus a.s. te Utrecht,te Assen en te Sittard gelegenheid geven tot het afleggen van de examens ter verkrijging van de graden van gezel" en «meester'' in de onderscheidene ambachten, en wel timmeren, meubelmaken, huisschilderen, metselen, plaat en smidsbankwerker, vuurwerker, construc tiebankwerker, machinebankwerker, machi- nedraaien, lood en zinkwerken, koperwerken, modelmaken en steenhouwen. Als bijzonderheid kan worden vermeld dat ook de examens voor Meester meubel maker, smid, huischilder en loodgieter, gas- en waterfitter weer zijn ingesteld. Inlichtingen en inschrijvingsformulieren zijn kosteloos verkrijgbaar bij het Secretari aat der Vereniging ter Vetedeling van het Ambacht, Raadhuis, kamer 197, Amsterdam- C. De inschrijving moet voor 15 April a. s. geschieden. FRAUDE IN DE BORSTELHANDEL. Door enige ambtenaren is een controle ingesteld bij de borstelfabrikanten en de leveranciers van de daarvoor benod.gde grondstoffen. Bij deze controle zijn een 17-tal processen-verbaal opgemaakt waarin een totaal overtredingsbedrag voorkomt van f 312.861,09. u Borstelwerk moet aan bepaalde, in ae prijsvoorschriften gestelde eisen voldoen: o.m. de hoeveelheid verwerkte vezels. Bij één van de fabrikanten had men het borstelwerk gedemonteerd, en geconstateerd dat er te weinig vezels in verwerkt waren. Kopjeskwasten plm. 50 pet. te weinig vezels, handstoffers van cocosvezpls plm. 30 pet. te weinig vezels en vaaikwasten plm. 25 pet. te weinig vezels. In een periode van 71/J maand behaalde de fabrikant hiermede eeh voordeel van f 3000,-. L Daarbij verkocht hij handenborstels en cocos-vegers tegen te hoogen prijs, hetgeen hem in dezelfde periode een voordeel bracht van f 12.000. De grondstoffen, zooals haar en koepluimen, kocht hij tegen te hooge prijzen in. Men heefUberekend dat deze fabrikant op borstelwaren vermoedelijk een bedrag van f 29.000 teveel heeft bere kend. Voor de door hem gekochte grond stoffen had hij een bedrag van f26 400 teveel betaald. Een zestal van zijn leveran ciers hadden al een bedrag van f 23.900 teveel gerekend. Bij het controleeren van de inkoopfac turen bleek de ambtenaren, dat een tiental inkoopfacturen, meestal betrekking hebbende op den aankoop van haar- en koepluimen, met de schrijfmachine waren geschreven en daarvoor, hoewel van diverse personen af komstig, dezelfde soort en kwaliteit papier was gebruikt. De fabrikant heeft intusschen bektnd de inkoopfacturen zelf te hebben geschreven en een copie te hebben gezonden aan zyn leveranciers voor overeenkomstige boeking. Een controle bij die leveranciers wees uit dat de geldsbedragen van deze facturen wel overeenstemden met de werkelijkheid, doch de geleverde grondstoffen niet. BOND VAN OUD LEERLINGEN VAN GED1PL. LANDBOUWERS. De afd. Zeeland van deze Bond hield vorige week in de «Prins van Orar jete Goes een algemene ledenvergadering. De vergadering stond onder leiding van dhr. W. de Buck. Het jaarverslag van de secretaris toonde aan dat de vereniging thans bestaat uit ongeveer 1000 leden, terwijl uit het jaar verslag van de penningmeester bleek dat de vereniging er ook financieel niet on gunstig voor staat. u De aftredende bestuursleden, de h.n. J. M. Zeyler te Oosterland, J. de Hullu te Cadzand en Iz. de Feijter Wzn. te Axel, werden alle met grote meerderheid herkozen. Hierna volgde een inleiding door de secretaris, dhr. B. Meijers, over het onder werp «De economische ontwikkeling van de jonge boer". Deze leerzame lezing vond bij alle aanwezigen een aandachtig gehoor en had dan ook een aangename bespreking tot gevolg. Bij de omvraag kwam ter sprake waar de zomervergadering 1948 zou worden ge houden. Na enige discussie kwamen hier voor in aanmerking Axel of Kortgene. Daarna deelde de secretaris mede dat hq wegens zijn drukke werkzaamheden deze functie neerlegde, waarna in zijn plaats werd gekozen dhr. Ir. D. W. Stolp te Goes. Hierna sloot de voorzitter deze goed ge slaagde vergadering. Dei namiddags werd een gezamenlijke bijeenkomst gehouden met de vereniging van oud-leerlingen der Rijks Lanbouw- winte rschool te Goes. Deze was zeer druk bezocht en er werd besloten om meermalen dergelijke bijeenkomsten te houden, die in het belang zijn van de landbouw en vooral voor de jonge boer. ,DE ONZIN VAN HET LEVEN." In de Chr. Bewaarschool aan de ds. Jan Scharpstraat werd Maandagavond vanwege de Chr. Bibliotheekvereeniging voor een stampvolle zaal de eerste lezing gehouden, wat deze vereeniging zich eveneens ten doel stelt. Ds. Couvee, geref. predikant alhier, opende de bijeenkomst met schriftlezing en gebed, waarna hij de talrijke aanwezigen hartelijk welkom heette op deze eerste vergadering der nog jonge vereeniging. Spr. dankte voor deze zeer goede opkomst, waardoor hij ver rast was. Hij memoreerde daarna de oprich ting der Bibliotheekvereeniging, welke zich ten doel stelt het heele cultureele leven van Axel te dirnen. Hij prees de Axelaren om hun intelligentie en hun voortreffelijke eigenschappen op commercieel gebied, wat hun naam deed doordringen tot in Riga. Toch hoopte spr. dat men zich 's avonds ook nog met ernstige dingen zal bezighou den. Hij deed tenslotte een beroep op finan- cieelen steun voor deze vereeniging. Daarna betrad de schrijver-predikant ds. Overduin uit Amsterdam het spreekgestoelte, met het onderwerp„De onzin van het leven." Aan deze rede or.tleenen wij het volgende Door de onzin van het leven ziet men soms de zin heenbreken, doch ook het omgekeerde is het geval. Spr. stelt de vraag: Waar is de zin, en waar is de onzin van het leven? Met de zin vat het bestaan en van leven en dood hebben de filosofen van alle eeuwen geworsteld. Ook de Bijbel kent deze problemen. Zooals het onzinnig zou zijn een stuk bouwgrond zaaiklaar te maken en daarna te bezaaien met onkruid, zoo kan men dit voorbeeld overbrengen op het geheele men- schenleven en de vraag stallenWat levert de totaliteit van het leven per saldo op? De Prediker noemt het alles IjdelhHd. De Prediker was een wijs man, door God ge bruikt om een oplossing te geven op de laatste vragen van het leven. Vervolgens schildert ds# Overdutn den kringloop in het heelal, in de natuur en in het menschelijk leven. Het eerste is gelijk aan het laatste, en omgekeerd. En het einde van alle onzinnigheid is de dood. Volgens de moderne existentie-filosophie is de mensch op aarde, gekomen om te sterven. Dit geeft een ellendig gevoel van de zin loosheid van het bestaan (kosmische angst), hetgeen nog verergerd wordt door de atoom bom. Dan maar een argeloos genieten en niet filosofeeren en. ..na ons de zondvloed. Dan is er een aanvaarden van practische levensinstellingen, een compromis tusschen hemelsch en helsch, di.: aardsch. Het boek Prediker bevat profetischen spot, omdat het leven niet voldoet aan een bepaalden maatstaf. Ds. Overduin zegt dat wij dankbaar moeten zijn, dat Uod ons dit boek met deze problematiek heeft gegeven. Uitvoerig wijdde spr. uit over de beteke nis van het boek Predikfr. Wij moeten boeken naar het doel er de waarde van het geven. Ons leven is als een voetbal die voortgeschopt wordt, want steeds grijpen wij naar de toekomst, een schoolgaand kind verlangt naar het einde van zijn school jaren enz. enz. Onze vloek is, dat wij het eeuwige leven niet kunnen bezitten, omdat wij ons zelf willen verrijken aan al de dingen dezes levers, maar zonder Christus. De onaantastbare waarde, het doel van dit leven isChristus. Deze boven alles, dus boven bezit, positie, huisgezin, enz. Vreest God, houdt zijn geboden, zegt spreker. Te midden van de onzin van deze wereldhet kruis, Spr. hoopte tenslotte dat God ons doet sterven aan alle wereld gelijkvormigheid. Geslaagd levenis een leven, dat gebor- gen is in de genade van Jezus Christus. Ds. Overduin eindigde tenslotte met dankgebed. Ds. Overduin toonde zich een boeiend spreker, die zijn gedachten scherp formu- jen hu weg 2. hier 1 skaarti prijs dstiijd )e uits urgelijl o\ Huweli luweli Jan., Paula aardus itonne Qtboo 1 /an., Kihals By Ad ilerneli Berl rekhat Wew v. Ge Elzi orge, ara Su jan., ancina Jan., in Au Rncl (ra Ht i Cecil erneuz )ved Aarth rlllus kgek Corne otterde ederla Ri tan Ko Vertn Alfrei t 1 Ten huize, 's Maandags, Dinsdags, Vrijdags en Zaterdags van 9 tot 3 uur. (De bus van Hulst—Koewacht stopt op verzoek voor de deur,) vertoond. „MORGEN IS VOOR EEUWIG" zal U heden, morgen en voor eeuwig b(jbl(jven. Komt ook deze schlager zien. Om teleurstelling te voorkomen, bespreekt tjjdlg Uw plaatsen. Toegang 14 jaar. drogen). 1 Marktkraam (lang 4 meter). 2 oekzeueii prima, 3x4 meter. 1 Herenrtjwlel met banden (Ballon) als nieuw, 22 hoog. 1 Pendax Rijwiel-aanhangwagen op luchtbanden (nieuw) m. koppeling. 1 Handwagentje op luchtbanden, als nieuw, t Ligstoel, eiken. 1 elefr trlsche Wandlamp (gebrand koper) 1 Bokskalf tere Schoudertas, zwart. 1 Radiokast v. zelfbouwers (opge legd). 13 Kg. bussen Hulshoudverf (bruin, rood roodbruin). Alle artikelen in prima staat en kwaliteit. S1NGELWEG 2, AXEL. Di De •choc loch e di c en I* r „.wil .au ud yiuuiato uiauiauBuut) mm, OOll

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 2