1 r lk verkoos ae vrijiieiü „M Wi W* Wa Geci Meer verantwoord Imkeren. Fa. J. C. VINK, Boekhandel, Markt 12, Axel f 2.< Fa. J. C op D01 Voor Fa. J. H. H. Bijer. Fa J. C. Vink Boekhandel Axel De Hand van het Gezag. IQ Jaarbo Boekhandel Do avonden zijn nog lang, Stichtii door in Mede Richard Flii Kees Brussf Adolf Rijkens Toegangsp niet 1< Ki AXEL Fa. J HULST Muz KOEWACHT SAS VAN GE SLUISKIL M TERNEUZEN Busvert v. Hulst (Ma Koewacht (c v. Terneuze Westdorpe I Sluiskil bru( Opgave vt aan bovenst Actetas; V Vulpotlc voor pal< palen, sc. behande Terug naar het Vaderland. Het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt", dat op 17 Januari van Batavia is vertrokken, zal vermoedelijk op 15 Februari a.s. te Amsterdam aankomen. Vele Zeeuwen zullen hiermee repatrieeren. Op de volledige passagierslijst, die mo menteel aan ons bureau voor een ieder ter inzage ligt, komen uit onze omgeving de volgende personen voor Koninklijke LandmachtC. P. Dieleman, korp., S. Hamelink, korp., A. K. R. Knieriem, korp., A. de Putter, C. de Putter, M. de Putter, Th. de Putter, J. Roose, A. M. Rouw, J. Scheele, korp., P. Schuitvlot, G. F. van Tatenhove, J. Wolfert. K.N.I.L. en Burgers W. Dieleman, W. Dieleman-Waterreus, W. A. Dieleman, L. Dieleman, M. J. A. 't Gilde, N. 't Gilde-van Rijen. MariniersP. Dieleman, tijd. sergt. O.V.W. K.V., Axel. P. A. Freijser en E. P. Giele van Bosch- kapelle. Th. van Goethem, korp J. F. Hemelaar, V. G. Reunis, korp., Cllnge. IfcH. C. M. Dalmijn, S. M. en D. Koole, Graauw. J. Deij, korp., J. van Dixhoorn, M. Rie- mens, Hoek. F. de Blaey, J. Blankaert. J. E. Blommaert, B. Breyaert, R. P. Fruytier, J. Lucasse, Th. Wullems, G. Pouwels, serg. maj. Hontenisse. F. M. Blommaert, F. Maes, E. A. Nijs, A. E. van Overmairen, korp,, L. H. Ver- straeien, Hulst. J. A. de Wolf, F. Wijnacker, Koewacht. R. J. M. Fassaert, kapt-, Lamswaarde. G. C. Cerpentier, korp., Nieuw-Namen. E. Wulfaert, sergt. maj., Sas van Gent. J. E. Lioen, sergt., Sluiskil. A. J. Breyaert, P.L.J. Franken, P. J. van Remoortere, sergt., E. Rietjens, R. P. Ver dunnen, F. A. v. d. Wiele, korp., Sl. Jansteen. J. Back, sergt.. J. J. Back, korp., I J. Back, H. Bos serg.. E. H. Cattoir, L. Dezutter, M. Dooms, sergt., J, Gort, M. Hamelink, D. J. Helmendach, korp., A. Lensen, sergt., R. H. Le Mat, C. Pattist, sergt., P. Paulusse, H. M. Ploegaert, E. A. H. Stockman, P. L. Ver- cauteren, korp., M. C. de Vos, korp., J. Welleman, sergt., F. A IJsebaert, sergt., Terneuzen. J. Platjouw, G. A. E. Audenaert, T. Suyj O.V.W.-K.V. Westdorpe. ^J. A. Dees, korp., H. A. Geensen, le luit., J. Hamelink, P. den Hamer, J. de Koeyer, Chr. Scheele, j. H. Verhelst, A. G. Verlinde, korp., J. J. Verlinde, korp., M. C. de Vos, korp., Zaamslag. R. M, de Groene Zuiddorpe. Aan boord van het m.s. „Kota Inten", dat vermoedelijk op 12 Februari te Rotterdam zal aankomen bevinden zich nog A. A. Ver- straten en G. A. van Overmeire Axel, A. D. de Waele Terneuzeu en J, de Wijn Nieuw- Namen. Hengstenkeuring te Axel. Vanwege de Vereeniging „Het Nederland- sche Trekpaard" werd Woensdag op het terrein der V.V.Z F. alhier de hengsten keuring gehouden, waarvoor groote belang stelling bestond, niet alleen uit Zeeuwsch- Vlaanderen, maar ook uit andere deelen van on3 iand en uit België. Een nieuwtje en ook een groote verbete ring voor een vlot verloop der keuring was de aanwezigheid van een luidsprekers- installatie op het terrein. Ook over de nieuwe keuringsbaan was men over het algemeen weer vol lof en het blijkt wel, dat het Axelsche concoursterrein steeds moderner wordt ingericht, welk loffelijk streven in de paardenfokkerswereld ten hoogste wordt gewaardeerd. Wat de kwaliteit der voorgebrachte dieren betreft, deze was zeer goed en bewees weer eens, dat de paardenfokkerij in deze streek gestadig op hooger peil wordt gebracht. Dc jury bestond uit de heeren W. J. L. de Groof, Kruingen, voorzitterHenry Boo- neni Neer, lid, en A. Bax Gzn., Zeven- bergschen hoek, arbiter. Goedgekeurd werden de volgende heng sten Marquis van den Zeedijk, van Abr. Haak Czn. te ZaamslagAnton van Berkenhof, van Honoré Kerckhaert te Breda, H. de Maat te Stoppeldijk en gebrs. Al., C. en P. Serrarens te Ossenisse (opgenomen in Keurstamboek)Clairon van Groede, van Fa. F. Dekker te AxelNico van Annie, van C. A. Dekker Czn. le AxelHerman van Catharinahoek, van Wed. Jac. de Feij- ter Czn. te BoschkapelleHans van de Spank van kinderen H. Bonte te Koewacht Max van Hautain van dezelfde (opgenomen in Keurstamboek)Clairon van Marquis van L. den Exter te SluiskilCertain van Othene, van Anth. Dekker Jzn., te Zaamslag (opge nomen in Keurstamboek); René van Wed. Jac. de Feijter Czn., te Boschkapelle Avenir van Edith van W. L. den Hamer, te Axel Briana van Nico, van Joh. Missu, te Zaam slag. Rechtszaken. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 23 Jan. '48 in het Kantongerecht te Terneuzen. J. E. de C24 jaar, wonende te St. Jan steen, was op 24 Augustus '47 te St. Jan steen festival aan het vieren. De politie regelde het verkeer en had reeds verschil lende malen wielrijders verwijderd, die op den hoek Wilhelminastraat—Hoofdstraat waren blijven staan, hetgeen zeer hinderlijk was voor het overige verkeer. Op zeker oogenblik bleef de C. ook op genoemd punt staan. Toen de politie hem daar wilde verwijderen, gaf hij hieraan geen gevolg en bleef onbewegelijk staan, en antwoordde „Ik ga staan, waar ik wil, waarom moet lk hier weg?" Wegens het opzettelijk niet voldoen aan een politieverordening werd aan V. proces-verbaal aangezegd. Toen de politieman zijn aanteekeningen wilde maker, werd hem dit echter belet, doordat C. het potlood met kracht uit de handen trok en dit van zich afwierp en C. daarna nog met een zijner handen een hevigen Rlag op den schouder van den politieman gaf, gevolgd door een tweede slag, die boven op zijn hoofd terechtkwam. De noodige assistentie was weldra ter plaatse en C. werd naar het bureau van politie te Hulst overgebracht, alwaar hij over zijn zonden kon nadenken. Hij werd thans veroordeeld tot een geldboete van f30 subs. 15 dagen hechtenis. Wegens oplichting stond terecht de 26- jarige S. W. de R. te Zaamslag. Op 9 Sept. '46 had hij te Terneuzen en op 1 April '47 te Hulst door het aannemen van een valsche hoedanigheid als werknemer, ter wijl de R. in dienst was bij aannemer P. de Regt te Terneuzen, voor wiens reke ning hij eenig gereedschap had gekocht, eenige arbeiders bewogen tot afgifte van een aantal gereedschappen. Hij werd hier voor veroordeeld tot 1 maand gevang. L. A. S., een 45-jarige loodgieter uit Sas van Gent was als loodgieter in dienst bij de fa. Vlek te Hulst. In het jaar 1946 had hij een karweitje te verrichten te Sluis aan de R K. kerk en het Hesdo-huis. Op het ter rein van het Hesdo-huis lag een partij lood en toen die partij er na eenigen tijd nog ter plaatse aanwezig was, besloot S. deze partij maar met eigen handwagen te vervoeren en zich toe te eigenen. Er bleek totaal aan wezig te zijn 360 kg. lood en 321 kg. zink en hij verkocht dat aan een opkooper voor f 149,73. Hij dacht een buttenkansje te heb ben, doch het kwam anders uit, want thans veroordeelde de Politierechter hem tot f120 boete, subs. 30 dagen hechtenis. De 37-jarige groenten- en kolenhandelaar W. A. van D. nam op 3 Oct. '47 te Ter- neuzen ongeveer 68 kg. steenkolen weg, welke toebehoorden aan den brandstoffen- handelaar A. H. L. Hamerlinck te Terneuzen. Hij werd veroordeeld tot f50 boete subs. 25 dagen hechtenis en 3 maanden gev. straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De Axelsche vischhandelaar W. K., 20 jaar oud, mishandelde op 9 November '47 te Axel P. Maat en J. Wisse, door hen opzettelijk een of meer vuistslagen op of tegen de armen te geven, waardoor deze menschen pijn ondervonden. Straf: f50 boete subs. 20 dagen hechtenis en 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De 34 jarige G. M., timmerman-aannemer te Hoek had zonder toestemming te vragen aan het College van Algemeene Commis sarissen voor den wederopbouw voor den bakker Oosterling aldaar herstelwerkzaam heden verricht, bestaande uit het maken van een nieuw winkelkozijn met raam en het vernieuwen van het achterste gedeelte van de etalagekast. Dit kostte hem f75 boete subs. 25 dagen hechtenis. Iets dergelijks is ten laste gelegd aan de 61-jarige J. K., timmerman-aannemer te Vogelwaarde. Deze man had in de Dorpsstraat te Vogelwaarde een werk uitgevoerd zonder genoemde toestemming van het College van alg. commissarissen, bestaande uit het optrekken van een drietal muren, het aan brengen van twee ramen met kozijn, het aanbrengen van een deur met kozijn, als mede het aanbrengen van een plat dak. Deze overtredingen zijn in dezen tijd niet te tolereeren. J. K. werd veroordeeld tot f 125 boete subs. 1 maand hechtenis. De 28-jarige A. J. M. van Gchauffeur te Axel had een huisbel van zijn patroon uit diens magazijn weggenomen eh bij zich thuis aan de voordeur van zijn woning ge monteerd. Je moet er maar op komen. Dit kostte hem f 40 boete subs 20 dagen hech tenis. 151 153 156 157 158 Nieuwe bonnen. Voor het tijdvak van 1—14 Febr. Bonkaarten KA, KB, KC 802. Melk 4 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees gram margarine Melk Vlees Vlees Boter 300 vlees 250 gram boter of of 200 gram vet 159 Boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet 170 Alg. 1800 gram brood (tot 7 Febr.) 171 Alg. 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (tot 7 Febr.) 172 Alg. 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 173 Alg. 125 gram koffie 174 Alg. 50 gram thee 178 Alg. 500 gram sinaasappelen (voor-inlevering) 163 Reserve 800 gram brood (tot 7 Febr.) 166 Reserve 400 gram brood (tot 7 Febr.) Bonkaarten KD, KE 802. 653 Melk 12 liter melk 656,657 Vlees 100 gram vlees 658 Boter 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 659 Boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 670 Alg. 400 gram brood (tot 7 Febr.) 671 Alg. 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (tot 7 Febr.) 672 Alg. 200 gram brood (tot 7 Febr.) 678 Alg. 1 kg. sinaasappelen (voor-inlevering) 663 Reserve 400 gram brood (tot 7 Febr.) 665 Reserve 100 gram kaas of 125 gram Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 (bijz. arbeid, a.s. moeders) 1053 Brood 800 gram brood 1058 Boter 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 1052 Marg. 250 gr. margarine of 200 gr. vet 1054 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 1059 Eieren 5 eieren 1057 Melk 5 liter melk 1051 Vlees 300 gram vlees 1056 Vlees 200 gram vlees De bonnen voor sinaasappelen moeten uiterlijk op 7 Februari a.s. bij een detaillist in groente en fruit worden ingeleverd. Gedachten over moderne b(jenteelt en hun practisohe uitwerking (door A. WEISS) f 1,90 Voorhanden b(j Prijs f 4.95. Wilt U zeker zlin van een exemplaar 1 BESTELT HET DAN NU een golf van lachorkanen. STAN en OLIE als straatvegers en studenten ver oorzaken de gekste situaties. Als byfilm Een cowl/oy van bijzonder gehalte Toegang 14 jaar. .-ccke en u .11 o .-]Komer Ie ziji Ivan h om it uogel •iUiKiiiiimiiitiiiiiiiiiiiiiiii Wendt V vc v. Swaay 1 Gips' Hout Houtbereid Houtbereid Creosoteeri lrnfQiln7t> Ir 3 33 1 in

Axelsche Courant | 1948 | | pagina 4