Verdachte de W. die dan terecht staat, verklaart dat hij 4 beesten van P. in de wei heeft gehad, waarvoor hij f50 kreeg. De beesten waren er meerdere dagen. Uit verklaringen van getuige Haineriinck blijkt ook dat er meerdere malen sporen van vee zijn ortdekt van de hofstede van de W. naar de grens. Qet. Mattheijssen verklaart, dat hij vee vanaf de hoeve van de W. naar België heeft uitgevoerd. De Officier van Justitie 2egt in ?ijn requi sitoir, dat de feiten vast staan. Verd. heeft geld is ontvangst genomen voor rijn be moeiingen. Hij heeft zich het meest aan stalling van vee voor frauduleuze uitvoer schuldig gemaakt. Hij eist 3 maanden gevangenisstraf met afirek preventief. Mr, van Son, ook raadsman voor deze verdachte, zegt dat zijn cliënt niet een der grote stalters is. Uit smokkeltechnisch oog punt bekeken is het bedrijf van verdachte zeer ongunstig gelegen. Op deze dagvaarding zal z.i. verdachte moeten worden vrijgesproken, terwijl van ernstige medewerking van verdachte aan deze smokkelzaak niets is gebleken. UitSf raak 3 maanden gevangenisstraf voor waarde lijk met 3 jaar proeftijd en f 300 boete subs. 3 maanden hechtenis. R. O. B, bekent ter zitting de feiten. P. gaf f 10 per stuk. Hij heeft niet gezien dat 's nachts de beesten werder, weggehaald en over de grens gebracht. Controleur Brasser zegt dat hier het stallen van 57 beesten is komen vast te staan. De Officier van Justitie zegt van alles op de hoogte te zijn. Eis 5 maanden gevangenisstraf met aftrek preventief. Mr. P. C. Adriaanse vraagt te volstaan met een voorwaardelijke straf, zo nodig ge combineerd met een geldboete. Uitspraak 3 maanden gevangenisstraf met aftrek preventief (B. heeft reeds 3 maanden in voorarrest gezeten) en f 500 boete subs. 2 maanden hechtenis. De 29-jarige Q. F. de B., landbouwer te Nieuw Namen, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg vanaf 16 Aug. 1947 is een vijftal feiten ten laste gelegd, in een dagvaarding nog wat groter dan die van P. Hij heeft in de smokkel handel een voorname rol gespeeld er, heeft meerdere runderen in voorraad gehad en afgeleverd. In strijd met het erkenningsreglement heeft hij runderen en paarden verhandeld. Verder is hem ook ten laste gelegd het vervoeren in de grensstrook van runderen en paarden, dat hoort er nu eenmaal zc bij. Om deze smokkel behoorlijk te laten fur.c- tionneren had hij ook de stal Iers H. H. de W. en R. O. B. voornoemd in de arm ge nomen. Van hun bedrijven uit wera dan de „export" in orde gebracht. Ter zitting bekent verd. ongeveer alles (dit is n.l. niet zijn gewoonte). Hij heeft gehandild met B, die hij altijd op de markt te Hulst ontmoette. Hij leverde vee af bij de boeren en vandaar werd het vee over de grens vervoerd. Hij eikent 12 paarden en 7 koeien gesmokkeld te hebben. Verschillende getuigen bevestigen hetgeen de Bock heeft bekend. De Officier van Justitie zegt dat de B. thans zoveel bekent, ais hij denkt dat nuttig en nodig voor hem is. Het wettig en over tuigend bewijs acht spr. bewezen. Het smokkelen zit de tam. de B. in het bloed. Vroeger opgelegde straffen hebben weinig geholpen, zodat hij thans meent 2 jaar gevangenisstraf met aftrek preventief te moeten eisen. Mr. v. d. Oever uit Den Haag, acht het requisitoir enigszins tegenstrijdig en vindt dat de eis alle grenzen ie boven gaat. Pi. gaat alle punten 'van de dagvaarding na en wijsl er op dat verd. het plan heeft naar Canada te emigreren. Hij vraagt zo mogelijk ver dachte in vrijheid te stellen Uitspraak 1 jaar gevangenisstraf met afirek preventief. Uit onze omgeving. Toen Maandagavond een vrachtauto, geladen met boomen, op de plaats van bestemming in de Walstraat arriveerde, brak een ketting, waarmede deze boomen van respectabelen omvang op den wagen be vestigd waren. Een deel van den ketting vloog met greote kracht door de ruit van een kapperszaak aldaar en een zware boom plofte met een vervaarlijken slag op den grond. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. PREDIKBEURTEN. Oudejaarsavond. Ned. Heiv. Kerk 6 uur Ds. P. J. Pennings. Oeref. Kerk. 6 30 uur Ds. D. Zemel Geref. Kerk. (Ds. Jan Scbarpstraat 1). 5 uur Di. D. J. Couvée. Geref, Gemeente. 5.30 uur Leesdiensf. Nieuwjaarsmorgen. Geret. Kerk. 9 uur. Ds. D. Zemel. Geref. Kerk (Ds. Jan Scharpstraat 1). 10 uur Ds. D J. Couvée. Geref. Gemeente. 10 uur Leesdienst. HET KERSTFEEST. Evenals vele malen tevoren vormde het Kerkconcert der Christelijke Zangvereni ging „Asaf" alhier op Tweeden Kerstdag het hoogtepunt der verschillende Kerstvie ringen. En ook evenals op vele andere Kerstdagen stroomden vele bezoekers uit den omtrek tegen den aanvang het gebouw der Gereformeerde Kerk binnen. Voor liefhebbeis van goede muziek en zang was deze avond dan ook één van waar kunstgenot. Behalve het gemengd koor van „Asaf", dat onder zijn bekwamen directeur, den heer P. C. Brakman, tot in wijden omtrek zoo'n uitstekende reputatie geniet, werkten aan de uitvoering mede onze vroegere stad genoot, de bas-zanger, de heer F. Dieleman Pz., thans te 's-Gravenhage, de heer Const, v.d. Elshout, tenor en mej. Marie van Wljck, alt-zangeres. Dank zij de medewerking van de musici Wisse en Kowatski alhier weid ook nog medewerking verleend door dhr. Alfons Ellegiers (cello) en Rik Langewouters (alt viool), benevens verschillende andere uit stekende krachten uit het naburige St. Niklaas. De hoogtepunten van deze avond waren de cantate's „Ich habe genua" vanjos. Sib. Bach, bassolist dc heer F. Dieleman en de siotcantate eveneens van Bach„Qazu ist erschienen den sohn Gottes", waarin de 3 genoemde solisten optraden en waaraan het volledigs versterkte orkest nvdc", werkte. Het behoeft geen betoog, dat de uitvoering in ademlooze stilte werd gevolgd. Het geheel dwingt dan ook de bewonde ring af van ieder, die eenigszins goede muziek en zang weet te waardeeren en da heer Brakman, die de algeheele leiding had, heeft weer eens te meer bewezen, dat hij tegen geen moeilijkheden, hoe groot ook, opziet. Cbder zijn leiding zal „Asai" zeker in staat zijn, steeds grooter prestaties te leveren. En deze avond èn de uitvoerders, èn het publiek zal deze avond tot groote tevreden heid stemmen. Ook voor de Kerstviering der kinderen was op uitstekende wijze gezorgd, zoowei in de Fröbelscholen als in de Zondag school. Niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouders is het een genot, bij de brandende K rstboom de aloude Kerstver halen te beluisteren en het gezaag der kinderstemmetjes verhoogt de stichtelijke sfeer van deze bijeenkomsten. Hoewel de belangstelling voor de Kerst- boomen in ons land var, jaar tot jaar toe neemt, is het r.og steeds niet mogelijk deze beide Keistdagen geheel en al te vieren op de wijze, waarop goede Christenen dit zou den behooren te doen. Moge ieder tot het besef komen, dat hei ons goed doet, deze dagen rustig door te brengen in familie- of vriendenkring er. zóó het Kerstfeest doen beantwoorden aan zijn ware beteekenis. EXTRA VLEESCH. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor het tijdvak van 24 Dec. '47 t.em. 4 Jan '48 de bonnen 060 Algemeen en 581 Algemeen zijn aangewezen voor het koopen van 50 gr. vleesch. KOEWACHT. Schieting. Aai de schieting bij Th. David namen 49 spelers deel. Uitslag Hogevogel: H. Jesoirens; zijvogels: C. de Conir.ck en L. de Moor. Hoogste aantal vogels: J. Gerres (5). Alweer diefstallen. Dezer dagen werd weer op verschillende bedrijven gestolen. Bij dhr. V. 100 kg. vlasbij dhr. van R. enige zakken tarwe en gerstbij dhr. de C. werden de „heren" op heterdaad betrapt, doch konden het hazenpad nog kiezen. Toneel. Op 2e Kers'dag werd het drama „Ik heb een mens gedooa" van M. Rostand voor de derde maai opgevoerd. Niet minder dan 450 personen gaven voor deze uitvoering acte de presence. Nog nooit heeft de Toneelvereniging ten derge lijk succes gekend. Geslaagd. - Voor scheidsrechter van de K.N.V B., afd. Zeeland, slaagde de heer A. Aper, alhier. OVERSLAG. Biljariprijskamp. - Zondag w?rr- in het café bij Edm. D'hert een biijartprijskamp gegeven waaraan 30 spelers deelnamen. Uitslag: 1. M. Schaut—Goossens2. van Gassen—de Backer3 R. de la Ruelle— de Bos4. A. D'hert—de Bruijn. Toneeluitvoering. Tijdens de Kerst dagen werd door de muziekvereniging „Concordia" enige toneelavonden gehouden. Tevens werden zangnummers en voordrach ten gegeven. De avonden mogen ten zeerste geslaagd worden genoemd, zowel wat be treft dc opvoering dan wel de belangstelling. Beide avonden was de zaal geheel uitver kocht. Het blijspel „Ratteke" viel zeer in de smaak, te meer daar het bijzonder goed werd gespeeld. Ook de verrassingen van de beroepsspeler Piers, waren bijzonder interessant en hij heeft de lachspieren van alle aanwezigen in beweging gebracht. Benoeming pastoor. Dezer dagen ont ving de Z. Eerw. Heer Pastoor van Overslag bericht dat hij zeer binnenkort zal worden overgeplaatst naar Wor.delgem (Genl). De pastoor heeft alhier twee parochies, n.l. Hollands en Belgisch Overslag. Hollands Overslag valt bij uitzondering onder het Belgisch Bisdom Gent. Var. een nieuwe benoeming is nog niets bekend. Een en ander zal2 enige vertraging ondervinden in verband met het overlijden van de bisschop van Gent, Z, Exc. mgr. Coppieters. Omtrent het afscheid en de Inhuldiging komen wij te zijner tijd nader terug. SLUISKIL. Toneelavond. Vrijdagavond gaven enige Kajotters in het Parochiehuis een opvoering van „De ziekte van Oom Chris", blijspel in drie bedrijven, door Herman Burger, in zijn openingswoord zei de Eerw. pater Virgilius, dat ditmaal, wat verwacht kon worden, geen zwaar stuk zou worden gtgeven, doch een luchtig spel. Er is reeds te veel in deze wereld om over te brullen, zodat een blijspel meer op zijn plaats is. Het gaat hier om een oude grommige rentenier, Chris Dapper, die zich inbeeldt met allerlei ziekten behept te zijn en zijn omgevirg voortdurend afsnauwt. Het meest heeft hiervan te lijden de brave huisknecht Bastiaan, die zijn rol uitstekend vertolkte en, goed gegrimeerd, het echte lype van de oude gedienstige gaf. Hoogst komische scenes tussen beiden kwamen voor en de vertolker van de hoofd rol was weer kostelijk in zijn onravolgbare grimassen. De neven Laurent e r Albert zetten hun beste beentje voor om hun oom te helpen en ook de oüd-compagnon Andreas trachtte hem te genezen. Waar de dokter en de kwakzalver eveneens geen succes hadden, lukte het de straatmakers Nelis en Heir, die zich voordeden als magnetiseurs, om de brompot op hardhandige wijze weer op het goede spoor te brengen. Hij gaai weer aan de arbeid, wordt wederom menselijk tegenover zijn omgeving en is alle ziekten vergeten. Voortdurend wad gelachen om de kod dige momenten in dit vlot geschreven en gespeelde stuk. Filmnieuws. BLEKE BET. Op Nieuwjaarsdag brengt „Het Centrum" de hervertoning van deze Nederlandse film. De film geeft het leven weer van een categorie mensen uit de welbekende Amster damse volksbuurt „de Joröaan". Het geheel is nog al van de kluchtige kant bekeken, alhoewel een vechtpartij natuurlijk ook niet ontbreekt. Men zal bij het zier. van deze film, met zijn échte Jordaan-dialect, zijn zorgen voor een paar uur vergeten. SPORTNIEUW! V o e t o a AXEL-CORN BOYS 7-2 Bezoekers werden reeds in eerste helft beslissend geslagen. Deze op Tweeden Kerstdag gespeelde wedstrijd heeft wel bewezen, dat onze stadgenootcn de superieure ploeg vormen en hun leidende plaats op de ranglijst ten volle verdienen. Alleen het eerste kwar tiertje wist de Sassche ploeg een ve'd- meerderheid aan den dag te leggen en een periode van spanning te veroorzaken, doch spoedig namen onze jongens het heft In handen en drukten hun meerderheid in zeven doelpunten uit. De laatste match in het verstreken jaar was wel een succes 1 Het spelverloop. Als om half drie referee Verhelst uit Roosendaal de beide ploegen laat aantre den, trotseeren meer dan 2000 toeschou wers den kouden wind. De gasitueren dilmaal in blauw shirt spelend missen Deij en P. Vcrpoorte, die op de gewone plaatsen zijn vervangen door den Engels man en Borghstijn. Onmiddellijk neemt de oranjepioeg het spel in handen en ontstaat een gevaarlijk moment als een hard schot van de Axel- schfe doelpaal terugspringt. Een vrije schop wordt keurig door Verpoorte weggekopt, waarna een aanval der thuisclub, geleid door v.d. Velde, zonder resultaat blijft. Op tieuw zwermen de oranjehemden voor het doel der thuisclub, en onze goed spe lende halflinie kan niet verhinderen, dat de gasten enkele hoekschoppen forc waarbij Dieleman zich weer van zijn zijde laat zien en Watraven keurig werkt. Als onze linksbinnen en rechts tevergeefs het net der Boys hebben ge moet Henk er weer aan te pas k waarna Dobbelaar uit een vrijen trap schiet. De Boys ondernemen dan een gevaarlijke aanvallen, waaruit zij hoeksi pen afdwingen en bij de laatste hebbi succes met een fraaien kopbal (0—1), geen halve minuut «later rent v.d. I met een sneltreinvaart op het Sassche1| en besluit zijn rush met een harden!, die doel treft (1 1). Als onze dg een hard schot van lirks onschadelijk gemaakt, stormen de blauwhemden wi het Boys-doel af en Borghstijn gei een voorzet van Jonkman zijn ploe leiding (21). Bij een rieuwe att?qu th\i sc'iub wordt Jonkman niet zacht: opzij gezet doch vlak daarop kogelt belaar nummer drie in het net (3—1), enkele mooie kansen voor onze ploej loren zijn gegaan, forceeren de Boji hoekschop, doch de Jager kopt keurig De gasten blijven gevaarlijk en het net te vinder, dcch het doelpunt geannuleerd, waarna de Boys-midvoi kans van den dag mist en oen Enge! naast scbW. Zoo verstiijkt de tijd mei selende momenten, waarbij de Axt! aanvallen het talrijkst en het gevaar zijT). Opvallend is hoe mid-\oorv.d, voortdurend wordt bewaakt en de st wind het spel wel eenigszins afbreuk, Bij een der Axelsche aanvallen ontt/aal korte schermutseling, waaruit M hard inkogelt (4—1) Met dezen stand de rust. Na de hervatting golft het spel gei tijd h;en en weer. Jonkman is doorgebi doch zijn schot faalt en Dieleman ste hatd scnot van den Boys-midvoor, wi een harde kogel van den Engelsman treft (5—1). Dieleman moet erkeiei handelend optreden en bij een scrim voor de Axelsche veste wordt de bal gewerkt. Hoewel hel tempo wel wal mindert, zijn de blauwhemden nog en uit velschillende aanvallen weet man den voorsprong te vergrooten (6 waarna v.d. Velde en Dobbelaar naasll len en Brrgslijn in handen van den man schiet. Nadat een Boys-aanval is slagen, brengt v.d. Velde uit een m van Dobbelaar den stand op 7-1. Boys ondernemen verschillende sunt en bij een schermutseling voor het K sche doel wordt een strafschop toegeki die door W. Jansen in een doelpunt n omgezet (7—2). Spoedig daarna komt einde. JUNIORES. Axe 1—Terneuzen 0—0 De oranje- en de roodzwarte juni bekamplen elkaar Vrijdag in een vi wedstrijd. De knapen bleken reeds een vrij behoorlijke technische yaardig te beschikken. De strijd met wisselt kansen eindigde met dubbel blanken sli CORN BOYS li—AXEL 11 3-0. Axel's tweede moest in Sas van Gent' in het zand bijten. We hopen dat dil laatste nederlaag zal zijn en dat 2i een zoo sterk mogelijke opstelling dec petitie tot een* succesvol einde n brengen. AXEL III-R1A W. II 3—2. De oranjehemden openden de scored hun midvoor, waarna de roodhemdenjt maakten. De linkervleugel der thuisc bracht den stand op 3—1. Na de maak'en de gasten nog een legcnpunt, wijl de gastheeren legio kansen om i brachten. Intensieve training is voor geen overbodige luxe. VOGELWAARDE I-KOEWACHT I 2 Heeft Koewacht enige tijd aan de gestaan, de laatste weken gaat het meer voor de wind. Zondag moest zelfs tegen Vogelwaarde het loodje lef zij het dat K»uwacht geenszins de mir.d was. Het ontbreekt Koewacht ten er male aan goede schutters. Nieuwe bonnen. (Voor het tijdvak van 4 t.e.m. 17 Januari 1948.) Bjnkaarteri KA, KB, KC 713: 091 Melk 3Vj liter melk, 094 Me liter melk, 095 Melk 61/, liter melk, Vleesch 100 gr. vleesch, 097 Vleesch Bonkaarten KD, KE 713: gr. vleesch, 098 Boler 250 gr. marge"1 of 200 gr. vet, 099 Boler 250 gr. m«t rlne of 200 gr. vet, 114 Alg. 100 gr. ka of 125 gr. korstlooze kaas, 116 Alg. gr. biood (geldig t.e.m. 10 Jar. a.s.), Alg. 400 gr. brood of 1 rantsoen vermice e.d. (geldi.g t.e.m 10 Jan. a.s.), 118 A 125 gr. koffie (reeds aangewezen), 119" 50 gr. thee (reeds aangewezen), 103 ReSfh J lilfm II'"1 M

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 2