geschenken Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Frankeering bij abornemenf, Axei. ZATERDAG 15 NOVEMBER 1947. 62i JAARGANG No. 10 die kort geleden voor een nabehandeling in het gasthuis voor ooglijders te Utrecht werd opgenomen, thans weer op paleis Soestdjjk teruggekeerd. GIFT VAN DE KONINGIN AAN HET RODE KRUIS. De Koningin heeft aan het Nederlandse Rode Kruis f 75.000 geschonken. Het is de wens van de Koningin, dat deze som zal worden gebruikt voor de vorming en uitrusting van de Rode Kruis-teams, die tot heil van de Indonesische bevolking werkzaam zijn. TWEE MUD KOLEN VOOR GROTE GEZINNEN. Aan gezinnen, welke op 1 Nov. j 1. uit acht of meer personen bestonden zullen binnenkort rantsoenbonnen worden uitgereikt voor twee eenheden brandstoffen. Deze rantsoenbonnen zijn te beschouwen als een toeslag op de reeds eerder verstrekte gezinskaart. Inwonenden, familie- en per soneelsleden mogen in dit minimum van acht personen worden medegerekend, mits aan deze personen niet reeds eerder een brandstoffenkaart voor kamerbewoners werd uitgereikt. Datum en plaats van uitreiking van deze toeslagbonnen zullen door de plaatselijke distributiediensten nader worden bekend gemaakt. Gedurende de maand October. WESTDORPE. Huw.-aang. Alouisius P, Jonkheym (van Hontenisse), 32 j. en Irena M. Janssens 25 j. Pieter W. Millenaar, 23 j. en Agnetha Pijn- acker, 27 j. Herman M. Vervaet, 36 j. en Suzanna A. M. Baecke, 29 j. Gehuwd. 1. Alfred C. Audenaerd, 27 j. en Celina M. de Coster, 30 j. 2. Leon Taelman (van Hulst), 24 j. en Rachelle Janssens, 23 j. 4. Georges van Herreweghe (van Zelzaete), 23 j. en Denise van Hijfte, 22 j. 28. Alouisius P. Jonkheym (van Hon tenisse), 32 j. en Irena M. Janssens, 25 j. 29. Pieter W. Millenaar, 23 j. en Agnetha Pijnacker, 27 j. Geboren. 11. Freddy E. E.j z. van Remi E. Soethaert en Irma M. L. Verschorre (geb. te Terneuzen). Overleden. Geen. Loop der bevolking. Ingekomen: Leon Taelman, van Hulst. Josée E. van Troost, van Groede. Celina D. van Bambost, van Sas van Gent. Mag- dalena M. van Damme, van Sluis. Eugène St. d'Hooghe, van Dordrecht. Gustaaf Wauters, van Sas van Gent. Alouisius P. Jonkheym, van Hontenisse. Vertrokken Aimé F. E. Lafort, naar Oudenbosch. Maria de Caluwé (wed. E. van Acker), naar Zelzaete. Prudentia d'Haene, naar Assenede. Elsa F. P. Lauret, naar Dongen. Michiel C. Jimmink, naar Bever wijk. Johannes Lauret, Jan van Schaik en Jacobus Verduin, naar Sluis. Denise van Hijfte, naar Zelzaete. SPORTNIEUWS. S. T. E. E. N.—A X E L 1—1. In de laatste halve minuut maakte Steen gelijk. In een wedstrijd, die rijker was aan span ning dan aan fraai spel zulks vooral in de tweede helft hebben de beide ploe gen de puntjes gedeeld. Onmiddellijk vertoont de ontmoeting een beeld van wisselende kansen. Axel forceert tegen wind spelend, een hoekschop, waarna Steen de Axelsche veste belegert, beide zonder resultaat. Een nieuwe oranje-aanval, geleid door Jonkman, wordt afgeslagen, waarna v.d. Velde naast schiet en Dobbe laar mist. Zoowel Dieleman ais Leeghwater moeten nu hun kwaliteiten toonen. Een periode van Steensch overwicht volgt, doch de doelman der bezoekers is vandaag als een rots in de branding. Axel ontketent nu een zwaar offensiefVerpoorte schiet op de lat, een voorzet van v.d. Velde wordt ge mist, een hoekschop op het Steen-doel brengt geen resultaat, waarna Verpoorte over schiet en een kopbal van Jo Deij wordt gestopt. Nogmaals maakt het Steen- doel een critiek moment door, doch de score blijft uit. De thuisclub komt nu vin nig in den aanval en dwingt enkele hoek schoppen af. Bij een nieuwen Axelschen aanval schiet Verpoorte in handen van den doelman. Beide ploegen komen nogmaals in het offensief, doch de rust gaat in met 0—0-stand. Kort na de thee weet Dobbelaar Leegh water te passeeren (0—1). Steen komt nu eerst los en dringt de oranjehemden in een geweldige reeks aanvallen op hun eigen helft terug, doch Sijs en de Jager staan hun man en Dieleman verricht de eene fraaie save na de andere. Als de thuisclub toch weet te scoren, wordt dit doelpunt wegens buitenspel geannuleerd. De gasten blijven sterker, waarbij hun voorhoede goed gesteund door hun voortreffelijke middel linie via hun gevaarlijke vleugels de Axelsche veste danig in het nauw brengt. Al zit Steen ook geweldig op den bal, toch weet oranje met vereende krachten de aanvalsgolven te weerstaan, De gasten wer ken zich eindelijk los en over de vleugels wordt het Steen-doel verschillende malen belaagd, waarbij Leeghwater op éénmaal ternauwernood redden kan. Ieder denkt reeds aan een oranje-zege, als in de laatste minuut Steen door een misverstand in de Axelsche verdediging weet te scoren (1—1). Daarna komt het einde. Hoewel de geheele oranje-ploeg zich ten volle gegeven heeft, komt onze achter hoede wel een woord van lof toe voor haar stug verdedigen. Inzonderheid Diele man die heel wat meer werk kreeg dan zijn collega aan de overzijde verdedigde zijn doel op schitterende wijze. STEEN II—AXEL II 3—3. Steen haalde een 3-0- achterstand in. Axel's tweede elftal had met de ruit reeds een 3—0-voorsprong. In de tweede helft konden zij tegen storm- en regenvlagen in den druk der gasten niet weerstaan. Axel II, dat nu niet bepaald volledig stond, moest ondanks hard werken, nog met gelijk spel (3—3) genoegen nemen. TERNEUZEN III-AXEL III 3-1. Het derde elftal trok Zondagmorgen naar Terneuzen. De ontmoeting tegen het derde elftal der roodzwarten gaf onzen stadgenoo- ten met de rust reeds een 2—0-achterstand. De oranjehemden, die niet erg forfuinlijk waren, verloren tenslotte met 3—1. JUNIORES. Ria W.—Axel 0—8. De jeugdige oranjehemden trokken Zater dag naar Westdorpe, waar zij de Ria- juniores bekampten en reeds in de eerste helft een veilige 5-0-voorsprong hadden. Na de rust werd het 8—0 voor de bezoekers. De andere uitslagen in 3 klasse F luiden Biervliet—Corn Boys 0—5, IJzendijke— Hulst 5—2, Hoofdplaat—Oostburg 2—4, AFD. ZEELAND. Ie klasse B: Vogelwaarde 1—Zuidzande 1 3—2, Ria W. 1—Rapenburg 1 2—4. Res. Ie klasse B: Hoofdplaat 2—Oostburg 2 3—7, Honte nisse 2—Aardenburg 2 0—5, Sluiskil 2— Clinge 2 10—0, IJzendijke 2—Hulst 2 2—2, 2e klasse B Ria W 2—Rapenburg 2 3—3. 3e klasse C Hulst 3—Kruiningen 4 afg., Hulst 4— Graauw 2 1—4, Rapenburg 3—Hontenisse 3 0—11. P. S. K. I—Koewacht I 0—1. Hard heeft Koewacht moeten zwoegen om deze overwinning uit de modder te sleepen. P.S.K. gaf geen krimp en verde digde zich op eigen terrein met leeuwen moed. Door deze overwinning heeft Koe wacht Ria van den troon gestooten en prijkt nu zelf bovenaan de ranglijst, mede door het feit dat Ria, tegen alle verwachtingen in, op eigen terrein verloor van Rapenburg. P.S.K. II—Koewacht II 2-2. De stand in 3 F is nu als volgt: Corn Boys 8 8 0 0 372 16 IJzendijke 8 7 1 0 30—17 15 Axel 8 6 1 1 36-8 13 Steen 8 4 2 2 26—8 10 Hulst 8 3 1 4 16—13 7 Biervliet 8 3 1 4 9-11 7 Hoofdplaat 8 3 0 5 17—37 6 Hontenisse 7 2 1 4 9—21 5 Sluiskil 7 2 0 5 13—28 4 Oostburg 8 1 2 5 6-17 4 Aardenburg 7 1 1 5 5—26 3 Clinge 7 1 0 6 10-26 2 TAFELTENNIS-SPORT IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. In Zeeuwsch-Vlaanderen begint sinds enige tijd de tafeltennisport ingang te vinden. Enige clubs zijn reeds opgericht, waarvan de leden regelmatig hun partijtje komen spelen, doch er zijn nog zo talloos vele liefhebbers, die dit nog niet in clubverband doen, ongeacht of zij in een dorp of stadje wonen. Op verzoek en met medewerking van de Walcherse Tafeltennis-commissie zal op Zaterdag 15 November a.s. te Hulst een vergadering worden georganiseerd en de monstraties worden gegeven om te komen tot oprichting van diverse verenigingen in Zeeuws-Vlaanderen en zal de mogelijkheid onder ogen worden gezien om te komen tot oplichting van een Zeeuwse Bond. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat het verzoek van de N.V. Petroleum Maatschappij „Sinfina" ge vestigd te 's-Gravenhage om in het perceel, Ds. Jar, Scharpstraat 6, alhier, kadastraal bekend in sectie G, nr. 3118 een onder grondse benzine-bewaarpiaats met een bovengrondse aftapinrichting te mogen op richten en in werking stellen door hen is ingewilligd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, P. J. VAN BENDEGEM, wnd. De Secretaris, MARIS. AANMELDING VAN DUITSE VORDERINGEN. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Tot nu toe konden personen, van wie door Duitse instanties iets gevorderd was, dit slechts laten registreren en werd hier voor nog geen vergoeding vastgesteld. Thans is de behandeling van alle door Duitse militaire of burgerlijke instanties tegen afgifte van een vorderingsbewijs in eigendom gevorderde goederen opgedragen aan de Schade-Enquete-commissies. In verband hiermede bestaat er tot 15 December 1947 gelegenheid om mondeling of schriftelijk bij de Schade-Enquetecom- missie te Terneuzen, Walstraat 7, aangifte te doen van deze vorderingen. Ook diegenen, die indertijd reeds aangifte bij de Schade-Enquetecommissie gedaan hebben, welke niet in behandeling werd genomen, omdat bleek, dat er van een min of meer regelmatige vordering (met afgifte van een vorderingsbewijs) sprake was, moeten opnieuw aangifte doen bij de ge noemde commissie. Axel, 1 November 1947. De Burgemeester voornoemd, P. L. D. J. van Oeveren. aren N HILTEN aat 1, Tel. 119 in zich weer uitsiui- jzondere verdiensten den dag van heden ede verstandhouding aren wel duidelijk ïestavond, maar zoo ïide essentieele ver droot belang zijn bij stad en platteland, Is men eikaars zeden, en, volkomen leerde ti. Bij deze woorden, oprecht streven naar raakten de aanwe- wel even onder den degenen met wie uwender samenwer- h in dezelfde zaal tevens de muzikale in het volle bewust- ullen taak plechtig "cgelmaat: deze weergave uit geschreven, dan had unnen noemen voor oemde Serimpidans, werd uitgevoerd, lebben in den loop ïens danseresjes van Het menschelijk tunstwerkjes voerde he dans uit in een Chineesche, Neder- /laggen en in muzi- elanklanken. militairen werd ge- ilang de eentoonige t rythmische trom- Het is echter altijd loogtepunt, juist als nu goed begint te :ht in stilte en ver- t. de siilte echter dcor 1 wordt geïmiteerd anseresjes. Natuur- i jongens, die dag»- tuwe militaire leven het zien van al dat ven een onschuldig laten galmen. De .kunst*, het hand- stijgt ten top als t strijkstok nu eens aar men z'n teenen 'ede stunt staat de chen de knieën en instrument langs d» as wordt de viool de knieën via den ilodie voortbrengen, k, zei een militair, je wat een zoentje n little kiss", eens loor echte Arabieren in dit niet worden goed gemaakt door bijv. >ar Frankrijk voor hetzelfde bedrag meer dan in te voeren. Het is zo, dat over ej armeen beide stromen naar en vanuit eder land aan elkaar gelijk moeten zij i en at klopt meestal nie*. Oorzaak hiervan is, dat de verschillende eldsoorten niet tegen elkaar inwisselbaar n". Het is dan ook verheugend, dat als itloper van de bekende conferentie te Parijs h de fi anciële experts van 16 landen bij volkinderen, die feitelijk niet in elkanders nabijhiid mogen leven, wonen onder één dak; jongens en meisjes, van wie het over duidelijk is, dat zij in een pleeggezin thuis horen en niet in een inrichting, moeten dagelijks verkeren met een jeugd voor wie de inrichting nu eenmaal de aangewezen plaats is. De oorlog heeft niet alleen d: criminaliteit onder de jeugd onrustbarend do?n stijgen, maar bovendien een zó dikka streep door de berekeningen der kinderbe- resïdent L)e Man. A le aanwezige heeren, Generaal de Waal in het bij ronder, werd een hartelijk welkom toegeroepen. Na ter verduidelijking te hebben gezegd, dat deze avond alleen was bestemd voor- de mili tairen, veranderde de ass.-res. evenwel direct van woordkeus en completeerde het .geachte heeren* met .dames", ter ver mijding van minderwaardigheidscom plexen bij het aanwezige vrouwelijke Roode Kruis4 en Sociale Zaken-personeel. Ver- nodans, Chineesche van Arabië kwamen voor de finale op het tooneel en zongen ten afscheid in het Nederlandsch Enkle maanden nog geleden Heerschten hier terreur, paniek. De infanterie is toen gekomen Joeg op de vlucht de heele kliek. Sinsdien zijn zij maar hier gebleven Scheppende veiligheid en rust. Ze maakten vriendschap met de menschen. Een enkel meisje werd gekust. ORANJE-VERDEDIOINQ HIELD KRANIQ STAND. *DT

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 3