F. C. ANTHEUNIS - Markt 5. Burgerlijke Stand. C. v. d. Berge L. v. d. Berge-de Regt Speelkaarten Dam- en Schaakspelen NOG VOLOP KEUZE VOOR UW VERSNAPERINGSBON! Iedere man scheert zich Beter en Sneller met een Philips „PhiliShave" het rimenten met zijn assistente was zeker wel, toen de telepaath geblinddoekt een aardap pel op de keel van de op de tafel liggende gehypnotiseerde dame met een mes stuk hakte. Begrijpelijkerwijze zag het publiek dit nummer in aaemlooze spanning aan. ^Daarna toonde de heer lndra zijn kwali teiten als hypnotiseur ook aan het publiek en volgde massa-hypnose. Velschillende dames en heeren werden spoedig een werk tuig in des telepathen hand (dirigente, doel- verdediger, enz.) Jammer, dat het publiek bij dit nummer zoo luidruchtig was. Na de pauze gaf de heer lndra verschil lende door het publiek gevraagde inlich tingen over personen in het buitenland. Deze inlichtingen voor den een hoopvol, voor den ander teleurstellend bleken door de hoedanigheden van den telepaath een groot succes en tenslotte bracht een geweldig applaus dan het einde van dezen wel zeer sensationeelen avond. Het talrijke publiek, zoowel uit Axel ais uit omliggende gemeenten was zeer voldaan over deze magische vertooningen. Tallooze verzoekers om inlichtingen moes ten worden teleurgesteld wegens het ver gevorderde uur. Dondetdagmorgen gaf de heer lndra nog consult, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. VERDRONKEN. De visser C. te Spui was Donderdag met zijn hond vertrokken om enkele werkzaam heden uit te voeren. De hond keerde jan kend terug naar huis, terwijl dhr. C. niet op de verwachte tijd terugkwam. Toen de familie door het uitblijven van dhr. C. on gerust werd en ging zoeken vond men wel de boot van dhr. C., doch niet dhr. C. zelve. Later heeft men zijn lijk opgehaald. Vermoedt wordt dat C. in de boot onwel is geworden en over boord gevallen in de kreek. Het slachtoffer was 70 jaar. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 ure Ds. S ckesz, van Terneuzen en nam. 2 30 ure Ds. Soetekouw, van Kloosterzande. Qeref. Kerk. Voorm. 10 ure Ds. J. S. Post en nam. 2 30 ure Ds. D. Zemel (voor bereiding H. A.). Qeref. Kerk. (Ds. Jan Scharpslraat 1). Voorm. 10 ure en nam. 2 30 ure Ds. D. J. Couvée, voorbereiding. Qeref. Qem. Voorm. 10 ure en nam. 2 30 ute Leeskerk. ST. JANSTEEN. Botsing. Op het kruispunt te Roskam kwamen Dinsdagnamiddag twee auto's met elkaar in botsing. Beiden werden aanzienlijk be schadigd. Peisoonlijke ongelukken kwamen niet voor.j WESTDORPE. - Zilveren jubileum. De heerL.E. B. Kaas, draaier le klas, her dacht het feit dat hij gedurende 25 jaar in dienst was bij de P.Z.E.M. Hij werd in tegenwoordigheid van familie en bekenden door Ir. A, Lindenbergh gehuldigd die na mens de directie zeer waarderende woorden tot de jubilaris sprak en hem een envelopje met inhoud overhandigde. De heer Soeters bood namens het personeel aan de heer Kaas en echtgenote een cadeau aan. FIETSBANDEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat t.e.m. 30 November a.s. op de bon C 30 van het inschrijvingsbewijs voor vervanging van fietsbanden B. 1. 610 een toerbuiienband verkrijgbaar is. Voor het koopen van een binnenband is tot dien datum geldig bon D 42 van het inschrijvingsbewijs voor vervanging van fietsbanden B. 1. 609. Verder is eveneens op genoemden datum op bon A 11 van het inschrijvingsbewijs voor eerste montage een buitenband en op bon B 11 van dit inschrijvingsbewijs een binnenband verkrijgbaar. De banden kunnen rechtstreeks op de bovengenoemde bonnen betrokken worden. Inwisseling tegen een bandenbon bij den distiibutiedienst is niet noodig. H K.H. PRINSES JULIANA ALS REQENTES. H.M. de Koningin voelt zich opnieuw gedwongen rust te nemen. Hoewel Haar gezondheid geen zorg baart, is het niet te verwonderen, dat H.M. door de vele zorgen van de laatste lijd behoefte heeft aan rust. in verband hiermee zal in de Verenigde ergadering der Staten Qeneraal volgens arJ" 44 der Grondwet een wetsontwerp '"gediend, waardoor de Koningin ij de ijk van Haar taak kan worden ontheven en H.K.H. Prinses Juliana als Regentes zal worden benoemd. STROREGELING 1947. Het blijkt dat er nog altijd boeren worden gevonden die graanstro afleveren aan kopers die geen afleveringsopdracht van de Voed- selcommissaris kunnen overleggen. Zulke boeren realiseren zich b'ijkbaar niet dat ze door zo te handelen in overtre ding zijn, daar immsrs alle graanstro bij algemene bekendmaking is gevorderd. Dit maakt dat zij grote kans lopen een prcces- verbaal te krijgen tn bovendien wat wellicht r.og onaangenamer is een stro- vordering waaraan zij, zolang ze nog stro hebben, zullen moeten voldoen. Zij die, al of niet te goeder trouw, stro hebben afgeleverd en hiervoor geen afieve- ringsopdracht hebben ontvangen, worden aangeraden dit alsnog onverwijld aan hun districtsbureauhouder op te geven. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland. (Gedurende Augustus.) WESTDORPE. Huwelijksaangiften Leon Taelman, 24 j. (wonende te Hulst), en Rachelle Janssens, 22 j. Aibertus Alphon- sus Cappaerf, 33 j. (van Vogelwaarde), en Judith Marie Augusta Spuesers 31 j. Roger Polydor Alice Spuesens, 24 j. en Annie Louisa Maria Janssens, 23 j. Huwelijks-voltrekkingen Franciscus de Vos, 24 j. (van Terneuzen) en Maria Nathaiia de Vrieze, 21 j. Ema nuel Johannes van den Bergen 27 j. (van Axel) en Angèle Emelie Verhoose), 26 j. Gijsoregt van Ber.degem, 31 j. (van Axel), en Annie Maria Kamoen, 21 j. Oswald Oscar Laurijs, 25 j. en Uva Honorine Hen- drika van Paemel, 20 j. GeboortenGeene. Overleden Maria lrena Albert, 3 d., d. van Eduardus van Laere en Margriet Pieternella Maria Janssens. Camilla Leonia van Bastelaere, 65 j. (overl. te Terneuzen), echtg. van Camrius de Bouver. Ingekomen personen Christianus Josephus Godefridus Schoo- nis, van Sas van Gent. Theo Caesar Elisa van Waes, van Sl Michielsgestel. Celina Margriet de Coster, van Sas van Gent. Cornelia Maria de Meijer, van Biervliet. Vertrokken personen: Maria Nathaiia de Vrieze, naar Terneuzen. Antonius Marinus van Geel en echtgenoote, naar Gent (B) Bernard Stephanie Oswald Remerij, naar Oudenboscti. Annie Maria Kamoen, naar Axel. Clement Bernard Poppe, raar Sas van Gent. Theresia Maria Josep hine Richard Verhaeger, naar Rijswijk. Veerle Elsa Maria van Waes, naar Nijme gen. Etiana Maria Victorina van den Berghe, naar Assenede (B Ingezonden stukken. Het College van Rijksbemiddelaars heeft de tarieven voor de accoord werkzaamheden zoals deze door de Sociale Commissie van de Stichting voor de Landbouw zijn inge diend goedgekeurd. Voor bietenrooien zijn or.de staande ta rieven dit seizoen van kracht. Rooien, zonder koppen hakken, met laden en loof uit de reken Zeeuws schoon f 133—f 166 per H.A. Koppen hakken f 20—f 30 per H.A. Van werkgevers- en werknemerszijde zijn deze lonen goedgekeurd en wordt in ieders belang er op gewezen, zich aan deze overeenkomst te houden. Ook in de „Christelijke Landarbeider" is er op gewezen, dat het in 1947 gedaan moet zijn met de zwarte lonen. Wij moeten, aldus dit blad, in 1947 komen tot naleving der contracten, want bereiken we dit jaar deze naleving niet, dan vrezen wij het ergste en moeten wij onze verwachtingen voor de periode, dat het getjj keert maar opbergen. In de jaren voor de oorlog, zo vervolgt dit blad, toen de werkloosheid groot was, hebben we van de boeren geëist, dat zij de contracten getrouwlijk zouden naleven. En zo eisen we in deze tijd, nu er gebrek aan arbeiders bestaat, met hetzelfde recht van de arbeiders dat zij de contracten getrouw lijk naleven. Zo ooit, dan geldt nu, een man een man, een woord een woord. VOOR DE BAND NEDERLAND—INDIË. Naar we vernemen heeft de Turn- en Voetbaluitvoering op 19 Sept. 1.1. voor de Band Nederland—Indië alhier opgebracht de som van honderd en twee gulden en tachtig cent. In overleg met bovengenoemde ver enigingen is beslotpn, deze gelden te gebruiken om aan iedere Axelse jongen of meisje die uit Indië terugkeert een cadeautje aan te bieden, waarin tot uitdrukking moet komen een hartelijk welkom namens de Axelse bevolking. Dit bedrag is niet voldoende om een enigszins blijvende aandenking aan ieder te geven. Het bestuur heeft rchter de hoop dat dit plan de algemene sympathie van onze bevolking heeft, en er wel onder ons zullen zijn die hier wat voor over hebben. Waarin dit welkomstgeschenk zal bestaan, staat nog niet vast, het bestuur zal gaarne ieder voorstel daartoe gaarne in overweging nemen. 't Is niet de bedoeling grote geschenken te geven, maar het moet zijn een bewijs van dank en meeleven onzer burgerij dat weer een of meerdere van onze Axelse jon gens is teruggekeerd. Ook die jongens die reeds terug in ons midden zijn, zullen t.z.t. eveneens dit ge schenk ontvangeu. Nieuwe bonnen. (Voor het tijdvak van 5-18 October.) Bonkaarten KA, KB, KC 711 (Serie N) N—02 Diversen 100 gr- bloem of zelf rijzend bakmeel of kinderbiscuits, N—03 Diversen 500 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz., of 1000 gr. jam, stroop, enz., of 500 gr. versnaperingen, N—04 Diversen 225 gr. huishoudzeep of 180 gr. toiletzeep. Bonkaarten KD, KE 711 (Serie N) N12 Diversen 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel, of kindermeel of kinder biscuits, N—13, N—14 Diversen 250 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz., of 500 gr. jam, stroop, enz., of 250 gr. versnaperingen, N 15 Diversen 450 gr. huishoudzeep of 360 gr. toiletzeep, N—16 Diversen 500 gr. bananen (voorinlevering), N—16 Reserve 500 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. Bonkaarten MA, MD 711 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie N). N—21 Suiker 250 gr. suiker, boterham strooisel, enz., of 500 gr. jam, stroop, enz., of 250 gr. versnaperingen. Tabaks- en versnaperingenkaarten, enz. QA, QB, QC 711. N01, N03 Tabak 2 rantsoenen ciga- retten of kerftabak, N01 Versnaperingen 200 gr. versnaperingen, of 200 gr. suiker, boterhantstrooisel, enz. of 400 gr. jam, stroop, enz., N—03 Versnaperingen 100 gr. versnaperingen of 100 gr. suiker, boterham strooisel, enz. of 200 gr. jam, stroop enz-, Reserve 5 Tabak 50 gr. scheerzeep of 100 gr. scheercreme of 400 gr. srelscheercreme. De bon voor scheerzeep blijft voorloopig geldig. Bon N—16 Diversen voor bananen moet uiterlijk op 11 October a.s. bij een handelaar in groenten er/of fruit worden ingeleverd. liiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiililll lillillliiiiiiiiiiiinmininuTiinn Zo de Here wil hopen op 6 October a.s. onze geliefde Ouders, Be huwd-, Groot- en Overgrootouders, en hun 60-jarig huwelijks feest te herdenken. Dat ze nog lang ge spaard mogen bl|jven, is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Axel, Weststraat 45. Langs dezen weg betuigen wjj onzen harteljjken dank aan familie, vrien den en bekenden voor de vele biyken van belang stelling, ter gelegenheid van onze 35-jarige Echtvereeni- glng ontvangen. D. VERPOORTEN. A. P. VERPOORTEN VERHULST. SIngelweg 26, Axel. Voor de vele blfiken van belangstelling, ondervonden b|j ons zilveren huwelijks feest, balutgen w|J onzen oprechten dank. P. DEN EXTER—MEESEN en Kinderen. Prins Mauritsstraat 27, Axel. Fa. J. C. VINK MARKT 12 Melkhazelnoot Ovaaltjes Melknoisetjes Melkhazelblokken Hazelnootkrokantjes Hazelnoot Noga's Chocolade Pastilles Chocolade Kattetongen Mocca Ovaaltjes Nougatblaadjes Musketpastilles Rumbonen Frambozenbonb. Rumbonbons Nougat Caramels Fantasie Caramels Fruitdrops Pepermunt enz., enz. Even de steker in het stopcontact, - dan uw kin en wangen licht gemasseerd met de „PHILISHAVE", Philips electrische droog- scheerapparaat.en ook Uw baard vliegt eraf. Stoppelbaarden of vlasbaarden, bolle of holle kaken, tere of taaie gelaats huid,- dat alles is de „PHILISHAVE" om het even. Hij scheert snel, pijn loos, grondig. Hij bevrijdt Ueindelijk van een iedere morgen weerkerende rompslomp van mes, zeep, kwast, aluin en handdoeken f PHILISHAVE NV. PHILIPS1 VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND5' EINDHOVEN1

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 3