J. ff. KI vLV| - Axel 1 - Biervliet 1 Vacan gesloten N. c. B. NV. „DE HOOP JAN FBEDEi DEN 1 Dankbetu tot en met Sportvereenigini Promotie Wedstrijd Heden behaagde het den Heere z< ling van on nemen onze Man, Vader vader, den F In den oudei ruim 62 jaar Hij geloofde Christus z\j maker was. De Heere, rekenschap Zijn daden, s ln dit voor zwaar verllei Zijn diepbedr Eohtgenoote i Wed. N.M.dei C. Verschellir den C. Verschellir J. den Doeldi N. den Doeld den Doeldt den Doeldi C. Smiesdei C. Smies. N. M. de Ruy den A. de Punter M. den Doeld en G. den Doeldi C. den Doeldr en Klein Axel 2 Juli I Nieuwendljk Wij betuigen hier hartelijken da buren, het pei brandweer en allen, die hebt werkt tot hot s| schen van den 27 Jun j.l. Familie TH Julian straat 19, is af w H.H. IMKck Leden der Veren en Omstreken, IMKERST wensen, moete geven vóór 1 ondergetekende C. D Zaa In de week v met 12 JULI zul verplichte v car deryen van J. VAN CRUIJi Wed. JAC. BR alhier Spoedgevallen w de andere colleg Afd. Axel v, A.s, MAANDA buitentraining H.L.O. diploma. Ork voor niel GELD verk zonder borg, vo< einden, door or dietsysteem. Vr tingen. „Samenwerkiri_ gracht 28 Amsterdam. BIKDT ZICH AAN: nette Werkster voor 2 of 3 dagen in de week. Adres Bureau van dit Blad. VERKEERSCOMMISSIE VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Zaterdag had de installatie plaats van de verkeerscommissie voor Z.-Vlaanderen, in gesteld op initiatief van het Bestuur van de Kring Middelburg van de K. V. P. De voorzitter, dhr. A. Lockefeer uit Hulst, zette doel en werkwijze uiteen en legde er vooral de nadruk op, dat de commissie geheel vrij is in haar manier van werken en enkel tot doel heeft, mede te werken dat ons gewest uit zijn isolement wordt verlost, daar dit een der eerste voorwaarden is voor een op bloeiend economisch leven. Getracht is de commissie zoo alzijdig mogelijk samen te stellen, om daardoor de behoeften uit de verschillende kringen beter te kennen. Als rapporteurs werden gekozen de heeren J. Ramondt te Schoondijke, E. Ivens te Kloos- terzande en E. Lansu te Zuiddorpe, die ook als secretaris zal fungeeren. De commissie is direct met haar werk begonnen en heeft het voornemen binnen de kortst mogelijke tijd haar rapport het licht te doen zien. MILITAIREN HELPEN BIJ AARDAPPELOOGST. De Stichting voor den Landbouw in Zee land deelt mede, dat voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen een aantal militairen zullen worden ingezet voor het looftrekken van aardappelen. Over de arbeidsvoorziening op dit terrein behoeft dan ook geen ongerust heid te bestaan. Gisteren zijn bereids 400 militairen naar Oost Z. Vlaanderen vertrok ken. nl. 300 naar Sas van Gent en 100 naar Hulst. Voor het aanvragen van deze arbeids krachten dient men zich in verbinding te stellen met de plaatselijke commissies van de Stichting voor den Landbouw. Gewerkt wordt tegen de tarieven zooals die door het Bureau Oogstvoorziening zijn vastge steld voor de oogstcolonnes. MULO-EXAMENS. Voor het diploma Mulo A slaagden dezer dagen te Goes o.a. Ma. Fassaert, Wa. de Jonge en D. de Jager te Axel, Ja. Eaas, Wa. Geensen en C. Nieuwenhuijs te Terneuzen en D. van Gassen te Sluiskil. Voor het diploma B slaagden: A. Riemens en Th. Scheele te Axel, B. Baart, C. Harms en L. Jonkers te Terneuzen, C. v. d. Gouwe, P. Meeusen en M. Mesr- tens te Hoek. AXEL. Vrijdagmiddag had in hotel „Het Gulden Vlies*, bij dhr. H. Porthde Lo- zanne, alhier de vergadering plaats van de stembevoegde ingelanden van den polder Ou1-Eglantier. De rekening over het dienstjaar 1946—'47 w :rd goedgekeurd en vastgesteld op een bedrag aa i ontvangsten van f 805,87 en aan uitgaven van f 752,16, alzoo met een goed sint van f53,71. De begrooting voor het dienstjaar 1947—'48 werd vastgesteld op een badrag in ontvangsten en uitgaven van f 899,39. KOEWACHT. Verplaatst. Dhr. Swartelé, kommies der Invoerrechten! Belastingen en Accijnzen is verplaatst met standplaats Vlissingen, Schieting staande wip. Aan de Zondag jl. gehouden schieting van de handboogmaatschappij „St. Sebas- tiaan* namen 53 schutters deel. Hoogvogel R. Meul, zijvogels: G. van Damme en J. Braem, kallenE. Vermandei en R. Meul. ST. JANSTEEN. Openluchtspelen- In de maand Augustus worden weer de gebruikelijke openluchtvoorstellingen gege ven door de tooneelgroep „St Jan." In studie is genomen een van Everaards besie, zoo niet het beste werk „voor Outer en Heerd." Dit mooie tooneelwerk, geschreven door „St Jan*'s overleden voorzitter en Entréa 35 cent. Kinderen 20 cent. regisseur, werd door het Vlaamsche Volks- tooneel, groep Staf Bruggen, meer dan 100 maal opgevoerd. Het is het eenige werk van Everaard dat door de ,St. Jan"-spelers nog niet ten tooneele werd gebracht. Aan gezien „St. Jan" momenteel over voor dit stuk geschikte spelers beschikt, Is het op voeren van dit werk dan ook verantwoord. In aanmerking genomen dat deze tooneel- amateurs in den afgeloopen winter bij den gehouden tooneelwedstrijd in Hulst de eerste prijs wisten te behalen, is de regis seur, de heer A. Mertens, vol goeden moed. Indien de omstandigheden normaal blij ven, beloven deze openluchtvoorstellingen weer een groot succes te worden. TERNEUZEN. Jeugdmiddag N.J.V.—CM.V. Een heele drukte was het Zaterdagmiddag bij het gebouw „Bethel" toen zich daar de leden van het Ned. Jongelings Verbond, het Chr. Meisjesverbond en de bij deze jeugdorganisaties behoorende jongens- en meisjesclubs opstelden om, voorafgegaan door het kranige Tamboer- en Pijpercorps „Juliana" uit M'ddelburg zich in optocht naar het sportterrein van het Openbaar Lyceum te begeven. Het doel was daar een jeugdmiddag te hebber, welke zou staan in het teeken van sport en spel. Behalve geestelijk, verstan delijk en maatschappelijk, willen bedoelde jeugdbonden hun leden ook lichamelijk vormen. Het was een lange fleurige stoet, die zich door de straten bewoog. De tamboers, trompetters en fluittisten zorgden wel dat het niet aan publieke belangstelling ontbrak. Overal stonden de menschen opgesteld om de witgehemde muzikanten met hun blauwe baretten te zien en te hooren, terwijl vooral ook de vele vereenigi' gsvlaggen en niet het minst de met de emblemen van haar verbond getooide meisjes, bijdroegen tot een vroolijk en opgewekt geheel. De jongens stapten vlak achter het muziekcorps aan, daarna de leden van het Meisjesverbond, gevolgd door de meisjes der jeugdclub, terwijl leden der C.J.M.V.'s het einde van de stoet vormden. Op het sportterrein werd eerst gesproken door de voorzitter van de Ring Oost Z. Vlaanderen van het N.J.V., dhr. J. L. Hame link, waarna de deelnemers de meegebrachte boterham verorberden. Vervolgens waren er voor de jongsten spelen, waarvoor prijzen beschikbaar wer den gesteld. De dames voerden reidansen uit en de C.J M V.'s van Axel en Driewegen speelden als kampioenen van een tevoren gehoude i competitiewedstrijd een voetbal match, die met een 2—1 zege voor Axel eindigde. Een en ander werd afgewisseld door het zingen van bondsliederen. Aan mevr. v. d. Graaf uit Sas van Gent, presidente van de Ring der Jeugdclubs, was de aangename taak aan het slot de prijzen uit te deelen en een medaille toe te kennen aan het muziekcorps en de Axelsche voet ballers, terwijl zij in haar slotwoord allen dankte, die dezen dag hadden verzorgd. Na afloop ging het in optocht terug naar de Markt, waar met een driewerf „Lang leve Juliana" deze jeugdbijeenkomst werd besloten. (V. Z) WESTDORPE. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor gemeente-administratie slaagde onze dorpsgenoot dhr. G. Mechelink, ambteraar ter secretarie alhier. SPORTNIEUWS. PROMOT1EWEDSTRIJ DEN. Het tweede elftal van Axel heeft zich goed door de eerste ronde heengeslagen en de volle winst uit de beide wedstrijden tegen Ierseke II behaald, Zaterdagavond kregen de voetballers van het oesterdorp hier met 2—0 klop en Zon dag, bij het tegenbezoek aan Ierseke, werd hun nederlaag nog grooter; met 4—0 trok Axel toen aan het langste eind. Zondagavond was Biervliet hier te gast bij Axel I en kreeg gevoelig klop van onze stadgenooten. Het is niet te verwonderen, gezien het spel van de bezoekers, dat ze in de 2e klas er weinig of niets van terecht gebracht hebben. Reeds spoedig stonden de Axelaars met 2—0 voor en toen het 3—0 werd, kon men veilig aannemen, dat Bier vliet niet meer zou ophalen. Even kwam er meer leven in het spel, nadat de gasten uit een strafschop den stand op 3—1 hadden gebracht, waarmee ook de rust intrad. De tweede helft bood hetzelfde beeld een bijna voortdurend aanvallend Axel, met enkele uitvallen van Biervliet. Onze stad genooten wisten nog tweemaal te doelpunten en wonnen alzoo welverdiend met 5—1. O.D I.O.—R K.C. 1—1. Z.-VLAANDEREN-WALCHEREN 1 1. Onder matige beiangsteiling trapte Z. Vlaanderen Zaterdagavond op het Corn Boys terrein te Sas van Gent af, onder leiding van scheidsrechter Verkerk. Onze streek speelde in oranje-shirt, Walcheren in rood-wit. Van meet af aan ontwikkelde zich een aantrekkelijke partij, waarin de Oranje hemden in de eerste helft het meest in den aanval waren. Zij forceeren eenige hoek schoppen en schoten van Versluijs en v. d. Velde missen hun doel. Bij enkele door braken der gasten, o.a. van Carol weet Dallinga erger te voorkomen en eenmaal mist de geheele rood witte voorhoede. Ver schillende Z, VI aanvallen worden besloten met diverse schoten, die alle hun doel missen, terwijl verder Struywigh onheilen weet te voorkomen. Wanneer de Oranje hemden een spannende situatie voor het doel weten te scheppen kan hij ternauwer nood redden. Met een druk op het Z.- Vlaamsche doel breekt de rust aan, zonder dat gescoord werd. De tweede helft bracht een strijd met wisselende kansen, totdat van Es bij een druk op Walcheren's doel wist te scoren (1—0) De rood-witlen verplaatsten den strijd naar het vijandelijk doelgebied, doch de oranjehemden hielden voorloopig stand, hoewel Dailinga eenmaal half miste en hei schot van den paal terugketste en Carol juist miste. Nadat schoten van v.d. Sluis en van Es faalden, wisten de rood-witten bij een nieuwen aanval op vrij gelukkige wijze te doelpunten (1—1). Hoewel de Zeeuwsch- Vlamingen wat werden teruggedrongen en de Walchersche ploeg in deze periode tech nisch wel de betere was, bleef het een snelle en spannende strijd, waarbij aan weerszijden hard werd gewerkt. De goede verdedigingen bleven meester van het terrein. Dallinga stopte een prachtschot van Jonge- pier en ook Struijwigh werd nog duchtig aan den tand gevoeld, doch er werd niet meer gedoelpunt en met een corner op het W.-doel kwam het einde. De verlenging bracht spannende situaties voor het Walchersche doel. Eenmaal kon rechtsback Jongcpier den bal maar juist uit doel trappen en de doorgebroken v.d. Velde schoot in Strijwigh's handen. Beide ploegen spanden zich nog terdege in, doch in den stand kwam geen wijziging meer. Deze wedstrijd, ais finale in de Zeeuw- sche districtswedstrijden, zal Zaterdag a.s. te Breskens worden overgespeeld. Bij de Oranje-ploeg vielen vooral de Wesl Z.-Vlamingen op. Spil Fentjn speelde een goede partij, evenals linksbuiten Versluijs. Ook het backstel deed het goed. Dallinga toonde goede keeperstalenten. Linkshalf Jansen had een zwakke eerste helft, doch herstelde zich later. De Walchersche backs vielen op door hun kopweik. Ook v. d. Schaaff speelde een goede partij. Leijnse werkte hard, doch zijn productiviteit schijnt afgenomen. Doel man Struywigh heeft een goede wedstrijd gespeeld. Rechtsbuiten Jongepier was een der gevaarlijksten van de Walchersche ploeg. TIEN-JARIG BESTAAN DER TERNEUZENSCHE HOCKEY-CLUB Zeeuwsch-Vlaanderen kent slechts twee vereenigingen op hockey-gebied, nl. de TE KOOPeen electrische Waschmachine. Te bevragen Bureau van dit Blad. ZONDAG 6 JULI AANVANG 7 UUR. Entrée 50 cent. Kinderen 25 cent. Komt U deze tegols eens bekyken Het verplicht U tot niets. De Tegelhandel voor Zeeland, Stationsweg 4 Tel. 2041, TERNEUZEN. Witte Legh. br. '46 volle leg f5.— p. st Alle soorten andere rassen br. '46 volle leg f 6 50 p st Khaki Camp bell Eenden a en t. de leg f5.p st. Jonge Hennen br. '47 van f 4 50 tot f 6 50 p st. Hoenderpark „DE ONDERNEMING", VEE-i NENDAAL ern w i» kjtwu i O 1 L. UL» 1^11

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 2