ALGEMEENS VERGADERING A I. B1NK1E BEER's A VONTUREN. mmwm Spreker: De WelEd.Gestr. Heer CH. v. d. HEUVE1;H Ir F i 1 m n i e u w s. s 1.4 g geven /erkt van de C.B.T B. op 15 JANUiRI, des namiddags 4 uu?8'ablf te TERNEUZEN In het Bötel „Des Pays Bas". y 2L 1 met het onderwerp STK AXE TER1 Ver DE brengen aan Amerikaansche burgers die hun leven hebben gegeven in dienst der Amerikaansche strijdkrachten. H. M. maakte de reis van Den Haag naar Maastricht per speciaal vliegtuig. Vanaf Maastricht werd haar auto geflankeerd door meer dan tjonderd motorrijders van de Rijkspolitie, de Maastrichtsche gemeente politie en de Kon. Ned. Marechaussee. Bij Haar aankomst op Margraten werd de Koningin verwelkomd door den Ameri kaanschen ambassadeur in Nederland, Dr. H. Baruch, kol. Johnson, Amerikaanschen militairen attaché in Nederland en door generaal majoor Parker, vertegenwoordiger van den Amerikaanschen opperbevelhebber der strijdkrachten in Europa. Vooraanstaande generaals en admiraals van het Kon. Ned. leger, de vloot en de luchtmacht waren bij de officieele receptie tegenwoordig, evenals leden van het kabinet en andere hoogge plaatste personen van de kerkelijke en wereldlijke overheid, benevens vertegen woordigers van meer dan 25 landen, ge accrediteerd bij de Nederlandsche regeering, met leden van hun staven. Duizenden uit de omgeving woonden de plechtigheden bij. Donderdag 24 uur voor .Memorial Day waren honderden Nederlandsche schoolkinderen den Amerikaanschen Army Cemetary Staff, die belast is met de ver zorging der Amerikaansche oorlogsgraven, behulpzaam bij het plaatsen van kleine Amerikaansche vlaggen op elk der 17,758 graven op Margraten, het grootste Ameri kaansche militaire kerkhof van de tweede wereldoorlog in Europa. De kinderen en hun families legden bloemen op duizenden .geadopteerde" graven der Amerikaansche gesneuvelden. Aalmoezeniers en veldpredikers van de Amerikaansche en Nederlandsche legers openden de plechtigheden met gebeden, waarna dr. Baruch en kolonel Fievez het woord voerden. Hierna werden tal van bloemstukken en kransen gelegd, terwijl een Nederlandsch vuurpeleton de traditioneele salvo's loste. Tot slot van de plechtigheden werden het Nederlandsche en Amerikaansche volkslied gespeeld, terwijl de vlaggen der beide naties, welke gedurende de plechtigheden halfstok hingen, door Nederlandsche en Amerikaan sche soldaten werden geheschen. Verder hadden plechtigheden plaats op de Amerikaansche kerkhoven Molenhoek en Son. In Molenhoek liggen 795 en in Son 417 Amerikanen begraven. 60 JARIG BESTAAN ALBERT HEIJN. Op 2e Pinksterdag werd het 60-jarig bestaan van Albert Heijn herdacht in een feestelijke bijeenkomst te Amsterdam in hotel Krasnapolsky, waar aanwezig waren de 250 filiaalhouders van dit bedrijf met hun echtgenooten. Namens het personeel voerden verschil lende sprekers het woord, daarbij hulde brengend aan de nagedachtenis van de stichter van het bedrijf, wijlen de heer Albert Heijn en zijn echtgenoote en aan de beide tegenwoordige directeuren, de heeren G, en J. Heijn, zoons van de stichter. Ter gelegenheid van dit jub'leum is aan de heer G. Heijn, als oudste der beide directeuren, de onderscheiding van officier in de orde van Oranje Nassau verleend. Tevens werd een der oudste filiaalhouders, de heer G. J- Dujardin te Heemstede be giftigd met de eere-medaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. De directie vond in dit jubileum aanlei ding om het personeel met een gratificatie te begift gen en tevens schonk zij aan de Stichting 1940—'45 een bedrag van f20.000. Namens het personeel werd aan de beide directeuren o.a. hun door de schilder Jan Sluyiers vervaardigd portret aangeboden. Na de plechtige herdenking vereenigde het gezelschap zich aan de feestmaaltijd, die door het gezelschap Alex de Haas werd opgeluisterd. '30. Maar,... De twee schoorsteenvegers waren juist de deur uit, of door een andere ingang kwam een deftige rechter in een zwarte toga binnen. Waardig stapte hij op den koning toe en sprak.Sire, neem me niet kwalijk, dat ik U zoo Iaat nog lastig val met dit zeer gewichtige document.,.,* Hij trok een rol papier te voorschijn, keek voorzichtig om zich heen en fluisterde „Majesteit, hebt U soms tfree mannen gezien, een dikke en een dunne. Of een lange en een korte Weet U, ik denk dat die dikke en die dunne Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Kristallijntje.. Koning Karbonkel wilde iets boos zeggen. Maar van louter kwaadheid stotterde hij .Brrrr... hmmm... ikke... uche..." De dikke rechter boog zich met zijn hand aan zijn oor naar den koning en vroeg beleefd „Wat blieft U Wel, naar het volgende antwoord van den koning behoefde hij geen tweede maal te vragen. Hij verstond het heel duidelijk B'r Uit1* „Rechter" Berend Beer tilde zijn lastige toga wat omhoog en verwijderde zich zoo vlug moge'ijk. Toen hij weg was, ging de koning eens gemakkelijk zitten. Je kon heel goed zien, dat hij erg diep nadacht. HET EILAND DFR LIEFDE. Deze film draait hedenavond en morgen op de gewone uren in „Het Centrum". Het is een loflied op dat heerlijke eiland in de blauwe wateren der Middellar.dsche Zee, dat Corsica heet. Witschuimende golven bespoelen een rotsachtige kust. Een wilde, indrukwekkende natuur, overheerscht door sombere pljn- boomen. En dat alles onder een diep- blauwen hemel, die aan den einder één wordt met de zee. Dat is Corsica, het eiland der liefde. Temidden van deze wonderschoone natuur speelt zich een tragische liefdes geschiedenis af met In de hoofdrol Tino Rossi, die door zijn teedere romantische liedjes in deze spannende liefdeshistorie de juiste sfeer weet te scheppen. KANTOORJUFFROUW VERDUISTERDE 30.000 TEXTIELPUNTEN. Een 22-jarige kantoorjuffrouw, in dienst bij een grossier te Zwolle, heeft kans gezien op zijn minst 30.000 textielpunten te ver duisteren. Acht maanden lang heeft zij coupures onttrokken aan de bonnenvoorraad der firma. De bonnen werden opgekocht door de 25 jarige Zwolleraar J. K., die ze in de zwarte handel bracht. Erg gerouti neerd ging dit tweetal overigens niet te werk, want er werd niet op gelet, dat de bonnen een codenummer en een firma stempel droegen. Zoo kon het gebeuren, dat de firma „zwarte bonnen" aangeboden kreeg, waarop het eigen firmastempel stond. Hierdoor kwam de zaak aan het rollen. De kantoorjuffrouw M. B. en de opkooper J. K hebben reeds bekend. LANDINGEN VAN DE KLM. TE ANTWERPEN VERBODEN. De bevoegde Belgische instanties hebben aan de K.L M. toestemming geweigerd haar toestellen op de dezer dagen geopende nieuwe lijn Eindhoven—Londen te Ant werpen te laten landen. Dit bericht heeft groote ontstemming ge- wekl, daar Antweipen zijn luchtverbinding met Londen nu weer zal moeten missen en en de Belgische zakenlieden, die een vlugge reis naar de Engelsche hoofdstad willen maken, als voorheen verplicht zullen zijn eerst naar de luchthaven van Brussel te reizen. Zij zouden door te Antwerpen— Deurne op te stijgen en aldaar ook te landen verscheidene uren hebben kunnen besparen. De olie in de Nederlandsche boring biedt nog steeds nieuwe perspectieven. De Baiaafsche Petroleummaatschappij zal binnenkort ten Westen van Coevorden be ginnen met diepboring. De maatschappij zal daar in de komende maanden olie winnen en de plannen bestaan boringen tot een diepte van 2000 meter te verrichten. Bij Schoonloo ten Noorden van Emden zal de Bataafsche proefboringen tot een diepte van 600 meter ondernemen. Voorts zal zeer binnenkort een aanvang gemaakt worden met geophysisch onderzoek der Waddeneilanden en andere gebieden. De B.P.M. zal daar boringen verrichten met seismisch onderzoek, waarbij trillingen in de bodem opgewekt worden door onder^ grondsche explosies om zoodoende de bouw van de diepere lagen te kunnen vaststellen. Voortshoudt men rekening met de moge lijkheid dat deze kunstmatig teweeg ge brachte trillingen opwellingen van oliehou dende lagen zullen doen ontstaan. Eind Mei zullen een twintigtal boeren uit de Wieringermeer, dank zij de bemoeienis van de dienst landbouwherstel, de technische dienst van den polder Walcheren en het Bureau Ruilverkaveling, een excursie maken naar Walcheren om de invloed van de zoutwater-inundatie op den grond te bestu- deeren. Deze boeren hebben zelf last gehad van inundatie met zoet water. NIEUWE KONINGINNEZEGELS. Binnenkort zullen nieuwe Koninginnezegels verschijnen naar ontwerp van S. L. Hartz, met een rand ornament, tekst en waarde- aanduiding van J. van Krimpen. Voorloopig zullen verkrijgbaar zijn alleen de waarden van 6 cent (bruinzwart) en 10 cent (roodviolef), voorzoover tenminste de voorraden van de vorige uitgavelype Konij nenburg zijn uitgeput. Verzamelaars kunnen ze echter op verzoek wel krijgen. De overige waarden zullen geleidelijk aan in omloop worden gebracht. Deze omvatten5 ct. (geelgroen), 7,5 ct. (roodbruin), 12,5 ct. (rood), 15 ct. (paars), 20 ct, (donkerblauw), 22,5 ct. (sepia), 25 ct. (lichtblauw), 30 ct. (orarje), 35 ct. (blauwgroen) en 40 ct. (bruinrood). De verdrra bijzonderheden van dit zegel zijn Druk roltogravure, papiermet cirkeltjes, watermerk, perforaat: kamtanding, 13,5 maal 12 eenderde, zegelgrootte: 21 maal 25 mm en beeldgrootte: 18 maal 22 mm.

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 6