G A &LGEHEENE VERGADERING Spreker: De WelEd.Gesir. Heer CH. v. d. HEUVEL;" 1, I - STIC AXE TER I ■I i 1; u i1 C.: van de C.B.T.B, op 15 JANU4RI, des namiddags 4 uu'1'3,/ te TERNEUZEN in het Hötel „Das Pays Bas". met het onderwerp Op h»t te Wemeldinge j.l. Maandag gehouden Muziekcot-cert behaalde dè Chr. Harmonie .Hosanna" alhier met 175 punten een le prijs wat tevens het hoogste aantal punten was in de 2e afdeeling waarvoor ze een extra medaille verwierf. De jury be stond uit de heeren D. Speets, voorzitter en H. A. Moors en Cor Schijve, leden. OVERSLAG. Deze week werd in het Parochiaal Ver- eenigingsgebouw een ouderavond gegeven door de meisjesschool alhier. 'De zaal met bijna 400 zitplaatsen was bijna vol. De opvoeringen waren verdeeld in 18 verschil lende nummers waarin ieder meisje van de school haar bijdrage had. Er werden vele tooneelstukjes opgevoerd alsook zang en muziek welke, er niet aan ontbrak. Zeer bezienswaardig waren de opgevoerde stukjes van de 3 a 4 jarige kleuters, die zeer hun best deden. Men kan zich eenvoudig niet indenken dat men zooiets dergelijks aan zulke kinderen kan leeren. De avond is overigens een waar succes geworden en de bezoekers hebben zich kostelijk vermaakt. Dinsdagavond vergaderde de veloclub „Vlug en Vrij" in het clubhuis bij Achiel Hillaert. Op deze bijeenkomst werd o.m. behandeld de loterij ten voordeele van de club op 1 Mei j.l., de gang van zaken wat betreft bezoek van de muziekverenigingen aan onze gemeente en verder de afloop van het Wielerfeest. De loten voor de loterij waren allen uitverkocht en men schatte nog 5 a 600 loten tekort. Het bestuur was met de verkoop natuurlijk zeer ingenomen en mocht aldus ook met een batig saldo sluiten. Tijden» de vergadering werd aan de be stuursleden eenige glazen wijn aangeboden voor het vele en degelijk werk dat zij ten voordeele van de club hadden verricht. De voorzitter dankte tenslotte alle bestuurs- en veidere lr den met de hoop dit nog vele jaren op dezelfde manier in een vreedzame samenwerking te volbrengen. SLUISKIL. Zilveren Kloosterfeest. Op Zondag 1 juni zal het 25 jaar gele den zijn dat Zuster Emerentia de gelofte aflegde. Velen van onze dorpsgenooten zul len zich nog de eerste lessen herinneren welke zij gaf op de kleuterschool, waar zij 20 jaar werkzaam was. Daarna wijdde zij zich aan de ziekenverpleging. Wij hopen dat zij nog vele jaren voor Sluiskil ge spaard mag blijven. Tooneel. Op uitnoodiging van de Sluiskilscffe Kajotters kwamen de Verkenners van Phi lippine Woensdag in het Parochiehuis een tooneelvoorstelling geven. Opgevoerd werd „De Halfbloed",-Indo-drama in 3 bedrijven naar het bekende „Dolle Hans* van Jan Fabricius. Er zit iets goeds in dit gezel schap, dat het gewaagd had dit stuk van caliber zonder regie in te studeeren. Te veel bescheidenheid is niet noodigafge zien van het aanvankelijk wat te vlugge spreken, brachten de spelers stuk voor stuk goed spel. Het rumoer van een ver gadering in de achterzaal en het stommelen van verlate toehoorders was ook voor de spelers hinderlijk. Niettemin kunnen zij met voldoening terugzien op hetgeen zij hebben geboden en kunnen wij hun verzekeren, dat zij het onder leiding van een goeden regisseur ver zullen kunnen brengen. De avond werd besloten met eenige kluchten, waarom het publiek hartelijk lachte. SLUISKIL. Kindermatirée en revueavond. Het gezelschap Lou Geels kwam de vorige week in de zaal Jacobs een kinderfeest geven. Het was aardig te zien, hoe Oom Bob wist om te springen met de kleine gasten, die hij liet medewerken bij het goochelen. De kinderen genoten voorts van de malle uitvallen der clowns, van de vertooning der poppenkast, de sprekende pop en het spelletje „Ja en neen versta; ik niet". Door de goedhartigheid der Directie werden vele kleintjes binnengelaten, die ge^n geld voor kaartjes medebrachten. Des avonds 8 uur begon de revue voor de groote menschap. Met fijne humor wees de conférencier Lou Geels op het feit, dat de zaal slechts matig bezet was. Inderdaad hebben de Sluiskillenaars een mooie ge legenheid voorbij laten gaan om eens kennis te maken met bekende artisten van de radio. Buitengewoon geestig was Lou in zijn mimiek en gelaatsuitdrukkingen en bij zijn samenspel met Theunee in de schets .De incasseerder". Goede liedjes werden voorgedragen door de elegante chansonnière Lyla Ebben, bekend uit de films „De jantjes" en „Bleeke Bet" en door de charmante radio-soubrette Rita Kerlen. Van de accordeon-virtuozen „The Theunee's" hoorden wij op meesterlijke wijze gespeelde beker.de melodieën. Bob Stephin was niet te betrappen- bij zijn uiterst handig goochelen, zelfs niet door medewerkers uit het publiek, die op zijn handen stonden te kijken. Zijn sprekende pop had eveneens veel succes. De scènes door de clowns „The Bario's" waren hoogst komisch en hadden veel bijval. Lou Geels deelde ons nog mede, dat hij in Augustus wederom op tournee gaat door onze provincie en dan opnieuw voor de kinderen van Sluiskil een feestmiddag in elkaar zal zetten. Hij rekent dan op een volle zaal. Omzetcijfers Fancy-fair. De in ons nummer van 10 Mei beloofde cijfers volgen hieronder. De netto-opbrengst bereikte het aanzien lijke cijfer van rend f 23 000. Aan eetwaar en drank werden verbruikt c.a. 10000 porties frites, 7500 flesschen bier en limonade, 55C0 broodjes, 1150 wafels, 4260 gebakjes, 100 groote taarten, 350 pasteitjes en 350 slaafjes. Het is voor de Zusters een aangename gedachte, dat uit alle deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen zoo veel medeleven is getoond met het streven tot versteviging van het Uitbreidingsfonds en zij "zijn ten zeerste tevreden over de behaalde opbrengst. ZAAMSLAG. Concert. Bij gunstig weer hoopt de muziekver- eeniging „De Vo'harding* hedenavond om 9 uur een concej-t geven op de kiosk alhier. Poldervergadering. Donderdag jl. vergaderden in het hotel „De Appel" bij dhr. H. A. Klaassen alhier de stembevoegde ingelanden van den polder Willem III. De rekening over 1946—47 werd goed gekeurd met een bedrag aan ontvangsten van f 3599,49, en een aan uitgaven van f 2986,14, alzoo met een goed slot van f 613,35. De begrooting voor het dienst jaar 1947—48 werd vastgesteld met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 3476,99, met voor onvoorziene uitgaven een bedrag van f404 91. Als gezworene werd herkozen de heer Ps. de Jonge te Zaamslae- Met ingang van 27 Mei jl. zijn geldig verklaard de bonnen 74 en 75 van de brandstoffenkaart TA 707. Op elk dezer bonnen zullen drie eenheden vaste brand stoffen worden geleverd. Het stoffelijk overschot, van Dr. Colijn is per auto vanuit Berlijn naar Nederland overgebracht en zal in Den Haag worden opgebaard. De plechtige bijzetting zal op Donderdag 5 Juni plaats vinder. BETER BROOD. Het percentage maïsmeel in het brood zal binnenkort van 20 tot 10 pet. worden teruggebracht. SPORTNIEUWS. AXEL—HULST 4-1. MATIGE EERSTE HELFT DER ORANJEPLOEG. Ten aanschouwe van ruim 2000 belang stellenden, deden onze kampioenscandida ten weer een stap naar den eeretitei, door dat zij de Hulstenaren met een 4—1-neder laag huiswaarts zonden. Aanvankelijk is er een gelijkopgaand spel. Axel komt dairna meer in het offen sief, hoewel ook de Hulstersche aanvallen niet van gevaar ontbloot zijn, te meer daar de oranje-verdediging niet bijzonder safe is. De oranjeploeg weet wel meerdere scorings kansen te scheppen, doch deze niet te benutten. Het loopt reeds tegen de rust, als na een mooi opgezetten aanval van rechts Jo Deij met een fraaien kopbal een juweel van een doelpunt mnakt (1 0). Na half time komt door een font in de Axelsche verded'ging de gelijkmaker (1 1). Axel pakt nu de zakén energieker aan en de reserve-midvoor, die reeds in de eerste helft was ingevallen, weet door een drietal fraaie doelpunten de oranje;zege veilig te stellen (4—1) Hulst verflauwt zienderoogen en met een sterk cfomineerend Axel komt het einde. Met eg/i goed resultaat tegen Aardenburg kan a s. Zondag de vlag geheschen worden voor het drievoudig kampioenschap der yoetbalvereeniging „Axel BIERVLIET—R. K. C. 1-5. THUISCLUB WAS NIET FORTUINLIJK. Falen van den Biervliet-doeiman was beslissend. In een ongelukkige ontmoeting voor de kanaries hebben de Waalwijksche kampioenen die tech nisch beter voetbal demonstreerden uit hun eersten promotiewedstrijd op 2en Pinksterdag twee kostbare punten binnengehaald. Na den aftrap is er een vrij nerveus begin en het spelbeeld is niet bepaald fraai. De meeste aanvallen zijn voor Biervliet, waarbij eenmaal de kans van den dag gemist wordt. De Waalwijkers komen nu meer in den aanval en krijgen wel een zeer goedkoop doelpunt als de rechtsback van Biervliet onhoudbaar in eigen doel schiet (0—1). Verschillende snelle en door gaans fraaie aanvallen der blauw witten gaan door buitenspel teloor en aan de overzijde leidt de links- bulten verschillende attaque's op de R.K.C.- veste, die benarde oogenblikken meemaakt. Nadat de Waalwijkers eenigen tijd het Biervliet doel zonder succes belegerd hebben, laat de doelman der kanaries een hard schot van grooten afstand door zijn handen glippen! >0-2). In een nieuwe offensieve periode der blauw witten, die nu vinnig op den bal zitten, krijgt hun midvoor na een doorbraak een gemakkelijke scoringskans, omdat de B.-doelman geen poging doet den bal te stop pen (0—3). Vlak daarop maakt de keeper een nieuwen blunder als de R.K.C.-midvoor uit de nabijheid van den rechter-corner-hoek weet te doelpunten (0—4). Ondanks dit voor deze ploeg zoo catastrofale verloop houdt Biervliet hardnek kig vol en met wisselende kansen wordt de strijd voortgezet zonde' dat er wijziging in den stand komt. Zoo breekt de rust aan. In de tweede helft domineert Biervliet en de blauw-witten komen voorloopig niet aan bod. Uit een doorbraak maakt linksbuiten Versluijs een schitterende goal (1—4). Het overwicht der gast- heeren blijft aanhouden en doelpaal en -lat bren gen ettelijke malen redding uit een benarde situatie. Uit een volgende reeks aanvallen forceert Biervliet een serie hoekschoppen. De blauw witte backs maken geen bijzonder sterken indruk en het geluk is in deze critieke periode met de Brabanders, terwijl de doortastendheid en het samenspel der gele aanvalslinie wel wat te wen- schen over laten. R.K.C. komt nu weer meer in het offensief. Het is vooral hun linksbuiten, die thans opvalt en uit een reeks aanvallen, besloten met venijnige schoten van dezen speler, treft het laatste doel (1—5>. Tevergeefs spant Biervliet zijn laatste krachten in en het einde komt met de geelhemden in het offensief, waarbij de Bra- bantsche doelpaal nogmaals redding brengt. Bij de gastheeren viel vooral linksbuiten Ver sluijs de ster van het veld en de rechts back Wisse op. Technisch waren de nazaten van Willem Beukelszoon vaak de mindere. Toch had zonder de grove blunders van den doelman de strijd zeer zeker een geheel ander verloop kunnen hebben Bij R.K.C. viel naast de linksbuiten vooral hun actieve en snelle midvoor Duquesnoy op, die het B.-doel ettelijke malen in gevaar bracht, hoewel hij, vooral in de 2e helft vaak door Wisse schaakmat werd gezet. Hoewel R.K.C. geen „wonderploeg" is zal het toch bij een eventueele ontmoeting voor onze stadgenootefl heusch geen „zacht eitje" worden. Scheidsrechter v. Faassen uit Nieuw Borgvliet leidde bijgestaan door Scheele uit Axel en v.d. Muren uit Sluiskil zeer correct. Er was een opvallend geringe publieke belang stelling. markt m/vu-i-, i

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 2