ALGE1UE VERGADERING -II- 4 Spreker: De WelEd.Bestr. Heer CH. v. d. HEUVEL' -,, ge irkt van de C.B.T.B, op 15 JANUiRI, des namiddags 4 uu' te TERNEUZEN in het Bötel „Des Pays Bas". sfabri wan!?,. 2> met het onderwerp SLUISKIL. Fancy-fair. De grootsche fancy-fair ten bate van het Ziekenhuis is een volkomen succes gewor den. Hoewel de Zaterdagmiddag niet veel belovend inzette, bedroeg het bezoek op dien dag toch 800 personen. Op Zondag toen het weer opknapte, kwamen 3000 belangstellenden, terwijl de Nationale feest dag het record behaalde van 4000 bezoe kers. Na afloop van de gecostumeerde voet balwedstrijd ging het publiek naar de fancy- fair, waarvan de deuren waren geopend en waar al direct een gezellige sfeer heerschte. In het restaurant en de Japansche salon klonk vroolijke muziek van accordeon en piano. Het tooneel werd 's avonds ingeno men door het orkest van de K.A.B. afd. Terneuzen, dat verscheidene populaire nummers speelde en zong. Als attractie volgde het optreden van Lou Geels uit Rotterdam, die met enkele arlisten op tournee was door Zeeuwsch-Vlaanderen en België en als erkentelijkheid voor bewezen diensten door het Ziekenhuis, belangeloos zijn medewerking kwam aanbieden. In de zaal van de expositie kwamen den eersten dag 250 liefhebbers. Een twintigtal aqua rellen en nastellen, alsmede eenige speciaal geschilderde portretfoto's alles werk van Robert de Broeck boeide daar het oog en het tentoongestelde werd door verschei dene minder oppervlakkige bezoekers naar waarde geschat. Trots de regen beijverden de vele bezoekers zich volop om hun geluk hij de kraampjes te beproeven. Op groote schaal werden vredelievende bom men uit de vliegtuigen gegooid, het tele graafkantoor verwelkte de noodige telegram- mei met humoristischen en teederen inhoud. Het Rad van Avontuur met zijn omroeper en clown verdraaide prachtige pilzen. De frites-kraam met zijn groot formaat bakkers maakte goede zaken. Voor de waarzegtent stonden de nieuwsgierige klanten in de rij. Bij massa's draaiden de gevraagde plaatjes. Een speciale vermelding verdient het uit arst smaakvol versierde restaurant, waar hef tooneel met bloemen in een lusthof was herschapen en een keurige versiering was aangebracht met tule, terwijl de ver lichting bestond uit een zestal geïmprovi seerde electrische kronen, die het buiten gewoon goed deden. Ook de meer intieme Japansche salon, waar werd genoten van zeer smakelijke pasteitjes en slaatjes, opge diend door eenige Japansche schoonen. Op Zondag waren deze lokalen wederom stampvol. Achtereenvolgens werd het tooneel ingeno men door het koortje van Gidsen, het Dameskoortje, het orkest van de K.A.B. Terneuzen en het achtjarige accordeon- virtuoosje Bennie Sorber uit Axel, dat veel succes had. Dit ventje toonde zijn gevoel voor maat reeds op vijfjarigen leeftijd, door zijn voorliefde voor links- en rechtsom walsen. De liefdadigheidsschieting trok meer dan 90 schutters uit de omgeving en uit België. Op den Nationalen feestdag kwam de band van The White Boys uit Terneuzen in het restaurant concerteeren. Hun opge wekte nummers deden de zaal wederom volstroomen. Vervolgens verscheen nog maals Bennie Sorber, die ook in den salon en buiten voor de microfoon gespeeld had. Daarna trad op de gemengde zangvereni ging Thalia uit Axel, een ensemble met zuivere stemmen, dat veel bijval had. In de latere avonduren kwam het dansorkest The Butterflies uit Sas van Gent, dat met bravour en charme zijn populaire dansnum- mers in het stampvolle restaurant speelde. The Swinging Cowboys werden speciaal door de jongere liefhebsters met milde oogen bekeken. Bij een rondgang door de lokalen en over de terreinen op de spitsuren van Maandag gaf het geheel een impressie van een tot in de puntjes uitgewerkte organi satie, waarbij alle medewerkers volkomen op elkaar waren ingesteld. Wij hopen nog enkele cijfers van den omzet dezer groote onderneming bekend te maken. Intusschen kunnen wij vermelden dat de expositie van schilderijen 1300 belangstellenden trok. Na maanden voorbereidend werk en drie dagen van hoogspanning is deze grootsche beweging tot een goed eind gebracht. Een eeresaluut aan allen, die zich zoo geheel aan de zaak hebben gegeven Alle medewerkers kunnen met voldoe ning terugzien op het resultaat van hun ingespannen arbeid. WESTDORP E. Kermis Klein Gent. De kleine buurtkermisjes zijn in West- dorpe weer begonnen. Ter gelegenheid van de kermis te Klein-Qent werd er een prijs- bolling gegeven bij dhr. P. Jans«ens met den volgenden uitslag. Er namen 26 perso nen aan deel. Ie pr. L. van Waes-Cl. Audenaerde, 2e pr. Ph. van AckerM de Hulsters, 3e pr. Fl. Soethaert-Alf. van Bastelaere, 4s pr. A. de Vrieze—A Ver- hoosel. Nationale Feestdag, 's Morgens werd de dag geopend met een H. Mis uit dankbaarheid om zeven uur. Om half tien bracht het muziekgezelschap de voetballers naar het veld voor een wed- strijd R.I.A. tegen de veteranen welke door R.l.A. werd gewonnen met 5—3. Om half drie was er een wielerwedstrijd (koppel) over 50 ronden met een deelname van 5 koppels. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de oud-coureur van Acker met zijn pioegmaat de la Ruelle de wedstrijd glansrijk zouden winnen, doordat ze in het begin bijna een ronde voorsprong hadden genomen. Doch toen de enthousiaste wieier- supporter de Martelaere zijn rug eens kromde had hij met medewerking van zijn maat van Bambost reeds gauw de kopploeg ingehaald. Beurtelings gingen de koppels van Acirer de la Ruelle en de Martelaere —van Bambost op kop. Met groote span- i'iS de laatste ronde in en toen we dan de Martelaere, gevolgd door van Acker 4e laatste bocht uit zagen komen, joelde het publiek nog harder en toen de de Martelaere deze fenomenale sprint met enkele bandlengten van van Acker won, brak er een orkaan los. De uitslag van dezen koers luidt tenslotte: le Art. de Martelaere-R. van Bambost, 2e Ph. van Acker—H. de la Ruelle, 3e R. Janssens—Aug. de Caluwé, 4e Urb. de Bakker R. David, 5e Fr. de laegerR. Audenaerde. s Avonds had dan nog een prijsbolling plaats bij dhr. L. van Waes met den vol genden uitslag: le pr. R. van Acker-Alf. de la Ruelle, 2e Ph. van AckerP. Jans sens, 3e pr. Cam. Soethaert—R. de Schepper. Verder was er tot twaalf uur dansen in de café's. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud en een kinderschoentje. Rijkspolitie-kazerne, Axel. Een portemonnaie met inhoud. J. Schie man, Noordstraat 34, Axel. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 ure Ds. P. J. Pennings en nam. 2.30 ure Leesdienst. Geref. Kerk. Voorm. 10 ure en nam. 2.30 ure Ds. Zemel. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1). Voorm. 10 ure en nam. 2.30 ure Ds. D. J. Couvée. H. Cat. 2, 7. Geref. Gem. Voorm. 10 ure en nam. 2.30 ure Leeskerk. TRIBUNAAL TE TERNEUZEN. De Terneuzensche kamer van het tribu naal heeft Woensdag dè volgende uitspra ken gedaan: D- J. Moorthamer, 35 j., visscher te Hulst een jaar interneering tot 7 Mei 1948; Maria L. Ranschaert, 43 j., Sas van Gentvoor-interneerinjp J. C. Vermast, kamoorbediende, 42 j., Sas van Gent,: 4 jaar en 6 maanden inter neering tot 7 November 1951, en verbeurd verklaring radio. J. P. van Dommelen, 27 j., tuinder te Axel, tijd van voor-interneering L, A. Muller, 46 j.. schipper, Walsoor den, 1 jaar en zes maanden interneering tot 7 Nov. '48, verbeurdverklaring radio. Voor allen tevens ontzetting rechten. Op Donderdag 8 Mei werd uitspraak gedaan in de op 24 April behandelde zaken Hendrik de longe te Hoek. Ontzetting rechten. Douwe de Vries te Terneuzen. Geen maatregel opgelegd. Pleter Lenos te Axel. Reeds 2 jaar geïnterneerd. 1. Interneering voor een tijdsduur van 8 jaar, ingaande 8 Mei 1947, zoodat deze zal kunnen ein digen op 8 Mei 1955; met bevel tot inbewaring- houding. 2. Ontzetting rechten. Jacobus Adam Schieman te Axel. Reeds 2 jaar geïnterneerd. 1. Interneering voor een tijdsduur van 8 jaar, ingaande 8 Mei 1947, zoodat deze zal kunnen ein digen op 8 Mei 1955 met bevel tot inbewaring- houding. 2. Ontzetting rechten. Distributienieuws. DE DISTRIBUTIE VAN WERK- KLEEDNG. Op 12 Mei zal een nieuwe regeling voor de distributie van werkkleeding worden ingevoerd. In verband hiermede mogen thans geen aanvragen om werkkleeding bij de plaatse lijke dhtributiediensten worden ingediend. Op reeds ingediende aanvragen zullen, voorzoover de distributiedienst reeds „ken nisgevingen van toewijzing" aan belang hebbenden heeft gezonden, tot en met 10 Mei tegen overlegging van een bereidver klaring nog rantsoenbonnen voor textiel worden verstrekt. Tot en met 14 Mei zal men op deze rantsoenbonnen overalls, werkbroeken, werk- jasjes (-kielen), kunnen koopen. Van 15 Mei af zal deze werkkleeding uit- slu'tend op daarvoor in omloop te brengen bonnen verkrijgbaar zijn. Distributiekring Terneuzen. Het publiek, detaillisten en handelaren worden er op attent gemaakt dat op Don derdag 15 Mei de kantoren gesloten zijn. Detaillisten die Donderdags moeten inleve ren te Terneuzen en Hoek moeten inleveren op Woensdag 14 Mei. Algemeene zaken Zuiddorpe-Overslag is op Dinsdag in plaats van Donderdag. Nieuwe bonnen. Voor het tijdvak 11—24 Mei. Bonkaarten KA, KB, KC 705 (Serie C.) C—01 Brood 800 gr. brood, C—02 Brood 400 gr. brood, C—01 Boter 125 gr. boter, C—02 Boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet, C—01 Melk 4 liter melk, C—03, C—05 Melk 7 liter melk, C01 Vleesch 100 gr. vleesch, C—02 Vleesch 300 gr. vleesch, C—01 Alg. 200 gr. kaas, C—02 Alg. 2 eieren, C—03 Alg. plm. 225 gr. huishoud zeep of 90 gr. toiletzeep, C—01 Reserve '25 gr. margarine of 100 gr. vet, C03 Reserve 1600 gr. brood, C—04 Reserve 125 gr. margarine of 100 gr. vet, C—05 Reserve 200 gr. kaas, C06 Reserve 800 gr. brood, C07 Reserve 125 gr. boter. Bonkaarten KD, KE 705 (Serie C.). C—11 Brood 800 gr. brood, C—11 Boter 250 gr. boter, C—12 Boter 125 gr. mar garine of 100 gr. vet, C—13, C15 Melk 12 liter melk, C—11, C—12 Vleesch 100 gr. vleesch, C—11 Alg. 100 gr. kaas, C—12 Alg. 2 eieren, C—13 Alg. plm. 225 gr. huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep, C13 Reserve 800 gr. brood, C16 Reserve 500 gr. rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits, C—17 Reserve plm. 225 gr. huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep. Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 706 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken (Serie C.) C—21 Brood 800 gr. brood, C—21 Boter 250 gr. boter, C—22 Boter 250 gr. mar garine of 200 gr. vet, C—21 Melk 5 liter melk, C—21 Vleesch 300 gr. vleesch, C—22 Vleesch 100 gr. vleesch, C—21 Kaas 200 gr. kaas, C—21 Eieren 5 eieren. Op 14 Mei zullen bonnen worden aange wezen voor suiker, versnaperingen en tabak. De niet aangewezen bonnen van Serie B kunnen worden vernietigd. toegezonden. marKt iz kaci. irwMWBMMiwpw'W1! t* i

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 2