ALGEMEENS VERGADERING A V Spreker: De WelEd.Gesfr. Heer CH. v. d. HEUVEL,^ van de C.B.T.B, op 15 JANUtRI, des namiddags 4 uut te TERNEUZEN In het Bötel „Des Pays Bas IT met het onderwerp Uit onze omgeving. STIC AXE1 TEP1 H I f-J v 4 i MINISTER NEHER IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting, de heer L. Neher, heeft giste ren een informatief bezoek gebracht aan het getroffen gebied van Z.-Vlaanderen. In den middag werd te Oostburg een verga dering gehouden, waarbij alle burgemees ters uit West Z.-Vlaanderen aanwezig waren. Deze vergadering werd ook bijgewoond door den Commissaris der Koningin in Zeeland, eenige leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland en aantal hoofdambte naren van wederopbouw. DE BRUGGEN OVER HET KANAAL SAS VAN GENT—TERNEUZEN SPOEDIG HERSTELD. Naar de A.N.W.B. ons mededeelt, spant de Rijkswaterstaat alle krachten in om de groote brug te Sas van Gent binnenkort voor het verkeer open te stellen. Het rijdek van deze brug zal binnen eenige weken gereed komen. De brug te Sluiskil komt vermoedelijk vóór de bietencampagne gereed. Dat het herstel van deze bruggen niet volgens de plannen is verloopen, moet geweten worden aan omstandigheden (sta king, materiaalschaarschte, enz.), we'ke buiten de invloedssfeer van den Rijks waterstaat liggen. Bij K.B. van 29 Maart is benoemd tot notaris binnen het arondissement Middelburg met standplaats Terneuzen, dhr. G. J. van Campen, candidaat-notaris te Hulst. AXEL. PROVINCIALE DAG VAN DE GEREF. JEUGDVEREENIGINGEN. Op 2en Paaschdag werd alhier door deze leugdvereenigingen (vrijgemaakt naar art. 31 D.K.O.) een groote provinciale samen komst gehouden in de Geref. Kerk. Te half drie hield ds. Vogel uit Nieuwer- Amstel een boeiende en gloedvolle rede - over„Algemeene en bijzondere genade. Daarna werd opgevoerd het leekensprl „Wat blijft." Ballade van het geloof. Dit leekenspel, hier reeds door de Geref. leugdvereenigingen opgevoerd, toont tegen den achtergrond van Nederland s verleden de geestelijke volkskracht. In het slot wordt vanuit het verleden de blik naar heden en toekomst gericht, volgens de Calvinistische levensbeschouwing. Vervolgens hield ds. Lok van Zaamslag een rede over „Oranje-Groen", met betrek- king tot wijlen Groen van Prinsterer. TOONEELU1TVOER1NG „K. T. C." Voor de uitvoering, die de tooneelisten uit de Koestraat hier Woensdagavond in Het Centrum" gaven bestond groote be langstelling en de zaal was dan ook geheel bezet. Evenals vcrige malen heeft K.1.0. ook ditmaal de bezoekers niet teleurgesteld en hen een aangename ontspanningsavond bezorgd. Men kwam ditmaal op de planken met het tooneelspel „De Tyran", een stuk, waarin men te zien en te hooren kreeg, wat een rijke tyran voor zichzelf en zijn omgeving kan vergallen, maar ook, hoe een dergelijk heerschap tot andere en betere gedachten en daden kan gebracht worden. Dat werd zeer goed vertolkt door oom Robert, die zijn rijke, koppige en zelf zuchtige broer tenslotte op betere levens paden wist te leiden. Er moeet echter heel wat gebeuren en veel werd van de dames en heeren van K.T.C. gevergd eer het zoo ver was, maar het was dan ookeind goed, al goed. Na de pauze volgde r.og een klucht in één bedrijf„Gek en doof", een vermake lijke inkwartieringsgeschiedenis, die den lachlust terdege opwekte. En hiermede had K.T.C. weer bewezen, dat onder goede leiding ook wel iets goeds kan gepresteerd worden en het stemt tot voldoening te kunnen constateeren, dat haar spel met iedere nieuwe uitvoering zich in opwaartsche lijn beweegt. En dat het spel van K.T.C. gewaardeerd wordt, kan mis schien ook blijken uit het zeer groote aan tal donateurs en donatrices, dat den laatsten tijd is toegetreden. Na afloop van het tooneelspel bestond er nog gelegenheid voor een gezellig dansje, waarvoor vanzelf veel animo bestond. Ook dit gedeelte was goed verzorgd en zoo is het al met al weer een genotvolle avond geworden. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben eervol ontslag verleend aan T. L. Brugge, vaste arbeider bij de provinciale wegen. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 ure en nam. 2 30 ure Ds. P. J. Pennings (Bed. H. Doop). Geref. Kerk. Voorm. 10 ure en nam. 2,30 ure Ds. Zemel. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharpstraat 1). Voorm. 10 ure en nam. 2 30 ure Ds. J.van den Berg, pred. te Souburg, (voorbereiding H. Avondmaal). Geref. Gem. Voorm. 10 ure, en nam. 2.30 ure Leeskerk. GEVONDEN VOORWERPEN. 4 zilverbons en een overjas, Rijkspolitie kazerne Axel. Een boeren-zwartwollen doek, P. Dees, Sassing Pil, Axel. KOEWACHT. Jaaimarkt. Bij de alhier gehouden jaarlijksche vee markt werden de prijzen als volgt ver- deeld Grootste aantal paarden: A. Suij f 12 50. Meest in waarde zijnd merriepaardle prijs f 12 50, H. Kips 2e f7.50, E. v. d. Vijver. Meest in waarde zijnd ruinpaard le prijs f 12,50, Aug. Matthijs; 2e prijs f 7.50, A de Waele. Schoonste 3-jarig paard le prijs, f 12.50, H. Kips2e f7 50, E. v.d. Vijver. Schoonste 2 jarig paard le prijs f 12,50, Fr. Kips2e prijs f 7.50. Al. Suij. Schoonste veulen beneden 2 jaar le prijs, f7.50, wed. E. Suij. Grootste getal rundvee le prijs, f 12 50, A. Matthijs2e f 750, Al. Suij. Schoon ste kalfdragende koe le prijs, f 12 50, Aug. v. Damme; 2e.prijs f7.50. C. Steenaert. f 12.50, Ch. van Rumste2e prijs f7.50, Schoonste kalfdragende vaars le prijs, C. v. Puijvelde. Vetste stuk rundvee le prijs Aug. v. Damme, 2e prijs Kind. v. Damme. Schoonste hokkeling le prijs Aug. v. Damme. Grootste aantal vaikens le prijs Arm. Inghels. Schoonste geit le prijs Th. de Vos. Schoonste konijn (ram) le prijs Alph. de Bock. Schoonste konijn (voedstel) le prijs Eug. de Coninck, 2e prijs M. Baes. Het op de markt gebrachte vee was, van betere kwaliteit dan vorige jaren. Zaterdag jl. kwamen een auto en een motorrijwiel in de Nieuwstraat met elkaar in botsing met het gevolg dat de motor rijder tegen den grond werd geslingerd. Eenige materieele schade werd aangericht. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. OP 7. April j.l. werd alhier in het ge bouw „Don Bosco" des n.m. half vier de 43e algemeene vergadering gehouden der Coöperatieve Boerenlepnbank te Koewacht. Ongeveer 32 leden waren bij deze verga dering aanwezig. beiden uitstapten, mishandelde laatstge noemde den heer B. zoodanig, dat deze kwetsuren in het gezicht opliep. Gelukkig hielp een voorbijganger den heer B. een handje, terwijl een andere de politie op de hoogte bracht. De soldaat werd ingerekend. OVERSLAG. Prijsverloting Veloclub. Ter gelegenheid van het jaarlijksche wie- lerfeest is door de club een loterij georga niseerd, waarbij tientallen prijzen zullen worden gegeven. Totaal een bedrag van niet minder dan 20.000 francs. De prijzen zijn o.a. een prachtig heerenrijwiel, schoenen, pantoffels, rijwielbanden, textiel, zooals dekens, lakens enz. Verder vele huishoud- artikelen en levensmiddelen. De verloting zal plaats vinden op Zondag 11 Mei a.s. Wielrennen. Onze dorpsgenoot P. de Wijn, die dit seizoen als renner bij de Junioren zal uit komen ts thans weer op oefening gegaan en hoopt op de eerstvolgende wedstrijden van de partij te zijn. De Wijn, die met veel ijver en rpoed deze sport is begon nen hoopt dit jaar gelukkiger te zijn en niet zooveel te kampen te hebben met bandenpech als vorig jaar, waardoor hem menigmaal een eerste prijs ontging. We wenschen onzen renner dan ook het beste toe en zien met veel enthousiasme de weg- ritten weer tegemoet. Uitslag prijsschieting. Ter gelegenheid van den 2en Paaschdag werd in het Café bij A. Hillaert een prijs schieting gegeven, waaraan 64 schutters deelnamen. De hoogvogel welke werd los geschoten en tengevolge hiervan eenige seconden later afwaaide werd aan den betreffenden schutter niet toegekend. Bij de herkansing wist dhr. de Block de hoog vogel definitief af te mikken. SLUISKIL. Fietsfeest. Zondag werd op de Nieuwe Molen een groot fietsfeest gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Voor de gehouden verloting waren zeer mooie prijzen beschik baar gesteld. De eerste prijs een ledi kant viel ten deel aan een deelnemer uit Boschkapelle. Het feest werd besloten met een groot bal. De inrichters mogen terugblikken op een geslaagden dag. Mishandeling. In de laatste autobus, komende uit de richting Hulst, kreeg de heer B. woorden met een dronken soldaat uit Sluiskil. Toen Eerste huwelijksvoltrekking. Dinsdagmiddag had in een der lokalen van de Openbare School eer plechtigheid plaats, namelijk het voltrekken van het eerste huwelijk te Sluiskil en wel dat van den heer Schot en mej. Nijssen. Speciaal voor deze gelegenheid was de vlag gehe- schen. Na het officieele gedeelte hield de Edelachtb. heer burgemeester van Terneu zen een toespraak, waarin hij er met vreugde op wees, dat het thans mogelijk is de formaliteiten ter plaatse te doen vervul len. Goed voorgaan doet goed volgen. We mogen verwachten dat het niet bij dit eerste paar zal blijven. Ontspanningsavond. De Biljartclub „Kunst en Vermaak" had voor Dinsdag in de zaal Jacobs een tooneel- en muziek-avond georganiseerd, met mede werkingvan 't Belgische Rhytm Swing Orkest, dat met het spelen van eenige bekerde nummers het sein gaf voor den aanvang. De conferencier was er goed m en had de lachers op zijn hand bij het brengen van de nieuwe creatie „Pockie en Puckie". Hierna volgde de opvoering van een vlotte klucht in 2 bedrijven „Aardappelen waarin speciaal het komische spel van den coiffeur Jansen, den droogen Directeur van de hondenbewaarschool en de mannelijke huishoudster lachsalvo's verwekte. De vol gende klucht, spelend in een pension, met de verschillende verwikkelingen, bood even eens vele komische momenten. Geestig was het spel tusschen den rijken kaasfabrikant en de blonde Els en de zwarte Kitly, die hij tenslotte toch maar verkoos boven de jongere Els, daar men hem voorgespiegeld had, dat een verbintenis met deze laatste hem allerlei zwarigheden zou opleveren. De zaal kon tegen middernacht worden ontruimd, zoodat de aanwezige liefhebbers van den dans zich onder leiding van het Swing Orkest konden vermaken met step en wals. Het was een goedgeslaagde avond, waaraan de Biljartclub met voldoening kan terugdenken. /viarKi toegezonden i ii i" i •I 1 e

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 2