ALGEMEENE VERGADERING G A JI Spreker: De WelEd.Gestr. Heer CH. v. d. HEUVEL,J In I i w^m van de C.B.T.B. op 15 JANUARI, des namiddags 4 uut !?N te TERNEÜZEN in het Bótel „Des Pays Bas". met het onderwern iJ STIC AXE1 TER1 Ver DE Enor ST. JANSTEEN. Het 4 weken oude dochtertje van F. v.d. Branden is met zeer ernstige brandwonden naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. In de wieg van het kindje was een warm waterkruik gelegd welke was open geraakt. Vorige week wisten de ambtenaren van Inv. Acc. wederom 6 stuks vee en 2 paarden van onbekenden in beslag te nemen. Door onbekende oorzaak is Zaterdag een stalletje van de touwslager Vermeulen tot de grond toe afgebrand. CLINQE. Ambtenaren van Inv. Acc. wisten van onbekende daders 5 stuks vee afhandig te maken. KOEWACHT. Huisvlijttentoonstelling. Zondag j.l. werd in Don Bosco een huisvlijttentoon stelling gehouden, waarvoor een buiten gewoon groote belangstelling bestond. Het bezichtigen van de meer dan 200 inzendin gen (borduur-, naai-, figuurzaag- en verder knutselwerk), waaronder zich, naast minder geslaagde, verschillende zeer fraaie bevonden, was zeker de moeite waard. Voor de beste inzendingen werden prijzen uitgereikt. Zang- en muzieknummers door de verkenners, welpen en zonnekinders uitgevoerd, droegen het hunne bij voor een prettige stemming. Het Comité tot Behartiging van Culturcele Belangen heeft met het organiseeren van deze tentoonslelling alhier een gelukkigen eersten stap op het gebied van huisvlijt gezet, welke de algemeene waardeering wegdroeg. En natuurlijk blijft het bij dezen eersten stap niet. Integendeel. Nu het de kinderen gedurende de wintermaanden aan het werk heeft weten te krijgen, zal het voor de komende maanden een programma opstellen, dat de jeugd aangenaam en nuttig zal bezig houder,. En niet alleen jeugdbelangen heeft het genoemd comité op het oog, maar ook het organiseeren van cultureele avonden e.d. Zeer zeker een verheffend werk dat vruchten dragen zal. Rectificatie. In het aan een onjuist ingelichte bron ontleende bericht, waarin wij vermelden dat de oude dames P. wegens vervuiling werden verwijderd, moet voor vervuiling gelezen worden ziekte. Vechtpartij. Dhr. de W. uit Moerbeke-Waes liep alhier in een vechtpartij zulke ernstige verwondingen op, dat hij zich onder doktersbehandeling stellen moest. Douane-ambtenaren slaagden er in een paard dat frauduleus werd geëxporteerd in beslag te nemen. Schieting. Aan de schieting op de staande wip van de handboogmy. „St. Se- bastiaan" namen 27 schutters deel. De uitslag is als volgtHooge vogel, E. Poppe<. Zijvogels, J. Allefs en E. Baes. Prijskaarting. Uitslag van de monsterprijskaarting bij dhr. L. Seghers 1. M. de Pau—A. Rombout, 2. A. Sturte- wagen—A. van Poeie, 3. A. v. d. Vloet— Fl. Bonne, 4. J. DrubbelA. Coone. In de lijst van uitgesproken faillisse menten, opgegeven door van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel N. V. te Amsterdam, komt o.a. voor Fa. J. W. Bakker en Zoon Axel, Magrette N 84 en hare medefirmanten L. Bakker, P. Bakker en J. W. Bakker, Axel. Rechter-commissaris Mr. A. J. W. van Royen. Curator Mr. H. B. L. de Rechter, adv. en proc. te Hulst. BENOEMING. Tot leden van het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap Hulster- en Axeler Ambacht zijn benoemd de heeren A. Haak te Zaamslag, P. V, M. Vercauteren te Clinge en J. Haak te Terneüzen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een regenjas, J. W. Simons, Schapen bout O 58. Een pet en een huissleutel, Rijkspolitie kazerne Axel. 6 levensmiddelenkaarten, Nieuwendijk 35. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Goede Vrijdag. Ned. Herv. Kerk. 's Avonds 6 ure Ds. P. J Pennings. Geref. Kerk. 's Avonds 7 ure Ds. Zemel. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharnstraat 1). 's Avonds 6 ure Ds. D. J. Couvée. Geref. Gem. Geen dienst. TRIBUNAAL TE TERNEÜZEN. Uitspraken der zaken van de zitting van 13 Maart 1947: Jan Andriessen, wonende te Terneüzen. Beschuldiging vervallen verklaard. Cornelis Wieland, wonende te Axel. Reeds 12 maanden in voorinterneering doorgebracht. Ontzetting van het recht om openbare ambten te bekleedeu, alsmede van het recht van kiezen en verkiesbaarheid bij krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkie zingen. Johannes van Eijk, wonende te Axel. Het onderzoek zal buiten de zitting wor den hervat. Donderdag werden o.a. behandeld de zaken tegen de 60 jarige ex-N.S.B.-burge- meester van Zaamslag, Hermanus Dieleman. Hij werd er van beschuldigd zich als lid te hebben aangesloten bij N.S.B. en N.V.D., werkzaam te zijn geweest als buurtschaps- hoofd N.V.D., streekboerenleider en lid Boerenraad van den Landstand blijk te heb ben gegeven van nat.-soc. gezindheid o.a. door een benoeming als burgemeester van Zaamslag te aanvaarden en hulp te hebben verleend aan den vijand, o.m. door naar aanleiding van het ontvreemden van het bevolkingsregister van de gemeente Zaam slag den naam te noemen van een onder gedoken gewezen volontair ter gemeente secretarieen de 35-jarige Cornelis |oos van der Peijl te Hontenisse, thans geïnter- neerd.| Z 9 jgii Hij werd er van beschuldigd zich als lid te hebben aangesloten bij N.S.B., N.V.D. en W.A., werkzaam 'te zijn geweest als blok- leider, groepspenningmeester, kringbeheer der, rapporteur, collectant Winterhulp N.V.D. buurtschapshoofd en streekleider Nat. Jeugdstorm. Verder blijk te hebben gegeven van nat.-soc. gezindheid, o.a. door in een brief zijn voldoening uit te spreken over het oppakken van de gijzelaars Wes terhof, Van de Sande en Du Bois, en van alle beroepsofficieren, terwijl hij het tevens als een mooie opruiming" beschouwde, dat er vele jonge arbeiders naar Duitschland zouden worden gedeporteerd. Ook aanvaardde hij uit handen der Moffen een benoeming als N S.B.-burgemeester, respectievelijk te Hoek, Hontenisse en Mar- kelo en verleende hij zijn medewerking bij het uitvoeren van Duitsche maatregelen en bevelen. BIJZONDER GERECHTSHOF. Uitspraken van 28 Maart. Aug. van Gassen, 28 jaar, zonder beroep, en wonende te Hontenisse, thans kamp Sluis, 10 jaar, met aftrek sedert 3 Mei 1946. Verlof tot cassatie verleend. Marinus Stouthamer, 30 jaar, chauffeur, wonende te Axel, thans kamp Rilland-Bath, 8 jaar, met aftrek sedert 2 Mei 1945, en ontzetting rechten voor het leven. Verlof tot cassatie verleend. Adr. B. van Kolk, 29 jaar, vischhandelaar, wonende te Terneüzen, 7 jaar, met aftrek sedert 8 Mei 1945, en ontzetting rechten; straf te ondergaan in een Rijkswerkinrichting. Verlof tot cassatie verleend. POLITIERECHTER TE TERNEÜZEN. Zitting van 28 Maart. Heden stonden een aantal personen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen terecht voorden Politierechter te Middelburg, welke zitting hield in het Kantongerechtsgebouw te Ter- neuzen. K. Been 48-jarige commissionnair uit Terneüzen, mishandelde in een comparti ment van dsn trein, rijdende tusschen Goes en Hoedekenskerke, M P. H. uit Kortgene zoodanig, door een scherf van een stukge- v^'len jeneverflasch van den vloer van dat rijtuig zijn zakdoek op te rapen en vervol gens met die scherf een hevige slag in het gezicht van H. te geven, waardoor deze hevig bloedend neerzeeg, en zich gedurende langen tijd onder doktersbehandeling moest steden. Eisch4 maanden gevangenisstraf. Uitspraak: 3 maanden gevangenisstraf. De 27-jarige civielbewaker bij net inter- neeringskamp vot nolitiek geïnterneerde vrouwen te Groede, C. W. H., wonende te Westdorpe, schoot op 12 Maart 1946, te Groede terwijl hij op wacht stond, een hondje dood. Eisch: f30 boete, sub. 15 dagen hech tenis. Uitspraak conform. De 18 jarige winkeljuffrouw, R. R. F. uit Hulst, nam op verschillende tijdstippen in het jaar 1946 te Hulst, terwijl zij in dienst betrekking bij den manufacturer A. L. was, telkens textielpunten weg. Zij verklaarde in totaal reeds enkele duizenden textielpunten te hebben weggenomen, en deze voor 5 of 10 cent per punt te hebben verkocht. Ver dachte, die het volste vertrouwen van haar patroon had, doch hiervan een schromelijk misbruik had gemaakt, werd veroor deeld tot f25, sub. 10 d. h. en 4 mnd. gev. str. voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Eisch 4 mnd. gevangenisstraf. De 37-jarige W. D. C. H., een transport arbeider uit Terneüzen, nam met zijn neef, de 44 jarige transportarbeider K. L. G., eveneens wonende te Terneüzen, op 16 Dec. 1946 ieder circa 200 kg. steenkolen weg, door het kolenmagazijn van J. P. M. A. door inklimming binnen te gaan. Hoewel verdachten wisten, dat er bruin kolen vrij en voldoende in den handel ver krijgbaar waren, namen zij met het oog op hun kleine inkomen deze brandstof weg. Eisch 1 mnd. gevangenisstraf. Uitspraak1 mnd. gev. straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en f20 boete, sub. 10 dagen hecht. Óp 2 Januari 1947, des avonds te 7 uur, ging de 34-jarige landbouwer J. J. J. P., wonende te Hengstdijk, gemeente Vogel waarde, naar Hontenisse en nam op het erf van R. uit diens duivenhok twee post duiven weg en verkocht deze voor f2,50 aan een zekere L. Eisch1 maand gev. straf. Uitspraak 3 weken gev. str. Officiëele Mededeelingen. De inspecteur voor Zeeland van den Rijksdienst voor Landbouwherstel wijst er met nadruk op, dat Landbouwers, aan wien gratis lucernezaad is verstrekt, verplicht zijn dit zaad ook inderdaad uit te zaaien tot de door hen aangevraagde oppervlakte op basis van 30 kg. per ha. Wanneer met betrekking hiertoe afwij kingen worden geconstateerd en het zaad niet meer aanwezig is, zal niet geschroomd worden om strenge maatregelen te nemen, die onherroepelijk tot gedeeltelijke of alge- heele inhouding der nog uit te betalen ver goedingen zullen kunnen leiden. toegezonden. /viarKt iz «acc,

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 2