ALGEMEENS VERGADERING A &AAê/zS, Spreker: De WelEd.Cestr. Heer CH. v. d. HEUVE) van de C.B.T.B, op 15 JANUARI, des namiddags 4 uur te TERNEUZEN In het Bötel „Des Pays Bas". met het onderwerp STIC AXEI TER F naar verhouding goedkoop) en een levens standaard, welke nog altijd zeer aantrek kelijk is, doen de rest. Vanzelfsprekend was het niet mogelijk in kort bestek een volledig overzichf te geven, niettemin hopen wij er in te zijn geslaagd eenigszins een indruk te hebben gegeven van en belangstelling te hebben wakker geroepen voor een deel van ons land, dat toch werkelijk meer verdien', dan zonder meer te worden voorbijgeloopen en veronachtzaamd. Veel zal overigens blijven afhangen van de houding der overheid en dan denken wij in het bijzonder aan het op gunstige voorwaarden beschikbaar stel len en in gereedheid brengen van indu strie-terreinen, het stimuleeren van den woningbouw, enz. of de vele mogelijk heden, welke hier voor toekomst open liggen, ten volle zullen worden benut. F. Adam. Centrale Hengstenkeuring te Goes. Donderdag vond, niettegenstaande het ongunstige weer, te Goes de centrale hengstenkeuring plaats. Er bestond voor deze keuring veel belangstelling en circa 70 hengsten waren aanwezig. De handel viel echter tegen en er waren weinig kooplustigen bij deze keuring aanwezig. Bij het aangevoerde materiaal waren veel hengsten uit Z.-Vlaanderen en ook een groot aantal prijswinnaars, w.o. de kampioen, waren uit onze streek afkomstig. Prijswinnaars waren o.a. Cateeorie 1, groote maat, geboren 1944. Ie. Nico van Luntershoejc, van Jac. de Putter alhier, H. Kerckhaert en H. de Maat te. Stoppeldijk. Ie. Robert van Schelfhouts- hoek, van Gebr. Steijaert te Graauw. 2e. Gambo van Melo, van L. Bruggeman te Graauw. 2e. Evert, van Jac. de Putter vnd. 2e. Carlo van Terhole, van R. Cornelissens te Terhole. 2e. Piet, van H. Kerckhaert te Breda en H. de Maat vnd. 3e. Karei van Zorgvliet, van L. W. de Regt te Zaamslag. 3e. Sander van Marquis, van R. A. C. Hendriks te Stoppeldijk. Categorie II, kleine maat, geboren 1944. Ie. Nico van 't Hoogland, van A Serrarens te Ossenisse. 3e.*Marcus van 't Hoogland, van dezelfde. 3e. Carlo van Passluis, van J. Koster en J. W. Scheele te Boschkapelle. 3e. Mantri van Coegors, van Gebr. Dieleman alhier. 3e. Albert van Zeedorp, van H. de Waal te Graauw. Categorie III, groote maat, geboren 1943. Ie. en kampioen, Nico van Annie, van C. A. Dekker alhier, een hengst met beenen en gang die ieders bewondering afdwingen, en van goede familie: de vader werd kampioen op de fokdag te Kloosterzande en behaalde ook nu een le prijs, ook de moeder is van een kampioen. Wij meenen eigenaar en fokkerij in het algemeen geluk te kunnen wenschen met dit succes, le. Alban van Veldzicht, van G. Lannoije te Aardenburg en J. de Feijter te Schoondijke. 2e. Solon van Clinge, van P. J. Boënne te Graauw en H. Bisschop te Hontenisse. Categorie IV, kleine maat, geboren 1943. le. Leonard van Nico, van H. Kerckhaert te Breda en H. de Maat te Stoppeldijk. Categorie V, gr. maat, geboren 1941 en '42. 1. Karel( van Certain, van P.J. Boënne en H. Bisschop vnd. 2e. Majeur v.d. Kleikamp, van R. A. C. Hendriks vnd. 2e. Janus van Luntershoek, van C. de Feijter te Bosch kapelle. 3e. Barra, van E. Verstraaten te Graauw, A. Mangnus te Boschkapelle en J. de Feijter te Schoondijke. 3e. Herman van Catharinahoek, van Wed. Jac. de Feijter te Boschkapelle. 3e. Marquis van Zuiddorpe, van M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe. 3e. Naron van Torenberg, van C. van Hoeve te Groede en Jac. de Klerk te Zaamslag. Categorie VII, gr. m., geb. 1940 of eerder. le. Certain van de Mariahoeve, van Gebr. van Campen. 2e. Hercule van Louisa, van Gebr. Kerckhaert te Clinge. 3e. Avenir van Edith, van W. L. den Hamer alhier. Categorie VIII, kl.m., geb. 1940 of eerder. le. Hautain van Wieringermeer, van J. F' de Waal te Kuitaart. 2e. Clairon van den Eendracht, van Gebr. Scheele te Hoek. 3e. Avenir van Janisvlieti van A. A. Schuer- man te Hontenisse en A. Bun te Boschkapelle. Uit onze omgeving. OVERSLAG. Teerdag kaartclub. Maandag j'. werd door de Overslagsche kaartclub teerdag gehouden. Niet minder dan 40 man nam hieraan deel. Vóór den maaltjjd,- die om acht uur plaats vond, werd door de leden wedstrijd om het kam pioenschap kaarten- gehouden. Kampioen werdenEd. de Clerck (Ned.) en H. Spies- sens (B.) Als tweede kwamerr uit den strijd Fr. l'Eciuse (B.) en R. Smollenaar (B.). Na den maaltijd werden ter eere van de kam pioenen 1947 nog veel gezellige uurtjes doorgemaakt. Prijsschieting. Bij Ach. Hillaert werd een prijsschieting gegeven waaraan 60 schutters deelnamen. De hoogvogel werd afgemikt door H. Goos- sens, de zijdevogels door L. Buijsse en L. Willems. Teerdag veloclub. Na een tijd van 7 jaar verplichte rust in verband met den oorlog is de veloclub thans weer met vereenigde kracht heropge bouwd en telt op het oogenblik Teeds meer dan 80 leden. De financiën stonden er even wel niet goed bij, maar deze zijn in ver band met tombola's en tooneelavonden weer iets verbeterd. Zoodoende zal deze club op 3 Maart e.k. weer haar jaarlijk- schen teerdag houden in het clubhuis bij Achiel Hillaert. We hopen dat dit weer een voorooriogsche teerdag zal worden en alle laden zich kostelijk zullen vermaken. Duivensport. In verband met moeilijkheden aan de grens welke zich voordoen bij uitvoer van reisduiven heeft het bestuur van de duiven- club alhier besloten een afdeeling te ves tigen op Hollands Overslag in het café bij de Wed. Plasschaert. De duiven zullen als dan op het Nederlandsch gedeelte worden ingekorfd en via het grenskantoor met even- tueele vergunning naar België worden ge bracht. Voor de telkens weer in- en uit voer van constateurs zal een dergelijke vergunning worden aangevraagd bij de Inspectie van In- en Uitvoer. In verband met de nog veel te verwachten moeilijk heden zal onze club dtt jaar nog met de duivenclub van Wachtebeke moeten samen spelen. Het volgend jaar hoopt het be stuur alles op eigen handje te kunnen regelen. SLUISKIL. Feestavond v.v. „Sluiskil." De aangekondigde feestavond van de voetbalvereeniging „Sluiskil" ter gelegen heid van haar 15-jarig bestaan had Woens dag plaats in de met caféruimte vergroote zaal Jacobs. Het Sassche dansorkest „The Butterflies" met leden van het revue gezelschap verleenden hun medewerking. Na het spelen van „In the Mood" zat al spoedig de stemming er in, welke steeg naarmate de avond vorderde. De rempla- gant van den officiëeelen conferencier h^d al spoedig contact met de zaal. In een vlot tempo, alleen onderbroken door eenige sketches, klaterden de rhythmische nummers de zaal in en konden de aanwezigen, voor zoover zij de band voor het eerst hoorden, constateeren met een ensemble te maken te hebben dat er zijn mag. De lachspieren werden in actie gehouden door den humo rist in zijn kostelijke scène in de „Oriënt Express", in zijn optreden als directeur van de band en in het misverstand tusschen hem en Amalia met haar zingende hart. Toepasselijk was de sketch waarbij het vrouwtje in angst zit over haar echtgenoot, die een gevaarlijke reis moet gaan onder nemen, nl. als scheidsrechter optreden in een wedstrijd van Corn. Boys tegen Sluiskil. De refreinen werden goed gezongen door een zangeres en zanger. In „Some day we will meet again" en „Symphony" deden de refreinen het heel goed. De vioolsolo „Czar das" werd gevoelig voorgedragen, terwijl ook de saxohoon-solo en piano-solo uitstekend vertolkt werden. De xylofonist kon bewon derd worden om beheersching van de syn copen. Zooals bij alle goede bands, ont braken ook hier niet da shownummers, zooals het slapende orkest, dat door een lieve fee in het blauw gewekt wordt tot sprankelend leven en het nummer der stakende musici, waarbij allen wegloopen totdat alleen de bassist overblijft en er met een paar grepen in de snaren ook de brui aan geeft. Als slotnummer herhaalde de band nog „In the Mood", daarmede de stemming er in houdend voor het bal dat na 12 uur een aanvang kon nemen. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt en het kan de v.v. „Sluiskil" slechts tot tevredenheid stemmen dat haar 15-jarig jubileum met zooveel spontanïteil is gevierd. WESTDORPE Ter gelegenheid van de opening van het café „Mechelinck* door den heer Leons van Waes op Zondag 2 Februari jl. werd er een prijskaarting gegeven met 75 gulden gewaarborgd. Hiervoor dongen 108 kaart spelers mee. Eikels worden Boomen. Op Maandag 3 Februari hield de R. K. muziekvereniging „Eikels worden Boomen' haar jaarlijksche vergadering in het café van dhr. L. van Waes. Na de vergadering maakte het gezelschap een muzikale rondwandeling in de kom dei gemeente. Jammer dat het weer een beetje tegenwerkte. Des avonds was er een gezamenlijke maaltijd in bovengenoemd lokaal, waarna (je avond met liedjes en voordrachten werd doorgebracht en gezellig ook. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 ure en nam. 2 30 ure Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk. Voorm. 10 ure Ds. Post nam. 2 30 ure Ds. Zemel. Geref. Kerk. (Ds. Jan Scharostraat 1). Voorm. 10 u>-e Dhr. J. Couvée, theol. student, nam. 2.30 ure dezelfde. Geref. Gem. Voorm. 10 ure en nam. 2 30 ure Leeskerk. OVERSLAG. Geboren. Maria, d. van C. Audnnaerd— Casteels. KOEWACHT. Geboren. Thomas, z. van L. den Teuling Groot. Maria, d. van Tlr. Melchers— Wittkampf, Lydie, d. van R. Buijs—van Nieulande. Gehuwd. H. Lefebre, 35 j. en Yvonne de Bruijcker, 17 j. W. Schilpzand, 28 j- en Bertha de Bock, 25 j. IBUNi gew op 4 'erkla; Hon estv !g ree B. i gew :0ND1 TE j sbroe i1 „Schiet 's op, Jan!" „Wacht nog even! Ze zetten Niemeüer"* Gala Thee en ik krijg ook een kopje!"

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 2