ALGEMEENS VERGADERING A Spreker: De WelEd.Cestr. Heer CH. v. d. HEIIVE I van de C.B.T.B. op 15 JANUARI, des namiddags 4 uur te TERNEUZEN ln het Bötel „Des Pays Bas met het onderwerp Uit onze omgeving. Vorige week slaagde te Zandvoort met lof der jury, als medisch gediplomeerd schoonheidsspecialst, dhr. M. J Markusse, kapper, alhier. STICI f AXEL TERN Voor biljet mDe heer P. J. Eggermont, in dienst bij de Rijkspolitie alhier, slaagde te Amersfoort voor het politie-diploma. HET TRIO ELLEQ1ERS. Zaterdagavond concerteerde alhier het trio Ellegiers. Dit trio, afkomstig uit St. Niklaas, bestaat uit de violiste Hertha Elle giers, de cellist Alfons Ellegiers en de pianiste Anne Marie Joos. De verwachtingen waren hoog gespannen. Men kan echter tevreden zijn. Ondanks de gladde wegen was de zaal zoo goed als vol. Met groote aandacht werden de zeer groote prestaties gevolgd. De accousiiek van het zaaltje voldeed piachtig. De drie violisten zijn voortreffelijk. Deze jonge musici beheerschen de techniek van hun instrument volkomen en zijn daarbij door en door muzikaal. Merkwaardig was het totaal veranderen van techniek. Er werd Beethoven gespeeld. Men kon Ravel hooren. Arensky en Sammartini kregen gestalte. Het samenspel stond op zeer hoog peil. De zeer moeilijke Arensky klonk feilloos. Hertha Ellegiers toonae haar kunnen in Tzigane van Ravel. Zij was geheel in haar element. Een indruk te geven is moeilijk. Haar spel is fascineerend, meesleepend, groot. Haar prachtige instrument geeft alles. De zeer krachtige volle toon tot de ijlste flageobet. Ditzelfde geldt den cellist. Het is fantastisch, hoe deze meester de snelste passages ragfijn en zuiver speelt. Ook de solo van den pianist was knap. Uit het hoofd, zooals dat ook bij de andere solisten was. Toch kwam het ons voor, dat de overi gens goede piano het parelende passage - spel niet toelaat. De noten van snelle pas sages vervloeien. In elk geval lag het niet aan de pianiste, die wij dit werk op een andere piano parelend hoorden spelen. Haar begeleiding was af. Wij wenschen nu nog het kamerorkest Ellegiers hier te hooren. Axel heeft getoond goede muziek te kunnen waardeeren en bewees dit door warm applaus en bloemen. SUCCES VOOR „THAL1A". Het was alsof we na veel maanden weer een goede oude vriend tegenkwamen, toen de dames-afdeeling der tooneelclub Thalia" met het stuk getiteld „Het meisje in de schaduw* in het Gezellenhuis alhier voor het voetlicht traden. Ofschoon de weers omstandigheden verre van gunstig waren, was de zaal toch ruimschoots bezet. Een ieder leefde mee en stuk voor stuk werd de toegekende rol tot in de puntjes ver zorgd. Het was muisstil in de zaal. Ontroe rende momenten, een lachend salvo en ieder ging op in het stuk. Na de pauze en na het tweede bedrijf gaf „Thaliaa's ge mengd zangkoor onder leiding van dhr. E. van den Berg eenige zangnummers ten beste, welk repertoire bij het publiek zeer in den smaak viel. Tot besluit dank aan de goede regie van dhr. P. de Kort, die over een onmiskenbaar vlotte leiding be schikt, en deze voorstelling tot een vol ledig succes maakte. Vanavond zal het publiek nogmaals „Thalia's" prestaties kun nen aanschouwen. UITSPRAKEN TRIBUNAAL QOES. M. E. B., 36 j.„ te Terneuzen. Vervallen verklaring uitspraak Tribunaal Terneuzen, waarbij 1 jaar interneering werd aangeraden. Thans veroordeeld tot tijd in voor-inter- neering doorgebracht en ontzetting rechten. M. E. A47 j., te Hontenisse. Verbeurd verklaring f 1000 en ontzetting rechten. J. H., 33 j., voormalig stafleider van den Landstand te Goes. Onderzoek wordt her at buiten de zitting. SLUISKIL. Buurtavonden. De buurtvereeniging „Kalomid" heeft weer eens getoond wat gevoel voor orga nisatie vermag. Voor Vrijdag was een gezel lige avond uitgeschreven onder de zin spreuk „Lachen is gezond." De nieuwe zaal Jacobs was ditmaal geheel gevuld met buurtbewoners en het contact tusschen tooneel en zaal was spoedig bereikt, in een gezellig tempo werden de kluchten, sketches en voordrachten afgewerkt, terwijl de conferencier met een praatje en een mop de verschillende nummers aankondigde. Bij de opvoering van „De geest van Suzanna" viel het op dat bij de jonge spelers goede krachten zijn. Vervolgens traden op Katrijntje met haar man, die ze tenslotte weet te bewerken niet meer op stap te gaan met een flesch in den zak. Na de klucht „Drukte om Hendrik" werd het Kalomid-lied gebracht, gevolgd door „community singing", waarbij de zaal zich niet onbetuigd liet. De klucht „Pietje" werd kostelijk gespeeld door amateurs, die het meer gedaan hebben, terwijl ook „Johnny", het mannelijk kindermeisje en „Henkie" het wonderkind lachsalvo's verwierven. Het was reeds laat toen de zaal ontruimd kon worden en de aanwezigen zich konden verwarmen met een dansje. Zondag werd de avond herhaald, ditmaal toegankelijk voor de verdere bevolking. Alle spelers waren goed op dreef en het was Maandagochtend dat de liefhebbers van den dans hun hart even konden ophalen. „Kalomid" kan tevreden zijn en het wachten is thans op hetgeen verder van deze ondernemende buurtvereeniging zal uitgaan. Jubileum Voetbalvereeniging. De v.v. „Sluiskil", die dezer dagen haar vijftienjarig bestaan hoopt te herdenken, zal volgende week een feestavond organisee^en. ZAAMSLAG Propaganda avond Afd. Volksonderwijs. Vrijdag en Zaterdag hield de Afd. Volks onderwijs, alhier, haar jaarlijksche propa- ganda-avonden in het hotel „Het Wapen van Zeeland", bij dhr. R. J. v. d. Veke. in zijn openingswoord heette de voorzitter de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Het deed hem een bijzonder genoegen hier te kunnen meedeelen, dat het aantal leden der afd. steeds groeiende is en hij twijfelde Pt niet aan of dat zou ook in de toekomst zoo blijven. Het muzikale gedeelte van het programma stond onder leiding van dhr. H. W. Houg. Alle nummers vielen bij de aanwezigen zeer in de smaak. Daarna werd opgevoerd het tooneelspel „Onder één dak" van Joh. Fabricius. De rollen bleken goed verdeeld te zijn. Iedere speler wist zijn rol op uitstekende wijze uit te beelden, zoodat de inhoud van het stuk zeer goed tot zijn recht kwam. Allen hebben dan ook ten volle genoten van dit mooie, maar ernstige stuk. Voldaan ging ieder huiswaarts en de afd. Volksonderwijs kon ook weer eenige nieuwe leden inschrijven. KOEWACHT. Gemeenteraadszitting. Zaterdag j.l vergaderde de gemeenteraad van Koewacht. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Aan de B L O. School te Hulst werd voor het jaar 1947 f30 subsidie per leerling gegeven. Een voorstel van de Z.V.T.M. om het besluit van de laatste vergadering, inzake het afwijzen van sub sidie, te herzien, werd afgewezen. In de Klapstraat komt straatverlichting, op kosten van de gemeente. De R.K. H.B.S. en M H.S. te Hulst krijgen voor 1947 f 125 subsidie per leerling. Aan de heeren A. de Bliek en P. v. d. Berghe werd op verzoek eervol ontslag verleend, als bestuursleden van het burgerlijk armbestuur en Commissie van schoolverzuim. manni iz; Vraagt gratis prijscourant, welke blanco wordt toegezonden. De leden van laatstgenoemde commissie zullen f 5 presentiegeld ontvangen. Het burgerlijk armbestuur zal gereorga niseerd worden. Voor het vervoer d»r kinderen van Fort Ferdinandus van en naar school, was door er de Z.V.T.M. een beraming gemaakt van f 24,75 oer dag. Werd te hoog bevonden In de wijken Klapstraat, Koestraat en Wouterijstraat zal waterleiding aangelegd worden. De kwestie rioleering Kerkplein had een debat tengevolge. Er werd echter nog geen definitieve beslissing genomen. Als commissie voor verdeeling van textiel aan oorlogsslachtoffers werden de vijf jongste raadsleden benoemd. Ter gelegenheid van den a.s. nationalen feestdag zal de raad in feestvergadering bijeenkomen. De tractatie der school kinderen wordt door de gemeente betaald. Feestvieren zal aan de gemeentenaren overgelaten worden. Er wordt echter geen geld voor beschikbaar gesteld. Heroprichting Fanfare. Op een algemeene „oud-leden" vergade ring werd de fanfare weer op pooten gezet. Ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeur tenis zal ze reeds haar kunst toonen. Teerdag Brandweer. Maandag j.l. hielden de brandweermannen bij dhr. Raes een teerdag. Zij toonden goed met nattigheid te kunnen omgaan. Vergadering oud-leerlingen Vlassersschool. Zaterdag vergaderden de oud-leerlingen der Vlassersschool in Don Bosco. De directeur van de Landbouwwinterschool te Hulst en de directeur van de Waterleiding te Terneuzen vereerden de aanwezigen met hun belangstelling. Aan den prijskamp op het biljart bij dhr. A van Hove namen 46 spelers deel. Uitslag: 1. G. Janssens—A. de Vos, 2. F. Raes—A. van Hove, 3. A. de Pau G. de Vos, 4. E- Poppe—E. Vermandei, 5. J. de Schepper—A de Guchteneire, 6. A. van Poele-rS. de Smet. Ie serie: R. de Vos 15. Overplaatsing. Den heer M. Broek, ambtenaar der Rijks- politie te Koewacht werd overgeplaatst L, naar de gemeente Hoofddorp. WAT MOET MIJN KIND WORDEN Een vraag, waar vele ouders het moeilijk mee hebben. En geen wonder. Het komt maar heel weinig voor, dat kinderen van 12 jaar een uitgesproken voorkeur vooreen bepaald beroep hebben. Ei dan is het de taak van de ouders om voor hun kroost de beste te kiezen uit de vele mogelijkheden, die het leven biedt. Eén dirg staat daarbij vast: voor alle kinderen, die daarvoor de capaciteiten hebben, is het van groot be lang, dat ze meer leeren dan de Lagere School kan geven. Ook voor jongelui, die niet verder willen studeeren, is eenige ken nis van Fransch, Duitsch en Engeisch van groote beteekenis Het is daarom voor onze gemeente een groote vooruitgang, dat er sinds 1946 een U.L O.-school gevestigd is. Behalve de gewone schoolvakken wordt er les gegeven in de moderne talen, wiskunde en handelskennis. De meisjes krijgen les in nu'tige handwerken. Nu er met 1 April a.s. een nieuwe cur sus begint, leek het ons goed op deze school in ons blad de aandacht te vestigen. Bijzonderheden omtrent de aangifte van leerlingen staan in de advertentie in het nummer van Zaterdag 8 Februari. GEVONDEN VOORWERPEN. Drie jutezakken. Terug te bekomen bij J. de Visser, Spui D 11. Een kinderwantje, Knieriem, Walstr. 30. Een schoenenbon, Markt 12. Een doos puddingpoeder, Rijkspolitie kazerne, Axel. Markt 12 AXEL, VÓJojTg

Axelsche Courant | 1947 | | pagina 2