dit Blad. 1 Bon 11 MEISJE. A d verteert Opruiming van landmijnen en ontplofbare voorwerpen. Scheerzeep, Scheercrême of Snelscheercrême. Heeren Jeep-ritjes en echtscheidin gen. Dat jeep-ritjes ook echtscheidingen kunnen veroorzaken vertelt de New yorker correspondent van de Daily Mail. Het rijden in dit voertuig over oneffen terreinen schijnt de verbindin gen der ruggewervels te beschadigen, met als gevoig een zeer groote emo tionaliteit, onbeheerschte uitbarstingen en buitengewone geprikkeldheid van het slachtoffer. Voormalige Amerikaansche soldaten en hun vrouwen bevolken daarom in grooten getale dj- echtscheidingsrecht banken. Maar deze hebben de be handeling der aanvragen uitgesteld tot een onderzoek h eft uitgemaakt of de „jeep-ruggegraai" werkelijk ongenees lijk is. DE LUCIFFRS FABRICAGE. Het eene doosje lucifers dat af en toe wordt toegewezen brengt menig een groote zorgen en men vraagt zich af, wanneer de nietigestokjes weer een minder kostbaar goed zullen gaan wor den. We hebben daarover inlichtin gen ingewonnen en kunnen zeggen, dat er hoop is, op een kleine verrui ming van het rantsoen' doch datove rigens de lucifers voorziening vooreerst nog een zorgelijke affaire zal blijven. Het klinkt voor een leek misschien wel wat vreemd te hooren, dat de be perkte houttoewijzing de belangrijkste reden is voor de moeilijkheden, waar voor de producenten staan. Doch weinigen hebben begrip van de hoeveelheden, die er van dit mas saproduct gemaakt moeten worden. Normaal verbruikten de Ver. Holland- sche Lucifersfabrieken te Eindhoven en Breda ongeveer 20.000 populieren per jaar en wij moeten het thans met Vs hieivan doen. SPORTNIEUWS. Het heeft Zondag onzen stadgenooten weer niet meegezeten in den wedstrijd tegen Goes, die in de laatste minuut nog met 2—3 verloren werd. Axel wist het eerst te doelpunten, doch Goes maakte spoedig gelijk en nam nog voor de rust de leiding (12). Een poosje na de hervatting brachten de Oranje mannen den stand op 2—2 en blevt n daarna uiterst gevaarlijk voor het Goesche doel. Reeds dacht ieder aan een gelijk spel, toen Goes er de laatste minuut het winnende doelpunt maakte (2—3J. Het moet gezegd, Axel is toi niertoe erg onfortuinlijk in de 2e klas. De andere uitslagen zijn in de 2e klas De Zeeuwen—Middelburg Breskens—Terneuzen uitgesteld. 3e klas Sluiskil—Corn Boys Terneuzen 11 Hulst Steen—Clinge Oostburg—Biervliet 4-4. 5-0. 1—3. 1—6 2-7. N.A.C. won van Vlisslngen met 3 1 BEKENDMAKINGEN. De Burgemeester van AXEL brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eerstdaags zal worden voortgegaan met het opruimen van landmynen en andere ontplofbare voorwerpen Daar er reeds een gedeelte van de aanwezige projectielen zijn opgeruimd, waarvan ten Gemeentehuize geen mededeellng is gedaan, worden eige naars of gebruikers van terreinen of bermen, die verdacht zyn van derge lgke voorwerpen DRINGEND ver zocht alsnog opgave daarvan te doen. Deze opgave moet geschieden vóór den 17 NOVEMBER as ten Gemeente huize, Bureau Gemeentewerken Een ieder wordt aangeraden deze opgave niet te verzuimen, daar dit onherroepelijk de laatste gelegen heid is, om van de veiligheid van d e terreinen en andere plaatsen voor zich zelf en voor een ander verzekerd te zijn. Axel, 5 November 1945. De Burgemeester van Axel, P. L. D J. VAN 0EVEREN Oorlogsslachtoffers. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat alle in de gemeente ver blijvende oorlogsslachtoffers, ook vrou wen en kinderen, die lichamelijk en/of geestelijk zoodanig zijn getroffen dat zy niet aanstonds na hun genezing weer in staat zijn hun beroeps- en/oi dageiyksche bezigheden ten volle uit te oefenen, geheel zooals dit voor het ongeval mogelijk was zich kunnen aanmelden ten gemeentehuize tevacua- tiebureau) tusschen 9 en 12 uur vóór of op 17 NOVEMBER a s. Axel, 10 November 1945. De wnd. Burgemeester van Axel, P. L. D. J VAN 0EVEREN. i DISTRIBUTIEDIENST AXEL. Detaillisten moeten a s. Vrijdag de beschuitbonnen D 750 en restant D 39a en E 39a inleveren. De bonnen voor stal verlichting kun nen Donderdag tusschen 9 en 12 uur worden afgehaald. o— VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR CACAO-BON. De Directeur van het Centraal Dis tributiekantoor te Vught maakt bekend, dat de geldigheid van bon 747, aan gewezen voor cacao, is verlengd tot en met 24 November a.s. —o— Bonaanwijzing Scheerzeep. Bon 11 van de tabakskaart Q 413 dient in de week van 11 tot en met 17 November a.s. te worden ingeleverd bij die detaillis ten, die ook voorheen hef artikel scheer zeep voerden. De detaillisten dienen de bonnen geplakt op opplakvellen in te leveren in de week van 18 tot en met 24 November bij de plaatselijke distribatiediensten, waarvoor zij nummercoupures 436 zullen ontvangen. Omtrent de af te leveren hoeveelheid volgt nadere mededeeling. Met ingang van 15 November zullen de plaatselijke distributiediensten coupures voor textiel van nieuw model uitreiken. Op de voor biscuits aangewezen bonnen zijn ook wafels en toast verkrijgbaar. Op een bon welke recht geeft opJ25 g'am biscuits kan men ook 125 gram wafels of 125 gram toast koopen. o De waarde van een rantsoen gebak. De waarde van een rantsoen gebak be draagt een hoeveelheid van 75 gram koek jes, speculaas of stroopwafels of een hoe veelheid cake, gebakjes, taart of gevuld Iwrstgebak waarin ten minste 55 gram meel, bloem of zetmeel is verwerkt. Poffertjes, Hollandsche en Parijsche wafels en oliebollen zijn in den vervolge verkrijg baar op bloembonnen, met dien verstande, dat per bon een hoeveelheid van deze arti kelen verkrijgbaar zal zijn, waarin de hoe veelheid meel of bloem, welke op den bloembon verkrijgbaar is, verwerkt is. Bovendien moeten wisselbonnen voor boter worden afgegeven voor de hoeveelheid boter, welke voor de bereiding der betref fende artikelen gebruikt wordt. Deze hoe veelheid boter is voor de diverse soorten verschille. d. Officieele Mededeelingen, Alle veehouders worden erop attent ge maakt, dat in de week van 12—17 Nov. '45 verplichte registratie van den veestapel moet plaats hebben bij de P.B.H.'s, zulks naar den toestand op 11 Nov. 1945. Aanvragen landbouwwerktuigen. De Prov. Voedselcommissaris voor Zee land maakt bekend dat vooriaan alle aan vragen voor landbouwwerktuigen alsmede tracioren, dorschmachines, stroo-persen en binders moeten worden aangevraagd bij den Districtsbureauhouder tot wiens rayon be trokkene behoort op de daarvoor bestemde aanvraagformulieren, welke eveneens bij den D.B.H. verkrijgbaar zijn. üm reeds thans tot een juiste beoordee ling te komen van de behoefte aan be paalde landbouwwerktuigen moeten zoowel de werktuigen noodig voor de najaars werkzaamheden als die voor de voorjaars-, maai-, oogst-, en dorschwerkzaamheden reed* thans worden aangevraagd en wel vóór 15 November a.s. Hierbij wordt een dringend beroep gedaan op belanghebbenden om alleen die werk tuigen aan te vragen die voor een goede bedrijfsvoering onontbeerlijk zijn. Aan uitbreiding van het aantal of toe wijzingen ter vervanging van half versleten werktuigen, zal voorloopig nog wel niet gedacht kunnen worden, zoodat aanvragen hiervoor achterwege dienen te blijven. Dege nen, die reeds een aanvrage indienden bij den Prov. Voedselcommissaris of een der Rijkslandbouwconsulenien of Rijkstuinbouw- consulent, kunnen hiermede volstaan en moeten dus thans niet opnieuw aanvragen. Landbouwwagens. In aansluiting op bovenstaande wordt bekend gemaakt, dat een zeer beperkt aan tal onderstellen voor landbouwwagens be schikbaar komt. Deze onderstellen zijn voor zien van ijzeren wielen met breede banden, welke wielen naderhand vervangen kunnen worden door wielen met luchtbanden Het laadvermogen zal minstens 3 ton bedragen. Deze onderstellen moeten worden voorzien van een platte houten laadbak waarvoor aan den betreffenden wagenmaker hout zal worden toegewezen. Aanvragen kunnen alleen worden inge diend door land- en tuinbouwers op de hierboven bedoelde aanvraagformulieren bij den Districtsnureauhouder, tot wiens rayon men behoort, doch uiterlijk tot 15 Nov. a.s. Bij de aanvrage moet tevens worden ingediend een bereidverklaring van den wagenmaker die de laadbak zal vervaardigen, waarop duidelijk zijn naam en adres moei voorkomen. Paardentractiebanden. Voor aanvragen en distributie van paar dentractiebanden wordt een regeling ge troffen welke binnenkort zal worden ge publiceerd. Daar vooralsnog geen banden beschikbaar zijn, wordt beleefd verzocht bedoelde regeling af te wachten. Paardentuigleder. Voor reparatie van paardentuig ontvangen de erkende gareel en zadelmakers regel matig een kleine toewijzing, waarmede zij diverse reparaties kunnen verlichten. V oor nieuw paardentuig kan leder worden aangevraagd op de daarvoor bij den gareel maker verkrijgbare aanvraagformulinren. De beschikbaar gestelde hoeveelheden leder hiervoor zijn zeer miniem, zoodat slechts de allerdringendste gevallen en dan nog slechts gedeeltelijk geholpen kunnen worden. In verband met het uitbetalen van den toeslag op de geleverde eieren vóór 29 April 19-lj, wordt aan hen, die hun aanslagkaart eieren nog steeds niet hebben ingeleverd nogmaals medegedeeld, dat geen toeslag zal uitbetaald worden indien de aanslag- kaart niet is ingeleverd. Alsnog wordt tot en met 17 Nov. hiertoe gelegenheid gegeven. Men levere deze dus in bij zijn Pi. Bureauhouder of ten kantore van den Voedselcommissaris Qr. Markt 28 te Goes. Om alle misverstand te voorkomen wordt tevens medegedeeld, dat de verzamelaars verplicht zijn de geleverde eieren als volgt te betalen: geleverd vóór 29 April 1945 a f 3 32 per kg. Eieren geleverd op 29 April en later a f2.50 per kg. Zij die niet aldus zijn uitbetaald, gelieven zich te wenden tot hun verzamelaar of, bij weigering, tot het kantoor van den Prov Voedselcommissaris voor Zeeland. Verkoop van stroovlas, oogst 1945. De P.V.C. voor Zeeland deelt belangheb benden mede, dat na 31 Oct. j.l. de ver koop van stroovlas verboden is. Alle telers die nog onverkocht stroovlas in voorraad' hebben worden op het volgende attent ge maakt. Een ieder is verplicht overeenkomstig art. 6 van de Vlas verordening 1942 al het vlas hetwelk hij voorhanden of in voorraad heeft, dan wel bij derden opgeslagen houdt ter beschikking van het Bedrijfschap Vlas en Hennep te 's-Gravenhage te houden. Verder zal door het Bedrijfschap Vlas en Hennep op korten termijn de inlevering gevorderd worden overeenkomstig art 7. van de Vlasyerordening 1942, van al het nog bij telers aanwezigr onverkochte vlas. Voraeringsformulieren zullen binnenkort worden afgegeven. Aardappelen. Ten gerieye van belanghebbenden volgen onderstaand de prijzen der consumptie aardappelen vanat heden tot aan het einde Van het seizoen. Kleiaardappelen. Tot 11 Nov. waren de prijzen voor de groepen I, II en HI per 100 kg. resp. f 5.75, 5.50 en 5.25, Van 12 Nov. tot 1 Dec. f6.15 f 5.90 en f 5.65. Van 3 Dec. tot 23 Dec' f6.20, f5.95 en f5 70, Van 31 Dec. tot 20 jan. i 6 25, f6 en f5.75. Van 21 Jan. tot 3 Maart bedraagt de ver- hooging wekelijks 5 cent, zoodat op 3 Maart de pi ijzen bedragen f6.55, f630 eu f6.05. Van 4 Maart tot 21 April bedraagt de ver hooging wekelijks 7 cent, zoodat op 21 April de prijzen bedragen f 7.04, 6.79 en 6.54. Na 21 April volgen er twee weken met een wekelijksche yerhooging van 8 cent, een week van 11, 1 van 14, 1 van 17, 1 van 20, 1 van 23, 1 van 26, 1 van 32 en een laatste verhooging beginnende op 23 Juni van 42 cent, zoodat de prijzen na laatstge noemden datum resp. bedragen f9.05, f8.80 en 8.55. Groep 1 omvat de rassen Bevelander, Red Star, Bonte, Blauwe, Koopm. Blauwe, enz. Groep 11: Eigenheimer, Furore, Dutve lander, Wilpo, enz. Groep 111Alpha, Bintje, Eersteling, Indu strie, Geelbiom, enz. De prijzen van zandaardappelen liggen overal f 0,50 per 100 kg. lager dan boven staande prijzen. De aanleveringskosten ten bedrage van 30 cent per 100 kg. zijn bij bovenstaande prijzen niet inbegrepen. De Prov. Voedselcomm. voor Zeeland. Ieder die iets te vorderen heeft van de Familie SCBILTMAN wordt verzocht de rekening, loo pende tot en met 31 Oct 11., In te dienen uiteriyk 20 NOV. as. van de tabakskaart, kan deze week by ons worden ingeleverd, ter verkryging van een rantsoen Mesjes op de ingeleverde bon R16 kunnen nog worden afgehaald S J L. 0RTELEE, Prins Hendrikstr 9, Axel. j Levert Uw Scheerzeepbon Bon 11 van de Tabakskaart in by Uw kapper. GEZAMELIJKE KAPPERS VAN AXEL. 2 R.-K. families in Bilt hoven zoeken elk een dege lijk zelfstandig Welke zusters of vriendinnen hebben hiervoor be ang steil ng 7 Behandeling en loon zijn prima. Reiskosten voor het maken van een afspraak worden vergoed Brieven aan Mevr. KAMP, Gezlohtslaan 98, BILTH0VEN GEVONDEN een Motorkap, in de Stationsstraat Tegen advertentiekosten terug te bekomen by A. VERSCHEL LING, Nieuwendijk 24, Axel TER OVERNAME Dames faloonregenjas, v o., flinke maat, z g. a. n Prjjs f35 Adres Bureau van dit Blad. TE KOOP OF TE RUIL een z.g a n Jongenspak met Trui. Leeftijd pl m 14 jaar Te bevragen Bureau v d Blad NET DAGMEISJE gevraagd Stationsstraat 29, Axel. TE RUIL AANGEBODEN een Keukenkachel voor een Kook- haard of breede Buiskachel. Adres Bureau van dit Blad BIJ den kantonrechter te Bergen op Zoom wordt ge vraagd een nette R K Dienst bode in klein gezin Aanbie dingen aan Mevr BERV0ETS, Zuidzijde Zoom 38, Bergen op Zoom Bij de meteropname blijkt, dat verschillende gasverbruikers geen aandacht schenken aan het gasrantsoen. De onaangename gevolgen van de overschrij ding zuilen zij spoedig ondervinden. Nogmaals wordt er aan herinnerd, dat het rantsoen bedraagt 34 Ms per periode van i 2 maanden voor een gezin van 2 personen met een verhooging van 6 M8 voor iedere persoon meer. GEM. GASFABRIEK, AXEL. Spui 0 1, AXEL, o— —O*-* -r -A. *£-

Axelsche Courant | 1945 | | pagina 2