Distribntie-Nienws. Fa. J. C. VINK, Hoofdpijn 4" en Kiespijn 1941—42 Prijs 65 ets. Zuinig Duitschland strijdt voor Europa Laatste Nieuws. Advertentiën. Bekendmakingen. Arbeid voor onvoiwaardigen. Openbare Bekendmaking. Gemeente AXEL. Uitreiking nieuwe aardappel- kaarten. Distributie van melk. Uitreiking nieuwe aardappelkaarten. zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag Mijnhardt's Hoofdpijnpoe ders en Mijnhardt's Kiespijnpoe ders en zie toe dat de naam Mijnhardt op doos en poeders voorkomt. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. Ook met gas en electriciteit Is 'tparool van dezen tijd. De bejaarde voerman F. te ljzer.dijke, heeft in de Dorpsstraat te Breskens een ongeluk gehad, dat helaas doodelijk is afge- loopen. Donderdagmiddag stond zijn wagen voor de;smederij van gebr. Rookus, toen het paard schichtig werd en met den wagen op hol sloeg. Bij een poging om zijn gerij te redden werd de voerman opzij gesmakt, waardoor hij een hersenschudding opliep en enkele ribben brak. Nog denzelfden dag is de heer F. overleden. Nadat het doodelijke ongeluk had plaats gehad, is het paard nog doorgehold tot het eince van de Dorpsstraat, waar het met den wagen tot stilstand kon worden gebracht. ••••••••••••••••••••a*** verdediger gestopt, doch dit bleek slechts uitstel van executie, want kort daarna brachten de bezoekers den s'and op 0—3 Het spelpeil zakte nu zienderoogen bij Axel en hiervan profiteerden de Boys om den eindstand op 0 4 te brengen. Conconrs-hipp'qie te Goes. Op het Zaterdag j.l. gehouden concours-hippique te Goes, kwam als eenig lid der landelijke rij vereleniging alhier de amazone Mej. v. d. Hooft met haar paard John uit. Zij mocht het genoegen smaken den eersten prijs in het spring concours voor amazones te win nen. In den kamp met den best geplaatsten landelijken ruiter van het heeren springconcours, ver overde zij ook nog den prachtigen beker uitgeloofd door het Grand Theater". Als bijnummer gaf ze nog haar nummer vrijheidsdressuur door haar paard neer te leggen en daarop staand den ruitergroet te brengen. Op dit concours heeft mej. v. d. Hooft op hoogst sportieve wijze de eer van onze plaatselijke lande lijke rijvereeniging verdedigd en hooggehouden. In het nummer „Dressuur acht tallen ruiters" behaalde comman dant P. Ramondt te Sas van Gent den len prijs met 179 punten en commandant Stallaert van Lamswaarde, Kloosterzande en St. Jansteen den 2en prijs met 157 punten. I Aan den heer George Vael, voorzitter van den Bond van rui- tervereenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen, werd, als dank voor zijn medewerking in dit gewest, een zilveren aschbak aangeboden. Het concours, dat geopend werd met een gloedvolle rede van Mr. P. Dieleman, werd door ruim 2500 belangstellenden bezocht. De dieren zullen worden aan- gevoerd door de erkende markt- veehandelaren op de normale veeleveringsmarkten. Mesters zullen in de gelegen heid gesteld worden op contract te koopen, tegen den C-prijs van de Centrale vermeerderd met een bedrag van circa f 15 voor on kosten. Ter verkrijging van contracten, waarop de runderen boventallig mogen worden aangehouden,kan men zich wenden tot de Districts secretarissen der L C.O. Droogkosten tarwe, rogge en gerst. De Provinciale Voedselcommis- saris vestigt nog eens de aan dacht van belanghebbenden erop, dat de droogkosten voor tarwe, rogge en gerst alleen voor ge- darende de maand September aangeboden partijen voor rekening van de Pica komen. Vanaf 1 Oct. worden deze kosten den teler in rekening gebracht. Het verdient derhalve aanbe veling nog deze maand de ge teelde tarwe, rogge en gerst ter levering aan te bieden, teneinde de betaling der droogkosten te voorkomen. Worden na 1 October 1941 nog alarmpistolen of slag- en stootwapenen, welke bestemd 2ijn om op arglistige wijze te worden gebruikt, in het bezit van per sonen aangetroffen, die daartoe niet bevoegd zijn, dan zullen de bepalingen, waarbij zulks straf baar is gesteld, in volle gestreng heid worden toegepast. Axel, 23 September 1941. Het plaatselijk Hoofd van Politie, P. J. VAN BENDEGEM. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm in het R.-K. Zieken huis te Sluiskil, onze innig geliefde Zoon en Broeder, JAN, in den nog jeugdigen leef tijd van 16 jaar en bijna 6 maanden. P. DIELEMAN. FLORUS. Axel, 21 Sept. 1941. Schapenbout O 24. In een extra uitzending maakte het opperbevel van de Duitsche weermacht hedenmiddag uit het hoofdkwartier van den Führer het volgende bekend Nadat de doorbraakpogingen door de ten Oosten van Kiew ingesloten Sovjetlegers volkomen hebben gefaald, doen zich in toe nemende mate ontbindingsver schijnselen voor. Het aantal ge vangenen is gestegen tot ruim 380.000, meer dan 570 pantser wagens en 2100 stukken geschut vielen in onze handen. Vijftig Sovjetdivisies kunnen als vernie tigd worden beschouwd. O de de gevangenen bevindt zich d opperbevelhebber van het 5de Sovjetleger. Van Duitsche militaire zijde wordt medegedeeld, dat in 10 dagen tijds 273 500 bruto register- ton aan Britsche schepen of in Britschen dienst varende schepen is tot zinken gebracht door duik booten. Voegt men hierbij nog de schepen die door het lucht- wapen werden vernieigd dan stijgt het verlies aan vijandelijke scheepsruimte tot 300.000 ton. Sportnieuws. BUREAU YOEDSELYOORZIENING ZEELAND. Axel—Corn Boys 0—4 Minder mooi dan de herfst zijn intrede heeft gedaan, is de inzet van onze stadgenooten geweest in de nieuwe competitie. Een 04 nederlaag op eigen terrein tegen de Corn Boys is tenminste geen glorieus begin. En toch was het Axelsche elftal in het veld geens zins zwakker, doch over het al gemeen niet doortastend genoeg, speciaal wat de afwerking der aanvallen betrof. Voor de rust was er van krachts verschil weinig sprakede strijd was levendig en vol spanning en het liep dan ook reeds naar de rust, toen de Corn Boys met een schot via den paal de leiding nam (0—1). Na de rust pakten beide par tijen energiek aan en vlug ging de bal van doel tot doel. Onze stad genooten waren niet erg gelukkig daarentegen brachten de Sasse- naars na een kwartier den stand op 0—2. Een strafschop werd hierna door den Axelschen doel- Aanhonden kippen. De Landbouw-Crisis-Organisa tie voor Zeeland verzoekt de kippenhouders er nota van te nemen, dat vanaf 29 Sept. a.s. slechts mogen worden aange houden op bedrijven tot 10 H.A. max. 10 kippen en op bedrijven groo- ter dan 10 H.A, max. 15 kippen. Een ieder zal goed doen om tijdig de boventallige kippen te ruimen, aangezien men anders de kans loopt een bekeuring te krijgen. Kippenvoeder wordt niet meer verstrekt. I Indien men meer kippen op afvallen kan aanhouden kan de Nederlandsche Centrale voor Eieien en pluimvee te De Bilt, op verzoek, hiervoor bij uitzon dering toestemming verleenen. Het bovenstaande geldt niet voor de erkende of nog te er kennen fok- en vermeerderings- bedrijven. Varkens voor hulsslachting. De Landbouw-Crisis-Organisa tie voor Zeeland vestigt er de aandacht op, dat in het komende seizoen alleen varkens in huis slachting geslacht mogen worden 1. Wanneer men in het bezit is van een varken waarvoor een vergunning is uitgereikt, om dit varken voor huisslachting te mo gen aanhouden 2. Wanneer het levend ge wicht van het te slachten varken ten hoogste 150 KG bedraagt; 3. Wanneer het tijdstip is aangebroken, dat men geen „vleeschbonnenschuld" bij den Distributiedienst meer heeft. Indien het varken te zwaar zou worden handelt de houder in eigen belang door het thans reeds aan de Centrale te leveren, aan gezien varkens boven 150 K.G. toch niet geslacht zullen mogen worden. Rundveeoontracteu. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat door de Centrale een aanzien lijk aantal C-runderen beschikbaar gesteld zal WQrdan. De wnd. Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat het consultatiebureau van de afdee- lifig Zeeuwsch-Vlaanderen van de A. V. O. (arbeid voor onvoi waardigen) zitting zal houden op WOENSDAG 24 SEPTEMBER a.s., van 2,30- 3,30 uur, in het gebouw van de Kamer van Koop handel, Burgemeester Geillstraat 1 Terneuzen. Lichamelijk onvoiwaardigen, oorlogsinvaliden en andere ge- brekkigen kunnen zich aldaar vervoegen voor het verkrijgen van kosteloos advies en bijstand. In het bijzonder wordt de aan dacht van ouders van in een of ander opzicht onvolwaardige kin deren op deze instelling gevestigd. Aan het consultatiebureau zijn verbonden Dr. RAMSELAAR, chirurg en Dr. DORREPAAL, internist. Axel, 22 September 1941. De wnd. Burgemeester van Axel, P. J. VAN BENDEGEM. VOORHANDEN BIJ: MARKT - AXEL. Kleine advertentiën. I ECHTPAAR z. k. vraagt 2 ongem. Kamers met Keuken of gedeelte van huis te huur. Adres: „Het Centrum", Zee straat 31. Beroepsaardappeltelers, die een oppervlakte met aardappelen hebben beteeld van 5 are of meer op kleigrond en van 10 are of meer op zandgrond, worden op geroepen om de distributiestam- caarten van zichzelf en hun ge zinsleden, het inwonend perso neel inbegrepen, ter afstempeling aan het distributiekantoor aan te bieden op Woensdag 24 Sept. as. tusschen 9 en 12 uur en tusschen l1/. en 51/» uur. De aardappeltelers, welke reeds vroeger hun aardappelbonnen hebben ingeleverd ontvangen een schriftelijke oproeping op welk uur zij moeten komen. Degenen, die tot bovenvermelde groep behooren en geen oproeping hebben ontvangen zijn verplicht hun distributiestamkaarten op bovenvermelden datum tusschen 41/» en uur ter afstempeling aan te bieden. De aandacht wordt er op ge vestigd dat ieder die niet aan bovengenoemde verplichting vol doet, er zich aan blootstelt bij de uitreiking van nieuwe distri butiebescheiden niet in aanmer king te komen voor het ontvangen van deze nieuwe bescheiden. Tot 1 October a.s. bestaat er nog gelegenheid om de groene melkkaarten van kinderen, die op 1 Febr. 1941 nog geen 14 jaar oud waren, om te ruilen voor nieuwe blauwe melkkaarten. De distributiestamkaarten van betrokkenen moeten worden mee gebracht. Deze bekendmaking betreft alleen degenen die nog geen blauwe melkkaarten hebben gehad en daarop wel recht hebben. Nieuwe roode melkkaarten, welke volgens berichten in de bladen zullen worden uitgereikt, zullen in de gemeente Axel, alwaar de melk gestandariseerd is, niet worden uitgereikt. Het plaatselijk Hoofd van Po litie in den zin der Wapenver ordening der gemeente AXEL maakt bekend, dat thans ook onder meer HET ONDER ZICH HEBBEN VAN SLAG- EN STOOTWAPENEN, welke be stemd zijn om op arglistige w(Jze te worden gebruikt (bijvoorbeeld DEGENSTOKKEN, PLOERTEN- DOODERS en BOKSBEUGELS) op grond van het bepaalde in artikel 11 (1) verboden is, terwijl thans ook voor het onder zich hebben van alle soorten alarm pistolen een vergunning ver- eischt is. Degene, die in strijd met de bepalingen der Wapenverordening bovengenoemde wapenen onder zich heeft, wordt ingevolge art. 2 (1) der Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de handhaving van de openbare orde, No. 138/1941, gestraft met den dood, met levenslange tucht huisstraf of tijdelijke van ten minste één jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren, in gevallen van lichteren aard met gevange nisstraf van ten hoogste vijf jaren. Degene, die echter vóór 1 October 1941 alarmpistolen of bovenbedoelde slag- en stoot wapenen bij de politie inlevert, zal ingevolge artikel 23 van het Eerste Uitvoeringsbesluit van den Secretaris-Generaal van het De partement van Justitie, ter zake het onbevoegd onder zich hebben van genoemde wapenen, niet worden vervolgd, Met verwijzing naar de in de dagbladen daarover verschenen bekendmakingen wordt bekend gemaakt dat de nieuwe aardappel- kaarten zullen worden uitgereikt op onderstaande datums. De uitreiking vindt plaats in de achterkamer van het distributie kantoor. Alle distributiestamkaarten moeten meegebracht worden en in volgorde van leeftijd gelegd zijn. Ten behoeve van personen, die geboren zijn t 1 Januari 1921 en vóór 2 januari 1928, welke in aanmerking komen voor een extra U-kaart en een extra V-kaart voor aardappelen, zullen tegelijkertijd bonnen voor 28 rantsoenen brood worden uitgereikt. Teneinde het wachten zooveel mogelijk te beperken is hieronder een schema vermeld, op welke uren ieder kan komenhet publiek wordt verzocht daarmede rekening te houden. De uitreiking zal geschieden op: Donderdag 25 September: van 9—10.30 uur aan de bewoners van den Armendijk en Buitenweg, van 10.30—12 uur Buthdijk, Bylocqueplein, Bylocquestraat, Drie- schouwen en Emmastraat, van 1.30—3 uur Gentschevaartstraat, Ds. Jan Scharpstraat en Juliana- straat, van 3—5 uur Kaaiwal, Kanaalkade, Kerkdreef, Kerkstraat en Koestraat. Vrijdag 26 September: van 9—10.30 uur Markt, Molenstraat en Nieuwendijk, van 10.30—12 uur Nieuwstraat en Noordstraat, van 1.30—3 uur Oosterstraat, Oranjestraat en Oudewijk, van 3—5 uur Oudeweg en Prins Hendrikstraat. Zaterdag 27 September: van 9 10s/i uur Pieter Paulusstraat, Prins Mauritsstraat, Slijkstraat en Singelweg, van 108/* 12 uur Stationstraat. Maandag 29 September: van 9—10 uur Walstraat, van 10—11 uur Weststraat, van 11—12 uur Wilhelminastraat en Zeestraat, van 1 30—3 uur Wijk K, van 3—4 uur Wijk L, van 4—5 uur Wijk M. Dinsdag 30 September: j van 9—11 uur Wijk N, van 11 12 uur Wijk Q, van 1.30—3 uur Wijk O, van 3—5 uur Wijk P^

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 3