gesloten. gesloten zijn. Fa. J. C. VINK, R.-K. L&NDBOUWWINTERSCHOOL 1941—42 Prijs 65 cis. PostQironnmmers van de Winterhulp Nederland; Landbouw. <0 V V lllUn/iazdtfe* Zorg voor een goede verduistering. Hedenavond vanaf 8 u. 01 tot morgenochtend 7 u. 10 Gemengd Nieuws. Duitschland strijdt voor Europa Zuinig Bek endmakingen. Paarden-Taxatie-Markt - AXEL. Zaterdag 13 September 1941, Advertentiën. den Heer C. WOLFERT, 17, 18 en 19 dezer Fa. C. J. SCHIEMAN CAPPON, Laatste Nieuws. Aanvang van de nieuwe cursus half November. Nederlandsche passagiersschip „Kota Nopan", groot 7319 brt. over tijd is. Men neemt aan, dat het schip door optreden van den vijand tot zinken is gebracht. De Engelsche bomaanval op Botterdam. Begrafenis van 14 slachtoffers. De zinlooze bomaanval der Engelschen, die verleden week Donderdag onder de bewoners van het westelijke stadsgedeelte van Rotterdam zulke schrikba rende onheilen heeft aangericht, heeft Dinsdag een triest naspel gehad. Op de algemeene begraafplaats Crooswijk zijn 14 slachtoffers, w.o. 4 kinderen, onder groote belangstelling der burgerij ter aarde besteld. Ook de efficieele instanties getuigden van hun medeleven met deze droevige gebeurtenis. De slachtoffers zijn in twee gemeenschappelijke graven ter aarde besteld. Bij deze gelegenheid is nogeens extra duidelijk gebleken, hoeveel deernis de bevolking voelt voor de getroffen families, waarbij er zijn die opeens drie of vier dier bare bloedverwanten hebbtn ver loren. Op de begraafplaats is menig oog vochtig geworden bij de gedachte aan de onherstelbare verliezen, die het gebeurde in deze gezinnen heeft veroorzaakt. Winterhulp Nederland, Den Haag No. 5553. Als bank der Winterhulp Neder land is aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam.no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. VQitlg lagere land- en tuinbouwscholen. Naar het Hollandsch Land bouwweekblad heeft vernomen, ligt het in de bedoeling van het departement van landbouw en visscherij, binnen korten tijd over te gaan tot de stichting van 50 lagere land- en tuinbouwscholen. Schade door herten. Op het landgoed De Hinde kamp, gelegen nabij Ede, tusschen de heidevelden en de bosschen, is de laatste nachten schade aan gericht aan de te velde staande gewassen. Uit de sporen heeft men kun nen vaststellen, dat het herten zijn geweest, die de schade, welke op eenige honderden gul dens wordt geschat, hebben ver oorzaakt. Ook het landgoed De Ginkel heeft door het hertenoffansief schade geleden. Departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend Gedurende het tijdvak van 10 Sept. 1941 tot en met 30 April 1942 zullen de met de woorden „een eenheid le periode", „een eenheid 2a periode", „een eenheid 3e periode" en „een eenheid 4e periode" gemerkte bonnen van ie periodebonstellen voor vaste brandstoffen recht geven op het coopen van een eenheid vaste brandstoffen, met uitzondering van fabrieksturf. Deze periodebonstellen zijn uit gereikt aan de verbruikers in de groepen B, C en D, alsmede aan jarticuliere verbruikers, die een extra toewijzing verkregen heb ben voor verwarming van ruimten voor bijzondere doeleinden, als kantoren, winkels, enz., voorzoo ver de hun toegewezen hoeveel- ïeden minstens 12 eenheden bedragen. Pijnen Afscheid Ds. J. N. Pettlst. Ds. J. N. Pattist, inspecteur van het lager onderwijs te 's-Graven- hage, die eenigen tijd geleden wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ont slag heeft genomen, heeft in de aula van het Ned. Lyceum te Den Haag afscheid genomen van het personeel bij het lager- en uitgebreid lager onderwijs in de inspectie 's-Gravenhage. De heer Visser sprak namens alle onderwijskrachten zijn groote waardeering over den arbeid van ds. Pattist uit en overhandigde hem een encyclopaedic en foto's van 158 scholen, waarna ds. Pat tist een dankwoord sprak. Directe Belastingen. De Rijksontvanger verzoekt ons te berichten dat volgende week worden vervolgd a. de aanslagen Grondbelasting 1941 waarop nog niet vijf negende deel is betaald de aanslagen Personeele Be lasting 1941, gedateerd in Maart 1941, waarop eveneens nog niet vijf-negende deel is betaald en de aanslagen Personeele Be lasting 1941, gedateerd in Juni 1941, waarop nog niet één derde deel is betaald. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen een zilverbon. J. den Doelder, Nieuwendijk 3. een heerenhorloge. J de Kraker, Schapenbout O 38. b. c. AXEL, 12 September 1941. Gistermorgen bracht de secre taris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken, Mr. Frederiks, vergezeld van den waarn. Commissaris in de pro vincie Zeeland, Mr. P Dieleman en eenige leden van het voor malig college van Ged. Staten een bezoek aan onze gemeente Ten stadhuize had een bespre king plaats met de burgemeesters uit Oostelijk Z. Vlaanderen over de gewijzigde bestuursvoor- schriften. Ontslag burgemeester van Terneucen. In de Staatscourant is opge nomen een besluit van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied van 1 Sept., waarbij aan mr. P. H. W. F. Tellegen ontslag is verleend als burgemeester van Terneuzen. üieuwe geldige bonnen. De SecretariS-Qeneraal van hel Predikbeurten te Axel. ZONDAG 14 SEPT. 1941. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 10 ure D». Kroon Nam. 2.30 Ds. van Oeveren Geref. Kerk. Voorm. 10 ore zal afhangen. Het zal niet tot schieten komen, wanneer Duitsch- land niet het eerst begint. Van Duitsche zijde beschouwt men dit als een voorwendsel tot het uitlokken van nieuwe inci denten. Nam. 2.30 Ds. J. S. Post Dezelfde Geref. Kerk te Zoatespul. Voorna 10 en nam 2 30 ure Ds. J. F. Soilie. Geref. Gemeente (Weststraat). Voorm. 10 ure Leeskerk Nam. 2.30 In Mei verhuisde een Haag sche famiiie uit de Celsiusstraat naar Apeldoorn. De kat, Tinus geheeten, werd als lid van de familie meegenomen naar de schoone Geldersche stad. Wie schetst de verbazing der buren, toen dezer dagen Tinus zich in zeer verfomfaaiden toestand in de Celsiusstraat vertoonde, waar hij zich begaf om zich in zijn oude hoekje neer te vlijen. De nieuwe hewoners wisten eerst niet hoe zij het hadden, maif de buren brachten hen weldra op de hoogte, wie de onaangediende bezoeker was. Het geval was zoo verbluffend, dat de buren ee st niet konden gelooven, dat het dezelfde Tinus van vroeger was en dachten aan een soortgenoot. Nu wist men zich te herinneren, dat Tinus vroeger een operatie aan de keel had ondergaan voor het verwij deren van een vischgraat, die was blijven steken. Daarvan was een litteeken achtergebleven. Welnu, toen de buren het dier onderzochten, vonden zij inderdaad op de be wuste plek het litteeken, zoodat geen twijfel meer mogelijk was. Men heeft daarop de familie te Apeldoorn van het geval op de hoogte gebracht, aldus de Tel. De enorme tocht, waarover Tinus vermoedelijk weken heeft gedaan, is niet zonder meer aan den kranigen kater voorbijgegaan. Zijn pooten vertoonden sporen van groote slijtage en aan zijn uiterlijk was te zien, dat hij heel wat ontberingen heeft moeten doormaken voor hij zijn doel had bereikt. Dinsdagavond heeft in het zwembad van Ermelo een tragisch ongeval plaats gehad, dat het leven heeft gekost aan een bad meester. Een tweetal bezoekers, die de zwemkunst niet meester waren, vielen door onbekende oorzaak in het diepe bassin. De badmeester, de heer Zunderdorp, sprong de drenkelingen onmiddel lijk na, evenals een paar zwem mers. Deze wisten de twee dren kelingen vrij spoedig op het droge te brengen. Eenigen tijd daarna miste men echter den badmeester. Een paar zwemmers doken toen in het diepe bassin en haalden na na korten tijd den badmeester op. De levensgeesten bleken echter geweken te zijn. Een ontboden arts constateerde, dat de bad meester door een hartverlamming om het leven was gekomen. De 46-jarige arbeider E. J. uit Hilversum is terwijl hij zand kruide bij de Crailoschebrug aan de spoorbaan tusschen Hilversum en Bussum door een achter hem komenden trein gegrepen en ge dood. De man had den trein niet gehoord en de roode vlag, waarmede de baanwachter hem waarschuwde, niet gezien. Liefde en bergbeklimmen. De Bazelsche correspondent van het Zwits. Tel. Ag. meldt: Als gevolg van een romantische weddenschap zijn op den Rigi Dalstock, ten Noorden van Endei- berg, drie jongemannen om het leven gekomen. Dezen, allen uit hetzelfde plaatsje afkomstig, don gen naar de hand van een jonge dame, die slechts dengene van de drie tot man wilde nemen, welke den Rigi Dalstack in een bepaal den tijd zou bestijgen. Tijdens de klauterpartij kwam een storm op en gedurende twee etmalen werd van de waaghalzen niets meer vernomen. Toen, nadat de storm was gaan ligger1, reddings patrouilles erop uit trokken, vond men, niet ver van elkaar, de drie ontzielde lichamen. Het jachteskader Mö'.ders heeft den 8sten September het 2000ste toestel neergeschoten, waarvan er 1357 in het Oosten werden omlaag gebracht. In een extra uitzending werd hedenmiddag bekend gemaakt Het opperbevel van de Duitsche weermacht meldt uit het Hoofd kwartier van den Führer In het Noorden van den Ailan- tischen Oceaan hebben onze onderzeeërs een sterk beschermd Britsch convooi, bestaande uit 40 schepen, aangevallen. Na een gevecht, dat verschei dene dagen duurde, zijn 22 schepen, in totaal metende 134000 ton, tot zinken gebracht, terwijl eenige andere, met een inhoud van 11000 ton, zwaar werden beschadigd. Sportnieuws. SERIEWEDSTRIJDEN V. V. AXEL. Voor Zondag staan een drietal wedstrijden voor de 2e ronde op het programma, zoodat de lief hebbers volop van voetbal kunnen genieten. Allereerst de wedstrijd Corn Boys—Hontenisse, die wel door de Sassenaars gewonnen zal worden. Vervolgens komt Terneuzen tegen Biervliet in het veld en afgaande op het door beide ploegen vertoonde spel, zal Terneuzen hier wel aan het langste eind trekkeH. En tenslotte des avonds nog de wedstrijd Sluiskil—Hulst, waarvan de uit slag ons niet zoo zeker lijkt. Waarschijnlijk zal het hier wel spannen. Moge het een mooie voetbaldag worden, met goede sport en veel publiek. F i 1 m n i e u w s. PARKSTRAAT 13. Een kille Novemberwind jaagt de bladeren door de natte straten. Wolkerflarden jagen langs de volle maan, bij welks matte schijnsel een geheimzinnige man door den tuin sluipt van de villa Parkstraat 13, tot hij post vat onder een venster, waarvan de gordijnen wijd geopend zijn. Er wordt feest gevierd daarbinnen, een mondain feest.... Ziehier het begin van deze uiterst boei ende detective film, vol gecom pliceerde problemen en adem benemende momenten, welke het publiek steeds in de uiterste spanning houden. Tijdens het feest wordt een moord gepleegd wie is de dader? Dit alles komt tot ontknooping in dit filmwerk, op intelligente en spannende wijze wordt alles op het witte doek uitgewerkt, waarbij de toeschou wer geboeid wordt van begin tot einde tot ook gij, een op logische gronden gefundeerd ant woord kan geven op de vraag Wie was de moordenaar van Radzin, den danspartner van Evelyne Schratt Men zie ook de advertentie van Het Centrum in dit nummer. Ook met gas en electriciteit Is 'tparool van dezen tijd. De Burgemeester der Gemeente AXEL brengt ter algemeene kennis, dat de PAARDEN-TAXA TIE-MARKT te AXEL zal worden gehouden op des voormiddags ten 10 ure op de Markt aldaar. Axel, 26 Augustus 1941. De Wnd. Burgemeester voornoemd, P. J. VAN BENDEGEM. Voor de vele bewij zen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Broe der en Oom, betuigen wij onzen oprechten dank. Wed. C. WOLFERT—Wiemes en familie. Axel, Sept. 1941. Wegens tekort aan materialen en achter stallige reparatie's is onze zaak van MAANDAG 15 SEPT. tot en met VRIJDAG 19 SEPT. Zaterdag dus weer geopend. A. P. ESSELBRUGGE, Axel. esgjjg&g^» Wegens inventarisa- tie zal de ZAAK op AXEL. VOORHANDEN BIJ MARKT - AXEL. Kleine advertentiën. TE KOOP goed onderhouden Kinderwagen. Te bevragen aan het Bureau van dit Blad. TE KOOP een Wandelwagentje. Bevragen Bureau van dit Blad. President Roosevelt heeft zijn aangekondigde rede gehouden. De verhouding tusschen de Vereenigde Staten en de as- mogendheden blijft gespannen Aan het eind van zijn rede verklaarde Roosevelt, dat het verder verloop van. DnHschtend TJ S T. Aangifte van leerlingen die vóór 1 Januari 1942 de leeftijd van 16 jaar bereikt moeten hebben bij den Directeur, die op aanvrage gaarne programma en nadere inlichtingen verstrekt. De Directeur, A. E. LANGENHORST. hebben veelzijdig pijnuitdnjvende werking. ie

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 3