Fa. J. O. VINK, VOLGT het Wereldgebeuren KAARTEN VAN Rusland 45 cent Afrika 60 cent Europa 60 cent Wereldkaart 50 cent Wereldgids 80 cent Firma J. C. YINK AXEL r u k w e r k Firma J. C. VINK Looze streken van Snoekie en Bolleboks. Een groot man. Verkrijgbaar bij: Opnieuw ontvangen in verschillende breedten Ze zijn DUIDELIJK en VOORDEELIG zoo a Is: Enveloppen, Labels, Briefkaarten, Rekeningen, Rouw-, Verlovings-, Huwelijks- en Visitekaarten, enz. Billijke Prijzen MARKT 1 2 AXEL MV MARKT AXEL Voor de Jeugd. Tekst van J. M. Plaatjes van Bartolid. rflirrLf - 1 Snoekie wat sinds twee maanden boekhouder bij Lindeman Co., groothandel in poetsdoeken en schuurpapier. Maar Snoekie was liever lui dan moe en had de heele boekhouding in de war laten loopen. Daarom zette me neer Lindeman op een gceien dag de voordeur wyd open, pakte Snoekie by z'n kraag en schopte hem er .regulier' uit, zooals myn grootvader altijd zei. Ja, daar stond Snoekie nu. De tijden waren slecht en de baantjes lagen zoo maar niet voor het opscheppen, vooral als je geen goeie .getuigen" had... 2 Wat te beginnen Dagenlang zwierf Snoekie werkeloos rond en zette zich eindelijk mistroostig op een bankje in het park'neer. Maar wat was dat? Staken daar niet een paar beenen tus- schen het groen uit, daar, vlak tegenover hem Wacht, even trekken... „Goeiendag 1" zei de man, die aan de beenen vast zat. By had languit tusschen de struiken liggen „pitten" en rekte zich geeuwend uit. .Goeiendag, zeg ik. Ook werke- Ioob?" Snoekie zuchtte smarte lijk van ja. 3 „Goed, dan doen we samen 1" zei de andere, langzaam oprij zend. ,Ik ben Bolleboks, bijge naamd „de lange", en ik ben een handige jongen, al zeg ik het zelf. Weet je wat?" ver volgde hy, „we moeten samen de wye wereld ingaan 1 Met mijn handigheid en jouw nette voorkomen zullen we 't vast nog een heel eind brengen, vooral als we goed doorloopec, hi hi-hi!" De lange lachte proestend om de kolossale mop, die hy getapt had, en vol moed begaven onze vrienden zich op weg. 4 Maar loopen met een leege maag valt niet mee. „Tjonge joDge 1" zei de lange, terwijl hy zuchtend over zyn maag wreef en op een stelletje kippen wees, dat voor hen uit over den weg liep, ,ik zou best zoo'n beessie lusten I" „Ja, maar kippen stelen mag toch nietl" opperde Snoekie, na denkend. „D'r mag zooveul niet 1" constateerde, schouderop halend, de lange. Maar tegelyk sprongen ze opzijeen auto vloog voorby, en met een benauwde kik liet een der kippen het leven onder de wreede wielen... FEUILLETON 13) Reeds had hij van die schier wanhopige zwakheden beloond hy had zich er van hersteld, hy zou zich er weer van herstellen. Mevrouw Duroc geloofde, dat, zoo het ongeluk den ondergrond van het leven vormt, het drama en de rampen 'er een uitzonde ring op maken. Zjj glimlachte... De kleine Etienne had den geheelen morgen goed gewerkt, zijn dictee en zyn sommen afge maakt. Nu was hy, om zich te ontspannen, gaan paardje spelen en hy begon met een levendigen galop. By had zyn overjasje op den grond gelegd. Gekleed in een roode blouse, die in zyn broek stak en met een breede leeren ceintuur werd vastgehouden, met bloote, bruine kuiten, rooskleu rige wangen en schitterende oogen, snelde hy over de gras perken, draafde door de lanen en het kale struikgewas of drong ia het kreupelhout door, Wegens het rekenwerk en de taaloefeningen genoot bjj meer de zoetheid van alles, van zyn jeugd, van zyn spelen, van de vogels en de blauwe lucht. Tusschenbeide, wanneer hy buiten adem was, stond hy heel zoet, bescheiden stil, drukte de hand van zyn moeder, liep eenige schreden, wisselde een paar woorden en snelde dan weer weg. „Lieveling, ja zult je in 't zweet loopen." Én mevrouw Duroc, die alle overspanning voor baar zoontje duchtte, streek bezorgd met haar vingers over het vochtige voor hoofdje, langs den kleinen hals, onder het halskraagje en de fraaie roode das, die in den wind fladderde. Reeds had zy herhaaldelijk gezegd, dat het tyd was naar binnen te gaan. By moest zich de handen wasschen, een oogen- blik uitrusten, voordat papa kwam om het tweede ontbijt te gebruiken en niet in bezweeten toestand aan tafel gaan zitten. „Kom, Etienne 1' „Ja, mama.' Nog steeds in galop beloofde Etienne zoo gedwee mogelijk te lullen gehoorzamen, maar ge hoorzaamde niet. Eindelijk, na nog harder gedraaf dan vroeger, kwam by zich buiten adem in de armen zijner moeder werpen. „O, wat heb ik heerlijk ge speeld 1" Mevrouw Duroc raapte het overjasje van den grond op, trok het Etienne met moederlijke zorg aan, en hy werd door deze gedaanteverwisseling dadelijk ernstig en nam den arm zijner moeder, net als een mynheer. Als een ernstig en deftig paar schreden zy levendig op het huis toezou papa niet reeds thuis zyn Maar papa had zich blijkbaar verlaat. Ia de zonnige laan, die van het hek naar het terras voerde, teekenden de takken der booman beweeglijke fl ;uren op den grond De schaduw was er gering, zoel en die temperatuur scheen me vrouw Duroc zeer geschikt toe, opdat de kleine Etienne intus- schen weer bij zou komen. Zy zette zich op een oude bank en liet Etienne naast zich zitten, na behoedzaam den kraag van zijn jasje te hebben opgezet. Zij bleven er eenige oogenblikken praten, Maar juist Toor hem strekte zich het tuintje van den kleinen Etienne uit. Dat was zyn par ticulier eigendom, waarvan by het onderhoud, de beplantingen vooral het begieten voor zich alleen behield. Daar papa nog steeds niet kwam, was mevrouw Duroc wel eenigszins bezorgd en een weinig verstrooid en E ienne stond op, werd tuinman en land bouwer. By nam een schop en begon zyn hoekje land om te spitten. „Etienne, begin nu niet weer je te verhitten 1" smeekte me vrouw Duroc „Nu papa nog niet komt... ik kan niet bly'ven zitten en niets doen," antwoordde Etienne. Terstond daarop liep hy, de schop met den gieter verwisse lende, naar de pomp, die achter een boschje verscholen stond en bracht zyn planten overvloedig drinken. Terwijl het water hem over de schoenen stroomde, bekeek hy met een verheugden blik zijn salade, zyn aardappelen en zyn bloemen, omdat zy er zoo goed uitzagen. Maar beginnende te voelen, dat hy zelf van wege het vor derende uur ook honger en dorst kroej, ging hij zyu tuingereed schappen opbergen en weer bij zyn moeder zitten, toen opeens het blyde geknars van het hek zich liet hoorenzij zagen het open gaan en ontwaarden, hoe een heer een klein meisje, elkaar by de hand houdende, in de heen en weer dansende scha duwen zachtjes kwamen aan wandelen. Midden in de laan gezeten, is mama opgestaan en verlaat de bank. Zy gaat den heer en het kleine meisje tegemoet, die beiden met denzelfden kalmen tred voortstappen. Op den af stand, dien zy van hem nog verwijderd zijn, kan de kleine Etienne in 't eerst den heer niet goed herkennen. By doet eenige schreden en snelt eindelijk vooruit. „Papa het is papa!" Papa ziet bleek en ernstig, maar by glimlacht even goed naar zyn kleinen jongen. Overigens is het niet zijn vader, die den kleinen Etienne interesseert. Bij is hem vlug om den hals gevallen, heeft hem in der haast omheld, maar spoedig houdt hy zich nog slechts met bet meisje bezig. (Wordt vervolgd) -D 1 Mimi» Abonneert U op dit "blad. A

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 4