Kostelooze Inenting. Distributie-Nieuws. 3 Abonneert U op dit blad. Burgerlijke Stand. Bekeiidmakiugeu. kostelooze inenting ot herinenting Bestrijding van den Coloradokever. Aan alle telers van aardappelen. Vaste brandstoffen groep E. GELDIGE BUNNtN Advertentiën Cursus Bedrijfsleider Noord-Oostpolder. 1 laatste woord van Nederlandsch- Indië, zijn naar de meening van bevoegde Japansche kringen, nieuwe onderhandelingen over bodig. Een onbevestigd bericht houdt in, dat Matsoeoka, de minister van buitenlandsche zaken voor nemens is nieuwe instructies te sturen aan de Japansche delegatie te Batavia. Hiermede zou de weg gtëff-nd worden voor nieuw contact tusschen de delegaties van Japan en Nederlandsch-Indië. De vertegenwoordigers van alle betrokken Japansche regeerings- departementen zijn in een ge meenschappelijke conferentie bij eengekomen. Naar Ofi meldt heeft de Fransche ambassadeur te Madrid, Frargris Pittri, aan den Britschen ambassadeur, sir Samuel Hoare, een nota der Fransche regeering over de schending van het Syri sche grondgebied door Britsche strijdkrachten overhandigd. Sportnieuws. KORFBAL. Zaterdag j.l. moest Rapide te 's-Heer Arendskerke de strijd aan binden tegen Seolto. Het veld was klein en glad en het duurde even eer Rapide op dieef was. De gastheeren waren in het begin dan ook in de meerderheid en slaagden er in, na ruim een kwar tier spelens, een doelpunt te maken (1—0). De Rapidisten kwamen er daar na beter in en gevaarlijke aanval len volgden, waaruit de gelijk maker werd geboren (1 1). Na de vakwisseling was Rapide steeds in den aanval. Binnen zeer korten tijd verdween de bal 2 maal in de korf (1—3). Het spel ging nu meer op en neer, tot de scheidsrechter, kort voor het ver strijken van de eerste helft, een overtreding constateerde in de Rapidt-verdediging. De strafworp werd in een doelpunt omgezet (2-3). Hierna trad de rust in. Na de rust toonde Rapide zich wederom sterker en zag kans de voorsprong te vergrooten (2—4). Seolto gaf echter niet op en ging met man en macht tot den aanval over, tot de bal in de mand ver dween (3—4) De gastheeren zetten nu alles op alles om den gelijkmaker te forceeren, maar de Rapidisten hielden vast. Van achter vloog de bal naar voren, de aanval werd aan het werk gezet en deze wist zoowaar nog een doelpunt te maken en daarmee de overwinning veilig te stellen(3—5). Gedurende de maand Mei 1941. AXEL. Huwelijks-aangiften. 2. Marinus de Feijter, 27 j., jm. en Johanna Adriana Leonora But, 26 j-, gesch. van echt. Adriaan Jan van Langevelde, 28 jjm. en Krina Johanna de Visser, 21 j., jd. 9. Marinus IzaSk Verhulst, 27 j., jm. en Neelije Dekker, 26 j ,jd. 15. Frargois de Jonge, 27 j., jm. en Catharn a Mutre, 26 j., jd. Gehuwd. 1. Cerille David (van Koewacht), 23 j., jm. en Eliza de Moor, 24 jjd. Hen drik de Bruijne (van Zaamslag), 24 j., jm. en Adriana Pieternella Chrisstoffdina van Tiggele, 20 j., jd. Jozias Hamelink, 23 jjm. en Johanna Elisabeth Butler, 21 j., jd. 8. Guillaam de Zeeuw (van Terneuzen), 27 j., jm. en Maria Üilebek, 23 j jd. 15 Marinus de Ftijter, 27 j jm. en Johanna Adriana Leonora But, 26 j., gesch. van echt. Adriaan Jan van Langevelde, 28 jjm. en Krina Johanna de Visser, 21 j., jd. 21. Hendrik Pieter Oggel (van Ottoland), 28 jjm. en Kaatje de Putter, 28 jjd. 29. Marinus lzadk Verhulst, 27 j., jm. en Neeltje Dekker, 26 j,jd. 30. Frargois de Jonge, 28 j., jm. en Catharina Murre, 26 jjd. Geboren. 1. Helena Johanna, d. van Andries de Kraker en Catharina de Visser. 5. Cornelia Catharina, d. van Louis Dieleman en Aaltje de Putter. 8. Jozina, d. van Cornelis Wieland ei Jozina Janna Smies. 9. Pieter Levinus, z» van Simon de Blaeij en Elisa beth Maria Hatnelink, 10. Lau rens Gelein, z. van Jacobus Jannes Verhage en Margaretha Gcertiuij den Engelsman (won. te Princen- hage). 11. Aithonij Pieter, z. van Martinus Boeije en Anna van Es. 12. Edith Jeannie, d. van René Hemelsoet en Gabriëila Margarietha van de Vijver. 20 Karei Cornelis Marie, z. van Leon Edmond Joseph van Dorst en Mathilde Clementine Brand. Dina Adriana, d. van Jacobus Verschel ling en Elizabeth Schieman. Frar.gois Jacobus, z. van Karei van Driel en Janna de Feijter. 23. Jacob, z. van Jacob Jan van Drongelen en Laurina Goossen. 29. Gustaaf Hendrikus Adrianus, z. van Remigius Eduardus Borgt en Hendrica Adriana Lagarde. 30. Jacomina Jacoba Adriana, d. van Pieter de |onge en Levina Christina Hamelink. Cornelia, d. van Johannes Franciscus Vinken Adriana Slabbekoorn (won. te Sint Jansteen). Overleden. 1. Jacob Martinus Jansen (jverl. te Terneuzen), lj., z. van Frargois Jacobus en Cor nelia Geertruida Goossen. 12. Gijsberta Maria Hofman, 82 j., wed. van Jacobus van Hoorn. 13. Frans Blok, 51 j., echtg. van Elisabeth Huigje de Jager. 14. Cornelia Adriana Meijer, 55 j echtg. van Marinus Mieras. 23 Cornelis Andries Verschelling, 52 jechtg. van Janneke Bakker. Burgemeester en Weihouders van AXEL maken bekend, dat op DONDERDAG 19 JUNI a.s., des namiddags van 3 tot 4 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot van hen, die zich daar oe in het lokaal van de openbare lagere school aanmelden. De geschiktste leeftijd om kin deren in te enten ligt tusschen 3 maand en 2 jaar. Het is gewenscht te voren den huisarts te raad plegen. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht irouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen. Axel, 9 Juni 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De wnd. Burgemeester, P. J. VAN BENDEGEM. De Secretaris, MARIS. De Burgemeester van AXEL vestigt met na druk de aandacht van de werk gevers op de Algemeene Vergun ning van den Directeur-Generaal van den Arbeid van 21 Mei 1941 No. 19665 Deze aigemeene vergunning houdt in, dat werknemers, die op niet meer dan 110 dagen in de zes onmiddellijk aan den datum van het ontslag vooraf gaande maanden bij een werk gever werkzaam zijn geweest, zonder speciale vergunning ont slagen mogen worden, Wel moet een bewijs van ontslag of een getuigschrift door den werkgever worden afgegeven, waarin ver meld staat, hoe lang de betrek king heeft geduurd. Deze regeling geldt ook voor het landbouwbedrijf, echter niet voor de akkerbouw- en veehou derijbedrijven. Tot de akkerbouw worden ook gerekënd graan, vlas, aardappelen en suikerbieten. Voor de akkerbouw- en vee houderijbedrijven (dus ook voor de arbeid in het graan, vlas, aardappelen en suikerbieten) is i og steeds een ontslagvergunning noodzakelijk De zgn. drie weken-regeling is met ingang van 1 Juni 1941 ver vallen. Axel, 7 Juni 1941. De Wnd. Burgemeester van Axel, P. J. VAN BENDEGEM. De Waarn. Burge meester van AXEL herinnert alle ingezetenen der Gemeente aan de voorschriften inzake de bescherming tegen luchtaanvallen, inzonderheid wat betreft het ontruimen van zolders. Er wordt op gewezen dat het grootste brandgevaar dreigt op zolders waarop brandbare stoff.'n worden bewaard. Met de meeste nadruk beveelt hij de volgende maatregelen drin gend aan 1. Alle zolders zooveel mogelijk ontruimen alles wat gemist kan worden dient te worden weggedaan. Brandbare slof fen, welke ergens anders ge borgen kunnen worden, moe ten eveneens verwijderd worden. 2. In iedere woning of ander gebouw moet aanwezig zijn een emmer of een bak met zand waarbij een schop met la-ge steeleen eenvoudig brandbluschapparaat, emmer spuit, vuurzweepof indien niet anders mogelijk, een emmer water, welke steeds voor dit doel gereed staat. Zand voor luchtbeschermings doeleinden is bij het Hoofd lucht beschermingsdienst aan te vragen en wordt gratis beschikbaar gesteld. De wnd. Burgemeest r, P. J. VAN BENDEGEM. De Burgemet: ster van AXEL maakt bekend, dat alle telers van aardappelen verplicht zijn hiervan opgave te doen ter Ge meente-secretarie op een der na volgende datums WOENSDAG 11 JUNI en DONDERDAG 12 JUNI 1941. Hierbij moet o.m. worden op gegeven le. de oppervlakte, die be- teeld is met aardappelen de aanduiding waar het perceel is geleg n of men gebruik wenscht te maken van een rug sproeier, of een m .china-il- sproeier, dan wel of het op prtjs gesteld worüt om zelf de besprueiïng te ver richten. De prijs, die bij het besproeien met een rugsproeier in rekening wordt gebracht bedraagt f 1 85 per gemet, en die met een ma- chinaalsproeier f 1,10 per gemet. Diegenen, die zelf de besproei ing willen verrichten, moeten daags te voren, wanneer hiertoe wordt overgegaan, aangifte doen ter Gemeente-secretarie. Hierop zal een strenge con- trölj worden toegepast. Aangifte formulieren worden ter secretarie op bovenvermelde da tums beschikbaar gesteld. Door het niet tijdig indienen dezer opgave, stelt men zich bloot aan strafvervolging Axel, 5 Jurri 1941. De Burgemeester, P. J VAN BENDEGEM, L.B. Verbruikers van vaste brand stoffen. groep E, die hun toewij zingen nog riet ontvangen heb ben, kunnen die a.s. VRIJDAG 13 JUNI tusschen 9 en 12 uur afhalen aan het distributiekantoor. W'Jii.»:uit!iiLiLLaiei?T(Tr:i)i.))ii))iai> sirirrtn:.. mv.:wnrn>mk »iitu *nm >i. m m/mwv, -q 2e. 3e. Dtfinitieve bespreking aanst. VRIJDAG 13 JUNI om 8 uur in de Landbouwschool te Axel. Personen, die zich nog wen- schen op te geven als deelnemer, hartelijk welkom I DE COMMISSIE, Aardappelen Bon 5 aardappelbonkaart geldig van 7 15 Juni voor l1/, Kg. aardappelen. Bakkerijproducten Verkrijgbaar op de geldige bonnen van de bloemkaart per bon V» rantsoen gebak, en op de geldige bonnen van de broodkaart per bon 1 rantsoen gebak. Bloem en Meel Bon 8 bloemkaart geldig van 17 Mei t.m. 15 Juni voor 35 gram per bon (ook op de geldige bonnen van de broodkaart verkrijgbaar 70 gram per bon) Boter Bon 17 en 18 geldig van 24 Mei t.m. 14 Juni (op bon 18 velkaart met 15 cent reductie) Brood Bon 22 broodkaart geldig van 7 t.m. 22 Juni per bon 200 gram brood of 2 rantsoenen gebak of 140 gram bloem of meel. Bon 24 broodkaart geldig van 26 Mei—22 Juni voor 2000 gr. extra brood. Eieren Bon 53 en 88 bonkaart algemeen, geldig van 7 t.m. 15 Juni voor 1 ei. Gort Bon 25 bonkaart algemeen, geldig van 19 April t.m. 15 Juni voor 250 gram gort, gortmout of grutten. Havermout Bon 24 bonkaart algemeen, geldig van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gram havermout, havervlokken, haverbiucm, gort, gortmout, aardappelmeelvlokken, grutten. Kaas Bon 67 en 77 bonkaart algemeen, geldig van 31 Mei t.m. 29 Juni. Bon 66 en 76 idem, geldig van 17 Mei t.m. 15 Juni, per bon 100 gram. Koffis sn Thee Bon 34 bonkaart algemeen, geldig van 24Mei-22 Juni voor 250 gram kcffiesurrogaat of 40 gram thee- Maizena enz. Bon 27 bonkaart algemeen, geldig van 21 April t m. 15 Juni voor 100 gram maizena, griesmeel, sago, aardappel meel, puddingpoeder of puddtngsauspoeder. Melk Bon 20 melkkaart, geldig van 7—15 Juni voor 1%L. melk Petroleum Periode 10 geldig van 21 April t.m. 15 Juni voor 2 Liter petroleum per perioützegei. Peulvruchten Bon 52 bonkaart algemeen, geldig van 31 Mei t.m. 22Juni voor 500 gram peulvruchten. Rijst enz. Bon 32 bonkaart algemeen, geldig van 17 Mei t.m. 15 Juni voor 250 gram iijst, gebroken rijst, rijstemeel, rijste bloem, rijstgries, gruttenmeel (gemengd meel). Scheerzeep Bon K textielkaart (mannen en jongens) geldig van 1 Mei t.m. 31 Aug. voor 50 gram scheerzeep of een tube of pot scheerciême. Slaolie Bon 17 boter- en vetkaart, vóór 18 Mei inleveren bij win keliers voor het verkrijgen van siaoiie, weike op die bon in het tijdvak van 26 Mei t.m. 11 Juni ver krijgbaar zal zijn (op die bonnen is ook ooter of margarine verkrijgbaar) Suiker Bon 42 bonkaart algemeen, geldig van 7 Juni t.m. 6 Juli voor 1 Kg. suiker. Textiel Bon K bruine kaart geldig voor een kunstzijde zomerjapon en Bon A van alle textielkaarten geldig voor een badcostuum of zwembroek. Vaste brandstoffen Bon 2 K.F. brandsu ff nkaart M of N, geldig van 1 30 Juni voor 75 Kg. kolen of 100 Kg. cokes. Vermicelli enz. Bon 26 bonkaart algemeen, geldig van 19 April t.m. 15Juni voor 1C0 gram verm ceili, macaroni of spaghetti. Vleesch Bon 18 vleeschkaart, geldig van 7 t.m. 15 Juai voor een half rantsoen. Zeep Bon 35 bonkaart algemeen, geldig van 1 t.m. 29 Juni voor 120 gram huishoudzeep, ot 150 gram eenheids toiletzeep, of 150 gram zachte zetp, of 300 gram zachte zeeppasta, of 250 gram zeeppoeder, of 600 gram waschpoeder (alleen voor wasscnerij^ of 125 gram zeepvlokken, of 250 gram zelfw rker d wasch- middel, of 200 gram vloeibare zeep of 200 gram zachte zeep (samenstelling voor 1 Jan. 1941) g a!ïtn.«di)« ii4li«iii'iii)i«ll«i>l(iiioitjfllt»ii(il:«:i(ii:ti;»-ïïrmirTm--!rTr^rTri?T7rtiTfyiya;V F M

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 3