D listribnl lie-Nienws. een nette Dienstbode U Fa. J. C. VINK - Axel Een Loopjongen Kolommen- kasboek irii i. UHI-M Zorg voor een goede verduistering. Hedenavond vanaf 8 u. 50 tot morgenochtend 6 u. 26 Inlevering melkkaarten door melkveehouders. Distributie van vaste brandstoffen en - of petroleum voor Gevraagd: Algemeen distributie- Zeep. Melkkaart. Bloemkaart Petroleumdistributie- zegels. Boterkaart. Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. Industrie B (vroeggerooid) Ongekeurde Ceka Bruine Boonen, Bekendmakingen. Aangifte van gevallen bommen, etc. Melkdistributie. GELDIGE BONNEN. Melk- en cacaokaarten. Advertentiën Onze feuilleton in boekvorm Prijs f1,25, fr. p. p. fl,326 NAEIJE's Meubelliandel, Broodbonboekje. Bintje A Goedgek. Ceka Bruine boonen l. BAKKER JWz., merk (boterdistributiezegel) ver boden. Het komt voor dat bij personen uit bovengenoemde groepen nog eenige voorraad oude inmaak boter aanwezig is, deze boter is dan niet door een im rk of spe ciaie vergunntng gedekt. In verband hiermede is be paald dat de betrokken personen onverwijld doch in elk geval vóór 30 April 1941 bij de Plaatselijke Bureauhouders der V VO., onder nauwkeurige op gave van de juiste hoeveelheid aangifte moeten doen van hun voorraad oude inmaakboter Wanneer na 30 April 1941 bi tot bovenbedoelde groepen be hoorende peisonen inmaakboter wordt aangetroffen, welke niet o slechts gedeeltelijk bij de P B.H is aangegeven, zal daartegen aan de hand van de wettelijke bepa lingen streng worden opgetreden De aangegeven voorraad oude inmaakboter zal uitsluitend ten behoeve van het eigen gezin mogen worden aangewend, ook voor de hoeveelheden inmaak boter die men voor gezinsgebruik heeft benut, zal men geldige consumentenbonnen moeten kun nen overleggen, die door de con troleurs zullen worden ingenomen B1NDERTOUW. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat binnenkort formulieren voor het aanvragen van bindertouw bij de plaatselijke bureauhouders beschikbaar zullen worden ge steld. De aanvraagformulieren moeten vóór 11 Mei worden ingediend, onder overlegging van de af leveringsbewijzen van oud bindertouw. De aanvrage voor bindertouw dient te geschieden door de eige naar of beheerder van een bedrijf, waar graan en andere gewassen, inderdaad met de zelfbinder ge maaid zullen worden en dus niet door de loonmaaiers. Nadrukkelijk wordt erop ge' wezen, dat VEZEL-bindtouw uit sluitend gebruikt mag worden voor het binden van graandus niet voor het binden van stroo achter de dorschmachine. INVOERING MELKD1STR1BUTIE. De Directeur der Afd. Zuivel- contióle in Zeeland, brengt het volgende ter kennis van de melk- slijteis en zelfslijteride melkvee houders, die niet in een gestan- uaardiseerd gebied wonen. De bon van de melkdistributie- kaart, welke op 21 April as. geldig wordt gemaakt, moet op dezen datum worden ingenomen. Op deze bonnen mag niet meer melk worden afgeleverd dan het voorgeschreven kwantum. Hier aan dient stipt de hand te worden gehouden. In afwachting van de d finitieve boekhouding, welke in den loop van de week van 21 t.m. 26 April a.s. aan slijters zal worden toegezonden, moet zorgvuldig worden opgeteekend de ontvangst en afl.vering voor consumptie en het vervoer van melk aan nuch tere kalveren. Deze aanteekeningen moeten na ontvangst der boekhouding hierin worden overgenomen. Er zal een geregelde contióle op deze boekhouding worden ingesteld. De Burgemeester van AXEL verzoekt den ingezetenen na het vallen van bommen, etc. hiervan direct mededeeling te doen, hetzij telefonisch, hetzij in persoon, on verschillig welk uur, aan den Burgemeester of aan het Hoofd van de Luchtbeschermingsdienst, teneinde de noodige maatregelen te kunnen treffen. Axel, 21 April 1941. De Burgemeester van Axel» BLOK, De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Met ingang van 21 April is een aanvang gemaakt met de distribu tie van melk. Onder de distributie valt koe melk met een vetgehalte van 21/» pet. of meerandere melksoorteiï valien buiten de distributie. Het rantsoen per bon is ls/4 liter per week. De consument kan wekelijks bv. Zaterdag de bon aan zijn leverancier geven, die hem dan gedurende de volgende week per bon een hoeveelheid van V* L. per dag levert. Men kan ook de totale hoeveelheid ineens afne men. De bonnen van de melkkaart zijn voor den consument slechts geldig gedurende éé.i week. Zieken. Voor personen, die op medische gronden behoefte hebben aan extra melk, kan de reeds voor andere producten en artikelen geldende regeling worden toe gepast. Degenen, die daarvoor meenen in aanmerking te komen, kunnen een medisch attest vragen van hun huisdokter Ten behoeve van a.s. moeders en van jonge moeders kan op attest van dokter of vroedvrouw ook extra melk beschikbaar ge steld worden. De medische attesten moeten ingeleverd worden bij den distri- butiedienst tusschen 9 en 12 uur. De melkhandelaren (slijters) moeten de bonnen opplakken in veelvouden van 10 stuks en bij hun leverancier inleveren. De leveranciers moeten de opplak- vellen met bonnen doorgeven aan de z.g. standaardisatiebedrijven en deze kunnen de opgeplakte bon nen inleveren bij den distributie- dienst (reizende ambtenaren) eiken Vrijdag tusschen 9 en 12 uur (minimum IOC bonnen). Melkveehouders, die zelf als slijter optreden, moeten hun bon nen bij den distributiedienst inle veren (codenummer voorloopig 5000). Instellingen, hotels, café's res taurants e. d. krijgen geen toe wijzingen voor melk en zijn voor het gebruik in thee, kcffie enz. aangewezen op ondermelk. Personen, die in een café enz. gestandaardiseerde melk per glas willen gebruiken, moeten een bon 'nleveren. Daarvoor worden wis selbonnen V7 rantsoen melk in omloop gebracht. Op aanvraag kunnen bovenge noemde instellingen die bonnen 'n voorschot ontvangen. Huishoudscholen e.d. kunnen rantsoenbonnen aanvragen. Schoolmeik kan aUeen worden verstrekt tegen inneming van jonnen. Voor de Duitsche weermacht worden Wehrmachtsbezugscheine en Wehrmachtsmarken ingevoerd; jehandelirig als voor andere arti kelen. Personen, die bij de uitoefening van hun beroep voortdurend met giftige stoffen omgaan, kunnen een extra rantsoen melk bekomer. De werkgevers of bedrijfsleiders moeten daarvoor een formulier md 107) invullen. Verkrijgbaar ij den plaatselijken distributie- dienst. Deze aanvraagformulieren moe ten uiterlijk 26 April weer bij en distributiedienst zijn Inge* mrd. Melkveehouders (zij die melk koeien houden) dienen hun melk kaarten, benevens die van hun inwonende gezinsleden (niet van inwonend personeel) in te leveren bij den distributiedienst tusschen 9 en 12 uur op Vrijdag 25 April, Dinsdag 29 en Woensdag 30 April a.s. De distributiestamkaarten van alle gezinsleden moeten worden meegebracht. Van de inneming der melk kaarten wordt een ontvangstbewijs afgegeven. Binnenkort zullen aanvraag kaarten (md 106) beschikbaar worden gesteld voor het aanvra gen van vaste brandstoffen en-of petroleum voor kookdoeleinden. Degenen, die geen aansluiting hebben op het gasnet en niet electrisch kunnen koken, kunnen in aanmerking komen voor een bonkaart, waarvan de bonnen recht zullen geven op vaste brandstoffen of petroleum. Nader zal bekend gemaakt worden, wanneer de formulieren kunnen worden afgehaald. Aan kinderen, geboren in Fe bruari en Maart 1927 kan alsnog een melkkaart en één cacaokaart worden uitgereikt, en aan kinderen, geboren in Fe bruari en Maart 1937 nog twee melkkaarten. Zij, die daarvoor in aanmerking komen, kunnen die kaarten, onder overlegging van de distributie stamkaart van den betrokkene, afhalen aan het distributiekantoor op Woensdag 23 April a.s, des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. Degenen, die verzuimd hebben op de vastgestelde dagen melk en cacaokaarten af te halen, zullen die kaarten alsnog in ontvangst kunnen nemen op Woensdag 23 April a.s. des voormiddags tus schen 9 en 12 uur. Mevrouw KALHORN vraagt tegen 1 Mei voor dag en nacht. door J. D. FREEKENHORST Mag in geen Axelsch gezin ontbreken Verkrijgbaar bij AXEL. v. d, Landbouw van STOOP. pinillllllllllllllllllllllülllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllinilllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiMmmiiiMmmmip Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geld ?heidsduur No. 21 No. 18 No. 23 No. 24 No. 25 No. 26 No. 27 No. 28 No. 20 (ook rantsoen bonnen) No. 117 (van extra bon nen textielkaart) No. 64 en 74 No. 63 en 73 No. 94 No. 84 No. 13 No. 13 No. 12 No. 7 Periode 10 Periode E No. 12 No. 13 en 14 No. 12 No. 13 No. 14 No. 13 (vleesch) No. 13 I iworst/vl.waren) 15,16,17(HK) 35 t.m. 41 c.v. 5e periode 1 (periodebonnen) 1 Kg. suiker koffie of thee of kolfiesurrogaat 250 gram rijst of rijstemeel, enz. 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten, enz. gort of grutten, enz. 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder, enz. V» kg. peulvruchten Scheerzeep elk 100 gram kaas idem 1 ei idem 18 4 L melk per bon ongeveer 100 gram brood per bon ongeveer 100 gram brood (ook geldig voorgebak) 35 gram tarwebloem, of andere bloem of meel, of V, rantsoen gebak 2 L. 2 L. 250 gram boter idem 250 gram boter of margarine 250 gram boter 250 gram boter of margarine 100 gram vleesch per bon vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) idem 12 April t.m. 11 Mei 17 Maart t.m. 27 April 1 19 April t.m. 18 Mei 19 April t.m. 15 Juni 1 19 April t.m. 15 Juni 19 April t.m. 15 Juni 19 Apnl t.m. 15 Ju"i 19 April t.m llM-i 31 Maart i.m. 27 April 1 Jan. t.m. 30 April 19 April t.m 18 Mei 19 April t.m. 4 Mei 19 April t.m. 4 M< i 12 April t m, 27 April 19 April t.m 27 April 19 April t.m. 4 Mei 12 April t.m 27 Ap-i' 19 April t.m. 18 Mei 21 April t.m. 15 Juni 12 April t.m. 27 April 19 April t.m. 10 Mei 12 April t.m. 27 April 19 April t.m. 10 Mei 19 April t.m. 10 Mei 19 April t.m. 4 Mei 19 April t.m. 4 Mei 1 Maart t.m. 30 April 1 Maart t.m. 30 April Wij maken onze af nemers er even op attent, dat wij rog hebben af te geven ilsmede le en 2e nab. Beleefd aanbevelend, Magr tte N 84, Kleine advertentiën. DAMESFAUTEUIL ter overname, zoo goeu als nieuw. Adres: Bureau van dit Blad. VOOR DIRECT GEVRAAGD er net Dagmcifj'-, met o.uer oe 16 jaar. Adres: Bureau van dit Bad. VERLOREN een gouden knoop vanat dt Geref. kerk naar Buth dijk. Tegen beioonirg terug te bezorgen aan h<D öur^u van ü.i b.*a.

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 3