Winterhulp Nederland. Distributie-Nieuws. Kachelblokjes. Kolommen- kasboek Firma J. C. VINK - Axel. BUVERDIENSTE Zorg voor een goede verduistering. Hedenavond vanaf 8 u. 26 tot morgenochtend 6 u. 57 lijsiencoilecte Ruiling boterkaarten vetkaarten. Kippenvoeder. Melk- en cacaokaarten. Algem. Verzendboekhandal, Deventer Algemeen distriiiutie- bonbockje. Zeep. Broodbonboekje. Bloemkaart Petroleumdistributie- zegels. Boterkaart. Vetkaart. Vieeschkaart. Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. voor het volk, door het volk Openstelling kantoor. Vaste brandstoffen. tegen Eieren. Advertentiën Jonge Konijnen. Jonge Voedsters. Voedsters dik van jonge. J. TIELEMAN, GELDIGE BONNEN. Degene die een postzegel insluit (wat niet verplicht is) kriigt in elk geval antwoord, j Brandsfoffenkaarten. Algemeene Vergadering Het D N B. meldt, dat eenige honderden Duitsche vlieg machines in den afgeloopen nacht met goed succes aanvallen heb ben gedaan op voor den oorlog belangrijke doelen. Britsche vliegers vlogen langs de Duitsche kust binm n en wierpen bommen op een vrij groote stad, waardoor branden ontstonden, die evenwei spoedig waren gebluscht. ADDIS ABEBA ONTRUIMD. In het Italiaansche legerbericht van gisteren wordt gemeld, dat Addis Abeba werd ontruimd, om slachtoffers onder de burgerbe volking te vermijden. Da luchtbasis Dessie werd door den vijand gebombardeerd. Gedurende de maand Maart 1941. AXEL. Huwelijks-aangiften. 5. Hermanus Johann Carolus Porth, 22 j., jm er; Maria Helena Louisa de Lozanne, 30 j., jd. 6. Marinus Cornelis Gans, 29 j jm. en Neeltje Martha van Drongelen, 22 jjd. 14 Jozias Hamelink, 23 j., jm. en Johanna Elisabeth Butler, 21 j., jd. 21. Willem Hamelink, 23 j jm. en Pieter nella Hamelink, 23 j., jd. Gehuwd. 6. Marinus de Jonge (van Teineuzen), 25 j, jm. en Leuntje Koster, 26 j., jd. 20. Hermanus Johann Carolus Porth, 22 j., jm. en Maria Helena Louisa de Lozanne, 30 j., jd. 27. Marinus Cornelis Gans, 29 j., jm. en Neeltje Martha van Drongelen, 22 jjd. Geboren. 3. Jan Gijsbrecht, z. van Jan Wisse en Dina Cor nelia Heijnsdijk. 22. Janna, d. van Willem Joris Elve en Janna Zegers. Overleden. 1. Pieter Potters, 75 j., wedn. van Johanna Schoon- akker (overl te Terneuzen). 7. Frederik Gerard van Tatenhove, 71 j„ echtg. van Helena Meertens (overl. te Terneuzen). 8. Gilles den Deurwaarder, 72 j., wedn. van Elisaheth Neeltje Heijnsdijk (overl. te Terneuzer). 18. Hen- drikus Mangold, 78 j wedn. van Maria Sinlé 25. Jozina Adriana de Kraker, 69 jwed. van Iza^k Meesen (overl. te Bergen op Zoom). Sportnieuws. KORFBAL. Zaterdag speelde onze korfbal club Rapide haar eerste compe titiewedstrijd in dit seizoen tegen V. 1. O. S. te Krabbendijke. Of schoon met 3 invallers spelend, hadden onze stadgenooten bijna voortdurend het beste van het spel, zoodat reeds bij de rust een 4—0 voorsprong was behaald. Hierna werd nog een punt aan de score toegevoegd, waardoor de einduitslag 5—0 werd. Het terrein liet nog al te wenschen over. Ongf twijfeld zal Rapide, gesterkt door dit eerste bemoe digende resultaat, trachten op het pad der overwinning voort te gaan in volgende wedstrijden. We wen- schen haar daarbij veel succes toe. Op 2e Paaschdag wordt deel genomen aan de seriewedstrijden te Goes, uitga nfe van de Z K B. Deze vinden plaats op het prach tige Goesche sportterrein. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 15 tot en met 19 April 3,s. eep nieuwe ten bate van de Winterhulp Nederland zal worden gehouden. Hij doet een dringend beroep op ieder, die in de gelegenheid Is om als collectant of collectrice aan deze collecte mede te werken, zich aan te melden als mede werker, en de vergadering bij te wonen, die op DONDERDAG 10 APRIL e.k. op het gemeentehuis zal worden gehouden. Aanvang der vergadering half vijf. Laat niemand achterblijven, op dat de spreuk ten volle tot zijn recht kan komen. Axel, den 1 April 1941. De Burgemeester van Axel, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend In verband met den Goeden Vrijeag en Maandag, 2e Paasch dag, zullen de reizende ambte naren van den disrributiedienst inplaats van Vtïjdagvoormiddag op Donderdagvoormiddag en in plaats van Maandag a s. op Dins dag zitting houden in het distri butiekantoor alhier. Het distributiekantoor is op Goede Vrijdag en 2e Paaschdag gesloten. Degenen, die aangewezen zijn op het gebruik van vaste brand stoffen voor kookdoeleir.den wor den in de gelegenheid gesteld voor het verbruik in de maand April één eenheid brandstoffen te verkrijgen. Zij, die meenen daarvoor in aanmerking te komen moeten een formulier invullen d&t zij ver klaren niet in de gelegenheid te zijn op gas, petroleum of electrisch te koken en voor het bereiden van maaltijden op vaste brandstoffen zijn aange wezen. Formulieren zijn bij het distri butiekantoor alhier verkrijgbaar tusschen 9 en 12 uur. De distributiestamkaart gemerkt met Hoofd moet bij het inleveren van het formulier en in ontvangst nemen van de bon overgelegd worden. Het publiek wordt er voorts nog op gewezen dat de overge bleven bonnen van de brand- sti ffenkaarten zorgvuldig bewaard moeten worden daar het niet is uitgesloten dat deze nog zullen worden benut. Schippers dienen zich tot de bevrachtingscommissie te wenden voor het verkrijgen van vaste brandstoffen voor kookdoeleinden. De U ia-industrie (groep E) kan Woensdag (9 Apri') de toe wijzingen in ontvangst nemen. Met uitzondering van enkele speciaal aangewezen verbruikers, zullen de groepen B, C en D geen toewijzingen ontvangen. Van het Centraal distributie kantoor is bericht ontvangen dat in het algemeen niet kan Wurden overgegaan tot ruiling van boter kaarten tegen vetkaarten. Alleen in bijzondere omstandig heden warneer het bezit van boterkaarten voor een gezin on overkomelijke bezwaren met zich brergt b.v. wanneer de inkomsten na de uitreiking tengevolge van werkloosheid of sterfgeval in steike mate zijn gedaald, kan een aanvrage wordtn ingediend, Eventueele ruiling van kaarten kan alleen plaats vinden gedu rende de eerste volle week van elke maand. Zclfkarners kunnen van deze gelegenheid geen gebruikmaken Gedurende de Paaschweek zal één extra ei per hoofd van de bevolking beschikbaar worden gesteld. Detaillisten kunnen in verband daarmede ook a.s. Donderdag bij de reizende ambter aren hur. op- plakvellen met bonnen voor eieren inwisselen (lusschen 9 en 12 uur) Ter verkrijging van kippen voeder moeten pluimveehouders de bonnen 81 tot en met 100 van de algtmeene bonkaart in de week van 7 tot en met 12 April bij het distributiekantoor alhier inleveren. Voor de ingeleverde bonnen wordt een verklaring afgegeven, welke bij den plaatselijken bureau houder van den voedselcommis- saris moet worden ingeleverd ter verkrijging van de vereischte vergunning. Degenen, die verzuimd hebben op de vastgestelde dagen melk en cacaokaarten af te halen, zullen die kaarten alsnog in ontvangst kunnen nemen op Woensdag 23 April a.s. des voormiddags tus- s;hen 9 en 12 uur. TE KOOP: Tevens ter Uwer biscmkKu g RAM (vl. reus haaskleur). J. STEENHART, Oudewijk 39. Axel NOORDSTRAAT 3 Telef. 114. v. d. Landbouw van STOOP. Kleine advertentiën. TE KOOP OF TE HUUR gevraagd neite Woning. Brievenadres bureau van dil blad No. 3. GEVRAAGD nette Werkster. Adres: Bureau van dit Blad. ER BIEDT ZICH AAN een nette Werkster of Schoonmaakster. Adres: Bureau van dit Blad. TE KOOP: Een Wringer en een Singer motor. P. Paulusstr. 17. i Bonnummer. Artikel en rantsoer. Geldigheidsduur. 1 Kappers, Sigaren- en winkeliers in alle branches, alsmede Courantenbezorgers, Vertegenwoordigers, voorts allen die met publiek in aanraking komen en een blijvende bijver dienste wenschen, met een concurrentieloos, zeer gewild en nieuw object, schrijven onder No. 12 No. 17 No. 18 No. 19 No. 7 No. 8 No. 9 No. 10 No.- No. 20 (ook rantsoen- bonnen) No. 117 (van extra bon nen textielkaart) No. 62 en 72 No. 63 en 73 No. 93 No. 83 No. 11 No. 10 No. 6 Periode 9 Periode E No. 10 No. 11 No. 10 No. 11 No. 10 (vleesch) No. 10 (worsl/vl.waren) 15,16, 17 (HK) i 35 t.m. 41 c.v, 5e periode {periodebonner) 1 Kg. suiker koffie of thee of kotfiesurrogaat 250 gram rijst of rijstemeel, enz. 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten, enz. gort oï grutien, enz. 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder, enz. V, kg. peulvruchten Scheerzeep elk 100 gram kaas idem 1 ei idem per bon ongeveer 100 gram brood per bon ongeveer 100 gram b.ood (ook geldig voorgebak) 35 gram tarwebloem, of andere bloem of meel, of V, rantsoen geoak 2 L. 2 L. V, pond boter idem 250 gram boter of margarine V. P0E,d boter of margarine of 200 gram vet 100 gram vleesch per bon vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) idem 17 Maart t.m 13 April 17 Maart t.m. 27 April 24 Maart t.m. 20 April 1 24 Fi.br. t.m. 20 April 1 24 Febr. t.m. 20 April 24 Febr. t.m. 20 April 1 24 Febr. t.m. 20 April 1 31 Maart t.m. 27 April f 1 Jan. t.m. 30 April 24 Maart t.m. 20 April 1 7 April t.m. 4 Mei 7 April t.m. 20 April 31 Maart t.m. 13 April 7 April t.m. 20 April 31 Maart t.m, 13 April 24 Maart t.m. 20 April 24 Febr. t.m. 20 April 31 Maart t.m. 13 April 7 April t.m 20 April 31 Maart t.m. 13 Apri' 7 April t.m 20 April 31 Maart t.m. 13 April 31 Maart t.m. 13 Apri* 1 Maart t.m. 30 April 1 Maart t.m. 30 April op VRIJDAG 18 APRIL a des avonds te 8 uur in de Landbouwschool. AGENDA: 1. Opening, 2. Notulen. 3 Jaarverslag v. d. Secretaris. 4. Rekening 1940. 5. Bestuursverkiezing wegens per. aftr. van dhr. L. P. Bakker. 6. Omvraag. Sluiting. Het Bestuur van „Het Groene Kruis", A. E. C. KRUYSSE. Vccrcltfer. A? P» LE FEBER, „hst mans mis" - mi

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 3