Winterhulp Nederland. Winterhulp Nederland. Winterhulp Nederland. Distributie-Nieuws. Bekendmaking. u- en Itóoontói Fa. J. C. Y1M kul EFCO. Zaden EFCO. Betaling van vorderingen door de Ouitsche Weermacht. Stijfsel. HIEUW volgens nieuwe regeling OMZETBELASTING. Algemeen distributie- bonboekje. Zeep. Bloemkaart Petroleumdistributie- zegels. Boter- en Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. Koffiebranderij E. C. OGGEL CHR. VINKE-R9MEIJN, Toelating leerlingen openbare lagere school. GELDIGE BONNEN. en Zoon. Mestcontracten rundvee. De contracten voor uitstel vee levtring kunnen bij de Disiricts- secretarissen afgesloten worden. Tevens kunnen mesters, die reeds aan hun leveringsplicht voldaan hebben, of die geen leverings plicht hebben, contracten afslui ten. Zij kunnen dan elders nog niet slachtrijp vee koopcn en over eenige maanden ais slachtvee aan ce Veehouderij Ctntrale afleveren De Centrale stelt momenteel nog geen vee beschikbaar. Contracten moeten vóór 15 Maart a.s. afgesloten zijn. Roode vteleveringsbounen. Lever die steeds direct in bi Uw bureauhouder. Ze iij;i, even als de bi] de contracten behoo- rende levenngsbewijzen, slechts 14 dagen geldig. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat de aanvraagformulieren voor een tweede stikstoftoewijzing aan de bekende gebruikers zijn ver zonden. Zij die op 5 Maart nog geen aanvraagformulier hebben ontvan gen, kunnen een formulier in ont vangst nemen bij den Plaatse lijken Bureauhouder. De formulieren moeten, vol ledig ingevuld en onderteekeud, vóór 8 Maart 1941 worden in gezonden. Bekendmakingen. Ik breng hierbij onder de aandacht van belanghebbenden, dat ingevolge .Tagesbefehl" No. 26", d.d. 1 November 1940, van den Weermachtsbevelhebber in Nederland de Duitsche troepen- onderdeelen en militaire instanties alle door hen gedane aunkoopen en gevorderde leveringen en verrichtingen contant moeten betalen. Slechts in zeer bijzondere gevallen kan nog oetaimg piaais hebben via de gemeente. In het algemeen kan de ge meente geen rekeningen wegens Duitsche vorderingen meer ac- Cepteeren. Ik geef den leveranciers in hun eigen belang dringend in over weging, om, wanneer Duitsche mmiairen Dezwaar mochten ma ken tegen contante betaling, hen te verwijzen naar bovengenoemd Tagcsbetchl" en in geen geval te leveren zonder eerst ter secre tarie inlichtingen te hebber, ge vraagd, zoo mogelijk in tegen woordigheid van den betrokken militair. BiijKt daarbij, dat zich een uit zonderingsgeval voordoet, dan moet in ieder geval door den militair, die de levering vordert, een scnnticiijke verklaring hier- omirem woruen afgegeven, waar uit uuiüciijtv blijkt, wai geleverd of gepiest».era wordt en dat we- g ns bijzondere militaire over weg, 6cii bctaltiig niet direct mogelijk is. Tevens moet het vetupustuummer van het onder deel in ue verklaring worden vermeld. Teneinde schade en teleurstel ling te voorkomen, wordt ieder dringend aangeraden, aan boven staande bij eventueele leveringen ol verrichtingen voor de Duitsche weermacht strikt de hand te houden. Axel, 4 Maart 1941. De Burgemeester van Axel, BLOK. Burgemeestei en Wei- houders brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente iri zijn vergade ring van 25 Februari j.i. heeft besloten a. op het verzoek vanhetR.-K. Schoolbestuur om beschix- baarstelling van gelden voor het inrichten van een lokaal en terrein en het aanschaffen van leermiddelen voor het geven van onderwijs in li chamelijke oefening afwijzend te ocsciunKcn j b. op het verzoek van het Be stuur der Hulpvereentging voor Gereformeerd School onderwijs te Spui om be scbikbaaistelling van gelden voor het aanschaffen van leermiddelen en de beschik baarstelling van een terrein voor het onder a omschreven doel, de daarvoor noodige gelden beschikbaar te stellen c. op zich te nemen het in richten van een terrein en het stichten en inrichten van een leslokaal alsmede het aanschaffen van de leer- en hulpmiddelen, benoodigc voor het geven van onder wijs in lichamelijke oefening aan de in de kom gevestigde scholen tn deze ook aan de in de kom gevestigde bij zondere scholen beschikbaar te stellen. Het desbetreffende raadsbesluit is openbaar gemaakt door aan plakking aan het gemeentehuis Axel, 3 Maart 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat kinderen, geboren vóór 1 April 19aS, op de openbare lagere bcnool alhier als leerlingen kun nen worden toegelaten. De nieuwe cursus begint 1 Mei a.s. Opgaven kunnen worden ge daan ter secretarie, alsmede bij het Hoofd der School. Axel, 7 Maart 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. De Burgemeester van AXEL roept wederom collectanten op voor ae lijstencoiiecte, dit van 17 tot en met 22 MAART aanstaande zal worden gehouden. Zij, die op eenigerlei wijze aan ucze collecte willen medewerken, worden uitgenoodigd, de verga dering bij te wonen, die op Vrijdag 14 Maart a.s. op het gemeentehuis zal worden genou- d.n. Aanvang half vijf. Ook zij, die b.v. aueen in de avonduren kunnen collecteeren, kunnen aan deze inzameling medewerken. Degenen, die niet op de ver gadering aanwezig kunnen zijn en toen gaarne hun krachten voor net mooie werk beschikbaar wil len stellen, worden uitgenoodigd, niervan scnuftelijk aan het plaat selijk bureau der W.H.N, mede- deeiing te doen. Axel, 6 Maart 1941. De Burgemeester van Axel, BLOK. Vereenigingen, instellingen of particuliere personen, die muziek en zanguitvoeringen, tooneel- of bioscoopvoorstellingen, sportwed strijden en dergelijke willen or- >aniseeren ten bate van de Win terhulp Nederland, worden dooi mij uitgenoodigd daarover met mi] overleg te plegen. Axel, 5 Maart 1941. De Burgemeester van Axel, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat Winkelies, Caféhouders, e d die hun hulp behoevende medeburger! door rnidiel van as W.H.N, willen steunen, op de gemeente-secre tarie een W.H.N.-collectebus kun nen aanvragen. Deze bus moet op dc toonbank worden geplaatst, zoodat ieder daar in een gave kan werpen. Axel, 5 Maart 1941. De Burgemeester van Axel, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Formulieren voor het aanvra gen van vergunning tot het aan- koopen van fietsbanden zijn in beperkte mate bij het distributie kantoor verkrijgbaar. Een formulier kan alleen afge geven worden wanneer een oude band ingeleverd kan worden en wanneer in het gezin, waartoe men behoort, geen nieuwen of bruikbaren lossen (niet gemon- teerden) band aanwezig is, en minstens 15 K.M. geregeld dage lijks moet worden afgelegd voor de uitoefening van het ambt, beroep of bedrijf, of het rijwiel wordt gebruikt om daarmee over een afstand van minstens 5 K.M te rijden naar het werk, of dt schooi of dichtst bijzijnde spoor- tram- of bushalte. Voor kinderen en invaliden bestaan bijzondere bepalingen. Bij inlevering van het formulier moet de distributiestamkaart mee gebracht worden. Op 25 Februari werd gepubli ceerd dat stijfsel gekocht kan worden op de bon voor maizena. Thans is bericht ontvangen, dat rijststijfsel, glansstijfsel en kook- stijfsel niet onder de distributie vallen. Advertentiën Op 11 Maart a.s. hopen onze lieve Ouders J. VAN EIJK en MARIA MAAS, hunne 55-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Dal zij nog tang gespaard mogen blijven, is de wensch van S Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. In plaats van kaarten. Ondertrouwd H. J. C. PORIH M. H. L. DE LOZANNE. Axel, 5 Maart 1941. Hótel „Het Gulden Vlies". De georganiseerde schilders- patroons in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen hebben besloten contante betaling er. af schaffing wan kortingen ui te voeren. Zij doen ait om e.v. prijsverhoogingen te beperken, er. om zoo goedkoop en cor.curree- rend mogelijk te kunnen blijven werken. Beleefd verzoeken zij het pu bliek, zooveel mogelijk nieraa. medewerking te willen verleenen. DE BESTUREN. No. 6 No. 2 No. 11 No. 7 No. 8 No. 9 No. 10 No. 15 No. 16 (ook rantsoen bonnen) No. 117 (van extra bon nen textielkaart) No. 13 en 14 No. 12 No 81 No. 5 No. 6 1 Kg. suiker koffie of thee 250 gram rijst of rijstemeel, enz. 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten, enz. gort of grutten, enz. 100 gram vermicelli, macaroni of spagnetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder, enz. 7j kg. peulvruchten Scheerzeep elk 100 gram kaas 1 ei idem No. 5 Periode 9 Periode E No. 6 No. 5 No. 5 (vleesch) No. 5 (worst/vl.waren) 1 15, 16,17 (HK) 35 t.m. 41 c.v. 1 5e periode (periodebonnen) per bon ongeveer 100 gram brood per bon ongeveer 100 gram brood (ook geldig voorgebak) 35 gram tarwebloem, of andere bioem of meel, of 7» rantsoen geoak 2 L. 2 L. 7» pond boter ot margarine 250 gr. boter, margarine, of 200 gr. vet 100 gram vleesch per bon vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) idem 17 Febr. t.m. 16 Maart 1 3 Febr. t.m. 16 Maan 24 Febr. t.m. 23 Maart 24 Febr. t.m. 20 April 24 Febr. t.m. 20 April 24 Febr. t.m. 20 April 24 Febr. t.m. 20 April 24 Febr. t.m. 30 Maart 1 Maart t.m. 16 Maat! 1 Jan. t.m. 30 April 24 Febr. t.m. 23 Maar? 24 Febr. t.m. 9 Maart 3 Maart t.m. 16 Maar 24 Febr. t.m. 9 Maart 3 Maart t.m. 16 Maart 24 Febr. Lm. 23 Maart I 24 Febr. t.m. 20 April 24 Febr. t.m. 31 Maart 3 Maart t.m. 16 Maar 24 Febr. t.m. 9 Maart 27 Febr. t.m. 12 Maart 27 Febr. t.m. 12 Maart 1 Maart t.m. 31 Maan 1 Maart t.m. 31 Maart is nog voor ziekenhuizen, hotels, café's en andere instellingen, die daartoe van bet C. D. K. de toe wijzing ontvangen, uit voorraar 1 verbaar. Inzenden s.v.p. aan TJ. IS, AX'.iu Wilt U kwaliteit, k-op dan Uw TUIN- en BLOFMZADEN. bi! Zeestraat 4 AXtL. Ook een panij Kachelbiokken en Weidestaken te koop. TE KOOP: Puike Aardappels, Puike Stalmest, ten H. Groentewagen en oude Dakpannen, KQé&iKaaT 3p EN ^IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllNIIIII!llllllllllllllllllllllll!lllllllllll!llllll[||||||||||||||||||||||||||||i|||||||||||i|||||||]|||||||||||||||||||||||||||]||||||]|||||||||||||g 1 Bonnummer. Artikel en rantsoen. I Geldigheidsduur. E

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 3