Z> V h TföfTifiazdtfe3 Die GRIEP-aanval wordt gestuit! AKKERS Abdijsiroop Postgironummers van de Winterhulp Nederland; Ingezonden Stukken Landbouw. Zorg voor een goede verduistering. Hedenavond vanaf 7 u. 29 tot morgenochtend 8 u. 12 Laatste Nieuws. mag niet hooger zijn dan de prij zen in 1939. Als de eigenaar eenter toen gedwongen moet wor den om de grond te verknopen zal de prijs thans f 1 50 per M2 zijn. Dhr. HAMELINK vroeg hoe het eig' nlijk op Spui gesteld is. De VOORZ. zeide, dat men daar met aankoop van een klein terreintje* voort kan. Dhr. HAMELINK vindt ook als men zien met lapwetk gaat be helpen, dit toch niet voldoende zal blijken voor de verschillende scholen en daarom acht hij ook het beste om te besluiten zooais voorgtsteld wordt. Hij zou ver der ook in overweging willen geven om Dij den bouw van het lokaal rekening te houden, met het stadsscnoon zoowel wat plaat sing als bouw betreft. Wat de grond aangaat kan daar misschien in besloten zitting beter over ge sproken worden. De VOORZ. zeide dat de be trokken commissie geraadpleegd zal worden omirent den bouw, enz. Dnr. DE RU1JTER is van mee ning, dat het ook verreweg de beste oplossing is om een afdoend besluit te nemen in deze nu we toch verplicht worden van hoo- gerhand, ofschoon misschien ook nog wel een andere minder kost bare oplossing te vinden zou zijn voor de verschillende scholen, door b.v. wat te vei beteren aan de lokalen in de openbare en de R.K. school. Er kon daarmede misschien nog wat bereikt worden. (Wordt vervolgd.) Hootapijn-mespijn AXEL 4 Maart 1941. WINTERHULP NuDERLAND. Wij vestigen de aandacht van belangh bbenden op de beide advertenties van den burgemeester dezer gemeente betreffende mede werking aan de Winterhulp-actie. Ongetwijfeld zullen er verschei dene winkeliers zijn, die uit den aard van hun beroep niet in staat zijn, hun medewerking als coLec tant bij de WHN-collecten te ver- leenen, en die toch gaarne dit werk steunen. Zij kunnen op de in de adver tentie geschetste wijze toch nog hun aan eel geven in dit mooie werk. Door een bus te plaatsen op de toonbank worden de be zoekers van den winkel stilzwij gend uitgenoodigd een gave in de bus te werpen. Zeer waarschijn lijk zal deze sulle wenk voor velen een aansporing zijn, door een grootere of kleinere gave iets bij te dragen voor de ondersteuning van de minder bedeelden. Wij hopen dat aan deze oproep van üen ourgemeester door velen gevolg zal worden gegeven Ook de tweede advertentie ver dient alle aandacht Het is vaak gebleken, dat de opbrengst van een of andere uit voering of voorstelling voor een liefdadig doel meer opbracht, dan een collecte. Hieraan kunnen dan zeer goed verschillende vereenigingen mede werken, terwijl anderen niet achter moeten blij<cn. Het zal werkelijk voldoening schenken, te weten, dat gewerkt woidt voor een goed doel 1 Wij twijfelen er niet aan, of deze advertentie zal vele bestuursleden van vereenigingen, en ook wel particulieren naar den burgemees ter doen gaan, om een en ander te bespreken. Het Dchoeft echter o.i. niet al leen bij een uitvoering of voor stelling te blijven. Het is ook mogelijk, dat een winkelier in het raam van de WHN een reclame-campagne op touw wil zetten en van de opbrengst een deel in de kas van de WHN wil storten. Misschien zijn er nog vele andere mogelijkheden. Het komt er maar op neer, mid delen te vil den om de inkomsten van de WHN te vergrooten, want als de WHN veel inkomsten heeft Kunnen we er zeker van zijn, dat deze bedragen toch weer ten bate Jpmen van de nuipöeftoevende minschhei^ JAARVERGADERING CONCORDIA. Dinsdagavond werd alhier ten huize van dhr. H. Lippens de jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden van de harmonie Concordia, welke goed bezocht was. De voorzitter, de heer J. Buma deed in zijn openingswoord uit komen, dat de oorlogstoestand ook Concordia niet onberoerd heeft gelaten. Gelukkig zijn ech ter alle leden, die het vaderland dienden behouden teruggekeerd Hij sprak voorts waardeerende woorden ter nagedachtenis van het overleden bestuurslid de heer A. Verschelling, die door een noodlottig auto-ongeluk aan de vereeniging is ontrukt. Zeer veel Heeft de heer Verschelling voor Concordia gedaan en dat zal steeds in dankbare herinnering blijven voortleven. Zijn plaats in het bestuur zal moeilijk te ver vangen zijn. Door de tijdsom standigheden ligt ook het leven in Concordia aan banden, doch dit is slechts van tijdelijken aard. Jammer is dan ook, dat nogal donateurs hebben bedankt, met altijd gemotiveerd. De repetitie's konden gelukkig worden voort gezet. Spr bracht hulde aan de trouwe leden, die het peil van Concordia hoog houden. De secretaris, de heer A. Th. 't Gilde wees er in zijn jaarver slag op, dat 194C hoopvol begon, doch overigens een jaar is ge weest van groot oorlogsleed. Op 14 Maart is de winteruitvoering gegeven, die, goed geslaagd, fei telijk de eenige feestdag is ge weest in dit uiterst droevige jaar in Concordia's geschiedenis. Op 20 Augustus werd het eenige iomeravondconcert op de Markt gegeven. De tijdsomstandigheden waren oorzaak, dat de kleine festivals geen doorgang konden vinden en mede dat moest worden uitgezien naar een ander repeti tielokaal. Woorden van warme dankbaarheid waren ook gewijd in het verslag aan de nagedacn- ienis van wijlen den heer Ver- achelling, die zooveel voor Con cordia heeft gedaan op verschil lend terrein. Het ledental be draagt thans 35; dat der dona teurs liep terug tot 137. Het verslag eindigde met vertrouwen in nieuwen groei en bloei van Concordia, als de vrede zal zijn weergekeerd. Uit het jaarverslag van den penmngm./dnr.J. Wijna bleek, dat de inkomsten beliepen f740,80 en de uitgaven f698,69; batig aaldo aizoo f42,11. Hiervan moet eenter nog een gedeelte huur voor het repetitielokaal be taald worden. De kascommissie had alles in orde bevonden. Voor het nazien der volgende rekening werden aangewezen de h.n. K. J. Gans, M. van Arenthals en Joz. 't Gilde. Het aftredende bestuurslid de neer W. P. Antheunis werd met aig. st. herkozen, terwijl in de vacature van den heer Verschel- img werd gekozen de heer J. v. d. Berge. De voorzitter deed hierna me- dedeeling, dat de jaarlijksche uit voering zal plaais hebben op Donderdag 27 Maart. Na de omvraag bracht de di recteur, de heer A. J. Schieman nog een kort technisch verslag uit. Tot besluit wekte de voorzitter allen op om Concordia trouw te olijven in deze moeilijke tijds omstandigheden en dit geldt vooral de donateurs. Hij sprak de hoop uit, dat degenen die be dankt nebben op hun besluit zullen terugkomen, want al straalt er momenteel niet veel leven uit naar ouiten van Concordia, toch m g inen „het muziek" niet in I den steek laten, want als hopelijk spoedig zonniger en blijder aagen zuilen aanbreken, dan zal ook t Concordia weer toonen, dat di stilte in haar geitderen slechts van tijdelijken aard is geweest. Men moet Concordia dan ook trouw blijven, het is in het be lang van onze gemeente. Met dank voor de opkomst Werd hierna deze geanimeerde vergapen,-ig döor den neer üuma gestolen. Duizenden hebben reeds vroeeer de verrassende werking van Ak- ker's Abdijsiroop bij griep-aan- vallen ondervonden. Door haar hoest-stillende werking haar ziek- tekiemdoodende eigenschappen, haar gunstigen invloed op de borst, keel en ademhalingsorganen is de bekende vanouds geprezen het beproefde hoest- geneesmiddel 1 Overal verkrijgbaar. Hoe gmoter flacon, hoe voordeelicpr 't gphtm'k. De heer J. Wijna is gisteravond herkozen als bestuurslid voor de werkende leden. Bij het onlangs gehouden examen voor waterbouwkundig opzichT r, ingesteld door de groep Waterbouwkundige Ambtenaren in Zeeland, slaagde o.m. de heer A. de Ruijterjzn., alhier. STIERENKEURING. Woensdag werd alhier op de Markt de verplichte Provinciale stierenkeuring gehouden. Aangevoerd waren 15 stieren, waarvan er 11 werden goedge keurd. We vernamen dat de kwaliteit van deze dieren goed tot zeer goed was. HERBENOEMING BURGEMEESTERS. Opnieuw benoemd zijn o.a. Mr. G. P. J. M. de Kerf tot bur gemeester van Sas van Gent en S. van Hoeve tot burgemeestei van Zaamslag. WINTERHULP. De opbrengst van de laatstge houden collecte voor Winterhulp was, voor wat de gemeenten in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen be treft, ais volgt: Axel f102 04, Clinge f98,17, Graauw pn Langendam f35,08, Hoek f45,50, Hontenisse f 130,25, Hulst f84,75, Koewacht f70,05, Overslag f 9,03, Philippine f 64,67, Sas van Gent f76,49, St. Jan steen f87,64, Terneuzen f 220,43, Vogelwaarde f78,16, Westdorpe f32,50, Zaamslag f35,53, Zuid- dorpe f29,57. (Tem. Crt Gevonden. Portemonnaie met inhoud, de Bruijne Singelweg 14. gehad tegen leidende functiona rissen van en medewt-rkers aan een geheime organisatie, welke ten doel had, sabotage en terreur daden tegen leden der Duitsche Weermacht en daartoe behoo- rende inrichtingen te begaan en ook om inlichtingen aan Engeland te verstrekken met het oog op luchtaanvallen. Het aantal verdachten bedroeg 43, die werden verdedigd door negen advocaten. Slechts twee getuigen waren er in deze zaak gedagvaard. De 43 verdachten oefenden de meest verschillende beroepen uit. Ook hadden zij behoord tot verschillende politieke partijen. Achttien beklaagden zijn ter dood veroordeeld, zes zijn vrij gesproken, de anderen kregen tuchthuis- en gevangenisstraffen en hooge geldboeten. VONNIS VOLTROKKEN. Het A.N.P. meldt Eeii jood, die te Amsterdam bil jetten, waaiin tot staking werd op gewekt, aanplakte, werd op hee- terdaad betrapt en gevangen ge nomen. Door het Krijgsgerecht te Amsterdam werd hij ter dood veroordeeld. Het vonnis is Donderdagna middag met den kogel voltrokken. Het D.N.B. meldt Duitsche verkenningsvliegtuigen hebben op eenige honderden kilo meters ten westen van de Schot- sche eilanden het wrak waarge nomen van een groot schip, dat Duitsche vliegtuigen met succes hadden aangevallen. Het was het onder Engelsche vlag varende Nederlandsche koopvaardijschip Simaloer. Het met afweergeschut bewapende schip kreeg onder de waterlijn een zwaren treffer, waar op het door de bemanning ver laten werd. Het drijft als wrak brandend op zee rond. Het Verordeningenblad be vat een verordening, waarin de verordening No. 36 inzake het bestuur van gemeenten van toe passing wordt verklaard op de gemeente Haarlem. Naar het Rijkscommissariaat mededeelt is tot burgemeester- regeeringscommissaris benoemd de heer S. L. A. Plekker. Winterhulp Nederland, Den Haag No. 5553. Als bank der Winterhulp Neder land is aangewezen de Kasver- eenigmg N.V., Amsterdam, no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. tuuiuuiruiimiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiijiiiiiiimiiiiiiiiiiiJiiiiiuiBi Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente (Weststraat). De prov. voedselcommissaris, ir. Dorst zal, om de landbouwers zooveel mogelijk in te lichten omtrent de maatregelen voor de voedselvoorziening op a.s Maan dag 10 Maart om 2 uur in het bioscoopgebouw Palace te Hulst een lezing houden. Aanvankelijk werd gemeld, dat deze lezing zou gehouden worden op 17 Maart. Het A.N.P. bericht De leider der N. S. B. heeft Maandag j.l. in Beitijn een be-> zoek gebracht aan den tijkamaar- schalk uönng. Dit ondernoud, dat ongeveer anderhalf uur duurde, vond plaats in tegenwoordigneid van den rijus- commissaris voor net bezette Nt- derlandscbe gebied, rijksminister Styss Inquart. De directeur-generaal van de Wtnteihulp Nederland heeft voor de getroffenen en nabestaan den van slachtoffers van den lucht- anval op de binnenstad in Den Haag, een bedrag van f 5000. ter beschikking gesteld. f 250.000 BOETE. De inspecteur voor de prijsbe- heersching te 's-Gravenhage neeft op 4 Maart j.l. in openbare zitting uitspraak gedaan in een ernstig geval van prijsopdrijving. De over treder, een winkelier-grossier in textielgoederen te Den Haag werd bij tucmbeschikking veroordeeld tot betaling van een boete van f 250 000.— Geachte Redactie, Gelieve deze mededeeling op te nemen in Uw blad, waarvoor bij voorbaat onzen zeer harte- lijken dank. Gedurende de week van 17 tot en met 22 Maart a.s. wordt weer een lijstencollecte ten bate van de W.H.N. gehouden. Ja, dit is noodig Want als men bedenkt, dat in Axel reeds f1700 is verdeeld onder de hulpbehoe venden, terwijl slechts f 1000 in totaal is gecollecteerd, dan moet men tot de slotsom komen, dat de W.H.N. reeds zeer veel voor de hulpbehoevenden in deze ge meente heeft gedaan. Maar, zeer waarschijnlijk zal nog een uitdeeling volgen. Daar voor is ook weer geld noodig. Will U, iezer, daarom zorgen, dat deze volgende uitdeeling wederom groot kan zijn Bij de vorige uitdeeling hebben we vele dankbare gezichten ge zien, eii vele dankbare woorden gehoord. Deze waren natuurlijk in de eerste plaats bestemd voor die genen, die het mogelijk hadden gemaakt, dat zoo'n mooi bedrag kon worden gegeven. Dit zijn vooralde gevers 1 Zoo nu en dan wordt weieens de klacht gehoord „Jullie komen zoo vaak aan de deur." Daarin hebt U gelijk; wij ko men vaak. Maar U zult het toch ook wel met ons eens zijn, dat, als het bij slechts één coliecte zou worden gelaten, er zeker niet zooveel zou kunnen worden uitgekeerd als ihans het geval is. Daarom weikt mee in alle op zichten. Geeft U op als collectant. Kunt U maar een gedeelte van Jen dag coilecteeren, b.v. alleen in de avonduren, geeft U toch op. Daarmee kan dan rekening worden gehouden bij het ver- deeien der wijken. Het is vaak moeilijk om col lectanten te krijgen. Maar denk eens even na, wat van de col lecte terecht zou komen, ais er geen enkele collectant was. En dan bleven de hulpbehoevenden in de moeilijkheden zitten. Dat zult üijzeif ook met willen 1 Daaiomkomt op de vergade ring op Vrijdag 14 Maan a.s. om half vijf op het gemeentehuis 1 Het Plaatselijk Bureau der W.H.N te Axel. BUREAU ÜËDSËLVOOKZliJiIKG ZEELAND. 's-GRAVENHAGE, 6 Maart - lu de laatste dagen heeft in h;t gebouw van dsn Hoogen Raad aan het Plein een proces plaati ROME. Prof. Dr. Mengelberg is gisteren door den Paus in audiëntie ontvangen. Generaal Antonescu is van zijn reis naar Weenen, waar hij een onderhoud heeft gehad met Rijksmaarschalk Göring, te Bd- giado aangekomen. Ex-koning Carol van Roe menië, die in gezeischap van mevrouw Lupescu een reeks kamers in het grootste hotel van Sc villa bewoonde en voor zijn vestiging zijn woord had gegeven Spanje niet ie verlaten, is met vaische passen per auto de Pur- tugeesche grens gepasseerd. Naar het D.N.B. uit Lissabon meldt, zullen zij reeds een dezer dagen naar Amerika vertrekken. In hun hotel hebben zij achter gelaten twee kostbare honden en een onbetaalde rekening van 10,000 peseta's» De Provinciale Voedselcommis saris voor Zeeland brengt hier mede het volgende ter kennis van belanghebbenden Varkens en huisslachting. Tot 1 April a s. mogen nog varkens in huissiachting geslacht worden. Voor zoover de var kenshouders nog recht op huis- slachting hebben mag net te siocnten varken nog éenigen tijd worden aangehouden, echter tot uiterlijk 1 April a s. De ove rige varkenshouders moeten thans ten spoedigste de varkens rufmen, die zij meer hebben dan de nieuwe toewijzing aangeeft. Het zg. „vervroegd" slachten nug thans wd geschieden, echter hei kwantum vleesch van het leeds vroeger geslachte varkens pius het kwantum vleesch van het nog te slachten varken mag niet grooler zijn dan tot 15 Nov. y9<b' |Ql8enB we,*elijk toegestaan Helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct. IIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIII) ZONDAG 9 MAART 1941. Voorm. 10.30 are Ds. van Oeveren Nam. 3 Dezelfde Voorm. 10.30 nre Di J S Post Nam. 3 Dezelfde Gêref. Kerlc te Zoufespnl. Voorm. 10 30 en nam 3 «re Cand. C. v. d. Boom, van Rotterdam. Vocr.n 10 30 ure Lceskcrk Nam. 3

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 2