Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwseh-Vlaanderen. No. 86. DINSDAG 4 FEBRUARI 1941. 56e Jaarg. Firma J. C. VINK - Axel rtuitenland Rede van Hitier. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: P r 3 maanden 75 Centfranco per post 1 Gulden. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. UITGEEFSTER Bureau Markt 12. Telef. 56. - Postrek. 60263. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels 60 Centvoor eiken regel meer 12 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagvoormiddag 11 ure. Ter gelegenheid van den acht sten verjaardag der nationaal- soeialistische revolutie is in het Sportpaleis te Berlijn een massale vergadering gehouden, in welker middelpunt een met groote span ning verbeide redevoering van den Führer en Rijkskanselier stond. Rijksminister dr. Göbbels ver welkomde den Führer en herin nerde aan den gedenkwaardigen dag van acht jaar geleden, toen het geheele Duitsche volk den Führer trouw beloofde, wat de toekomst ook zal mogen brengen. In de afgeloopen acht jaren, aldus dr Göobels, heeft de Führer het Duitsche volk van overwin ning tot overwinning, van triomf tot triomf gebracht. Onder het stormachlige gejubel van de geestdriftige menigte be trad daarop de Führer de sprekers- tribune. De rede van den Führer. In zijn redevoeilng gaf hij eerst een historisch overzicht van den tijd voor acht jaren. De eigenlijke oorzaak van den toen zoo ellen- digen toestand van Duitschland, zoo zei hij o.a., is natuurlijk de wereldoorlog geweest. Aan den wereldoorlog echter heeft Duitsch land geen schuld. Dat hebben Ainerikaansche doctoren in op dracht van den tegenwoordigen president Roosevelt vastgesteld. De werkelijke oorzaken hingen daarmede samen, dat Engeland zijn wereldheerschappij wilde handhaven. Gedurende 300 jaar, zoo vervolgde de Führer, is het Eugelsche wereldrijk opgebouwd en slechts door geweld opge bouwd door voortdurende oor logen. Daarbij was de democratie slechts een masker. Achter de democratie staat in werkelijkheid de overheersching der volken in net algemeen en de kneveling der menschen in het bijzonder. Egyptische en Indische nationa- laren verdwijnen bij duizenden de gevangenissen. Concen- kampen, zoo zeide Hitier, id in Duitschland uitgevon- maar door de Engelschen. Een ander middel om de rugge- ^raai van andere volken te breken is ht middel van de leugen en u phiase. Als spreekwoord woigezegd, dat wanneer de Engelschman van God spreekt, hij katoen bedoelt. Dat is heden ten dage nog zoo. Zelden is de menschdijke huichelarij tot een derg lijk maximum gestegen als hei bij de tegenwoordige Erigel- scnen het geval is. In ieder g^val is het resultaat van dezen 3ÜÜ jaar langen en met bloed bevlekten weg, dat thans een paar Engelschen drievierde deel van de wereld beheerschen, dat 46 menschen op vijftig vierkante kilometer ruimte wonen. Wanneer men zich dit eigen aardige ontstaan van het Britsche wereldrijk voor oogen houdt, dan wordt het proces zelf alleen be grijpelijk door het feit, dat het Euiopecsche vasteland als afge sloten oeconomische factor tegen over deze ontwikkeling volkomen was uitgeschakeld, Deze afzon dering werd vooral gekenmerkt door het uitschakelen van het Duitsche rijk. Naarmate het Duitsche volk zijn kracht inwen mede practisch als machtsfactor naar buiten verdween, heeft Engeland zijn wereldrijk bijeen kunnen rooven. Maar nie't Duitschland alleen is in deze drie eeuwen practisch van de concurrentie dezer aarde verre gebleven, hetzelfde heeft ook gegolden voor Italië. Weer om andere redenen zijn andere groote volken in Oost-Azië er buiten gebleven. Hitier wees er vervolgens op, dat het doel van de Britsche politiek eeuwen lang geweest is, desorganisatie van het Europee- sche vasteland. Ondanks zijn verovering van de wereld is Engeland in sociaal opzicht de achterlijkste staat, die er in Europa bestaat. Sociaal achterlijk, d.w.z. een staat, wiens geheele inrichting gericht is op de belangen van een betrekkelijk kleine en dunne bovenlaag en van de met deze bovenlaag ver bonden Joodsche gemeenschap. Zoo is het mogelijk, vervolgde Hitier, dat in een staat, die over de grootste rijkdommen der aarde beschikt, wiens reusachtige levensgebieden ter beschikking staan, miliioenen menschen geen deel hebben aan deze zegéningen, maar armzaliger gehuisvest zijn dan de menschen in onze over bevolkte staten van Midden- Europa. De nieuwe organisatie van het vasteland. De geheele Britsche wereld heerschappij berust nog op het denkbeeld, zoo vervolgde Hitier, steeds weer vreemde landen te kunnen krijgen om tegen het Con tinent op te treden. Maar buiten dit Europeesche Continent zijn groote staten ontstaan, die voor Engeland volkomen onaantastbaar zijn. Engeland moet thans pro- beeren wereldstaten tegen elkaar uit te spelen om althans nog den schijn van een wereldmacht te kunnen handhaven. In Europa zelf is aan de desorganisatie van het Continent reeds een einde gekomen, doordat de volken ont waakt zijn De diepste oorzaak van den wereldoorlog zoo vervolgde de Führer, moet in het volgende ge zien worden: sinds 1871, sinds den tijd, dat de Duitsche stammen zich begonnen te organiseeren en zich met de nationale wederge boorte van het Duitsche volk de staatkundige eenheidaankondigde, begon Engeland Duitschland met zijn haat ie achtervolgen. Zoo kwam de tijd van 1871 tot 1914, waarin Engeland onver stoord tegen Duitschland tot den oorlog ophitste, en wel bij elke gelegenheid, totdat oe oorlog ein delijk uitbrak. Ook bij deze ge legenheid, zoo zelde Hitier, heeft Engeland weer vreemde hulp ge kregen. In al de 400 jaar der verovering van zijn wereldheer schappij heeft Engeland zich van vreemde hulp bediend. Ondanks het feit, dat de heele wereld in den vorigen oorlog tegen Duitschland gemobiliseerd was, is Duitschland in feite niet overwonnen. Thans kan Duitsch land dat rustig zeggen. Ik zou geen critiek leveren op het ver leden, als ik het niet beter ge daan had. Thans echter kan ik als een dei historische mannen, die het beter gedaan hebben, ook het verleden beoordeelen en ik kan slechts zeggen t het resultaat van het jaar 1918 is uitsluitend komende opeenhooping van per soonlijke uiibtkwaamneden in de leiding van ons volk. Geen herhaling van 1918. Een dergelijke opeenhooping, verklaarde de Fünrer, is in de geschiedenis nooit voorgekomen en zal zich in de toekomst niet herhalen. En desondanks heeft Duitschland en de Duitsche sol daat ruim vier jaar lang stand gehouden. Wanneer de Engelschen thans meenen, dat het voldoende is weer de oude propagandaplaat van 1917 op te zetten, teneinde nieuwe re sultaten te verkrijgen, dan hebben zij niets geleerd. Het Duitsche volk heeft sindsdien wel geleerd. Het heeft echter sindsdien ook niets vergeten. Wat van 1918 tot 1921 is geschied waren woord breuken aan den loopenden band. Nog nooit is een volk zoo bedro gen geworden als toen het Duit sche volk. De nationaal-socia- listische macht. Vervolgens besprak Hitier de oprichting van de nationaal-socia- listische beweging, die de eerste was welke toen de gedachte, die men fantastisch noemde en waar om men lachte, tot werkelijkheid maakte, n.l. de vereemging van het nationalisme met het socia lisme. Italië is de tweede staat, waar dit proces als geslaagd beschouwd kan worden. Vervolgens stelde de Führer opnieuw vast, dat hij in 1933 onder het presidentschap van den generaal-veidmaarschalk Von Hin denburg, langs wettigen weg aan de maent is gekomen. Het riatio- naal-solialisme heeft in de demo cratie, met de democratie, de democratie overwonnen. Langs streng wettigen weg heeft het alle machtsmiddelen in handen gekregen. Hitier besprak daarop uitvoerig hoe hij den te volgen weg duide lijk heeft afgebakend en geen stap van dat programma is afgeweken. Overal betrad ik, aldus spr., hier den weg van leeren, van opvoeden, den langzamen weg van aanpas sing, want het was mijn trots deze revolutie uit te voeren, zonder dat er in Duitschland ook maar een vensterruit vernield werd. began yejbrwiken en daar- j het gevolg van een zelden voor Liquidatie van Versailles Op het terrein van de buiten- landsche politiek heeft Hitier het volgende programma opgesteld Liquidatie van Versailles. Men moet thans in de rest van de wereld niet zoo dwaas zijn met te beweren, dat dat een program was, dat ik in 1933 ontdekt had. De heeren hadden slechts moeten lezen, wat ik duizendmaal ge schreven heb: Versailles was het grootste onrecht en de gemeenste mishandeling van een groot volk, welke ooit iN de geschiedenis heeft plaats gehad. Met du pro gram ben ik in het jaar ^^op getreden en heb daarover voor de eerste maal gesproken en dit program heb ik mij als een plech tig bindend gebod alle jaren van den strijd om de maent voorge houden. Maar ook hier wilde ik dit program niet met geweld uit voeren, maar ik heb gepraat wat een mensch maar praten kon. Wat een aanbiedingen heb ik niet gedaan. Wat heb ik niet gebe deld verstandig te zijn en aan een groot volk de levens en bestaans mogelijkheden niet te beknibbe len. Maar elk voorstel, dat van mij kwam was voldoende om een bepaalde joodsche internationale kapitalistische kliek terstond in opschudding te brengen. Ik heb als nationaal-socialist na enkele maanden gezien, dat er voor het forum van den Volken bond niets te winnen viel. Men mag van ons niet verwachten, dat wij naar Genève zouden gaan en blijven bedelen. Nadat de Führer had aange toond, dat Duitschland door dwang van buiten den Volken bond en de ontwapenirgsconfe- rèntie moest verlaten, vervolgde hij: Wij zijn den weg opgegaan, dien wij moesten opgaan, daarbij steeds voor oogen noudende om, wanneer dit eenigszins mogelijk was, toch nog tot overeenstem ming te komen. En ik mag er op wijzen, dat het in een geval bijna scheen te gelukken, n.l. met 3rankrijk. Toen het Saargebied tot ons terugkeerde, hebben wij de consequenties getrokken. Ik heb toen van een verdere her ziening der Duitsche grenzen in het Westen afgezien. De niets ontziende tactiek der kapitalis tische plutocraten in deze landen is echter kort daarop weer aan den dag getreden. Nu stond mijn besluit echter vast. Wij zijn niet gekomen om de belangen van net Duitsche volk, maar wij zijn ge komen met den eedIk geef geen belangen prijs, ik ben vast besloten geen duimbreed te wij ken. Daarna kwamen in Enge land de oude oorlogsophitsers weer voor den dag. In deze jaren, te beginnen met 1934, ben ik gaan bewapenen en wel zwaar gaan bewapenen. Toen Frankrijk dezen oonog begon, had het in het geheel geen reden daartoe. Het was eenvou dig de lust om weer tegen Duitschland te vechten. En met Engeland hadden wij in het ge heel geen conflict. Een enkel punt bestond er het teruggeven van de Duitsche koloniën en daar over zeide ik daar zullen wij eens over onder handelen. Ook de tijd speelt geen rol. Niets heb ik verlangd, wat den Engelschman heeft toe behoord. Slechts datgene, wa't zij ons in 1918 en 1919 in strijd met de plechtige verzekering van den Amerikaanschen president Wilson geroofd hebben Vervolgens besprak de Führer weer de pogingen ook het conflict tusschen de volken bij te leggen. Hitier verklaarde, hoe na den Poolschen veldtocht en na de ineenstorting in het Westen hij de hand heeft uitgestoken, maar het was tevergeefs. Het bloed der volken moet dus weer in dienst van het geld eener heel kleine belangengemeenschap ge steld worden. Een terugblik werpend kan ik echter dit eene zeggen reeds het jaar, dat achter ons ligt, heeft practisch dezen oorlog beslist. Ik heb nu eenige malen gelezen, dat de Engelschen het voornemen hebben om ergens een groot offensief te beginnen. Ik had siecnts den eenen wensch, dat zij mij dit tevoren zouden mededeelen. Ik zou het gebied dan van te voren laten ontruimen, want ik zal hun graag de moei lijkheden der landing oesparen. Wat verwacht Engeland? Wat verwachten de Engelscnen nu Wij staan hier op dit con tinent en waar wij staan^ baalt niemand ons meer weg. Wij hebben bepaalde steunpunten voor ons ingericht en wij zullen, wanneer het uur komt, den be- slissenden slag slaan. Dat wij den tijd daarvoor gebruikt heb ben, dat zullen de heeren dit aar historisch meemaken. Waar hopen zij op Op hulp van anderen Op Amerika Ik kan slechts het volgende zeggen Wij hebben van tevoren met alle mogelijkheden rekening gehouden. Dat het Duitsche volk tegen het Amerikaansche volk niets heeft, is iedereen duidelijk, die niet bewust de waarheid verdraait en het tegendeel beweren wil. Duitschland heeft nog nooit op het Amerikaansche vasteland be langen vertegenwoordigd, tenzij dat het medegestreden heeft voor de vrijheid van dit Continent. Wanneer staten van dit Continent nu probeeren, wellicht in fut Europeesche conflict in te grijp dan zal de doelstelling zich si chts nog sneller wijzigen, doch dan zal juist Europa zich verdedigen. Ditmaal vecht men met te^en een afgemat Duitschland als in den wereldoorlog. Wanneer er gezegd wordt: Ifal zal afvallig worden, dan moeten de "heeren toch geen revoluties te Milaan uitvinden, doch da-> moe ten zij oppassen, dat er bij tien zelf geen onrust ontstaat. Wanneer zij in eenige misluk kingen van onzen bondgenoot thans reeds het bewijs van hun overwinning zien, dan begrijp ik de Engelschen niet. In hun eigen mislukkingen hebben zij tot dus verre altijd slechts het b wijs van hun groote overwinning gezien. De heeren kunnen ervan overtuigd zijnde rekening is een totaie rekening, en zij zal aan het einde van den oorlog worden vereffend, punt voor punt, vierkante kilo meter voor vierkante kilomeier. Misschien hopen zij ook op den Balkan. Ik zou ook daarom niet veel geven, want dit eene is zeker waar Engela .d verschijnt, zullen wij het aanvallen en wij zijn daar toe sterk genoeg. Met elke denk bare mogelijkheid hebben wij re kening gehouden. Aan het einde staat onze overwinning. Verhon geren zal het Duitsche volk nooit. Eerder het Engelsche. Gebrek aan grondstoffen Ook daar hebben wij voor gezorgd. Daarom bestaat het vierjarenplan. Het nieuwe jaar. Zoo gaan wij thans het nieuwe jaar in met een weermacht, zoo sterk als nog nooit in de Duit sche geschiedenis het geval is geweest. Het aantal divisies te land is geweldig uitgebreid. De geweldige oorlogservaring bij de leiding en bij de manschappen, hebben wij ons ten nutte gemaakt, want er is gewerkt en er wordt voortdurend gewerkt. De uitrus ting is verbeterd. Onze tegen standers zullen zien, hoe zij ver beterd is. Ter zee zal dit voor jaar de duikbootoorlog beginnen en ge zult dan ook daar bemer ken, dat wij niet geslapen heb ben. En het luchtwapen zal eve - eens toonen, wat tut verm De geheele weeimacht zal e beslissing afdwingen. O ize p< - ductie is op alk gebi den j - weldig gestegen. Het jaar 1941, daar ben i.< i overtuigd, zal het historisch j »r eener groote nieuw, o e ingv Europa zijn. Het afgeloopen jaar was l jaar van de grootite AXELSCHE «COURAN ui 4 Ucll

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 1