:w Distributie-Nieuws. Firma J. C. VINK, V 30 en 50 c.M, in wit, bruin en ersatz AXEL, Markt Publicaties. Postflironummers van de Winterhulp Nederland; Arbeiders, die naar DuitschlaRd gaan werken. Advertentiën KACHELBLOKJES Staten voor de loonbelasting. Firma J. C. VINK, t Adres t Qostentraat 26? Bloemkaart Boter- en Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. 53351 m.40 Inlevering scheerzeepbonnen No. 116. Patates frites bedrijven. Extra rantsoenen brood. Speciale vergunningen textielgoederen. Toewijzingen voor toiletzeep. GELDIGE BONNEN. Algemeen bonboekje. Zeep. Bezugscheine voor levens middelen. MUSTAARDS Petroleumdistributie- zegels. Ons Modehoekje. I FAVORIET-KNIPPATRONEN. Jeugdig middagjaponnetje No. 53331. Dit bijzonder slank makende model wordt van soepele sto gemaakt. De rok valt klokkend, terwijl de japon verder gehee strak gehouden is. Benoodigd materiaal 1.80 M. van 130 c.M. breed. Het patroon is verkrijgbaar in maat 40; bovenwijdte 90 c.M., heupwijdte 98 c.M., taillewijdte 74 c.M. Door het al of niet aanknippen van de naden kan men het pa troon passend maken voor het eigen figuur. Dit Favoriet-knippatroon is te verkrijgen tegen den prijs van 25 eent (plus 1 cent omzetbe lasting) bij het bur. van dit blad Dames I Denkt bij eigenge maakte kleeding aan een Favoriet- k ippatroon. Ze voldoen uitste kend en zijn goedkoop. Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen. 1. Iedere landbouwer, hetzij hij het ploegen door een loon- ploeger laat verrichten, hetzij hij zelf ploegt, moet door middel van een vragenlijst opgeven, of en in ïoeverre in het voorjaar' motor brandstof benoodigd is. 2. De landbouwers, die zelf ploegen, en de loonploegers, vragen op de gewone wijze de benoodigde hoeveelheid voor 1 calendermaand aanop het aan vraagformulier aan te geven hoe veel nog voor dorschen en hoe veel voor ploegen gevraagd wordt. 3. De toewijzingen zullen niet hooger zijn, dan de totaal be noodigde hoeveelheden, berekend aan de hand van de onder 1 be doelde vragenlijsten, terwijl de toewijzing wordt verdeeld over 3 maanden (Febr. t/m April). 4. Vragenlijsten, zijn verkrijg baar bij alle plaatselijke bureau- ïouders en moeten na invulling worden gezonden aan den P.V.C vóór 20 Jan. a.s. Deze regeling heeft alleen be trekking op petroleum- en gas- oliemotoren. (In plaats van pe troleum zal vermoedelijk benzine worden verstrekt). Vervoederen van aardappelen. Bij het begin van de aardappel regeling zijn alle witvlezige rassen bij voorbaat voor veevoeder vrij gegeven. Thans wordt de aandacht van belanghebbenden erop gevestigd, dat het bovenstaande niet meer geldt voor de rassen Voran en Ultimas. Voor het aanwenden als veevoeder van genoemde ras sen (boven 30 m.M.) moet dus eerst vergonning worden gevraagd en deze wordt slechts verleend, indien na onderzoek door een opzichter blijkt, dat ze ongeschikt zijn voor consumptie-doeleinden. Aankoop aardappelen door de P I C A. Integenstelling met het pers bericht van 4 Januari j.l. (door sommige bladen iets later opge nomen) maakt de Provinciale Inkoopcentrale voor Akkerbouw producten te Goes thans bekend, dat ook de rassen Alpha en In dustrie voor levering op afroep zullen worden aangekocht. Aangekocht worden dus de rassen Zeeuwsche Bonten en Blaawen, Westeinder Bonten en Blauwen, Bed Star, Furore, Alpha en Industrie. Voor Zeenwsuh Vlaanderen is een eenigszins afwijkende rege ling getroffen en wel in zooverre, dat de aardappelen van boven genoemde rassen voor onmiddel lijke levering zullen worden ge vorderd, indien ze niet vóór 1 Februari a.s. aan de P.l.C.A. voor verkoop of afroep zijn op gegeven. Wordt er echter vóór 1 Februari a.s. gevorderd, dan moet de teler zijn keuze op den datum van vordering bepalen. Voor andere in distributie ge brachte levensmiddelen kan geen bezugscheine worden gebruikt. Detaillisten kunnen de bonnen no. 116 voor scheerzeep uiterlijk tot en met 18 Januari 1941 bij hun leveranciers inlevrren. Grossiers kunnen deze bonnen tot 1 Februari a.s. bij den distri- butiedienst inleveren in een hoe veelheid van tenminste 100 stuks of veelvouden daarvan, met ont vangstbewijs md 257. Zoo noodig kunnen bonnen no. 117 worden bijgeplakt om 100 of een veel voud van 100 te krijgen. Deze bedrijven kunnen met ingang van Februari a.s. geen spijsolie meer verkrijgen en zullen voortaan vet moeten gebruiken, waarvoor zij van hun gasten bonnen dienen in te nemen. Voor zoover de gasten nog niet over wisselbonnen beschikken, kunnen die zaken aan het distri butiekantoor wisselbonnen aan vragen, indien zij nog geen voor schot hebben ontvangen. Arbeiders in de werkverschaf fingen, die per dag langer dan 10 uur van huis zijn, kunnen voor een extra broodrantsoen van 100 pet. in aanmerking komen. Aanvragen te richten tot het distributiekantoor, waar formulie ren verkrijgbaar zijn. Om teleurstelling te voorkomen wordt aan belanghebbenden me degedeeld dat aflevering van textielgoederen, waarvoor een speciale vergunning is aange vraagd, niet mag plaats vinden, voordat de vergunning kan wor den getoond. De geldigheidsduur van toe wijzingen voor toiletzeep met een vetzuurgehalte van ongeveer 80 pet. en van medicinale zeep, welke eindigde op of nA 3 Oct. 1940, wordt verlengd tot en met 31 Jan. 1941. De voor de uitvoering van de distributieregelingen noodzake lijke bekendmakingen geschieden ten behoeve van belanghebbenden in de AXELSCHE COURANT. Ieder zorge er zooveel mogelijk voor die bekendmakingen te lezen. Onbekendheid met de vastge stelde bepalingen, welke nog al eens voorgewend wordt in de laatste weken, kan niet als ver ontschuldiging worden aanvaard. Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur No. 86 No. 18 No. 108 No. 57 No. 44 No. 31 No. 87 No. 103 No. 113 (ook rantsoen bonnen 5e en 6e periode) No. 117 (van extra bon nen textielkaart) No. 47,48,60,61 No. 111 No. 33 1 Kg. suiker 21 ons koffie of 75 gram thee 250 gram rijst of rijstemeel, enz. 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten, enz. gort of grutten, enz. 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder, enz. V» kg. peulvruchten No. 23 No. 22 Scheerzeep elk 100 gram kaas 1 ei idem No. 3 Periode 8 Periode C No. 24 No. 25 No. 14 (vleesch) No. 14 (worst/vl.waren) Winterhulp Nederland, Den Haag No 5553. Als bank der Winterhulp Neder land is aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam, no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. BUREAU VOEDSELVOORZIENING ZEELAND. Moterbrandstof voor ploegen voor voorjaarsgewassen. Onder verwijzing naar een door het Rijksbureau voor Voedselvoor- zienir g in oorlogstijd gepubliceerd persbericht, maakt de P,V C. voor Zeeland nadsr het volgende be- Md 1 De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Deze arbeiders moeten al hun distributiebescheiden (stamkaart en andere bonkaarten) vóór hun vertrek inleveren bij den distri- butiedienst. Wanneer zulks niet geschied is, zijn de huisgenooten verplicht onmiddellijk na het vertrek alles in te leveren. Wanneer die inlevering om één of andere reden nog niet is ge schied, wordt alsnog gelegenheid gegeven de kaarten binnen drie dagen in te leveren. Op bezugscheine van de Duit- sche weermacht kunnen alleen de volgende levensmiddelen wor den afgeleverd t Versch vleesch en worst, boter, versche aardappelen en versche i groenten en eieren? en 1300 waaronder 700 droge. Verkrijgbaar bij TIELEM AN, Noordstraat 3, Telef. 114, AXEL Voorhanden bij Boekhandel Kleine advertentiën. TE KOOP In goeden staat zijnd? Keukenkachel (^'Oote maat), 8 t.m. 10 (haarden, kachels) 15 t.m. 24 (centr. verw.) 3 periode I (periodebonnen) per bon ongeveer 100 gram brood per bon ongeveer 100 gram brood (ook geldig voorgebak) 35 gram tarwebloem, of andere bloem of meel, of V, rantsoen gebak 2 L. 2 L. V, pond boter of margarine of vet 250 gr. boter, margarine, of vet 100 gram vleesch per bon vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) idem idem 21 Dec. t.m. 17 Jan. 21 Dec. t.m. 31 Jan. 28 Dec. t.m. 24 Jan. 28 Dec. t.m. 21 Febr. 28 Dec. t.m. 21 Febr. 28 Dec. t.m. 21 Febr. 28 Dec. t.m. 21 Febr. 17 Dec. t.m. 12 Jan. 1 Jan. t.m. 31 Jan. 1 Jan. t.m. 30 April 30 Dec. t.m. 26Jan. 13 Jan. t.m. 26Jan. 6 Jan. t.m. 19Jan. 13 Jan. t.m. 26 Jan. 6 Jan. t.m. 19 Jan. 30 Dec. t.m. 26 Jan. 30 Dec. t.m. 23 Febr. 16 Dec. t.m. 19 Jan. 4 Jan. t.m. 17Jan. 11 Jan. t.m. 24 Jan. 6 t.m. 19 Jan. 6 t.m. 19 Jan. 15 Dec. t.m. 31 Jan. idem 1 Jan. t.m. 31 Jan. Aflevering slaolie mogelijk t.m. 31 Jan. 1941. O»**» niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"""»"»1 DONBANRROLLER WÊÊÊÊHÊÊÊÊIÊtÈÊÈÈtÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊIIÊÊlÊtÊltÊÊËtlÊÈÊÊlMÊtÊKÈËÊÊUÊ&]

Axelsche Courant | 1941 | | pagina 3