NORMA ir- en en hoogc! vierkleurenpotlood f 3-65 04) Zeer practisch ST. N.COLAAS-CADEiU. HFa. J. C, YM, Markt 12, Axe; Inlevering bonnen bloemkaart. Vetkaart. Laatste Nieuws. F i 1 m n i e u w s. Bekendmakingen. Uitbetaling inkwartieringsgelden. GELDIGE BONNEN. Verloren gegane distributie- bescheiden. Distributie van boter, enz. Advertentiën Algemeen distributie bonboekje. Zeep. Broodbonboekje. Bloemkaart PetroleumdistributiB- zegels. Boterkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. Voor mooie bouwen, waarvan slechts een van tenig militair belang, werden oe- scnadigd. Er zijn geen dooden te betreuren, niemand werd ge wond. Vijf vijandelijke vliegtui gen werden door het luchtdoel geschut brandend neergehaald, aldus het Italiaansch legerbencht. Later werd gemeld Volgens berichten over een af geslagen landingspoging der Grie ken, was deze Grieksche onder neming gericht tegen Porto Edda (de Albaneesche haven Santi Quarantie, die genoemd is naar Mussolini's dochter Edda, de echtgenoote van graaf Ciano) aan de Albaneesche kust. Grieksche afdeelingen werden in kleine boo ten van Korfoe over de ter plaatse slechts 6 km. breede zeeëngte gezet. De Grieksche landingstroepen werden door kleine eenheden van de Britsche vloot ondersteund. De landing geschiedde onder dekking van de duisternis en de Grieken trachtten onmiddellijk stellingen te betrekken om den te verwachten ltaliaanschen tegen aanval op te vangen. Bij het aanbreken van den dag vielen de Italianen aan, er ontwikkelde zich 'n zware strijd, waarin de Grieken weer naar de kust werden ge drongen, waar het aan eenige landingsafdeeiingen is gelukt weer scheep te gaan en te ontkomen. De angst voor aardbeving houdt in Roemenië aan en leidt bij lichte aardschokken tot een paniek. In een groote bioscoop te Boekarest werd een paniek veroorzaakt, toen een onbekend iemand begon te schreeuwen „aardbeving". De Japansche woordvoerder van het departement van buiten- landsche zaken heeft zijn ver wondering uitgesproken over de toenemende anti-Japansche ge zindheid in Ned.-lndië. Japan zal desondanks de loo- pende besprekingen niet afbreken. Reuter meldt uit Batavia in verband met het Japansctie protest, dat de voorgenomen in cidenten siecnts van piaatsciijken aard waren. Teruggekeerde Duitsche vliegtuigen van den hedennacht uitgevoerden aanval op Liverpool brachten verslag uit van groote branden *in opslagplaatsen van levensmiddelen, graanpakhui- zen, enz. AMSTERDAM BIJ NACHT. Den liefhebbers van een mooie, spannende en kluchtige film wacht hier Zaterdag en Zondag in Het Centrum iets bijzonders. Daar wordt n.l. de Hollandsche film „Amsterdam bij nacht" vertoond, een rolprent, die spanning en lacnlust zullen gaande houden van begin tot einde. Het is een ingewikkelde geschiedenis naar aanleiding van een uitgeschreven scenario-prijsvraag. Deze brengt heel wat verwikkelingen teweeg onder de deelnemers en deel neemsters, kluchtige, doch ook minder aangename en dit geheele samenstel maakt deze film juist zóo interessant. Gelukkig komt alles bij het slot in het reine. Onder de medewerkenden ko men tal van klinkende namen voor, o.a. Louis de Bree, Annie van Duijn, Piet Könler, Julia Cuijpers, Cissy van Bennekom en Jan Kiveron. Deze staan borg voor een goede vertolking der rollen. BUREAU YOEDSELYOORZIEHING ZEELAND. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland brengt hier mede ter kennis van de georga niseerde veehouders bij de L C.O. voor Zeeland, dat ter verkrijging van veevoederbonnen voor de periode van 9 Dec. '40—6 jlfi» '41, in de week van 25—30 No vember as. bij de pl. bureau houders opgave dient te worden gedaan van de samenstelling van den veestapel naar den toestand op 24 November 1940 's avonds 12 uur. Wij dringen er op aan opgave te doen in een der eerste dagen van die week. Verzuim, te late of onjuiste op gave is strafbaar, terwijl in deze gevallen ook geen bonnen ver strekt zullen worden. De blanco registratiekaarten dienen ten kan tore van den bureauhouder te worden ingevuld. Wij vestigen er Uw aandacht op dat rundvee houders rundveevoeder kunnen verkrijgen en we! maximum een vierde gedeelte van de in totaal toegewezen hoeveelheid. Dit dient op de registratiekaart te worden ingevuld. Kippen- en eendenhouders die in de periode van 27 Oct. t.m. 23 Nov. eieren hebben afgeleverd aan verzamelaars, dienen de door de verzamelaars uitgereikte ont vangstbewijzen aan den plaatse lijken bureauhouder te toonen. Op de registratiekaart wordt aan- geteekend het nummer van den verzamelaar, het nummer van het ontvangstbewijs en het aantal ge leverde eieren. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland vestigt er nog eens speciaal de aandacht op dat bij de rundveelevering a. De dieren uiterlijk Dinsdag, voorafgaande aan de week van levering aan de zaakvoerders der Veehouderij Centrale moeten zijn opgegeven. Bij latere opgave wordt de levering een week uit gesteld. Ook bij een te grooten aanvoer behoudt de Centrale zich het recht voor om het teveel aan geboden vee later te doen leveren. b. Dieren waarvan de leve rancier (veehouder of har delaar) een leveringsbewijs heeft ontvan gen, moeten op den daarop ver melden datum worden geleverd. c. De dieren moeten voor 12 uur op de leveringsplaatsen aan gevoerd zijn en voorzien zijn van sterke koptouwen. Na 12 uur wordt geen vee meer overge nomen. d. Voor noodslachtingen kan door de Burgemeesters ontheffi ig van het slachtverbod worden ver leend. Zoogenaamde „spoedge vallen" worden alleen op de le veringsplaatsen overgenomen en met voorrang behandeld. Vordering van aardappelen. In de Nederlandsche Staats courant is gepubliceerd de be schikking „Aardappeloogst 1940", waarbij aan de P.I CA. de be voegdheid wordt verleend om aardappelen voor levering aan de Regeering te vorderen. In verband daarmede worden de telers aangeraden, indien zij daartoe worden aangezocht, vrij willig een gedeelte van hun aard appelen te leveren. Zou iemand, die nog voldoende aardappelen in voorraad heeft niet tot levering bereid zijn, dan zal de Provinciale Voedselcom missaris onverwijld tot vordering overgaan. Van telers, die door te leveren blijk geven, dat zij aan een vlot verloop van de bevoorrading met aardappelen willen medewerken, zal pas op de laatste plaats wor den gevorderd. Gebruik eigen granen. Voor telers van tarwe eti/o rogge, die nog geen gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid en alsnog in aanmerki g wenschen te komen voor het be houden van graan van eigen oogst, wordt alsnog de gelegenheid opengesteld tot het inleveren van broodkaarten bij de plaatselijke distributiediensten tot uiterlijk December a.s., ook indien van het broodbonboekje 3e serie reeds een aantal broodbonnen is ge bruikt. Door de distributiedienst za op de af te geven verklaring, worden aangeteekend welke hoe veelheid graan in mindering moe worden gebracht, voor de veeds gebruikte broodbonnen (1,0/ji x het aantal weken, waarin biood* bo.inen z|jn gsbrulktji De Burgemeester van AXEL brengt ter kennis van de Kwar tiergevers ten behoeve van de 9uitsche Weermacht, dat de in kwartieringsgelden over de maand November 1940 door den Ge meente-Ontvanger zullen worden uitbetaald op ZATERDAG 30 November a. s. tusschen 10 en 12 uur voor de kwartiernemers, die t>ehooren tot de 2e Ba teiij en op MAANDAG 2 Lyecember a. s. tusschen 1U en 12 uur voor de kwartier..emers, die jehooren tut de 3e batterij. Belanghebbenden worden in ïun eigen belang verzocht op bovengenoemd tijdstip deze gelden te komen afhalen. Axel, 29 November 1940. De Burgemeester van Axel, BLOK. I 1 Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend In het vervolg zal aanvulling van verloren gegane kaarten en bonboekjes slechis kunnen plaats vinden nadat een politieiapport ter zake is uitgebracht. De aanvuliing kan plaats vinden ot 75 pet. van het totaal per ge zin, waartoe de verliezer behoort. Bedraagt het verlies 25 pet. of minder dan vindt geen aanvulling plaats. Verloren geraakte bloemkaarten, extra-zeepkaarten, scheerzeep- kaarten en textielkaarten kunnen niet opnieuw worden uitgereikt. Aanvulling van brandstoffen- caarten kan alleen bij nooge uit zondering plaats vinden. Met intrekking van het voor schrift dat een detaillist voor boter, margarine en vet samen minstens 40 bonnen moest inle veren om voor een toewijzing in aanmerking te komen, wordt thans bepaald dat in het vervolg het minimum aantal in te leveren bonnen moet bedragen minstens 20 bonnen van de Doterkaart of minstens 20 bonnen van de vet- kaart. Voor zelfkarners blijft de be kende regeling (minimum 10 bonnen) gehandhaatd. Detaillisten moeten Maandag a.s. de opgeplakte bonnen No. 1 van de bloemkaart inleveren. No. 16 No. 81 No. 82 No. 83 No. 88 No. 98 No. 93 No. 56 No. 29 (ook rantsoen bonnen 3e en 4e periode) No. 116 (van extra bon- ien textielkaart) No. 24 N 51 No. 64 No. 37 No. 15 No. 16 No. 1 De voor de uitvoering van de distributieregelingen noodzake lijke bekendmaxingeii geschieden ten behoeve van belarighebbrnder. in de AXELSCHE COURANT. leder zorge er zooveel mogelijk voor die bekendmakingen te iezen. Onbekendheid met de vastge stelde bepalingen, welke nog al eens voorgewend wordt in de laatste weken, kan niet als ver ontschuldiging worden aanvaard. Periode 7 Periode B No. 17 No. 18 No. 17 No. 18 No. 9 (vleesch) No. 10 (vleesch) No. 9 (worst/vl.waren) No. 10 (worst/vl.waren) 4 t.m. 7 (haarden, kachels) 7 t.m. 14 I (centr. verw.) 2 periode I (periodebonnen) 8 t.m. 11 I (haarden, kachels) 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Va kg. peulvruchten Scheerzeep 100 gram kaas idem 1 ei idem per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood (ook geldig voorgebak) 35 gram tarwebloem, of andere bloem of meel, of 1/t rantsoen gebak 2 L. 2 L. Va pond boter Va pond boter ot margarine Va pond margarie of boter idem 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) idem idem turf 23 Nov. t.m. 6 Dec. 9 Nov. t.m. 20 Dec. 2 Nov. t.m. 29 Nov. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 19 Nov. t.m. 16 Dec. 13 Nov. t.m. 6 Dec. 31 Aug. t.m. 31 Dec. I 25 Nov. t.m. 8 Dec. 18 Nov. t.m. 1 Dec. 18 Nov. t.m. 1 Dec. 25 Nov. t.m, 8 Dec. 18 Nov. t.m. 1 Dec. 25 Nov. t.m. 8 Dec. 4 Nov. t.m. 1 Dec. 4 Nov. t.m. 29 Dec. 11 Nov. t.m. 15 Dec. 16 Nov. t.m. 29 Nov. 23 Nov. t.m. 6 Dec. 16 Nov. t.m. 29 Nov. 23 Nov. t.m. 6 Dec. 18 Nov. t.m. 1 Dec. 25 Nov. t.m. 8 Dec. 18 Nov. t.m. 1 Dec. 25 Nov. t.m. 8 Dec. maand November idem idem idem moet U wezen in

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3