I^AKKERffl) Winterhulp Nederland. Itoiïieitstaten. Fa. IC. VINK, Boekh. Strooken lichtgevend papier Fa. J, C. WA Markt 12 'AKKERTJE De HOFSTEDE Laatste Nieuws. voor het volk, door het volk. Dinsdagen 19 en 26 Nov. 1940, De kavel Bouwland Bloemkaart Vetkaart. Buitenland. Ingezonden Stukken Bekendmakingen. Winterhulp in Nederland Advertentiën De kavel Bouwland GELDIGE BONNEN. 10 cent per stuk. Kleine advertentiën. Algemeen distributie- bonboekje. Zeep. Broodbonboekje. Petroleumdistributie- zegels. Boterkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. VOORHANDEN I voor het aanduiden van sleutelgat, scha keiaars, muren, deuren, trappen enz. enz Straalt in het duister ee'n zacht wi licht uit en voorkomt ongcvallei mm Huibje stond er beteuterd bij te kijken, maar toen het meisje wel erg angstig begon te kijken, ging hij moedig te water, greep de drenkelinge bij den arm en mocht „het genoegen smaken" haar nat en wel aan wal te orengen. 't Was om haar geld te doen. Een 28 jarige weduwe uit Rot terdam had met haar kinderen sinds den oorlog in het vluchte lingenkamp te 's-Gravenhage ver- toeid. Ze had kennis gemaakt met een anderen vluchteling, een 46-jarigen Rotterdammer, en toen de weduwe vorige week een uit- keering van f 150 in handen kreeg, besloten beiden het er samen eens van te nemen. De weduwe vond het wat lastig, zooveel geld bij zich te hebben en gaf het aan haar vriend te bewaren. Deze vergat haar het geld terug te geven en trok er den anderen dag alleen op uit. De weduwe deed toen aangifte bij de politie en de vriend werd gearresteerd. Voor de bedrogene kon nog f76 van de f150 wor den gered. Zaterdagavond is in zijn land huis op 71-jarigen leeftijd over leden de Engdsche oud-minister president, Neville Chamberlain, die alom bekendheid had ver worven door de bezoeken aan München en Godesberg. Na de Engelsche nederlaag in Noorwe gen trad hij af als minister-presi dent en werd opgevolgd door Churchill. De Sovjet-Russische com missaris Molotof zal binnenkort een bezoek brengen aan Berlijn. Naar de Duitsche mededeeling luidt, is dit bericht te Londen als een bom ingeslagen. Uit een later binnengekomen bericht blijkt, dat Molotof Zon- morgen naar Berlijn is ver trokken. Het Fransche ministerie van koloniën heeft het volgende com munique gepubliceerd Na de onder de bekende om standigheden mislukte onderne ming van Dakar, pleegden de voormalige officieren De Gaulle en Larminat een nieuwen aanval op de Fransche souvereiniteit. Gesteund door lichte Britsche zeestrijdkrachten, zijn ze met hun troepen in de nabijheid van Libiéville tot een landing over gegaan. Tevoren was de kust gebom bardeerd. De Nederiaricische Pijnstiller Naar officieel bekend ge maakt wordt, zal de Paus den 24sten November, den dag waar voor hij bepaald heeft dat in alle katholieke kerken der wereld een bijzondere mis voor den vrede gehouden moet worden, in aan sluiting op de mis, welke door hem zelf in de Heilige stad ge celebreerd zal worden, een be langrijke boodschap voorlezen. Deze boodschap die in de italiaansche taal gehouden zal worden, zal door het omroep- station van het Vaticaan in sa menwerking met de radiostations van vele andere landen, over de geheele wereld uitgezonden wor den. (U. P.) Neem dadelijk 'n Stop die razende kiespijn! "AKKERTJES" zijn onfeilbare pijn stillers en bevrijden U direct van zenuwpijnen, spierpijnen, hoofdpijn. Onschadelijk. Let op t AKKER-merk. Per koker van 13 stuks -12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Het aantal slachtoffers van een aardbeving, die Roemenië Zaterdagnacht heeft geieisterd wordt op 1000 geschat. Velen bevinden zich nog in de kelders. Ofschoon men met deze men- schen wel in contact is, en alles wordt in het werk gesteld om te helpen, is hun positie hachelijk, daar door het springen van de waterleidingbuizen de kelders onder water loopen. Daar de aardbeving zoowel in vertikale als horizontale richting ging, hadden de gebouwen het zwaar te verduren. De dienst met landvlieg- tuigen tusschen Londen en Lis sabon is gestaakt en wordt thans alleen nog onderhouden door wa tervliegtuigen, in verband met den naderenden winter. Mag ik in Uw veelgelezen blad een plaatsje, op voorbaat mijn oprechten dank. Zooals ik verneem is a.s. Vrij dag Maria de Rijcke 40 jaar te Axel. Dit op zichzelf is gewoon normaal, doch de datum van 15 November is toch voor mij, als oud-leerling van Marie de Rijcke, een dag welke mij blij stemt. Wat is er in die 40 jaren in het leven van Marie de Rijcke niet gebeurd. 33 jaar lang heeft Marie „haar" kleintjes met de geringste midde len opgevoed, eerst onder leiding van „de oude Mina" later geheel en al zelfstandig. Steeds was Marie in de weer om de kleintjes zoet te houden en te onderwijzen, ja zelfs na schooltijd gunde ze haar zelf nog geen rust, vooral wanneer het voorkwam, dat een dezer de school niet kon bezoeken wegens ziekte, dan was Marie aan het ziekbed om troost te brengen als een tweede Moeder. Ofschoon onze tegenwoordi ge tijd steeds meer eischen stelt naar meerdere en hoogere ont wikkeling, toch was de datum van 21 October 1932 voor haar een dag welke haar treurig stemde, daar ze de kleintjes moest verla ten, om ze over te dragen aan de Eerw. Zusters. Gelukkig dat ze nog steeds in het midden verkeert van die kleine snaken, ziedaar haar blij vende opgewektheid. We zullen hopen dat „onze Marie" nog lange jaren met haar zuster „Line" onder de Axelaren mag blijven voortleven. Vooral is dit de wensch van een jongen van den „ouden koster" wonende te Hulst. Gisteren is in Den Burg een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Een man had op het strand een projectiel gevonden, en mee naar huis genomen. Hier is het pro jectiel tot ontploffing gekomen, waardoor de man en zijn vrouw vrijwel op slag werden gedood, De Brig.-Commandant der Marechaussee te Axel maakt bekend, dat zaken betreffende grenskaartan door hem behandeld warden eiken MAANDAG t.m, VRIJDAG van 1920 uur. De Burgemeester van AXEL roept medewerkers, medewerk sters en vereenigingen op voor het doen slagen van de collecte ten behoeve van de welke aan het eind van deze maand door het geheele land zal worden gehouden. In de overtuiging, dat velen hieraan hunne medewerking zul len verleenen, zal de zinspreuk van de Winterhulp Nederland bewaarheid worden Deze opgave van medewerking worden door mij ten Gemeente huize ingewacht voor den 23 November 1940. Axel, 11 November 1940. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van de Familie BOËNNE, krachtens verleend rechterlijk bevel, op nam. 2 nar in het café van dhr. A. Cattoir te Hulst, Kon. Wil- helminaplein, bij instel en toewij zing, publiek te verkoopen te Graauw, Van Alsteinpolder, bestaande in: WOONHUIS, SCHUREN, ERF, TUIN, BOOMGAARD, WEG en WEILAND, kad. sectie C nummers 36, 37, 38, 156, 327 geheel en 328 ged. samen groot pl.m. 6.40 H.A. (14 gem. 109 roeden). Boomprijs f 1500. Koop 2. aldaar, achter koop 1, deel van sectie C no. 328, groot pl.m. 10 17.4C H A. (22 gem. 250 roeden). Koop 3. aldaar, kad. sectie C nos. 213 en 214, samen groot 4.74.50 H.A. (10 gem. 195 roeden). De goederen zijn samen ver pacht aan dhr. Des. Boënne tol rooven oogst 1942 voor f1000 per jaar en grond- en polder- lasten en brandpremie der ge bouwen. Te aanvaarden in genot pacht 1 Jan. 1941. Betalingonkosten binnen 6 dagenkoopsommen, boomprijs en opleg pacht 2 Jan. 1941. Instelpremie een half pet. De hofstede is te bezichtigen 12, 14 en 21 November a.s. van 1—4 uur nam. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris, waar omschrij ving en plan verkrijgbaar is k f 0 50. VOOR MARKT 12. Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. TE KOOP: Prima Wissel stroom Radio. Keus uit tweei H. ZEGERS, Rijwielhandel, Kerk' dreef 20, No. 42 No. 81 No. 82 No. 83 No. 88 No. 98 No. 93 No. 55 (o- k rantsoen bonnen 3e en 4e periode) No. 116 (van extra bon nen textielkaart) No. 25 No. 52 No. 65 No. 38 No. 13 No. 14 No. 1 Periode 7 Periode B No. 15 No. 16 No. 15 No. 16 No. 7 (vleesch) No. 8 (vleesch) No. 7 (worst/vl.waren) No. 8 I (worst/vl.waren) 1, 2, 3 4 t.m. 7 (haarden, kachels) 7 t.m. 14 (centr. verw.) 2 periode I (periodebonnen) 8 t.m. 11 (haarden, kachels) 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep 100 gram kaas idem 1 ei idem per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon. 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood (ook geldig voorgebak) 35 gram tarwebloem, of andere bloem of meel, of 7» rantsoen geoak 2 L. 2 L. V, pond boter idem 7pond margarine of boter idem 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) idem idem idem turf 26 Oct. t.m. 22 Nov. 9 Nov. t.m. 20 Dec. 2 Nov. t.m. 29 Nov. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec- 2 Nov. t.m. 27 Dec. I 19 Oct. t.m 12 Nov- i 31 Aug. t.m. 31 Dec. 11 Nov. t.m. 24 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 11 Nov. t.m. 24 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 11 Nov. t.m. 24 Nov. 4 Nov. t.m. 1 Dec. 4 Nov. t.m. 29 Dec. I 11 Nov. t.m. 15 Dec. I 2 Nov. t.m. 15 Nov. 9 Nov. t.m. 22 Nov. 2 Nov. t.m, 15 Nov. 9 Nov. t.m. 22 Nov. m 4 Nov. t.m. 17 Nov. 11 Nov. t.m. 24 Nov. j 4 Nov. t.m. 17 Nov. 11 Nov. t.m. 24 Nov. s 1 t.m. 14 Nov. maand November idem idem idem f ADAMTIC Wii garandeerer de goede UAKANI It werking van "AKKERTJES' want ze bevatten een bijzondere combina tie van uiterst geneeskrachtige stoffen, volgens recept van Apotheker Dumoni. Etui's 3 3 3 3 3 3 3

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3