Fa. J. C. VINK, De HOFSTEDE Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. in verschillende breedten Markt 12 A X E E Distributie van bakkerijproducten Distributie van eieren. Distributie vaste brandstoffen. Advertentiën Bloemkaart. Uitreiking bloemkaarten, toeslagkaarten havermout en rijst en extra broodbonboekjes. K, L, M, N, 0, P en Q, Gerritje Jansje de Jonge- Blankestijn, Dinsdagen 19 en 26 Nov. 1940, j De kavel Bouwland De kavel Bouwland GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie bonboekje. Zeep. Broodbonboekje. Bloemkaart Woensdag 13 November 1940, zegels. Boterkaart. werkkrachten werkzaam in fa brieken en werkplaatsen op grond van de regeling, welke geldt voor personen, die zwaren lichame- lijken arbeid verrichten, in over eenstemming met de daarvoor vastgestelde normen, voor extra rantsoenen levensmiddelen in aan merking komen. Vrouwelijke werkkrachten in de landbouwbedrijven komen uit sluitend in aanmerking als zij daadwerkelijk zwaren land arbeid verrichten. Schippersvrouwen kunnen een extra rantsoen krijgen indien zij regelmatig sjouwarbeid of zwaren handenarbeid verrichten. De bakkers, kunnen op de ge bruikelijke wijze de consumenten- bonnen waarop hij brood verkocht heeft inleveren bij den distributie- dienst in de bekende zakjes of op opplakvellen md 268 in veel vouden van 720 stuks met ont vangstbewijs md 252. De door hem ontvangen bloem- bonnen, waarop hij brood ver kocht heeft, levert hij eveneens in zakjes of op opplakvellen in, uiteraard slechts in hoeveelheden van 1440 stuks (in 2 zakjes) of veelvouden daarvan. Op de opplakvellen mogen in dit geval slechts 180 bonnen voorkomen. Voor elke 720 broodbonnen of 1440 bloembonnen wordt een toewijzing van 50 Kg. bloem of meel afgegeven. De broodbonnen en bloembon nen, waarop de bakker of detail list bakkerijproducten verkocht heeft (in dit geval moet hij als detaillist zijn of worden inge schreven) levert hij in op de voor Axel voorgeschreven inleverings dag Maandag. Deze bonnen mogen slechts opgeplakt worden op opplak vellen m d 268, waarbij van broodbonnen ÏOO stuks (of veel vouden daarvan) of van bloem bonnen 200 stuks (of veelvouden daarvan) dienen te worden inge leverd. Hierop ontvangt hij een toe wijzing „gebak". Deze bedraagt 100 rantsoenen voor 100 broodbonnen of 200 bloembonnen. De door detaillisten ontvangen bloembonnen, waarop tarwebloem enz. verkocht is, dienen uitslui tend op opplakvellen md 268 te worden ingeleverd. Daar de kleinste coupure voor tarwebloem 10 rantsoenen be draagt, moeten deze bloembonnen in hoeveelheden van 80 of een veelvoud daarvan worden inge leverd. Grossiers kunnen de toewijzin gen „gebak" eiken Maandag bij den distributiedienst inleveren ter verkrijging van verzameltoewij- zingen. Voor hotels, restaurants, enz. blijft de bestaande regeling ge handhaafd. Wisselbons mogen in geen geval bij bakkers of detaillisten worden ingeleverd. Evenals de andere bonnen, welke een geldigheidsduur van twee weken hebben, mogen de broodbonnen slechts gedurende de eerste week van hun geldig heidsduur in hotels e. d. worden gebruikt. Hotelhouders e.d. kunnen door hen ontvangen bonnen, welke zij wenschen om te zetten in „toe wijzingen gebak", uitsluitend op Vrijdag inleveren. Pluim veehouders, die v eder- bonnen van of namens den Prov. Voedselcommissaris ontvangen, moeten eens per 4 weken alle voor eieren aangewezen bonnen van hun zelf, hun gezinsleden en inwonend personeel bij den plaat selijken bureauhouder voor de voedselvoorziening inleveren. Voor zichzelf en hun gezin mogen zij niet meer eieren be houden dan waarop zij recht hebbenéén ei per week per persoon. Zij mogen geen eieren aan particulieren verkoopen, doch uitsluitend aan de door de Ned, Centrale aangewezen verzame laar* Pluimveehouders, die bij win keliers op zoogenaamde winkel- lijsten kippenvoer betrekken, kun nen in het vervolg dit voer slechts koopen tegen inlevering van bon nen. Voor 1 bon kan 1 Kg. kippenvoer worden afgeleverd. De verkooper van het kipper voer dient deze bonnen in te zenden, geplakt op opplakvellen md 18, aan de sectie bijzondere dier- groepen van het rijksbureau voor de voedselvoorziening te Beek bergen. De eierverwerkende industrie waaronder ook de banketbak kers worden gerekend, moet zich wenden tot de Ned. Meelcentrale, Riouwstraat 178 's Gravenhage, voor het verkrijgen van toewij zingen. Uitsluitend kalkeieren, eenden eieren en eieren uit de schaal zullen aan deze industrie worden verstrekt. Voor ingekwartierde leden van de Duitsche weermacht kunnen extra brandstoffen worden verstrekt. Aanvragen moeten geschieden op C formulieren, bij het distri butiekantoor verkrijgbaar. Deze formulieren moeten een aandui ding bevatten: „Inkwartiering", terwijl opgegeven moet worden het aantal kame s hetwelk spe ciaal voor dit doel verwarmd moet worden. Wanneer geen kamer extra verwarmd wordt, is indiening van een C formnlier overbodig. Voor zieken kunnen in het al gemeen geen extra brandstoffen worden verstrekt. Een uitzonde ring hierop is bij bevallingen. Op vertoon van de distributie stamkaart van de(n) pasgeborene, kunnen extra bonnen worden af gegeven. Voor kookdoeleinden kunnen voorhands geen extra bonnen worden verstrekt. De verbruikers van meer dan 25 eenheden, behoorende tot groep B, kunnen in aanmerking komen voor een dubbel maand- rantsoen. Identiteitskaart over leggen. Voor reinigen van melkbus sen, voor het koken van var kensvoer (voor minstens 5 var kens of 10 biggen) kan ook extra brandstof worden gevraagd. Beroeps waschvrouwen, die dat beroep steeds uitoefenden voor den aanvang der distributie, en geen gas in huis hebben, kun nen in bepaalde gevallin, even eens ten aanvrage om extra brandsteffen indienen. Eén bon van de bloemkaart of rantsoenbonnen„een rantsoen tarwebloem" geeft recht op het koopen van1 rantsoen gebak, (zie publicatie van Dinsdag 1.1.) of 35 gram tarwebloem, tarwe meel, roggebloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweit- meel. De uitreiking van boven staande nieuwe distributie bescheiden zal tegen over legging van de distribu tiestamkaarten geschieden in de achterkamer van het distributiekantoor op de vol gende dagen voor de daar achter vermelde bewoners Maandag 11 November voor de bewoners van de bebouwde kom ten Oosten van de tramlijn. Dinsdag 12 November voor de bewoners ten Wes ten van de tramlijn. Woensdag 13 November voor de bewoners van Drie' schouwen en de buitenwijken Ondertrouwd JAN FRANgOIS P1ETER SCHEELE JANNA DEN HOOGLANDER. Huwelijksvoltrekking op Donder dag 21 Nov. a.s. Axel, Nieuwstraat 45 Hoek, Willemskerkepolder C 52 7 Nov. 1940. Voor de zeer vele blijken van deelneming bij het overlijden van onze lieve Fchtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelflken dank. Namens de Familie, H. J DE JONGE. Axel, 8 Nov. 1940. Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van de Familie BOËNNE, krachtens verleend rechterlijk bevel, op nam. 2 uur in het café van dhr. A. Cattoir te Hulst, Kon. Wil- helminaplein, bij instel en toewij zing, publiek te verkoopen Koop 1 te Graauw, Van Alsteinpolder, bestaande in: WOONHUIS, SCHUREN, ERF, TUIN, BOOMGAARD, WEG en WEILAND, kad. sectie C nummers 36, 37, 38, 156. 327 geheel en 328 ged. samen groot pl.m. 6.40 H.A. (14 gem. 109 roeden). Boomprijs f 1500. Koop 2. aldaar, achter koop 1, deel van sectie C no. 328, groot pl.m. 10 17.4C H A. (22 gem. 250 roeden). Koop 3. aldaar, kad. sectie C nos. 213 en 214, samen groot 4.74.50 H.A- (10 gem. 195 roeden). De goederen zijn samen ver pacht aan dhr. Des. Boënne tot rooven oogst 1942 voor f1000 per jaar en grond- en polder- lasten en brandpremie der ge bouwen. Te aanvaarden in genot pacht 1 Jan. 1941. Betalingonkosten binnen 6 dagenkoopsommer, boomprijs en opleg pacht 2 Jan. 1941. Instelpremie een half pet. De hofstede is te bezichtigen 12, 14 en 21 November a.s. van 1—4 uur nam. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris, waar omschrij ving en plan verkrijgbaar is k f 0 50. Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur No. 42 No. 114 No. 82 No. 83 No. 88 No. 98 No. 93 No. 55 (ook rantsoen bonnen 3e en 4e periode) No. 116 (van extra bon nen textielkaart) No. 39 No. 52 No. 65 No. 13 No. 12 No. 1 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep 100 gram kaas idem 1 ei per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood (ook geldtg voorgebak) 35 gram tarwebloem, of andere bloem of meel, of V, rantsoen gebak Periode 7 Periode A No. 15 No. 15 No. 7 (vleesch) No. 6 (vleesch) No. 7 I (worst/vl.waren) No. 6 I (worst/vl.waren) 1, 2, 3 Notaris FANOY te Axel, is voornemens op des nam. 2 nar te Koewacht, aan den dijk nabij Ser. van Regen- mortel, ten verzoeke van het Bestunr van den NIEUW KARNE- MELKPOLDER (Dijkgr. de Edel- achb. heer Alb. Dierick te Koe wacht, 't Zand), publiek te ver koopen Plus minus 4 t.m. 7 (haarden, kachels) 7 t.m. 14 i (centr. verw.) 2 periode I (periodebonnen) 8 t.m. 11 (haarden, kachels) 26 Oct. t.m. 22 Nov. 28 Sept. t.m. 8 Nov. 2 Nov. t.m. 29 Nov. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 19 Oct. t.m. 12 Nov. 31 Aug. t.m. 31 Dec. 28 Oct. t.m. 3 Nov. (10 Nov.) 4 Nov. t.m. 17 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 1 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 5 Nov.) 4 Nov. t.m. 1 Dec. 2 L. 2 L. V, pond boter V, pond margarine of boter 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) idem idem idem turf 4 Nov. t.m. 29 Dec. 9 Oct. t.m. 10 Nov. 2 Nov. t.m. 15 Nov. 2 Nov. t.m. 15 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 10 Nov.) 4 Nov. t.m. 17 Nov. 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 10 Nov.) 1 t.m. 14 Nov. maand November idem idem idem Vergaderen ter plaatse. Betaling contant. Kleine advertentiën. TE KOOP een damesfiets, een heerentiets en een bakfiets, alles in goeden staat, L. C MATTENS, Axel, Drieschauwtn EN

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3