Vaste Brandstoffen. Herstel van fouten. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Identiteitsbewijzen. listributie van grutterswaren. Distributie van eieren. Distributie van peulvruchten. Distributie van bakkerijproducten Uitreiking nieuwe distributie bescheiden. Opgave van rubberbanden. GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie bonboekje. Zeep. zegels. Bnterkaart. Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. Ad verten tien DANKBETUIGING. Dit beteekent niet alleen geen enkele welkome hulp voor de Grieksche troepen, die in den steek gelaten en alleen in den Epirus strijden, doch brengt ook geen verandering in de bestaande factoren van den toestand in het Oostelijk gebied van de Middel- landsche Zee, maar vormt het bewijs, dat Groot-Brittannië zich slechts uitsluitend op Grieksch grondgebied bevindt wegens de strategische belangen van zijn vloot en luchtmacht. Uit de ontvangen berichten blijkt, dat aan de luchtaanvallen op Saloniki werd deelgenomen door den tot luitenant-kolonel bevorderden Italiaanschen minis ter van buitenlandsche zaken graaf Ciano en de beide zoons van Mussolini, kapitein Bruno en Vit- torio Mussolini. De Italiaansche troepen heb ben hun opmarsch aan alle fronten voortgezet. De Roemeensche ex-koning Carol van Roemenië is te Madrid aangekomen. Gedurende de maand Oct. 1940. Axel. Huwelijks-aangiften. 11. Francois Rinn, 29 j., jm. en Janna Elizabeth Oostdijk, 22 j., jd. 17. Jacob Willem Bakker, 23 j., jm. en Maria Schieman, 22 j, jd. 31. Hendrikus Cornelis Johannes Snoeijs (won. Terneuzen), 25 j., jm. en Maria Johanna Sophie Wullems, 25 j., jd. Gehuwd. 3. Pieter Huijssen (won. Terneuzen), 24 jjm. en Maria Christina Dellaert, 17 j jd. 24 Cornells Willem Brakman (won. Groede), 33 j., jm. en Aoriana Bonna Smies, 22 j., jd Frai ?ois Rinn, 29 j., jm. en Janna Elizabeth Oostdijk, 22 jjd. 31. J icob Willem Bakker, 23 j., jm. en Maria Schieman, 22 j., jd. Geboren. 7. Jacobus Dirk, z. van Francois Hamelink en Levina de Bruijne. 9. Pieter, z. van Willem Abraham de Jonge en Tanneke Meesen (won. O. en W Souburg). 15. Pieter Jan, z. van Jonannes Cornelis van Driel en Ncelije Meesen. 18 Jan, z. van Willem van Cadsand en Sara Dieleman. 26. Janna Sara, d. van Dimmen Pijpelink en Pieter- nella Suzanna de Pooter. 27. Maatje Catharina Maria, d. van Francies Camiel Prudent Aude- raerd en Leentje Hamelink. 29. Marrigje Pieternella, d. van Jan Kruijsse en Ebrina Paulina de Regt (van Terneuzen). Overleden. 2. Willem Corne lis de Jonge, 73 j., echtg. van Francina Cornelia Butler. 3- Willemina Schieman, 78 j., wed. van Dirk Faas. 4. Dina de Putter, 71 j., echtg. van Jozias Kolijn. 10- Aloysius de Blok, 65 j., echtg. van Augusta Bertina d'Hert. 17. Levinus Faas, 89 j., wedn. van Adriana de Feijter 19. -Janneke Datihijn, 40 j., (won. Terneuzen), echtg. van Hubrecht le Roij. 22. Gerritje Jansje Blankestijn, 58 j., echtg. van Hubregt Jan de Jonge. 27. An- dries Cornelis Mechielsen, 4 m., z. van Pieter en Margaretha Overdulve. De Burgemeester van AXEL vestigt nogmaals de aandacht van belanghebbenden erop, dat Identiteitsbewijzen alleen op V R IJ D A G tusschen 9 en 12 uur worden afgegeven Axel, 1 November 1940. De Burgemeester, BLOK De Burgemeester van AXEL jnaakt het volgende bekend: Voorschottoewijzingen voor kaas kunnen door de distributiedienst niet worden verstrekt. Indien detaillisten niet over voldoende voorraad voor een weekomzet beschikken, kunnen zij zich schrifielijk wenden tot de Sederlandsche Zuivelcentrale, af- deeling kaas, Laan van Meerder- voort 84 's-Gravenhage, onder opgave van de jaaromzet 1939 en voorraad op 19 October j.l. Hotels, café's, restaurants, e.d. cunnen een voorschot aanvragen voor December op het gebruike lijke formulier md 217. In tegenstelling met hetgeen tot nog toe van kracht was ten aan zien van de distributie van haver mout, havervlokken, gort of grut ten, is thans bepaald, dat in plaats van één bon welke geldig was voor 4 weken, met ingang van 2 November twee bonnen zijn aangewezen elk voor den duur van 8 weken. De ééne bon, no. 83, is geldig van 2 Nov. tot en met 27 Dec. a.s. en geeft recht op 250 gram ha vermout, havervlokken, gort of grutten, en de andere bon, no. 88, geeft gedurende dezelfde periode uitsluitend recht op het koopen van 250 gram gort of grutten. De detaillisten, die op de in geleverde bonnen no. 77 een toe wijzing voor havermout hebben ontvangen, kunnen bovendien bij wijze van voorschot toewijzingen voor gort in ontvangst nemen voor een gelijk aantal rantsoenen als bonnen no. 77 zijn ingeleverd. Aangezien deze toewijzingen nog niet zijn ontvangen wordt ieder aangeraden nog enkele dagen te wachten alvorens die te komen afhalen. De inlevering van de bonnen 83 en 88 kan eerst p aats vinden in de week van 30 Dec. 1940 tot en met 3 Jan. 1941. Tusschentijdsche inlevering na 4 weken is niet meer toegestaan. Met ingang van 4 November is een aanvang gemaakt met de distributie van eieren. Onder eieren in den zin van deze distributie worden verstaan kippen- en eendeneieren, versch zoowel als geconserveerd, in en uit de schaal. Voorloopig zal elke week een bon van het alg. distr.bonboekje worden aangewezen, welke recht geeft op het koopen van één ei. Deze bon zal ook de daaropvol gende week nog geldig zijn. Ook in hötels, restaurants, enz. zullen bij gebruik van eieren bonnen moeten warden afgegeven, waartoe uitsluitend bonnen tijdens de eerste week van geldigheid gebruikt mogen worden. Losse bonnen kunnen worden aange vraagd vóór 16 November a.s. Wehrmachtsmarken voor ein ei kunnen niet op opplakvellen geplakt worden ingeleverd, doch moeten ingewisseld worden tegen losse bonnen. Voorschottoewijzingen worden niet gegeven. De inlevering van opplakvellen en diverse distr. bescheiden dient voor het eerst te geschieden op Maandag 11 November a.s. Voor de inlevering geldt de regel minstens 40 stuks en steeds veelvouden van 10. Met ingang van 19 NovemOtr a.s. zal een aanvang worden gt- maakt met de distributie van peulvruchten. Van 4 tot en met 18 November is het verkoopen of afleveren aan den uiteindelijken verbruiker van peulvruchten verboden. Aan de detaillisten zal zoo spoedig mogelijk een voorscho; toewijzing worden verstrekt. Instellingen dienen in deze wetk een aanvrage op formulier m d 217 in te dienen. Met ingang van 2 Novemu^i is een aanvang gemaakt met dc distributie van bakkerijproducte' Onder ds:e distributie vallen alle voor menschelijke consumptie geschikte artikelen, welke geheel of ten deele zijn gebakken uit tarwemeel, tarwebloem, rogge bloem, roggemeel, rijstemeel, lijstebloem, boekweitmeel of grut- tenmeel (gemengd meel), zooals bijv. alle soorten koek, biscuits, wafels, gebakjes, taart, beschuit, cake, boterletters, amandelbrood jes, pannekoeken, flensjes, pof fertjes e.d. De distributie geschiedt met behulp van de broodkaart. Elke bon zal in de toekomst, behalve voor brood, ook geldig zijn voor bakkerijproducten. De geldigheidsduur van de broodbonnen is in het vervolg 2 weken, zooals voor de vleesch- kaarten. Daarenboven zullen de bonnen van een nog uit te reiken bloem- kaart recht geven op het koopen van een half rantsoen bakkerij producten, terwijl op deze bonnen ook een half rantsoen brood ge kocht zal kunnen worden. Het betrekken van bloem op broodbonnen blijft verboden, ter wijl bloem- en broodbonnen steeds in afzonderlijke zakjes of op opplakvellen ingeleverd moe ten worden. Een rantsoen bakkerijproducten, kortheidshalve een rantsoen „ge bak" genoemd, is verschillend voor de diverse soorten bakkerij producten. Eén rantsoen gebak bevat ten minste 140 gram speculaas, 200 gram andere bloemkoekjes, 300 gram cake, 500 gram gevuld groot korstgebak, 400 gram gevuld klein korstgebak (amandel), 90 gram biscuits en wafels, 600 gram gebakjes, 600 gram groot gebak, 75 gram beschuit of 160 gram ontbijtkoek. Op nader bekend te maken dagen zullen worden uitgereikt 1. bloemkaarten, aan iederen houder van een distributiestam kaart. 2. Halve toeslagkaarten voor havermout en rijst aan alle kin deren, die op 20 October j.l. den leeftijd van 4 jaar nog niet hadden bereikt. 3. Eén vijfde broodbonboekjes aan jongens en meisjes die ge boren zijn tusschen 21 October 1919 en 20 October 1926, beide data medegerekend. Op 19 October j.l. was de ter mijn gesloten, waarbinnen iedere houder van auto-, motorrijwiel-, tractor- en vliegtuigbanden deze hadden moeten opgeven. Het is echter gebleken dat vele particulieren aan deze verplich ting nog niet hebben voldaan. Met nadruk wordt er op ge wezen, dat ook hadden moeten opgegeven worden banden, welke zijn gemonteerd aan al of niet in gebruik zijnde rij- en voertuigen. Er wordt thans gelegenheid gegeven eventueel gepleegd ver zuim te herstellen. De termijn van inlevering is Verlengd tot en met 9 November a s. Formulieren zijn verkiijgbaar bij den plaatselijken distributie- dienst. leder, die bij de na 9 Nov. te houden controle in het bezit blijkt te zijn van banden welke hadden moeten worden opgegeven, stelt zich bloot aan strafvervolging. Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. No. 42 No. 114 No. 82 No. 83 No. 88 No. 98 No. 93 No. 55 (ook rantsoen bonnen 3e en 4e periode) No. 116 (van extra bon nen textielkaart) No. 39 No. 52 No. 65 No. 13 No. 12 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep 100 gram kaas idem 1 ei per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood Periode 7 Periode A No. 15 No. 15 No. 7 (vleesch) No. 6 (vleesch) No. 7 (worst/vl.waren) No. 6 (worst/vl.waren) 1, 2, 3 4 t.m. 7 I (haarden, kachels) 7 t.m. 14 j§ (centr. verw.) I 2 periode (periodebonnen) 8 t.m. 11 (haarden, kachels) 26 Oct. t.m. 22 Nov. 28 Sept. t.m. 8 Nov. 2 Nov. t.m. 29 Nov. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec. 2 Nov. t.m. 27 Dec 2 Nov. t.m. 27 Dec. 19 Oct. t.m. 12 Nov. 31 Aug. t.m. 31 Dec. 28 Oct. t.m. 3 Nov. (10 Nov.) 4 Nov. t.m. 17 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 5 Nov.) 1 2 L. 2 L. V, pond boter Vs pond margarine of boter 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) idem idem idem turf 4 Nov. t.m. 29 Dec. 9 Oct. t.m. 10 Nov. 2 Nov. t.m. 16 Nov. 2 Nov. t.m. 16 Nov. 4 Nov. t.m. 17 Nov. 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 10 Nov.) 4 Nov. t.m. 17 Nov. 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 10 Nov.) 1 t.m. 14 Nov. maand November idem idem idem Personen, die bij het in vullen van het aanvraagfor mulier ter verkrijging van vaste brandstoffen te goeder trouw zich hebben vergist met het opgeven van het aantal vertrekken, waaruit hun huis bestaat, kunnen zich Dinsdag 5 November en Woensdag 6 November a.s. tusschen 9 en 12 uur des voormiddags, bij het distributiekantoor aanmelden, teneinde de gemaakte fout te herstellen. Alleen zij, die minder dan 5 vertrekken hebben opgegeven, en in werke lijkheid 5 of meer ver trekken hebben, kunnen van bovenstaande rege ling gebruik maken. Zij, die er voor in aan merking komen, kunnen als dan nog eenige bonnen voor brandstoffen in ontvangst nemen* Uitsluitend op bovenge noemde dagen wordt gele genheid tot herstel der fouter gegeven. Nadien kan niet meer geholpen worden. Voor de ontvangen bloemen en vele felicitaties bij de her denking van het 30 jarig bestaa der Fröbelschool, brengt onder- geteekende, ook namens hef Be stuur, zijn arelgemeenden danf Met alle achting, Uw dw, j. A. VAN HQEVfc

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3