Geef Uw handen PUROL Distributie-Nieuws. Vaste Brandstoffen. Herstel yan fouten. Kaasdistributie. meer geholpen worden^ Laatste Nieuws. Bekendmakingen. Betaling inkwartieringsgelden. Identiteitsbewijzen. Zeep Inkwartiering. Verloren geraakte distributie bescheiden. Extra rantsoenbonnen oogstwerkzaamheden. Inlevering consumentenbonnen. GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie- bonboekje. Zeep. Petroleumdistributie- zegels. Boterkaart. Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. Advertentiën Algemeene Vergadering Coöp. Boerenleenbank Woensdag 13 November 1940, tmar de buurman had de fiets bi icigehaald, omdat hij bang was, dat er in het donker men- schen tegen aan zouden loopen. De vlucht moest dus te voet wor den voortgezet totdat de inbreker ergens een onbeheerde fiets zag staan. Die pakte hij toen maar mee. Hij had voor zijn expeditie de fiets van zijn vader geleend en dus moest hij thuis een verhaal verzinnen ter verklaring van het feit, dat hij met een vreemde fiets terug kwam. Hij vertelde dus maar, dat hij in de stad zijn vaders fiets had neergezet, een boodschap was gaan doen en, terugkomende, ontdekt had dat de fiets blijkbaar voor een andere was geruild. De buurman, die de fiets van den vader in huis had, deed daarvan aangifte bij de politie. Ook kon hij een signalement van den inbreke dien hij had zien vluchten, geven. Na ijverig speu ren lukte het de politie den jonge man op ie sporen. Hij viel door de mand en daarbij bleek, dat hij een vriend was van den vriend van het meisje. Deze had hem de noodige inlichtingen voor het inbraakje gegeven. Thans zitten beide vrienden in het huis van bewaring. Siameesche tweeling. - In een plaatsje in de omgeving van Alicante in Spanje heeft een visschersvrouw het leven ge schonken aan een tweeling, die van den hals tot de voeten aan eengegroeid is. Deze nieuwe Sia meesche tweeling is door een college van geneesheeren te Ali cante onderzocht, dat constateerde dat de inwendige organen van den aaneengegroeiden tweeling volkomen normaal werken en de kinderen dientengevolge levens vatbaar zijn. IJsvrfyers. Uit Mtinchen wordt gemeld De kunstrijders Ernst Baier en Maxi Herber zijn Zaterdag in het huwelijk getreden. Reeds jaren lang heeft dit paar de geheele wereld in bewondering gebracht met zijn schitterende rijden. Ook in Nederland is het paar eenige malen opgetreden. Op 17 November zal het echt paar in het Sportpaleis te Berlijn voor de eerste maal in dit seizoen optreden. Volgens het Italiaansch leger- bericht geschiedt de opmarsch in Griekenland in twee richtingen, n.l. in de richting van Fiorine, vanwaar een weg voert naar Sa- loniki en in de richting Janmk vanwaar de weg naar Athene voert. Het Grieksche leger neemt alleen een verdedigende houding aan. Buitengewoon ongunstig weer verhinderde de Engelschen hun luchtoperaties. Het Duitsche luchtwapen zette zijn aanvallen op Londen, Zuid, Midden en West Engeland voort. In Z. W. Londen werden een spoorlijn en een groot fabrieks gebouw getroffen. Bij Birmingham en ten Zuiden van Bristol zijn met succes mili taire objecten met bommen be stookt. Uit Brussel wordt gemeld, dat door Duitschland 100 000 ton aardappelen naar België zullen worden gezonden. Bovendien zullen de Belgische boeren nog vóór den winter van vroege poot- aardappelen worden voorzien. Naar Associeted Press meldt, zou minister Chamberlain zich op weg naar Californië bevinden. In verband met de verorde ning, waarbij is bepaald, dat men zich met ingang van 31 October tusschen 24 en 4 uur niet op straat mag bevinden, worden auto mobilisten er op attent gemaakt, dat deze verordening niet de oude verordening aantast, waarbij is bepaald, dat auto's tusschen |2 en 4 uur niet mogen rijden, als zij ruw of gesprongen zijn. Doos 30 ct. De Burgemeester van AXEL brengt ter open bare kennis, dat I. met ingang van 31 Octo ber 1940 tot nader order het verboden is zich tusschen 24 uur en 4 uur in de openlucht op te houden. Van deze bepalfng zijn uitge zonderd a. personen, die behooren tot de Brandweer of openbare lucht beschermingsdienst, artsen en vroedvrouwen, voor zoover het verblijf der voornoemde personen in de openlucht ook tusschen 24 en 4 uur noodzakelijk is ter ver vulling van plichten, welke uit dienst of beroep voortvloeien b. zij, die in geval van ziekte of ongeval, waarvan het ernstig karakter kan worden aangetoond, hulp trachten te vinden II. met ingang van denzelfden datum het begin van den tijd van sluiting van bedrijven tot het verschaffen van nachtver blijf of inwoning alsmede in herbergen, tapperijen en an dere *oor het publick toe gankelijke huizen, waar men geiageu zet, bioscopen etc. en alle andere gelegenheden van openbare vermakelijkheid, wordl tot nader order op 23 uur vastgesteld III. openbaar dansvermaak tot nader oruer is verboden. Niet ope .baar dansvermaak is tot nader order verboden, indien het door Vereenigingen van personen met of zonder rechtspersoonlijkheid of stichtin gen wordt georganiseerd. Overtreding van bovenstaande verboden zal streng worden gestraft. Axel, 30 October 1940. De Burgemeester van Axel, BLOK. Degenen, die in 1940 Duitsche militairen in kwartier gehad heb ben, moeten zich voor het ont vangen van de vergoeding ver voegen ten kantore van den Ge meente-Ontvanger, uitsluitend op ZATERDAG 2 NOVEMBER 1940, des voormiddags van 9—12 uur. Wie niet op den gestelden tijd versch nt, brengt h erduor zijn vergoeding in gevaar. Axel, 1 November 1940. De Burgemeester voornoemd, BLOK. De Burgemeester van AXEL vestigt nogmaals de aandacht van belanghebbenden erop, dat Identiteitsbewijzen alleen op V R IJ D A tusschen 9 en 12 uur worden afgegeven. Axel, 1 November 1940. De Burgemeester, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Op verzoek van den Directeur van het Centraal Distributiekan toor wordt aan betrokken hande laren meegedeeld dat kaas door onderdeelen van de Duitsche weermacht niet op Bezugscheine mag worden gevorderd. De be- noodigde hoeveelheden dienen te worden aangevraagd bij de Wehr- machtsverpti 'gungilimter, welke de kaas ontvangen kunnen van de Nederlandsche Zuivelcentrale. Ten behoeve van leden van de Duitsche weermacht, die inge kwartierd zijn bij Nederlandsche burgers, kan een extra hoeveel heid zeep besch'kbaar worden gesteld voor reiniging van de wasch. Aan kwartier gevers, wan neer zij de wasch zelf doen be handelen, kan op vertoon van het inkwartieringsbewijs één rantsoen zeep voor 3 distributie perioden voor ieder ingekwartierd lid van de Duitsche weermacht worden verstrekt. Bij het verloren gaan van dis tributiebescheiden moet van de vermissing aangifte worden ge daan bij de plaatselijke politie. Nadat politierapport is opge maakt kan men zich vervoegen tot het distributiekantoor om nieuwe kaarten of bescheiden aan te vragen. In verband met het feit dat het heel moeilijk is om nieuwe kaarten te verkrijgen, wordt ieder aange raden zorgvuldig om te gaan met zijn kaarten, daar men bij ver missing zich zelf dupeert. De aandacht van betrokkenen wordt er op gevestigd dat het uitreiken van extra brood- rantsoenbonnen voor oogstwerk zaamheden (aardappels- en bie- tenrooien) is beëindigd met ingang van 1 November, zoodat de vol gende week geen bonnen meer kunnen worden uitgereikt. Detaillisten en grossiers wor den er aan herinnerd dat aanst. Maandag de consumentenbonnen en bescheiden moet n worden ingeleverd betrekking hebbende op tarwebloem, rijst, havermout, vermicelli, maizena, kaas, boter, margarine. In verband met de drukte, die daaraan verbonden is, wordt ieder geraden, te komen op het voor hem (haar) vastgestelde uur. Personen, die bij het in vullen van het aanvraagfor mulier ter verkrijging van vaste brandstoffen te goeder trouw zich hebben vergist met het opgeven van het aantal vertrekken, waaruit hun huis bestaat, kunnen zich Dinsdag 5 November en Woensdag 6 November a.s. tusschen 9 en 12 uur des voormiddags, bij het distributiekantoor aanmelden, teneinde de gemaakte fout te herstellen. Alleen zij, die minder dan 5 vertrekken hebben opgegeven, en in werke lijkheid 5 of meer ver trekken hebben, kunnen van bovenstaande rege ling gebruik maken. Zij, die er voor in aan merking komen, kunnen als dan nog eenige bonnen voor brandstoffen in ontvangst nemen. Uitsluitend op bovenge noemde dagen wordt gele genheid tot herstel der fouten gegeven. Nadien kan niet Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. No. 42 No. 114 No. 78 No. 76 No. 77 No. 15 No. 28 No. 55 (ook rantsoen bonnen 3e en 4e periode) No. 116 (van extra bon- nen textielkaart) No. 39 No. 10 No. 12 Periode 6 Periode A No. 14 No. 14 No. 5. (vleesch) No. 6 (vleesch) No. 5 (worst/vl.waren) No. 6 (worst/vl.waren) 1, 2, 3 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 21/, ons tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep 100 gram kaas per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood 2 L. 2 L. V, pond boter V» pond margarine of boter 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) 26 Oct. t.m. 22 Nov. 28 Sept. t.m. 8 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m, 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 19 Oct. t.m. 12 Nov. 1 31 Aug. t.m. 31 Dec. 28 Oct. t m. 3 Nov. (10 Nov.) 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 22 Oct.) 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 5 Nov.) 1 9 Sept. t.m. 3 Nov. 9 Oct. t.m. 10 Nov. 26 Oct. t.m. 1 Nov. (8 Nov.) 26 Oct. t.m. 1 Nov. (8 Nov.) I 21 Oct. t.m. 27 Oct. 1 (e.v. 3 Nov 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 10 Nov.) 21 Oct. t.m. 27 Oct. (3 Nov.) 28 Oct. t.m. 3 Nov. (e.v. 10 Nov.) H g maand October van Ingelanden van den polder „Noord bij Axel" op Zaterdag 9 November 1940, des namiddags twee nar, in het hotel „De Lozanne" te Axel. C. A. DEKKER Cz., Dijkgraaf. TERNEUZEN. Het kantoor te AXEL zal met ingang van 1 Nov. a.s. des Maan dags en VrQdags in plaats van tusschen 7 en 8 uur n.m. geopend zijn van 6 30-630 n.m. In verband met de verduiste- ringsmaatregelen zal er om 6 30 aar STIPT gesloten worden. Terneuzen, 28 October '40. De Kassier, L CB. WABEKfi. Notaris FANOY te Axel, is voornemens op des nam. 2 nar te Koewacht, aan den dijk nabij Ser. van Regen- mortel, ten verzoeke van het Bestunr van den NIEUW KARNE- MELKPOLDER (Dijkgr. de Edel- achb. heer Alb. Dierick te Koe wacht, 't Zand), publiek te ver- koopen l?lus minus Vergaderen ter plaatse. Betaling contant. Kleine advertentiën. ALLE reparaties van Naaimachs nes, Uurwerken en Goud- e Zilverwerken worden in ordti gemaakt bij C. I». DE SMIDTi §3 3

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3