Morgen c, minus. petroleum goede hnisverlichting Grote ïoorraad Carbid. Nederl. Spoorwegen. ItoitieMaartaii. Fa. J. C. YINK, Boekh Fa. J. C. VINK, Neerstorting of noodlanding Yan Yliegtnigen. Zeep. Broodbonboekje. zegels. Boterkaart. Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. Gemengd Nieuws. Laaiste Nieuws. Bekendmakingen. GRENSKAARTEN. GELDIGE BONNEN. Huisslachting van varkens. Advertentiën Standplaats zal zijn nabij „Het Centrum Algemeen distributie bonboekje. N u (1 e J. OVERDULVE en J. WILLEMSEN, 10 cent per stuk mdat hij een paard, dat door de ambtenaren der invoerrechten en- accij zen in beslag genomen was, en w k paard onder verdachte's berusting was gelaten, verkocht had aan H van de Bossche. U'tspraak f 15 boete subs. 10 d. hecht. (P. Z. Crt Kantongerecht te Terneuzen. Ter terechtzitting voor straf zaken van het Kantongerecht te Terneuzen van 22 Oct., werden 7 zaken behandeld wegens over treding van de verordeni g van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederl. gebied betreffende verkeersbeperkingen. In al deze zaken werd een geldboete van tien gulden op gelegd. Aardbeving in Boekarest Boekarest is door een krachtigen aardschok, die één a twee minuten duurde, get offen. Qevels en zolderingen scheurden, meubels vielen om, vensterruiten werden versplinterd. In verschei dene deelen van de stad werden telefoonverbindingen en electri- sche leidingen gestoord. De verschrikte bewoners van de Roemeensche hoofdstad renden de straat op. Sommigen zochten dekking onder poorten en over welvingen. Van een zilveren vloot. Een Spaansche bergiugsmaat- schappij tracht op het oogenblik de schepen van een Spaansche zilvervloot te lichten, die ongeveer 200 jaar geleden bij den toegang tot de baai van Vigo gezonken is Maandag heeft men den achter steven van een der schepen bloot gelegd en verder kon de ligging van zeven andere vaartuigen worden vastgesteld. Men heeft reeds deelen der galeien aan de oppervlakte kunnen brengen. De schatten moeten zich onder in de schtpen bevinden. Een reusachtige konings- arehd van anderhalve meter lengte ii met een vlucht van 2,30 M. is enkele dagen geleden in een dal in Zuid-Noorwegen geschoten. De adelaar, een zeer zeldzaam exemplaar, had een jachthond aangevallen, toen hij neergelegd werd. In het gehucht Soemy op 50 km. van Belomorsky (Rusland) is de boot gevonden, die Tsaar Peter de Qroote gebouwd heeft tijdens zijn verblijf aan de kust van de Witte Zee. De boot zal in een speciale localiteit opge borgen worden. Hedenmorgen werden uit een Engelsche vliegmachine brand bommen geworpen op een stad in Noord-Holland. Tal van huizen werden ge troffen. Eén huis in de binnenstad staat in vlam. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Het D.N.B. verspreidde gisterenavond een communiqué, waarin werd medegedeeld dat de Führer Donderdag het Fransche staatshoofd tevens president van den Franschen ministerraad, maar schalk Pétain ontving. Bij de besprekingen waren aanwezig de rijksminister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, en de vice-voorzitter van den Franschen ministeraad, Laval. De bespre king is gistermiddag laat gevoerd in den specialen trein van den Führer op een klein station ir. het bezette gebied van Frankrijk. Pétain, die aan de demarcatielijn werd opgewacht door ambassa deur Abetz kwam, vergezeld van Laval per auto op de plaats van bespreking aan, waar een bataljon van het leger, door het presen teeren van het geweer aan den Franschen maarschalk de eerbe wijzen bracht. Bij den Ingang van het stati onsgebouw ontvingen Von Rib bentrop en de chef van het op perbevel van de weermacht, ge- neraak.eldmaarschaik Keitel, ver gezeld van den chef van het pro tocol, gezant Von Doerriberg, de Fransche staatslieden en bege leidden hen naar den specialen trein, waar de Füirer voor zijn wagon het Franscne staatshoofu opwachtte. In het salonrijtuig van den Führer begon daarop de bespreking. Nadat deze bespre king was beëindigd, begeleidde de Führer Pétain naar zijn auto. Ook bij het vertrek werden aan Pétain de militaire eerbewijzen gebracht. Gisteren hebben sterke for maties Duitsche vliegtuigen de aanvallen op Londen voortgezet. Veel schade werd toegebracht aan het spoorwegnet. Een viaduct van acht lijnen werd verwoest, benevens treinen met goederen en munitie. Ook fabriekscomplexen werden getruffen. Bij het aanbreken van den dag werden 10 districten in Schotland aangevallen. Britsche vliegtuigen trachtten in den afgeloopen nacht de Duit sche hoofdstad te naderen. Meer dere toestellen werden door het afweergeschut voor het bereiken van de stad verdreven. Enkele vliegtuigen bereikten de stad en wierpen bommen. Een crematorium werd door brand bommen getroffen. Twee Engel sche toestellen werden neerge haald. Eenige Britsche oorlogs schepen die gisteren in den mist trachtten de kust van Vlaanderen te bereiken, werden door de Duit sche marine-artillerie verdreven. BUREAU YOEDSELYOORZIENING ZEELAND. Halsslachting van varkens. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland vestigt op de volgende zeer belangrijke punten nog de aandacht van de varkens houders. leder varkenshouder die daar voor in aanmerking komt heeft thans van zijn Districtssecretaris een aanvrage (met rooden aruk model 111) ontvangen ter verkrij ging van een machtiging voor huisslachting. Alvorens die aanvrage in te zenden aan Uw Disirictssecretaris dient belanghebbende 1. zich ten Gemeentehuize te vervoegen teneinde een slacht- briefje te verkrijgen, waarop de datum van slachten vermeld staat. Dit moet geschieden minstens 4 dagen vóórdat het slachten zal plaats hebben. Op de aanvrage model III wordt dan dezelfde slachtdatum ingevuld 2. zich tot den plaatselijken Distributiedienst te wenden met de vleeschkaarten van het geheele gezin en die aldaar in te leveren tegen ontvangst van een verklaring. Deze rerklaring dient onder alle omstandigheden met de aanvrage model III aan Uw Districts secretaris te worden medege- zonden, aangezien anders geen machtiging om te slachten kan worden uitgereikt. Een waarschuwing, dat niet mag worden geslacht alvorens de machtiging urn te slachten in Uw bezit is, en dan nog alleen op de daarop vermelde d turn is hier niet overbodig. Teneinde het geslacht gewicht vast te stellen zal een controleur op dat tijdstip op het bedrijf aanwezig zijn. Aflevering van aardappelen. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland vestigt er nog eens de aandacht op, dat aard appeltelers geen aardappelen mo gen afleveren zonder ontvangst van een afleveringsbriefje. De Burgemeester van AXEL brengt ter algemeene kennis dal •en belooning van f 10,— wordt uitgeloofd voor dengene, die bij neerstorting ot noodlanding van een vliegtuig daarvan zoo tijdig mededeeling doet bij den Burgemeester of aan een der plaatselijke mmandan- ten van de Duitsche W-ermachi of Nederlandsche of Duitsche Politieinstantie, dat dank zij, die mededeeling tot onmiddellijke hulpverleening aan en berging vari het vliegtuig kan worden overgegaan. Axel, 22 October 1940. De Burgemeester-van Axel, BLOK. Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur, i De Burgemeester der gemeente AXEL maakt bekend, dat hem gebleken is, dat houders van een GRENSKAART, geldig voor het kleine grensverkeer, zich hiermede verder dan 15 K M van de Bel gische grens van het bezettt Nederlandsche gebied begeven. Zij, die deze voorschriften over treden beloopen niet alleen de kans dat hun grenskaart wordt ingetrokken, doch zien daarenboven bloot stellen aan een strafbaar feit. De gemeenten beboerende tot het kleme grensverkeer zijn de navolgende Arrondissement Brugge Knokke, Heist, Blankenberghe, Uitkerke, Lisseweg, Zuienkerke, Meetkerke, Dudzele, Ramskap- peile, Westkappelle, Hoeke, Oost- kerke, Lapscheure, Koolkerke, Damme, Brugge, St. Andries, St. Kruis, Moerbeke, St. Michiels, Assebroek, Oosikamp, Syssele, Beernem en St. Joris. Arrondissement Eecloo Alle gemeenten. Arrondissement Gent Gent, Knesselare, Aalte, Ursel, Bellem, Oostwinkel, Ronsele, Zomergem, Lovendegem, Waar schoot, Sleidinge, Evergem, Won- delgem, St. Amandsberg, Oost akker, Desteldonk, Mendonk, Zaf- felare, Loochristy, Destelbergen, Beervelde, Zeveneken, St. Kruis, Winkel, Wachtebeke en Moerbeke. Arrondissement St. Nicolaas Alle gemeenten uitgezonderd (Steendorp en Rupelmonde). Arrondissement Dendermonde Waasmunster, Kalken, Over- mere, Zele en Hamme. Axel, 17 October 1940. De Burgemeester voornoemd, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Onder de aandacht van belang hebbenden wordt gebracht dat men alvorens de formulieren voor huisslachting op te zenden naar Hulst, aan het distributiekantoor zijn vleeschkaarten moet inleveren ter verkrijging van een verklaring welke mede moet worden opge- zonken. TEVENS DISTRIBUTIE STAMKAAR I ENMtEBRENGtN. 26 OCTOBER, hoop ik, mijn geachte clientèle weer in de be hoefte van i kunnen voorzien. Beleefd aanbevelend, No. 109 No. 114 No. 78 No. 76 No. 77 No. 15 No. 28 No. 55 g (ook rantsoen- I bonnen 3e en 4e periode) No. 116 g (van extra bon- ij nen textielkaart) No. 26 No. 10 No. 11 Periode 6 Periode A No. 13 No. 13 No. 5 (vleesch) No. 4 (vleesch) No. 5 H (worsl/vl.waren) No. 4 I (worsf/vl.waren) 1, 2, 3 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 21/, ons tarwebloem, taiwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep 100 gram kaas per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood 2 L. 2 L. 7j pond boter 7, pond margarine of boter 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) 28 Sept. t.m 25 Ocl. 28 Sept. t.m. 8 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m, 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 1 19 Oct. t.m. 12 Nov. 31 Aug. t.m. 31 Dec. 1 21 Oct. t.m. 27 Oct. (3 Nov.) I 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 22 Oct.) 21 Oct. t.m. 27 Oct. I (e.v. 29 Oct.) I 9 Sept. t.m. 3 Nov. 9 Oct. t.m. 10 Nov. 19 Oct. t.m. 25 Oct. (2 Nov.) 21 Oct. t.m. 27 Oct. (3 Nov.) 21„Oct. t.m. 27 Oct. (e.v. 3 Nov 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 27 Oct.) 21 Oct. t.m. 27 Oct. (3 Nov.) 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 27 Oct.) maand October schaars is, toch met de nieuwe CARBIDLAMP, eenvoudig en praktisch. Verkrijgbaar bij JULiANASTRAAT - AX£L. Winter dienst 104O. BURKT IS. .VOOR MARKT 12. 1 Kleine advertentiën. UIT DE HAND TE KOOP eei goed onderhouden Vu;kschel T bevragen Bure u van dii Blad. ALLE reparaties var. Na^maChl nes, Uuiw.iken er u,ud- e 2'1 verwerken woiuen In orde bij C L» DE SMIDTy FRIET 3 3 =3 3 ilü Etui's

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3