Vulpeninkt fa. i. VIHIC, Strooken lichtgevend papier Fa. J. C. VIKS - Markt 12 Consumentenbonnen vleesch en vleeschwaren. Huisslachtingen. van motororandstoffen. Vaste brandstolfandistributie. Distributie van kaas. GELDIGE BONNEN. Publicaties. Openstelling kantoor. Advertentiên C. J. MARTIN, Gerritje Jansje Blankestijn, de Heer ARY NOLTÊE, Algemeen distributie- bonboekje. Zeep. zegels. Boterkaart. Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. zwart - blauw - rood - groen - violet. AXEL, Markt 12. VOORHANDEN Men kan de bons ook bij zijn leverancier inleveren die daarop dan de reductie kan verkrijgen. Voor de inlevering van consu mentenbonnen is de volgende regeling getroffen De resteerende bonnen 5 tot en met 12 van de boterkaart kunnen Maandag 27 October a.s. worden ingeleverd tezamen met de bonnen 13 van de boterkaart. Men krijgt daarvoor een toewijzing voor boter. De bonnen 5, 6 en 7 worden tezamen ingeleverd met bon 13 van de vetkaart waarop een toe wijzing voor margarine wordt afgegeven. Bon 8 van de vetkaart kan naar keuze worden bijgeplakt bij de opplakvellen voor boter of mar garine. De bonnen 9 t.m. 12 van de vetkaart kunnen ingeleverd wor den, mits 10 of een veelvoud van 10, waarop een toewijzing voor margarine en een reductiebon wordt afgegeven. Toewijzingen voor boter geven uitsluitend recht op het koopen van boter. Toewijzingen voor margarine daarentegen geven recht op het koopen van boter en margarine tot een gezamenlijke hoeveelheid als is aangegeven op de toewij zing. De onderlinge verhouding dei noeveelheid boter en marga rine staat geheel ter keuze van Uc dciaillist. Binnenkort zal een bon van de v^iKaait worden aangewezen ter vtiKiijging van vet of boter of margarine èn een bon voor spijs olie of boter of margarine. Van de boterkaart zal dan een oon worden aangewezen ter ver- kiijgn.g van spijsolie of boter. De consumentenbonnen voor vleesch en vleeschwaren moeten in veelvouden van 100 respec tievelijk 10 worden ingeleverd al naar gelang een „ontvangstbewijs vleesch" of een „Toewijzing vleeschwaren" wordt gewenscht. (Minimum aantal 40 stuks). Op de opplakvellen kunnen bonnen van ten hoogste 4 weken voorkomen. De bonnen van ver schillende perioden mogen door elkaar geplakt worden. Op een opplakvel ter verkrij ging van een „toewijzing vleesch waren" zoowel als op een op plakvel ter verkrijging van een „ontvangstbewijs vleesch" kunnen door elkander geplakt worden bonnen voor vleesch en bonnen voor worst-vleeschwaren. Voor het opplakken mogen „opplakvellen textielproducten" gebruikt worden in welk geval het woord „textielproducten" moet doorgehaald worden en in de plaats daarvan vleesch of vleeschwaren worden geschreven. Ter voorkoming van vertraging wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd dat men eerst een verklaring van den distributie- dienst moet hebben dat men zijn vleeschkaarten heeft ingeleverd, alvorens men aangifte van slach ten kan doen. Ook de aangifte volgens de vleeschkeurlngswet blijft van kracht. Mei ingang van 1 Nov. a.s. zuilen nieuw in omloop gebracht worden zoogenaamde „verbruiks- vergunningen" tezamen met rose besteloonrren voor motorbrand stoffen, welke het gebruik van de rose bestelbonnen volgens de huidige toepassing zullen ophtffen. Vergunningen met coupons kun nen daarop uoor den distributie- üicnsi niet worden afgegeven. L- ij ^..mge nagekomen brand- tuffc: formulieren B, C, D of E ontvangen, waarop brandstoffen- nac-rten kunnen worden ontvangen, J gv.nen, die n& hun eerste jkmutter, alsnog een aanvrage jhebben ingediend, kunnen zien bij het distributiekantoor vervoe gen om te informeeren of er aan hen reeds een kaart kan worden uitgereikt. Op Maandag 21 Oct. 1940 werd een aanvang gemaakt met oe distributie van kaas. Onder „kaas" in den zin der distributieregeling wordt verstaan alle soorten uit melk geprodu ceerde kaas (ongeacht den vorm, waarin deze in den handel wordt gebracht, het vetgehalte, of de soort van melk, waaruit deze is vervaardigd). Niet uit melk vervaardigde pro ducten, welke als kaas worden aangeduid zooals bijv. pindakaas vallen buiten de distributie, even als wrongel of kwark. De distributie zal geschieden op bonnen van het algemeen distributiebonboekje. Elke week zal een bon voor kaas worden aangewezen, welke recht geeft op het koopen van 100 gram kaas. Deze bon is behalve gedurende de week, waarvoor hij is aange wezen, nog geldig in de daarop volgende week. Het verbod tot koopen of af leveren van kaas in hoeveelheden grooter dan een halve Kg. is op geheven. Ook in- hotels, restaurants, broodjeswinkels e.d. zullen bij gebruik van kaas bonnen dienen te worden afgegeven. Voor dit doel kunnen wisselbons „één-vier de rantsoen kaas" bij den distri- butiedienst worden ontvangen, zoodra die bons (nu nog niet aanwezig) zullen zijn ontvangen. Toewijzingen wo den niet ver strekt. Zij zullen op de van hun klanten ontvangen bons de kaas van hun leverancier dienen te betrekken. Losse bonnen „één rantsoen kaas" hebben dezelfde waarde als de bonnen van het algemeen bonboekje. Wehrmachtsmarken, recht ge vende op 25 gram kaas (rood op grijzen ondergrond) kunnen niet op opplakvellen worden inge leverd, doch kunnen uitsluitend bij het distributiekantoor worden ingewisseld tegen bonnen „één rantsoen kaas" (4 Wehrmachts marken is 1 bon „één rantsoen kaas"). Voorschotten kunnen aan detail listen niet worden verstrekt. De inlevering van consumenten bonnen kan elke week des Maan dags geschieden, waarbij geldt dat de bonnen in veelvouden van 10 stuks, met een minimum van 40, dienen te worden ingeleverd. De toewijzingen kunnen on middellijk in ontvangst worden genomen. De inlevering van „diverse distributie-bescheiden" dient even eens wekelijks des Maandags te geschieden. Daar kaas aan indroging onder hevig is, zuilen de detaillisten van hun leveranciers 4 pet. meer ontvangen kunnen dan de toe wijzing aangeeft. Ook de gros siers zullen iets meer ontvangen dan de toewijzing aangeeft. De grossier kan de kaas be trekken van erkende kaashandt- laren. Zelfkarnende veehouders mogen *een kaas aan particulieren ver- koopen. De kaasverwerkende industrie dient zich ter verkrijging van toewijzingen voor kaas te wenden tot de Nederlandsche Zuivelcen trale, Laan van Meerdervoort 84, Den Haag. Kaas mag door onderdeelen van de Duitsche weermacht niet op Bezugscheine worden gevor derd. De benoodigde hoeveel heden dienen te worden aange vraagd bij de Wehrmachtsver- pflegurigsamter, welke de kaas ontvangen van de Nederlandsche Zuivelcentrale. stelde bepalingen, welke nog al eens voorgewend wordt in de laatste weken, kan niet als ver ontschuldiging worden aanvaard. ^RiniHnniinnDnnniiininininininiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiniiiiiiinninHiiinnniiiniiiity! De voor de uitvoering van de distributieregelingen noodzake lijke bekendmakingen geschieden ten behoeve van belanghebbenden in de AXELSCHE COURANT. Ieder zorge er zooveel mogelijk voor die bekendmakingen te lezen, Onbekendheid me» de vastge* Zooals bekend mag worden verondersteld, is het kanfoor ge opend van 912 uur en van 1 Vs21/, uur, behoudens op dagen, waarop bijzondere werk zaamheden worden uitgevoerd. Om teleurstellingen te voor komen wordt er de aandacht op gevestigd dat des Maandags, alleen voor zoover er tijd voor is, andere zaken dan die, verband houdende met de inlevering van consumentenbonnen en distribu tiebescheiden, kunnen worden behandeld. De groote drukte op dien dag noodzaakt streng de hand te houden aan genoemde bepaling. Personen, die geen detaillist, grossier of zelfkarner zijn, worden in hun eigen belang aangeraden niet des Maandags naar het dis tributiekantoor te komen. Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. Op Woensdag 23 October a. s. hoopt mijn grootvader Huize „Zorgvliet", zijn 80ste verjaardag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard mag blijven, is de wensch van zijn kleinzoon PIET SCHEELE. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze geliefde Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder Echtgenoote van Hubrecht Jan de Jonge, in den ouderdom van 58 jaar en 7 maanden. Axel, 22 October 1940. Namens de Familie, H. J. DE JONGE Eenige en algemeene kennisgeving. Heden is, tot onze diepe droefheid, plotseling van ons heengegaan onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, Weduwnaar van Antje Maartje van der Poel, Oud Directeur van het tele graafkantoor te Tilburg, in den leeftijd van 75 jaar. 's-Gravenhage A. C. NOLTÉE. C. NOLTÉE—Gutbier. Vught C. NOLTÉE. R. J. J. NOLTÉE— v. Norden Axel W. A. H1EMSTRA— Noltée. F. N HIEMSTRA en Kleinkinderen. Vught, 19 October 1940. Bosscheweg 4. De begrafenis zal plaats vinden Woensdag 23 Octo ber aanstaande op de Pro- testantsche Begraafplaats te Orthen. Vertrek van het sterfhuis te één uur. No. 109 No. 114 No. 78 No. 76 No. 77 No. 15 No. 28 No. 55 (ook rantsoen bonnen 3e en 4e periode) No. 116 (van extra bon nen textielkaart) No. 26 No. 10 No. 11 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 21/, ons tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep 100 gram kaas per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood Periode 6 Periode A No. 13 No. 13 No. 5 (vleesch) No. 4 (vleesch) No. 5 j (worsl/vl.waren) No. 4 1 (worsf/vl.waren) 1. 2, 3 2 L. 2 L. V» pond boter V» pond margarine of boter 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) inrnmniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiimnmiiiminm 28 Sept. t.m. 25 Oct. 28 Sept. t.m. 8 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 19 Oct. t.m. 12 Nov. 31 Aug. t.m. 31 Dec. 1 21 Oct. t m. 27 Oct. (3 Nov.) 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 22 Oct.) 21 Oct. t.m. 27 Oct. (e.v. 29 Oct.) 1 9 Sept. t.m. 3 Nov. 9 Oct. t.m. 10 Nov. 19 Oct. t.m. 25 Oct. (2 Nov.) 21 Oct. t.m. 27 Oct. (3 Nov.) 21 Oct. t.m. 27 Oct. (e.v. 3 Nov.) 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 27 Oct.) 21 Oct. t.m. 27 Oct. (3 Nov.) 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 27 Oct.) maand October Kleine advertentiên. PUIKE BIGGEN te koop bij L. J. WIEMES— DIEFMAN, Drie- schouwen» voor het aanduiden van sleutelgat, scha kelaars, muren, deuren, trappen enz. enz. Straalt in het duister een zacht wit licht uit en voorkomt ongevallen «vu, mei aia vei-

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3