Pil. 1 Nette Dienstbode voor Ér m Firma J. C. VINK, Strooken lichtgevend papier Markt 12 Fa. J. C. VINK 30 en 50 c.M, in wit, bruin en ersatz. AXEL, Markt, Distributie van vaste brandstoffen. Opgave rubber autobanden. Winterkleedinghulp. Advertentiën Woensdag 23 October 1940, H Wat goed is voor een ander is ook goed Zeep. Boterkaart. Vetkaart. Ziefeenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen V.Z.Z.V. VOORHANDEN Zeep. Opplakvellen. Zelfkarners. Toewijzingen. i SS '4 Drink melk GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie bonboekje. zegels. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. Dt- Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Melkers, veehouders en ge mengde bedrijven kunnen in aan merking komen voor exlra zeep. Degenen, die daarvoor in aan merking meenen te komen kunnen een aanvraagformulier aanvragen aan het distributiekantoor. Binnenkort zullen nieuwe op plakvellen md 268 in omloop worden gebracht, welke zoowel voor vleesch-, textiel- en brood bonnen kunnen worden gebruikt. De bonnen voor vleesch en vleeschwaren mogen voorloopig op opplakvel md 268 (opplakvcl vodr consumentenbonnen textiel producten) worden opgeplakt, waarbij het woord „textielpro ducten" moet worden doorgehaald en vervangen door het woord „vleesch" of „vleeschwaren". Bakkers, die hun broodbonnen willen opplakken, kunnen dat doen, mits zij slechts 180 bonnen op één vel plakken vier vellen treden in de plaats van één en veloppe, zoodat er tenminste 4 of een veelvoud daarvan moeten worden ingediend. Wil men de enveloppen blijven gebruiken, dan kan zulks blijven geschieden. Omstreeks 1 Februari 1941 zul len bonnen van kleinere afmeting voor alle artikelen in omloop worden gebracht. Tegen dien datum zullen de thans geldige opplakvellen md 18 vervallen. Winkeliers, drukkers, detail listen, grossiers e.d gelieven daarmede, voor zooveel noodig, rekening te houden. 11 verband met de beschikbare ho eelheia petroleum in ons land, zal de grootst mogelijke zuinig heid moeten worden betracht. Voor het zetten van koffie en thee, of voor het koken wordt geen petroleum gegeven, indLn gas of een kookfornuis aan- we ig is. Voor verlichting komt nog wel wat petroleum voor de eerste maanden, maar ieder doet goed naar een ander product uit te zien. Hoe eerder, hoe beter. Zij die wonen langs een weg waar gasleiding of electrische leiding ligt doen verstandig zich daarop aan te sluiten. Land bouwers, die in huis b.v. elec- trisch licht hebben zullen er goed aan doen de leiding door te trek ken naar hun stallen. Wie niet aansluiten kan, over- wege de mogelijkheid zelf elec- triciteit op te wekken door een winokrachtinstallalie. Ook de ouderweische carbidlamp of spi- rituslamp zijn zeer goed te ge bruiken. De petroleum is schaarsch. In het eigen belang wordt aan geraden zoo spoedig mogelijk te handelen. Per periode (voorloopig een kalendermaand) wordt bekend gemaakt welke nummers van de bonnenkaart voor de groepen A 1 (haarden en kachels) en A II (centrale verwarming) recht geven op het koopen van een eenheid brandstoffen of cokes. Voor de inlevering van bonnen komen uitsluitend de in geschreven handelaren in aan merking, die daartoe hun inschrij- vingskaart dienen mee te brengen. Deze handelaren leveren hun bonnen in op opplakvellen md 18 (in den handel te koop) en wel in hoeveelheden van 65 stuks of veelvouden daarvan, met een mi» nimum van 130 eenheden. De inlevering kan geschieden l?i| het distributiekantoor elke week op DPsdagvoormiddag tus senin 9 en 12 uur. R.stcerenue bonnen over een afgeloopen periode kunnen ge durende een maand na afloop van de distributieperiode worden in geleverd na completeering met de bonnen van de nieuwe periode tot een aantal van 130. Afzonderlijke opplakvellen moe ten ingeleverd worden voor 1. brandstoffen voor: a. groep A 1 (haarden en kachels) b. periode bonnen voor de groepen B, C en D met een vast gesteld veibruik per peiiode van minder dan 25 eenheden. 2. Cokesbonnen voor a. groep A II centrale ver warming b. periode bonnen voor de groepen B, C en D met een vast gesteld verbruik per periode van minder dan 25 eenheden. Bij de opplakvellen moet een ontvangstbewijs md 201 (verkrijg baar bij distributiekantoor) wor den ingeleverd één voor brand stoffen en één voor cokes. Voor de ingeleverde bons ont vangt men toewijzingen voor brandstoffen of cokes naar keuze. In verband hiermede wordt de aandacht er op gevestigd dat op de cokesbonnen tot nadere aan kondiging alle soorten brandstof kunnen worden geleverd De toewijzingen zijn een maand geldig en kunnen worden inge zonden aan den groothandel ter verkrijging van nieuwe voorraden. De van de consumenten ont vangen toewijzingen kunnen bij de distributiedienst worden inge leverd tegelijk met de consumen tenbonnen. De inlevering van deze bescheiden moet geschieden in enveloppes, welke bij het dis tributiekantoor verkrijgbaar zijn. Wanneer men minder dan 130 eenheden aan toewijzingen bezit, moeten deze tot 130 worden aan gevuld met het ontbrekende aan tal aan bonnen," opgeplakt op een opplakvel. De ontvangstbewijzen rkb 22, opgaven van afleveringen rkb 23 en voorraadopgaven rkb 24 zijn vervallen. Hiervoor in de plaats komt een nieuwe voorraadopgave, waaromtrent nog nzd re instruc ties volgen. De zelfkarners moeten, in ver hand met de groote drukte welke er des Maandagsmorgens reeds is, voorloopig tot nadere aankon diging, des Maandagsnamiddags tusschen l1/» en 5 uur hun op plakvellen inleveren bij het dis tributiekantoor. Voor de in distributie gebrachte artikelen zijn nieuwe modellen toewijzingen vastgesteld. In verband daarmede is het gewenscht dat belanghebbenden op het ontvangstbewijs boven het codenummer vermelden welke coupures zij willen ontvangen. Voor suiker, vermicelli, maizena, zeep en vleeschwaren zijn er coupures van 10, 50, 200 en 1000 rantsoenen. Voor koffie, thee, tarwebloem, rijst, havermout, bote margarine en vet zijn er coupures van 10, 40, 200 en 1000 rantsoenen. Voor brandstoffen zijn de cou pures 1, 5, 25, 65 en 650 een heden groot. Voor textiel zijn de coupures 100, 400, 2000 en 10,000 punten groot. Voor toiletzeep en scheerzeep 10 en 100 rantsoenen groot. In opdracht van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart wordt bekend ge maakt, dat een ieder die motor- banden in zijn bezit heeft, een opgave hiervan moet verstrekken. De desbetreffende formulieren, waarvan de inlevering op uiterlijk 19 October moet hebben plaats gehad, zijn bij de plaatselijke distributieuiensten verkrijgbaar. Het is de bedoeling dat alle banden, ook al zijn zij niet meer bruikbaar, of al zijn zij tot het canvas afgesleten, word n opge geven. De opgave dient te omvatten zoowel huiten- als binnenbanden, gemonteerd op of aan alle rij- en voertuigen die nog rijden ofwel zijn opgelegd en niet gebruikt worden voor het doel waarvoor zij oorspronkelijk zijn bestemd. Fietsbanden en carrierbanden dienen niet te worden opgegeven. Degenen, die in aanmerking willen komen voor het ontvangen van goederen, welke zijn ingele verd ingevolge de winterkleeding hulpregeling, kunnen zich alsnog schriftelijk opgeven bij het distri butiekantoor. Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van het Bestuur van den OUD-BEOOSTENBL1J BEZUIDENPOLDER (Dijkgr. de heer Alph. de Waele te Koe wacht), op namiddags 2 uur, publiek te verkoopen wassende te Koewacht, aan den dijk tusschen le en 2e Verkonir.g, achter de hof stede van dhr. Hyp. van de Vijver, alwaar te vergaderen. Betaling contant. gevraagd, tegen 1 Nov. a.s., niet beneden 18 jaar, zelfstandig kunnende werken. AdresBureau van dit Blad. Kleine advertentiën. TE KOOP: Eenige slachtkippen, bij W. DE FEIJTER, Axel, K 2. Bonnummer Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. No. 109 No. 114 No. 78 No. 76 No. 77 No. 15 No. 28 No. 104 (ook rantsoen bonnen le en 2e periode) No. 116 (van extra bon nen textielkaart) No. 10 No. 9 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 21/» ons tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep Periode 6 Periode A No. 5 t.m. 12 No. 9 t.m. 12 No. 5, 6, 7 No. 8 No. 3 (vleesch) No. 4 (vleesch) No. 3 1 (worst/vl.waren) No. 4 (worst/vl.waren) 1, 2, 3 per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood 2 L. 2 L. Vü pond boter V» pond boter met 10 cent reductie per V, pond V» pond margarine of boter V. pond gesmolten vet of boter 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) 28 Sept. t.m. 25 Oct. 28 Sept. t.m. 8 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 1 9 Sept. t.m. 1 Nov. 25 Sept. t.m. 18 Oct. 31 Aug. t.m. 31 Dec. 1 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 22 Oct.) 7 Oct. t.m. 13 Oct. (e.v. 15 Oct.) 9 Sept. t.m. 3 Nov. 9 Oct. t.m. 10 Nov. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m 18 Oct. 1 7 Oct. t.m. 13 Oct. (e.v. 20 Oct.) s 14 Oct. t.m. 20 Oct. j (e.v. 27 Oct.) i 7 Oct. t.m. 13 Oct. I (e.v, 20 Oct.) 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 27 Oct.) maand October snfflHimHinumiflfflHiHitiiiiiiiimiiuiuiiiiiiimiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuuiniiiiinniimiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiinmiHiiiitE VERENIGING Onderlinge verzekering tegen: A. Ziekenhuiskosten. B. Operatiekosten. C. Specialistenkosten. D. Zieken- vervoerkosten. LAGE PREMIE. HOGE UITKERING. Vraagt inlichtingen bij de administratie, Vlooswtykstraat 11 te TerneazeD en bij de plaatselijke bodes. N.B. De uitkeringen zijn opnieuw verhoogd en bedragen tans Fonds A. 50 tot 70 ligdagen Max. f 180.—, Fonds B. Max. f75.—, Fonds C. f120.vervoer kosten Max. f 10. voor het aanduiden van sleutelgat, scha kelaars, muren, deuren, trappen enz. enz. Straalt in het duister een zacht wit licht uit en voorkomt ongevalle 001AIR0LLEN 3

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3