Distributie-Nieuws. J. G. MEIJER, Goedkoope Winkel, 1940, Fa. J. C. VINK, INKTLINTEN Fa. J. C. VINK, j 25 en 30 Liters. i >1 Fa. J. C. VINK - Markt 12. in verschillende breedten. Markt 12 - A X E F Laatste Nieuws. Winterkleedinghulp. Medische adviezen. Brandstoffendistributie. Openstelling distributiekantoor. Ontvangen: AXEL. Prijs 60 ets. GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie bonboekje. Zeep. Broodbonboekje. zegels. Boterkaart. Vetkaart. Vleeschkaart. Brandstoffenkaarten. AXEL J 5 October 1940. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden velen we.er in hun slaap gestoord door zwaar dreunen, dat werd veroorzaakt door bommen die uit een Engel- sche machine bleken te zijn neer geworpen op het „Boeregat", onder de gemeente Hoek. Een tweetal arbeiderswoningen werden geheel vernield. Persoonlijk; ongelukken kwa men gelukkig niet voor. Geneeskundig onderzoek In Zeeuwseh Vlaanderen. In Zeeuwsch-Vlaanderen is Woensdag begonnen met het ge neeskundig onderzoek van de bij de arbeidsbeurzen ingeschre ven arbeiders. Woensdag werden de Teineuzensche arbeiders aan dit onderzoek onderworpen, ge leidelijk volgen de overige ge meenten. Momenteel is het aantal werk- loozen in de streek geringop het einde van de vorige maand stonden namelijk slechts in totaal 625 arbeiders als werkloos inge schreven in dit gewest. Zij die later ingeschreven worden zullen eveneens het geneeskundig onder zoek ondergaan. Naar Duitschland. Uit verschillende Zeeuwsch- Vlaamsche gemeenten zijn in de laatste weken wederom arbeiders naar Duitschland vertrokken om daar werk te vinden. Ook zijn reeds meerdere landarbeidersge zinnen uit deze streek zich gaan vestigen in Duitschland. De ge zinnen kwamen uit Pnilippine, Clinge, Nieuw-Namen, Zaamslag, Qraauw en Sluis. Tot hoofdcommies chef der tweede afdeeling van de Provin ciale griffie is door Ged. Staten van Zeeland met ingang van 1 Januari 1940 benoemd mr J. M. Pilaar, sedert 16 Juni 1928 werk zaam op de griffie en sedert 1 Januari 1936 als commies bij genoemde atdeeling. Deze be vordering houdt verband met het verleenen van eervol ontslag aan den heer J. F. Magendans, refe rendaris, chef der tweede afdee ling, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. De heer Magendans is sedert 1 November 1912 werkzaam ter provinciale griffie en sedert 1 Januari 1936 in zijn tegenwoor dige functie. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een fiets. Meijer, Goedkoope Winkel. Een heeren-polshorloge. C. van Langevelde, Buitenweg. Een portemonnaie, inh. eenig geld Veldw. Griep. Een bril. Jac. de Ruijter, Nieuw- straat 46. Gisterenmiddag hebben Duit- sche gevechtsvliegtuigen in Enge land hun aanvallen voortgezet op onderkomens en hangars. Verscheidene vliegtuigen, die op de startbaan stonden opge steld, voor de verdediging van Londen, werden getroffen. Een andere afdeeling vernielde geschutsstellingen aan de Engel- sche Kanaalkust, terwijl een goed geslaagde duikvlucht werd uitge voerd op een Engelsch convooi. Londen en mdere steden wer den gebombardeerd, benevens troepencentra in Zuid-Engeland. In den nacht van 14 op 15 October wisten Britsche vlieg tuigen door te dringen tot boven Berlijn, waar enkele woonhuizen en een ziekenhuis werden ge troffen. Menschenlevens vielen niet te betreuren. Drie vijande lijke vliegtuigen werden brandend neergeschoten. De ltaliaansche gevolmach tigden tot regeling der kwestie tusschen Roemenië en Hongarije, zijn te Boekarest gearriveerd. Morgen zal de Dudsche legatie Aankomen. Sportnieuws. Duitsche Militairen -Axel 6—1. Voor de tweede maal heeft een Axelsch voetbalelftal een wedstrijd gespeeld tegen de Duitsche mili tairen. Zondag had deze tweede ontmoeting op het H.B S.-terrein te Terneuzen plaats. Jammer dat onze stadgenooten met een danig verzwakt elftal uitkwamenslechts een drietal spelers van hel eerste elftal waren aanwezig. Dit elftal bleek dan ook niet opgewassen tegen het Duitsche, dat vrijwel van gelijke sterkte was als dat hier eenige weken geleden door een volledig Axel met 3—2 werd geklopt. Thans waren de bordjes verhangen en waren de Duitschers bijna voortdurend sterker. Bij de rust hadden ze reeds een 3—0 voorspronghet einde bracht hun een 6—1 overwinning. Een adviseur voor sportzaken. De wnd. secretaris-generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt mede Reeds geruimen tijd is de be hoefte gevoeld, aan het Departe ment van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de beschikking te hebben over een adviseur voor sportaangelegenheden. Daarbij is niet zoozeer gedacht aan een functionaris, die deel uitmaakt van het ambtenarencorps, doch veeleer aan een vertrouwensman, die mede in verband met de plaats, welke hij in de sportwereld inneemt, in staat is, van voor lichting te dienen omtrent de sportbeoefening in den ruimsten zin, alsook zoo noodig bemid delend en regelend op te treden. Nu als gevolg van de huidige omstandigheden de hulp van de overheid op dit gebied meer dan voorheen wordt gevraagd, en tevens behoefte bestaat aan een deskundige, die in dezen als tusschenpersoon met de bezet tingsautoriteiten kan optreden, is tot den heer K. J. J. Lotsy te Dordrecht de uitnoodiging ge richt, de functie van adviseur voor sportaangelegenheden bij het De partement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te willen aan vaarden. De heer Lotsy is be reid gevonden, deze taak op zich te nemenmet de uitvoe ring van zijn werkzaamheden heeft hij reeds een aanvang gemaakt. Commissie voor Boerenboter- notoering voor Z.-Vl (O D.) Voor de week van 13—20 en van 21—27 Oct. 1940. Ie kwaliteit 1,70 per Kg. grooth. Ie 1,85 part. 2e 1,60 grooth. 2e 1,75 part. Bekendmakingen. Het Hoofd van Plaat selijke Politie te AXEL maakt in verband met het be paalde bij het Zeeuwsch Stieren- reglement bekend, dat bij de drtemaandelijksche- en stalkeu- ringen, alhier gehouden op 10 en 25 September 1940, zijn goedgekeurd de stieren: JAN, geboren Juni 1939, toe- behoorende aan D. DEKKER, M 32; JELLE, geboren 7 Dec. 1939, toebenoorende aan Gebr. YSE- BaERT, Q 27 en TINUS, geboren 1 Nov. 1939, toebehoorende aan M. J. BRAN- DES, Q 24 Axel, 15 October 1940. Het Hoofd van Plaatselijke Politie te Axel, BLOK. Degenen, die in aanmerking willen komen voor het ontvangen van ingeleverde kleeding, enz., worden verzocht zoo spoedig mogelijk en liefst uiterlijk vóór Maandag 21 October a.s. daarvan schriftelijke opgave te doen aan het distributiekantoor onder mede- deeling welke goederen men noodig heeft, de leeftijd en ge slacht van de personen, waarvoor het bestemd wordt of de maten der kleeding die men draagt. Alle medische adviezen ter ver krijging van extra hoeveelheden van in distributie gebiachte arti kelen, welke vóór 8 September 1940 zijn afgegeven, zijn ver vallen. Rantsoenbonnen kunnen daarop niet meer worden afgegeven. Belanghebbenden worden aan geraden zich tot hun huisarts te wenden voor het verkrijgen van nieuwe bonnen. De brandstoffenbonnen geven recht op het koopen van 75 Kg. anthraciet, steenkolen, industrie- of eierbriketten, of 27g H.L. kolenslik, of 1ÜU Kg. cokes, of 195 Kg. persturf (300 stuks), of 200 Kg. baggerturf (450 stuks)of 175 Kg. fabrieksturf, of 200 Kg. overige soorten turf. Degenen, die in Augustus 1.1. een wit f o r m u 1 i e r voor het verkrijgen van petroleum voor verlichting hebben ingediend, kunnen Vrijdag 26 October a.s., voor zoover hun verzoek is toe gestaan, pettoleumkaarten afhalen. Met uitzondering van de dagen, waarop in verband met uitgifte van nieuwe kaarten, aanvraagfor mulieren e.d. anders wordt be paald, zal het distributiekantoor geopend zijn op eiken werkdag van 9—12 u. en van 1 A/s27» u., behalve des Zaterdagnfiddags. Advertentiëil EEN PAHTLJ (20) BOEKHANDEL, MARKT De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend t Kleine advertentiën. VERLORENHeeren armband horloge, tusschen Terneuzen en Axel. Terug te bezorgen tegen belooning. H. J. LEGRAND, Nieuwstraat 49, Axel. NET Meisje, oud 14 jaar, zoekt plaats in burgergezin, alhier. Eventueele brievenBureau deter Couranti Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. No. 109 No. 114 No. 78 No. 76 No. 77 No. 15 No. 28 No. 104 (ook rantsoen bonnen le en 2e periode) No. 116 (van extra bon nen textielkaart) No. 10 No. 9 Periode 6 Periode A No. 5 t.m. 12 No. 9 t.m. 12 I No. 5, 6, 7 No. 8 No. 3 (vleesch) No. 4 (vleesch) No. 3 (worst/vl.waren) No. 4 (worst/vl.waren) 1, 2, 3 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 21/, or:s tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood 2 L. 2 L. 79 pond boter 7» pond boter met 10 cent reductie per 7, pond 7, pond margarine of boter 7» pond gesmolten vet of boter 100 gram vleesch per bon idem vleeschwaren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 75 kg. kolen of 100 kg. cokes, of turf (verschillende hoeveelheid) 28 Sept. t.m. 25 Oct. 28 Sept. t.m. 8 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 1 9 Sept. t.m. 1 Nov. 25 Sept. t.m. 18 Oct. 31 Aug. t.m. 31 Dec. 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 22 Oct.) 7 Oct. t.m. 13 Oct. (e.v. 15 Oct.) 9 Sept. t.m. 3 Nov. 9 Oct. t.m. 10 Nov. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m 18 Oct. 7 Oct. 14 Oct. 7 Oct. t.m. 13 Oct. (e.v. 20 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 27 Oct, t.m. 13 Oct. (e.v, 20 Oct, 14 Oct. t.m. 20 Oct. (e.v. 27 Oct maand October voor olls.6 maclilne trral =3 VirliiiltrMir

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3