Distributie-Nieuws. Winterkleedinghulp. Nederl. Spoorwegen. Firma J. C. VINK, Pa. J. C. VIHH, 30 en 50 c.M. in wit, bruin en ersatz. AXEL, Markt, Broodbonboekje. Boterkaart. Vetkaart. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Na-inlevering van Rijksgoederen. voorloopig uitgesteld. GELDIGE BONNEN. Extra broodbonnen. Nieuwe winterjassen en mantels. Advertentiën I. W. LINDHOUT, Algemeen distributie- bonboekje. Zeep. Petroleumdistributie- Vleeschkaart. Cornelia van Dixhoorn, UUUi de scheidsrechter het plotseling om nog verder te fluiten, waar schijnlijk uit verschil van meening met de spelers. Een andere Sluiskil speler nam toen zijn taak over en wist deze tot een goed einde te brengen, dat met 3—0 voor de thuisclub kwam. Het schijnt wel, dat het Axel- sche elftal de laatste wedstrijden geheel uit vorm is. BUREAU VOEDSELVOORZIENING ZEELAND. Regeling schetsen van stieren. De L.C.O voor Zeeland vestigt de aandacht van de veehouders op het volgende 1. Alle vrouwelijk rundvee en alle g castreerde stieren(ossen) in iedere gewichtsklasse mogen zon der identiteitsbewijs worden aan gehouden 2. Alle stieren tot en met een gewicht van 250 K.G. mogen eveneens zonder identiteitsbewijs worden aangehouden 3 Alle stieren met een ge wicht van méér dan 250 K G dienen vóór 13 October 1940 ter schetsing te worden opgegeven. Aanvragen om te schetsen te rich ten tot de Districtssecretarissen der L.C O. voor Zeeland. Ter toelichting van punt 3 diene dat stieren die in de toe komst meer dan 250 K.G. zullen wegen steeds ter schetsing moeten worden opgegeven of worden gecastreerd. Geregistreerde stierkalveren die aan de door de Ned. Vee houderij Centrale gestelde eischen voldoen worden geschetst tegen betaling van f075; onder over legging van het afstammingsbe wijs. De uit te reiken identiteitsbe wijzen zijn overdraagbaar, waaruit volgt dat deze stieren verkocht en doorgehouden kunnen worden. Niet geregistreerde stierkai veren (gewone) die aangehouden worden als fokstier kunnen ge schetst worden tegen een bedrag van f5— per stier. Dit is echter alleen toegestaan indien men in de jaren 1938 en 1939 eveneens 1 of meer stieren heeft laten schetsen op de toewijzing van vaarskalveren. De uit te reiken identiteitsbewijzen zijn niet over draagbaar wat dus wil zeggen, dat bij verkoop het dier óf moet worden geslacht óf gecastreerd. Tenslotte kunnen mesters van stieren, indien zij in 1938 en 1939 eveneens stieren op hun vaarzen toewijzing hebben laten schetsen en kunnen bewijzen dat die stie ren uitsluitend voor de mesterij werden aangehouden, thans ook meststieren laten schetsen tegen betaling van f0.75. De identi teitsbewijzen zijn niet overdraag baar. Het aanhouden van stieren boven 250 K.G. zonder identi teitsbewijs zal met ingang van 13 October 1940 verboden zijn. Speciale varkeastoewjjzlng. De L C.O. voor Zeeland maakt het volgende bekend Uitsluitend aan landbouwers en landarbeiders ongeacht of zij reeds een toewijzing van varkens bezitten of niet, zal op verzoek, een speciale toewijzing van var kens verleend worden boven de reeds verleende gewone toewij zing. Als voorwaarden hiervoor gelden A. Verzoekers moeten beschik ken over voldoende afval en ruw- voeder uit eigen bedrijf of kunnen aantoonen dat zij afvallen kunnen betrekken (etensresten, aardappel schillen) teneinde de varkens tot slachtrijpheid te kunnen brengen, aangezien voor de speciale toe wijzing van varkens nimmer krachtvoeder mag tvorden ver strekt. B. Verzoekers, die tevens ver bouwers zijn van tarwe, rogge en groene erwten dienen eerst deze gewassen volledig te hebben af- gedorscht en ter levering hebben aangeboden. Indien niet aan deze beide voorwaarden is voldaan, is het onnoodig een verzoek in te dienen. Landbouwers en landarbeiders die meenen voor een speciale toewijzing in aanmerking tg ko men dienen zich tot hun Districts secretaris te wenden, onder op gave van het aantal varkens dat men op de speciale toewijzing wenscht aan te houden. Gedurende de maand Sept. 1940. Axel. Huwelijks-aang ften. 5. Pieter van de Velde (van Hoek), 25 j-, jm. en Santina Lourens, 22 j, jd. Hermanus Nijssen (van Zaamslag), 38 j., jm. en Levina de Jonge, 36 j., jd. 6. He manus de Bokx (van Terneuzen), 22 j-, jm. en Antje Geelhoedt, 20 j., jd. 20. Pieter Huijssen (van Ter- neuzen), 24 j., jm. en Maria Christina Dellaert, 17 jjd. 25. Marinus Herrebout, 35 j., gesch. man en Anna Rusalia Catharina Schelfaut, 21 j., jd. 26. Comelis Willem Brakman (van Groede), 33 j., jm. en Adriana Bonna Smies, 22 jjd. Gehuwd. 5. Adrianus Johan nes van de Ven, 21 jjm. en Johanna Dieleman, 21 j., jd Frederik Zegtrs, 32 j., jm. en Janneke Cornelia de Visser (van Terneuzen), 28 j., jd. Pieter Meertens (van Terneuzen), 33 j., jm. en Helena Janneke de Klerk, 27 j., jd. 12. Izaak Johan de Hullu, 37 j.jtn. en Cornelia Pieternella de Putter, 23 j., jd 19 Hermanus Nijssen (van Zaam slag), 38 j., jm. en Levina de Jonge, 36 j jd. Hermanus de Bokx (van Terneuzen), 22 j., jm. en Antje Geelhoedt, 20 j., jd. Pieter van de Velde (van Hoek), 25 j., jm. en Santina Lourens, 22 j., jd. Geboren. 7. Pieter Frans, z. van Arthur Alfons Noens en Elizabeth van Bendegem. 9 Hendrik Johannes, z. van Aloijsius Ludovicus Franciscus de Waal en Maria Koekkoek. Jan, z. van Krijn Hamelink en Martha Geel hoedt. IQj Cornelia Suzanna, d van Cornelis van Bendegem en Suzanna Cornelia Hamelink. 16. Mechiel Jozias, z. van Mechiel de Visser en Maria Catharina Romeijnsen. 24. Pieter, z. van Anthonij Dieleman en Adriana Pladdet. 25. Janneke Sara, d. van Augustinus de Smidten Sara Adriana van Gelderen (beiden won. te Terneuzen). 27. Wdly Antonius Cecilia, z. van Georges Frargois Julien Kamoen en Clara Coleta Carolus Coone. 28, Maria Paulina Eugèie, d. van Theo- phiel de Blok en Augusta Maria van de Wiele. Overleden. 3. Willem Scheele, 65 jwedn. van Janna Suzanna Jeij. 9. Pharailda Wilhelmina Seghers (overt, te Terneuzen), 42 j., echtg van Eduard Tieleman. 10. Izaak Willem Lindhout 27 j echlg van Cornelia Janna Sorber. 20- Elisabeth Moorthamer (van Terneuzen), 72 j., wed. van Li vinus Calle. 22 Elena Adriana Lindhout (van Terneuzen), 26 j., echtg. van Arend Johannes Diele man. 25. Jacomina Herrebout, 82 jwed. van Cornelis Jansen. 29. Adriana Suzanna Scheele (overt, te Terneuzen), 28 j., echtg. van Jan Cornelis van Drongelen. Commissie voor Boerenboter- netoerlng voor Z.-Vl. (O D.) Voor de week van 30 Sept. tot 5 Oct. en van 7—12 Oct. 1940. Ie kwaliteit 1,70 per Kg. grooth. Ie 1,85 part. 2e 1,60 grooth. 2e 1,75 part. Op last van de Duitsche mili taire autoriteiten is de na-inleve ring van rijksgoederen Axel, 7 Oct. 1940. De Burgemeester van Axel, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend: Op Donderdag 10 October a.s. des voormiddags tusschen 9 en 12 uur kunnen degenen die een identiteitskaart in hun bezit heb ben, hun brandstoffenkaarten bij het distributiekantoor afhalen. Op dien dag is er tevens ge legenheid voor hen die de vorige week hun kaart voor huisbrand nog niet hebben afgehaald, om hun kaarten af te halen. Op Vrijdag 11 October a. s., des voormiddags tusschen 9 en 12 uur zal er gelegenheid gegi ven worden om foutieve opgaven op de ingevulde A formulieren te herstellen. Gedurende de maanden Sep tember en October kunnen man nelijke arbeiders, die met zware oogstwerkzaamheden zijn belast (aardappelen- en bietenrooien) voor een extra broodrantsoen in aanmerking komen. Extra verstrekking van vet of boter kan niet plaats vinden. Iedere houder of houdster van een textielkaart kan tegen inlevering van een heeren- costuum, een wollen deken, een wintermantel of een win terjas (dames-, heeren- of kinder-) bij het plaatselijk kleedingcomité (te bezorgen bij het distributiekantoor) en bon A van de textielkaart een bewijs in ontvangst nemen voor het koopen van een nieuwe winterjas of wintermantel. De kleeding moet schoon en niet totaal versleten zijn. Zij die van de gelegenheid gebruik willen maken, moeten vóór 13 October de goederen inleveren, en gelieven hun distributiestamkaart en textiel kaart mee te brengen. Het bewijs kan bij de in levering terstond in ontvangst worden genomen. De ingeleverde goederen zullen plaatselijk worden ver deeld aan dat deel der bevol king, dat hieraan de meeste behoefte heeft. Iedereen, die het doen kan, wordt aanbevolen van deze gelegenheid, waarbij hulp wordt verleend aan hen, die het behoeven, gebruik te maken. Bonnummer. Artikel en rantsoen. Voor de vele bewij zen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen onvergetelijken Man en Vader betuigen wij U onzen hartelQken dank. Wed. C J. LINDHOUT—Sorber en Kinderen. Axel, 1 Oct. 1940, ins Geldigheidsduur. No. 109 No. 114 No. 78 No. 76 No. 77 No. 15 No. 28 No. 104 g (ook rantsoen- bonnen le en 1 2e periode) No. 116 (van extra bon- g nen textielkaart) No. 8 No. 9 Periode 6 No. 5 t.m. 12 No. 9 t.m 12 No. 5, 6, 7 No. 8 No. 3 (vleesch) No. 2 (vleesch) No. 3 (worst/vl.waren) No. 2 i (worsl/vl.waren) 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 75 gram thee 21/, ons tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood 2 L. V» pond boter V, pond boter met 10 cent reductie per Vs pond Va pond margarine of boter Va pond gesmolten vet of boter 100 gram vleesch per bon idem vleeschw; ren (hoeveelheid verschil lend voor diverse soorten) idem 28 Sept. t.m. 25 Oct. 28 Sept. t.m. 8 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 5 Oct. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 9 Sept. t.m. 1 Nov. 25 Sept. t.m. 18 Oct. 31 Aug. t.m. 31 Dec. 30 Sept. t.m. 6 Oct. (e.v. 8 Oct.) 7 Oct. t.m. 13 Oct. (e.v. 15 Oct.) 9 Sept. t.m. 3 Nov. 24 Aug. t.m. 18 Oct. j 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m 18 Oct. 1 7 Oct. t.m. 13 Oct. (e.v. 20 Oct.) 30 Sept. t.m. 6 Oct. (e.v. 13 Oct.) 7 Oct. t.m. 13 Oct. (e.v, 20 Oct.) 30 Sept. t.m. 6 Oct. (e.v. 13 Oct Heden overleed na een langdurig lijden zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder Wed. van Jacs Dieleman, in den ouderdom van 89 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, Familie DIELEMAN Axel, 7 October 1940. Oudewijk 24 A/Vinter dienst 104O. MARKT 12. Kleine advertentiën. VERLOREN een paar viltleeren handschoenen. Adres: Bureau van dit blad. =x =a I

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3