Identificatieplicht L B. VAN DER LEE Canadabootnen, MODEVAKSCHOOL Nienwstraat 28, Middelburg, Telefoon 165. Firma J. C. VINK, Broodbonnen. Extra broodbonnen. Izaak Willem Lindhout, Walstraat 2 - AXEL Afwezig van 16 t.m. 25 Sept I Donderdag 26 Sept. 1940, Het vervaardigen van voor aanvulling huisbrand, enz. Prijs f 0.25. Practisch boekje. GELDIGE BONNEN. Openstelling distributiekantoor. P. H. L. DIELEMAN, Chr. Volksbibliotheek van Patrimonium. Algemeen distributie bonboekje. Zeep. Broodbonboekje. Petroleumdistributie- zegels. Boterkaart. Vetkaart. naaien, knippen, borduren, enz. De kantoren van mrs. P. en W. K. H. DIELEMAN detaillist z(]n zich zoo spoed g mogelijk moeten wenden tot d Landbouw Crisis Organisatie voer Zeeland, Groote Markt 28 te Goes, Afd. Zuivel, teneinde een erken ning als handelaar in boter te verkrijgen, oaar zonder erkenning de handel in boter zeer binnen kort wordt verboden. Vervoegde afdorsching. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat de telers van granen en peul vruchten in Zeeuwsch-Vlaanderen ermee rekening dienen te houden dat zij vervroegd zullen moeten afdorschen. Het bovenstaande geldt uitslui tend voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Bekendmakingen. Met ingang van 1 OCTOBER 1940 is ieder Nederlander of Nederlandsch onderdaan, die den leeftijd van 15 jaren heeft bereikt en in het bezette Nederlandsche gebied woont of verblijf houdt, verplicht steeds een van over heidswege uitgereikt identiteits bewijs, voorzien van een foto, bij zich te dragen, door middel waarvan hij zich te allen tijde behoorlijk kan identificeeren. Welke bewijzen geldig zijn. Als identiteitsbewijs wordt be schouwd a. een geldig Nederlandsch paspoort, afgegeven door de bevoegde Nederlandsche autori teiten b. een niet langer dan een jaar geleden, do^r de bevoegde Ne derlandsche autoriteiten uitgereikt geldig b,wijs vau Nederlander schap, voorzien van een goed- gelijkend, met den gemeente stempel gewaarmerkt portret c. een distributiesiamkaart voor een Nederlander, voorzien van een met den gemeentestempel gewaarmerkt goedgelijkend por tret d. een door den burgemeester van de woon- of verblijfplaats afgegeven identiteitsbewijs e. een dergelijk identiteitsbe wijs, afgegeven door of namens den commandant van denNeder- landschen opbouwdienst uitslui tend aan personeel van dien dienst f. een dergelijk identiteitsbe wijs, afgegeven door of namens den directeur-generaal der poste rijen, telegrafie en telefonie g. een dergelijk identiteitsbe wijs, afgegeven door het hoofd der rijksinspectie van de bevol kingsregisters, een en ander op voorwaarde dat het paspoort, het bewijs of de kaart voldoet aan de eischen en derhalve bevat o.a. den ge slachtsnaam en de voornamen van den houder, diens geboorte plaats, beroep, woonplaats en adres, alsmede zelfgeschreven handteekening. 7 Eischen voor foto's. Onder „goed gelijkend portret" is te verstaan elke pasfoto, welke den persoon duidelijk kenbaar weergeeft. Worden thans voor het onder havige doel pasfoto's vervaardigd, dan is het gewenscht dat deze nu reeds voldoen aan de volgende eischen, die later verplichtend gesteld zullen worden a. afmetingen 37i c.M. breed, bij 41/, c.M. hoog; b. de foto mag uitsluitend he hoofd en eventueel het bovendee van de borst van den afgebeelden persoon weergeven c. de foto moet den afgebeel den persoon zonder hoofdbedek king weergeven d. de afbeelding van het hoofd moet ongeveer 2 cM. in door snede of grooter zijn e. de foto moet den afgebeel den persoon half „en face" en half „en profil" naar rechts too nen, zoodanig dat het linkeroor duidelijk zichtbaar is; f. De beeldtrekken moeten scherp en niet geretoucheerd zijn ^geen wazige of zgn. kunstfotQ's) g. de foto moet den afgebeel den persoon duidelijk kenbaar weergeven h. gelijkmatige (zgn. egale) kleurwitte of grijze achtergrond i. de foto mag geen nevenaf beeldingen bevatten (geen ande e personen, geen huis, geen land schap, geen hond, enz. enz.); j. de foto mag geen stempel afdruk of deel van een stempel afdruk bevatten k. de achterzijde der foto's moet zijn van wit papier, zonder eenigen stempelafdruk, opdruk of anderszins. Verplichtingen voor den houuer. De houder van het identiteits bewijs is verplicht aan de be voegde overheidsinstantie le. het identiteitsbewijs ter stond in te leveren, wanneer zijn naam of de aard van zijn beroep wijziging ondergaat of wanneer in het algemeen een feitelijke verandering in de gegevens om trent zijn persoon plaats vindt voorts wanneer hij het nederlan derschap of het nederlandsch onderdaanschap verliest of wan neer blijkt, dat hij geen neder- lander of nederlandsch onder daan is 2e. een in zijn bezit zijnd identiteitsbewijs bij uitreiking van een nieuw in te leveren 3e. terstond kennis te geven van het verlies of de ontvreem ding van een geldig identiteits bewijs. Gebruik van distributie- stumtvaart en bewijs »an nederlande schap Zooals hierboven is medege deeld mag de distribut estamkaart als identiteitsbewijs gebruikt wor den, mits men deze ter hierna aan gegeven plaatse laat voorzien van een foto en het beroep daarop vermeld wordt. Ook een bewijs van nederlan- derschap moet, voor zoover noo- dig, in dezen zin aangevuld worden. Afzonderlijke identiteits bewijzen. Wenscht men geen gebruik ,e maken van de distributustamkaari of een der andere hierboven ge noemde stukken zooals paspoort, bewijs van nedtrlariderscnap enz dan kan men uitreiking van een afzonderlijk identiteitsbewijs vra gen. Gelegenheid tot aanmelding. Alle personen, die den leefuju van 15 jaren hebben bereiki, moeten zich met een foto per soonlijk aanmelden. Dit geldt zoowel voor hen, die een distri butiestamkaart of een bewijs van Nederlanderschap geldig willen laten maken als voor hen, die een afzondeilijk identiteitsbewijs wer.schen te ontvangen. Gelegenheid tot aanmelding be staat ter Gemeente Secretarie telkens van 9 lz uur en 17» 51/» u., Zaterdags 9 tot 1 uur namiddags. Zij, van wie de geslachtsnaam aanvangt met de letters(voor gehuwde vrouwen wordt de naam van den man als geslachtsnaam beschouwd). A en B op Maandag 16 Sept. 1940. C en D op Dinsdag 17 Sept. en Woensdag 18 S^pt. 1940. E op Donderdag 19 Sept. 1940 F op Vrijdag 20 Sept 1940. G op Zaterdag 21 Sept. 1940. H op Maandag 23 Sept. 1940 1 en J op Dinsdag 24 Sept. 1940. K en L op Woensdag 25 Sept. 1940. M en N op Donderdag 26 Sept. 1940. O en P op Vrijdag 27 Sept. 1940. Q en R op Zaterdag 28 Sept. 1940. S en T op Maandag 30 Sept 1940. U en V op Dinsdag 1 Oct. 1940. W, Y en Z op Woensdag 2 Oct. 1940. Zij, die niet op de voor de beginletters van hun naam aan gegeven datum kunnen verschij nen kunnen op Donderdag 19 en 26 Sept. en 3 Oct. komen. De kosten van het bewijs be dragen vijf en twintig cent, Strafbepaling. Overtreding van de verorde ning betreffende identificatieplicht wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste vier weken en met geldboete van ten hoogste hon derd vijftig gulden of met een dezer straffen, voor zoover niet in andere bepalingen een hoogere straf is bedreigd. Axel, 13 September 1940. De Burgemeester van Axel, BLOK. Bonnummer. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend De aandacht van het publiek en de bikkers wordt gevestigd op het nieuwe voorschrift dat in het vervolg de broodbonnen niet meer geldig zijn tot en met Don derdag, doch slechts tot en met dinsdag na afloop van de week waarvoor zij gelden. Gedurende de maanden Sep tember en October kunnen man nelijke arbeiders, die met zware oogstwerkzaamheden zijn belast aardappelen- en bietenrooien) voor een extra broodrantsoen in aanmerking komen. hxtra verstrekking van vet of boter kan niet plaats vinden. Met uitzondering van de dagen, waarop in verband met uitgifte van nieuwe kaarten, aanvraagfor muiieren e.d. anders wordt be paald, zal het distributiekantoor geopend zijn op eiken werkdag van 9—12 u. en van l1/,—27, u., behalve des Zaterdagmiddags. Ad verten tien Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U ken is te geven van het over lijden, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, van onzen innig geliefden Man, Vader, Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom in den ouderdom van 27 jaar. Zijn diepbedroefde Vrouw en Kinderen, C. J. LINDHOUT— RIENES. BORA, Axel, 10 Sept. 1940. Julianastraat 6. Voor de vele blijken van medeleven, be toond bij het overlijden van onzer geliefden Man en Vader, den Heer betuigen wij onzen harleiyfeen dank. Uit aller naam, Wed. P. DIELEMAN. Axel, 11 September 1940. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. 3 Tandarts De Bibliotheek is vanaf heder geopend eiken Zaterdaj van 3 uur tot 4 30 uur. Neem en lees. Leesgeld 6 een per week en per boek. DB COMMISSIE. No. 72 No. 73 No. 71 No. 41 No. 54 No. 15 No. 28 No. 115 No. 116 No. 4 No. 5 Periode 6 No. 5 t.m. 12 1 No. 9 t.m 12 No 5, 6, 7 No. 8 1 Kg. suiker 2V, ons koffie of 7a ons thee 27» ons tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram vermicelli, macaroni of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep van extra bonnen fextielkaart 2000 gram tarwebrood of 2500 gram roggebrood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood 2 L. 7, pond boter 7» pond boter met 10 cent reductie per 7, pond 7, pond margarine of boter 7, pond gesmolten vet of boter 31 Aug. t.m. 27 Sept. 31 Aug. t.m. 27 Sept. I 7 Sept. t.m. 4 Oct. I 7 Sept. t.m. 4 Oct. 3 7 Sept. t.m. 4 Oct. j H 9 Sept. t.m. 1 Nov 1 9 Sept. t.m. 1 Nov. g 31 Aug. t.m. 24 Sept. g 31 Aug. t.m. 31 Dec. 1 2 t.m. 12 Sept. 9 Sept. t.m. 17 Sep.. 9 Sept. t.m. 3 Nov. g 24 Aug. t.m. 18 Oct 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct 24 Aug. t.m. 18 Oct Notaris FANOY te Axel, is voornemens op nam. 2 uup, ten verzoeke van net Bestuur van den MOERSPUI- POLDER (Dijkgraaf de Edelachtb. heer M. A. B. Puylaert, burge meester te Zuiddorpe), publiek te verkoopen Pl.m. 126 gave wassende te Overslag, Moer- spuiplaat en Zijpestraat. Vergaderen aan „Het Houten brugje" nabij Roode Sluis. Betaling contant, Begin October vangen de nieuwe lessen weer aan in Tevens een speciale cursus voor Costnmlère, Coupeuse en Leerares. Na goed afgelegd examen kan een diploma uitgereikt worden. Ook PATRONEN NAAR MAAT verkrijgbaar. JAPONNEN en MANTELS, enz. naar maat gemaakt. Vraagt inlichtingen Beleefd aanbevelend, C 0 R R I E DE SMIDT, Gedipl. Coupeuse-Leerares, Weststraat, Axel. zijn verplaatst naar Woonhuis van mr. P. DIELEMAN is Loskade 7, Middelburg, Telefoon 19. VERKRIJGBAAR BIJ Boekhandel, Markt 12, Kleine advertentiën. VRAAQT prijs voor uw winter provisie-aardappelen, B ve anders en Eigenheimere, CHR. VINKE— Romeijn, Groentenhandel, Zee straat 4, Axel. CREDIETEff in belr. v. f 900,— 5%, zonder b u-gen. Elk doel. ledereen vrljbl de voorwaarden. Br, a-tw. porto „DE ONDERLINGE'. Mathenee- serweg 110» R'dam-W, SORBER. EN VERDERE FAMILIE 3 sa E

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3