Distributie-Nieuws. (anadaboouuu, }(et Woonhuis JANNEKE VAN VESSEM, Donderdag 12 September 1940, Bekendmakingen. Klein grensverkeer met België. Broodbonnen. Extra broodbonnen. Inlevering opplakvellen boter-, margarine- en vetbonnen. Uitreiking extra bonnen zeep voor kinderen. Extra zeep voor vuile werkzaamheden. GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie- bonboekje. Zeep. Broodbonboekje. Boterkaart. Vetkaart. Zeltkarners. Openstelling distributiekantoor. Donderdag 26 Sept. 1940, met Schuur en Erf dene Amerikaansche fondsen zul len hieraan worden opgenomen, a> waardoor de beurspagina weer een vrij normaal aanzien zal krijgen. Voor de huisvrouw. VLEESCH EN JUS MET WEINIG BOTER. Gebakken lever. 5 plakken kalfs- of runder lever, 5 plakken vrij dik ge sneden, zéér licht gerookt, vet spek, wat zout en peper, c- een lepel bloem, een lept-1 zéér fijn gesneden peterselie, desgewenscht een beetje azijn, water. Wasch de lever, wentel ze door I d- bloem met peper en zout. Schrap het Spek en bak het zeer vlug in een heete koekepan, zoo dat het wel sappig blijft, maar toch wat vet losLa'. Houd het spek warm. Bak in dat vet de lever vlug aan weerskanten lichtbruin. Uoede lever is na 5 minuten bakken heerlijk zacht. Leg op een warme vleesch- schotel om en om een plak lever en spek. strooi er de helft van de peterselie over. Doe de an dere helft in de pan. Maak de e. jus af met een klein scheutje azijn en verder met water. Sportnieuws. Axel I—Duitsche Militairen 3-3. Er bestond hier Zondagmiddag vrij veel belangstelling voor den wedstrijd, die gespeeld is tusscnen Axel 1 en een elftal Duitsche militairen. Hieronder bevonden zich enkele uitstekende krachten. In het begin was het een vrij wel gelijk opgaande partij, waarbij de Axelsche aanvallen wel iets gevaarlijker bleken. Toch wisten de Duitsche militairen het eerste doelpunt te maken na een missen in de Axelsche verdediging. De rust ging in met 1—0 voor de Duitscne militairen. In de tweede helft maakten onze stadgenooten spoedig gelijk en bleven daarna geruimen tijd in den aanval, doch weer wisten de Duitsche militairen de leiding te nemen. Axel gooide er toen nog een schepje op en maakte uit een strafschop gelijk. Kort voor het einde werd een Axelsche aanval met een derde doelpunt bekroond, waardoor de uitslag 3—2 werd. De Duitsche militairen speelden in gele shirts en zwarte broek Axel ditmaal in blauwe shirts en witte broek. Commissie voor Boerenboter- notoering voor Z.-Vi. (01).) Voor de week van 1—7 en van 8—14 Sept. 1940. Ie kwaliteit 1,70 per Kg. grooth. Ie 1,85 part. 2e 1,60 grooth. 2e 1,75 part. De Burgemeester van AXEL maakt in verband met de Ver ordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederland- sche gebied, d.d. 15 Aug. 1940, No. 91 betreffende HEI KLEINE GRENSVERKEER MET BELGIË, hetwelk zich niet verder dan 15 K.M. van de Belgische grens van het bezette Nederlandsche gebied uitstrekt, het navolgende bekend; GRENSKAARTEN. De belanghebbende moet het verzoek tot afgifte van een Grenskaart in dienen, bij den Burgemees ter van zij /haar woon- of verblijfplaats. Het in behandeling nemen van een aanvraag tot afgifte van een grenskaart moet door den Burgemeester worden ge weigerd, wanneer op grond van veroordeelingen of vroe gere gedragingen verwacht kan worden, dat belangheb bende misbruik van de grens kaart zal maken of wanneer het vermoeden bestaat, dat belanghebbende voor andere doeleinden naar België zal gaan dan door hem/naar zijn opgegeven. Indien naar het oordeel van den Burgemeester een grens kaart geweigerd moet wor den, deelt hij zulks belang hebbende mede. Komt het den Burgemeester voor, dat een g enskaart be hoort te worden verstrekt, dan doet hij een formulier A, in triplo invullen. Na onderteekening door belanghebbende, zendt hij twee dezer formulieren, na daarop zijn advies te hebben aangetetkend vergezeld van twee welgelijKenue pasfoto's toe aan den bevoegden Brigade-Comman dant der Marechaussée. Meent de Brigade-Comman dant, dat op grond van hem ten dienste staande ge gevens de grenskaart niet moet worden afgegeven, dan deelt hij zulks belangheb bende mede. Wanneer den Brigade-Com mandant van geen bezwart-r zijn gebleken, doel hij de grenskaart volledig in gevuld en Voorz e van foto terstond toekomen aan den Burgemeester, bij wien de aanvrage werd in gediend. g. De Burgemeester doet de grenskaart aan belangheb bende uitreiken, nadat hij daarop zijne handteekening heeft gesteld. h. Onder deze Verordening zul len in het algemeen vallen fabrikanten, handswerkslie- den, landbouwers en koop lieden, die hun producten naar de markten in het na burig grensgebied brengen, mits die personen reeds op 9 Mei 1940 hun beroep uit oefenden, tenzij het geldt degenen, die geacht moeten worden zoodanige personen te hebben opgevolgd. De houders der grenskaart zijn verplicht denzelfuen dag en langs denzelfden doorlaatpost terug te keeren. Hierop zullen de doorlaat posten nauwkeurig contröie houden. De Brigade-Commandant der Marechaussée is te allen tijde bevoegd een grenskaart in te trekken. De thans geldende be wijzen van vergunning voor het kleine Grensverkeer, >er liezen op 15 September 1940 hun geldighe d. GRENSBEW1JZEN. Een grensbewijs, geldig voor éénmalige grensoverschrijding uitsluitend in het kleine grens verkeer, wordt afgegeven door den Brigade-Commandant der Marechaussée, in geval van dringende noodzaak, waarvan bewijzen moeten worden ge toond, bijv. bij sterfgevallen of ernstige ziekte. Het moet worden afgegeven voor den kortst mogelijken tijds duur en mag den geldigheids duur van drie dagen niet te boven gaan. Hiervoor is een bedrag van f 1.— verschuldigd. Axel, 4 September 1940. De Burgemeester van Axel, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend De aandacht van het publiek en de bakkers wordt gevestigd op het nieuwe voorschrift dat in het vervolg de broodbonnen niet meer geldig zijn tot en met Don derdag, doch slechts tot en met Dinsdag na afloop van de week waarvoor zij yelden. Gedurende de maanden Sep tember en October kunnen man nelijke arbeiders, die met zware oogstwerkzaamheden zijn belast (aardappelen- en bietenrooien) voor een extra broodrantsoen in aanmerking komen. Extra verstrekking van vet of boter kan niet plaats vinden. Voor de inlevering van de op plakvellen met boter- en vet bonnen gelden vanaf heden dt volgende voorschriften Alle 8 bonnen van de boter- kaart (5 tot en met 12) moeten samen op één opplakvel met ééri ontvangstbewijs worden inge leverd. Alle 4 bonnen (9 tot en met 12) van de vetkaart, aangewezen vooi boter tegen gereduceerden prijs, moeten samen op één opplakvei met één ontvangstbewijs worden ingeleverd. Alle 3 bonnen (5, 6 en 7) van de velkaart, aangewezen voor margarine, samen op één opplak wel met één ontvangstbewijs inleveren. De bon no. 8 van de vetkaart, aangewezen voor spijsvet, moet op een afzonderlijk opplakvel met éé.i ontvangstbewijs worden inge icverd. Steeds moeten ten minste 40 bonnen ingeleverd worden van boter, margarine en vet tezamen (niet voor elk artikel afzonderlijk). Wel moet van elk artikel een veelvoud van 10 worden inge leverd. De uitreiking van extra bonnen voor zeep en toiletzeep voor kinderen die op 1 September 1940 nog geen acht jaar oud waren, zal geschieden in het dis tributiekantoor op de volgende dagen voor de achter die dig n genoemde bewoners. Dinsdag 10 September voorde bewoners van de bebouwde kom ten Oosten van de tramlijn en Drieschouwen. Woensdag 11 September voor de bewoners van de bebouwde kom ten Westen van de tramlijn. Donderdag 12 September voor de bewoners van de woonwijken K, L, M, N, O, P, Q. De distnbutiestamkaarten van de kinderen die in aanmerking komen voor deze extra bonnen, moeten worden medegebracht. Voor arbeiders die tengevolge van hun werkzaamheden aan sterke vervuiling van lichaam er/of kleeding zijn blootgesteld, kun- ien extra rantsoenen zeep worden uitgereikt. Aanvragen daarvoor moeten worden ingediend door de werk gevers of bedrijfsleiders op bij het distributiekantoor verkrijgbare formulieren. Aibeiders kunnen geen aanvragen indienen. Zelfstandige werkers kunnen wél een formulier aanvragen. De formulieren moeten worden ingevuld naar den toesiand op 1 September en moeten uiterlijk op 14 September a.s. bij het distri- kantoor ingeleverd zijn. In aanmerking komen een aantal op een lijst met name genoemde beroepen en bedrijven, bijvoor- Deeld binnenschippers, brandstof- bedrijven, cokesbewerking, druk kers, expeditiearbeid, garages, fpters, havenarbeiders, installa- t urs van gas, waterleiding en centrale verwarthingsbedrij|ven, I Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduui No. 72 No. 73 No. 71 No. 41 No. 54 No. 28 No. 15 No. 115 No. 116 No. 4 No. 5 1 Kg. suiker 27, ons koffie of l/a ons thee 2V, or s tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder Scheerzeep van extra bonnen textielkaart 2000 gram taiwebrood of 2500 gram roggebrood per bon 125 gram roggebrood of 100 gr. ander brood Periode 5 No. 5 t.m. 12 No. 9 t.m. 12 No. 5, 6, 7 No. 8 31 Aug. t.m. 27 Sep' 31 Aug. t.m. 27 Sept 7 Sept. t.m. 4 Oct. 7 Sept. t m. 4 Oct. 7 Sept. t.m. 4 Oct 9 Sept. t.m. 1 Nov 9 Sept. t.m. 1 Nov. 31 Aug. t.m. 24 Sept 31 Aug. t.m 31 Dec. 2 t.m. 12 Sept. 9 Sept. t.m. 17 Sepi 2 L. 7s pond boier V» pond boter met 10 cent reductie per 7s pond 7s pond margarine of boter 7s pond gesmolten vet of boter 12 Aug. t.m. 8 Sept 24 Aug. t.m. 18 Oct 1 H 24 Aug. t.m. 18 Oct. J 24 Aug. t.m. 18 Oct. j 24 Aug. t.m. 18 Oct kappers, kunstmestbedrijven, loodgieters, machinisten, metaal arbeiders (speciale vakken) mon teurs, ovenarbeiders, petroleum, rangeerders, rijwielreparateurs, schilders, slachters, smeden, sto kers, veehouderij, vlasfabrieken, enz. Zelfkarners, die in aanmerking komen voor een karnvergunmng, en aan wie Tetfeaarten zijn uit gereikt moeten deze kaarten in leveren bij het distributiekantoor voor 14 Sept. a.s. Iuplaats van de vetkaarten kun nen zij dan boterkaarten in ont vangst nemen. Met uitzondering van de dagen, waarop in verband met uitgifte van nieuwe kaarten, aanvraagfor mulieren e.d. anders wordt be paald, zal het distributiekantoor geopend zijn op elktn werkdag van 9—12 uur en van l1/» 27s uur, behalve des Zaterdagmiddags. Advertentiën Heden nam God na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, tot Zich onze geliefde Schoonzuster, Mevrouw Wed. van den Heer nJoh. M. Dregmans, te Hoek, in den ouderdom van 73 jaar. Namens fam. DREGMANS E. C. OGGEL—Dregmans Axel, 10 Sopt 1940. Notaris FANOY te Axel, is voornemens op nam. 2 uur, ten verzoeke van het Bestuur van den MOERSPU1- POLDER (Dijkgraaf de Eadachlb. heer M. A. B. Puylaert, burga- meester te Zuiddorpe), pubmk te verkoopen Pl.m. 126 gave wassende te O verslag, Motr- spu plaat en Zijpestraat. Vergaderen aan „Het Houten- btugje" nabij Roode Siuis. Betaling contant, Notans FANOY te Axel, is voornemens t p nam. 4 uur, in het café van uur. Cam. de Coninck te Axel, un verzoeke van dhr. j. DE MElJuR te Souburg, publr k te verkoopen te AxJ, Weststraat 51, kad. sectie G no. 1574, groot 1 A. 82 c A. Terstond bij de betaling te aanvaarden. B=talen: 5 Oc'. 1940. Instelprcmie 1 pet. Voor bezichtiging zich wenden iot dhr. A. A. DE JONGc, Axel, Kaaiwai 1. Kleine advertentiën. PRIA4A gezaagde Kachelblokjes. J. J. BRUGGE, Sir, gel weg 31. AxO =S

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3