Distributie-Nienws. Ter voorkoming van NOODELOOS BENZINEVERBRUIK Een Brandkast, Gebruikte Uetselsteeueu n Firma J. C. VINK, Buitenland. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Toeslagkaarten textieldistributie. GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie bonboekje. Nieuwe broodkaart. Petroleumdistributie- Boterkaart. Vetkaart. Toewijzingen suiker. Advertentiën Woensdag 28 Augustus gesloten Te koop: Het vervaardigen van voor aanvulling huisbrand, enz. Prijs f 0.25. Practiscb boekje. Dit laatste is naar we verna men, ook de oorzaak, dat j.l. Zaterdag de motorrijder R. F. Herman, uit Zuiddorpe, 27 jaar oud, gehuwd en vader van één kind, op bovengemeld deel van den weg met zijn motor op den thuisweg zijnde, is gereden tegen de van de tegenovergestelde rich ting komende auto van den heer Slager te Terneuzen. Een hevige botsing was daarvan het gevolg en H. werd tegen den weg ge slingerd, waar hij bewusteloos werd gevonden. Zeer spoedig waren de te hulp geroepen geneesheer en de mare- chaussée ter plaatse en werden maatregelen getroffen om H„ die nog teekenen van leven gaf, naar het ziekenhuis over te brengen. Hij bleek echter dermate inwen dig letsel te hebben bekomen, dat hij gedurende het vervoer naar het ziekenhuis overleed. Laten toch de aldaar reeds voorgekomen aanrijdingen en nu vooral dit laatste betreurenswaar dig ongeluk, dat den dood van een der rijders tengevolge had voor degenen, die zich bij duis ternis over den weg begeven, een waarschuwing te meer zijn om voorzichtig te rijden en voor al de regels voor het berijden van den weg zorgvuldig in acht te nemen. (Tern. Crt.) Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een bankbiljet. Veldw. Griep. Een contactsleuteltje van auto. C. van Bendegem, Ds. Jan Scharp- straat 19. Koning Leopold en koningin Elisabeth. Naar de correspondent van de N.R.C. te Brussel meldt, bevinden koning Leopold en koningin moeder Elisabeth zich nog steeds op het slot te Laken. Omtrent den gezondheidstoestand van den koning liepen dezer dagen in de Belgische hoofdstad onrustbaren de geruchten. Ons werd echter van bevoegde zijde verzekerd, dat deze geruchten allen grond missen. Koning Leopold liep tijdens den achttiendaagschen veldtocht een verkoudheid op en werd, na de onderteekening van het capitulatie-besluit, bij zijn terugkeer te Brussel, door een zware vermoeidheid overvallen, maar thans is hij weer volkomen gezond. Wat de koningin-moeder betreft, na het bezoek aan het ziekenhuis te Maastricht liet zij geen dag voorbijgaan zonder zich naar een militair hospitaal te begeven. Te Sint Amandsberg bij Gent, waar in het tehuis voor ouden van dagen vele gewonde Belgische militairen worden verpleegd, werd de vorstin door de bevolking herkend, hartelijk toegejuicht en met bloemen overladen. D. v. Z. De hertog van Windsor te Nassau aangekomen. De hertog van Windsor, de nieuwe gouverneur en opperbe velhebber van de Bahama-eilanden is met de hertogin gisteren te. Nassau aan land gegaan. Zij werden door een geestdriftige menigte verwelkomd. De hertog, die in de uniform van generaal- majoor gekleed was, en de her togin begaven zich terstond naar de wetgevende kamer, waar de hertog beëedigd werd. Een „vliegend potlood". In de Dornierfabrieken te Berlijn is thans een nieuw vliegtuig ge bouwd, n.l. de DO 215, een zelfde soort vliegtuig als de DO 17, het zgn. „vliegende potlood". Het nieuwe vliegtuig kan zoowel als gevechtsvliegtuig of als verken ningsvliegtuig worden gebruikt Het heeft twee motoren en is uit gerust met zware en lichte mi trailleurs. De DO 215 heeft reeds met zeer groot succes dienst gedaan tijdens den veldtocht in het Westen en wordt ook gebruikt voor den oor» log tegen Engeland. In den avond van 22 Augus tus is de streek van Calais door Engelsch ver-dragend geschut be schoten. Het D.N.B. verneemt, dat geen schade is aangericht. Mtynen aangespoeld. De hevige wind uit het Westen heeft de vorige week ook een aantal mijnen naar de Zeeuwsche kusten gedreven. Te Cadzand onplofte Vrijdag nacht een aangespoelde mijn en werd schade toegebracht aan eenige woningen. Door duisternis misleid. Als gevolg van de duisternis is Zaterdagavond de 75-jarige G. Noorlander te Schoonhoven om het leven gekomen. De man die op den hoogen dijk te Bergambacht woont, wilde zich van Schoon hoven naar huis begeven. In het donker is hij, in plaats van de steenen brug over de voor haven op te loopen, aan de lin kerzijde van het water den tol opgegaan. Hij is daar over den opslag van zand van den kade muur in de voorhaven geloopen. Twee agenten en een lid van den luchtbeschermingsdienst bo den met een roeiboot spoedig hulp en reeds na vijf minuten hadden zij den ouden man op den wal gebracht. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. Zaterdagavond omstreeks half twaalf is de 59 jarige ongehuwde tuinman J. de Vries te Harlingen, door de duisternis misleid. Hij geraakte in het vaarwater van het Franeker-eind en verdronk. Hedennacht arriveerden te Breda 160 vluchtelingen, die terugkeerden uit het bezette Fransche gebied. Ondanks het nachtelijk uur was er vee! be langstelling. Door een Engelsch vliegtuig zijn hedennacht bommen op Mid delburg geworpen. Eenige wo ningen werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden brisant- en brandbommen geworpen op Eind» hoven. De bommen kwamen in het veld terecht en richtten slechts geringe schade aan. In wijden kring zijn geen militaire objecten aanwezig. Ter gelegenheid van de Jaarbeurs te Utrecht zal o.a. van uit Zeeland op 6 September een goedkoope trein rijden. Het D N.B. meldt: In luchtgevechten werden gis teren 67 Britsche vliegtuigen vernield, benevens zeven op den beganen grond, in totaal dus 74. In den afgeloopen nacht werd in Berlijn en omgeving luchtalarm gemaakt. De vijande lijke machines werden echter reeds bij Brandenburg door lucht doelgeschut gedwongen terug te keeren. Op groote hoogte be woog zich boven de stad een vijandelijke machine. Bommen werden niet uitgeworpen. Hedennacht werd te Bern tweemaal en te Genève driemaal luchtalarm gemaakt. De vlieg tuigen bewogen zich in Zuidelijke richting. Sportnieuws. TERN. BOYS-AXEL 5-4. Zondag was het eerste elftal van Axel op bezoek bij de Ter- neuzensche Boys voor het spelen van een zgn. nederlaagwedstrijd. Reeds na een klein kwartiertje hadden onze stadgenooten een achterstand van 0—3, doch bij de rust was de stand weer gelijk (3—3). Axel had hierna niet veel geluk voor het doel en wist slechts eenmaal te doelpunten. De Boys scoorden nog tweemaal en wonnen aUoo met 5—4. Commissie voor Boerenboter- netoering voor Z.-Vl. (O D.) Voor de week van 19—24 en van 2631 Aug. 1940. Ie kwaliteit 1,70 per Kg. grooth. Ie 1,85 part. 2e 1,60 grooth. 2e 1,75 part. BUREAU YOEDSELYOORZIENING ZEELAND. Keuring op „boerenschoon". De Gewestelijke Tarwe-Orga- nisatie voor Zeeland vestigt er de aandacht op, dat alle pro ducten, waaronder ook tarwe, van den oogst 1940 voortaan op „boerenschoon" worden beoor deeld. Als boerenschoon wordt beschouwd een product, zooals dit van achter een groote dorsch- machine wordt geleverd. In verband hiermede heeft het voorschoonen van deze producten dus geen zin meer. Registratie van den veestapel. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland brengt hier mede ter kennis van de georga niseerde veehouders bij de L C.O. voor Zeeland, dat ter verkrijging van veevoederbonnen voor de periode van 16 September—14 October 1940, in de week van 2—10 September a.s. bij de pl. bureauhouders opgave dient te worden gedaan van de samen stelling van den veestapel naar den toestand op 1 September 1940 's avonds 12 uur. Er wordt op aangedrongen aangifte te doen in een der eerste dagen van die week. De aandacht wordt gevestigd op de aan de achterzijde van de kaart vermelde vragen betreffende het afnemen van veevoeder in meer dan één aflevering of bij meer dan één leverancier en om trent het verbouwen van haver en de toewijzing hiervan, ter ver- voedering aan de paarden. Verzuim, te late of onjuiste opgave is strafbaar, terwijl in deze gevallen ook geen bonnen verstrekt zullen worden. De blanco registratiekaarten dienen ten kantore van den bu reauhouder te worden ingevuld. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend: Formulieren voor het aanvragen van toeslagkaarten voor de dis tributie van textielproducten, kun nen vanaf morgen (Woensdag) worden aangevraagd bij het Dis tributiekantoor alhier. Formulieren kunnen worden uitgereikt aan hoofden van gezin nen waarvan het jaarlijks, geza- melijk inkomen, berekend per lid van het gezin, beneden f 350 blijft. De inkomengrenzen zijn dus als volgt Voor een gezin van 2 personen beneden f 700. Voor een gezin van 3 personen beneden f1050. Voor een gezin van 4 personen beneden f1400. Voor een gezin van 5 personen beneden f1750. Voor een gezin van 6 personen beneden f2100 Voor een gezin van 7 personen beneden f 2450, enz. De formulieren moeten vóór 2 Sept. a.s. ingevuld worden inge diend, tezamen met de distributie stamkaarten van alle daarop ver meld staande gezinsleden, bij den distributiedienst van de ge meente waar U in het bevolkings register bent opgenomen. Als jaarinkomen dient op dit formulier te worden aangegeven het inkomen dat de betrokkene in het jaar van 1 Augustus 1939 tot en met 31 Juli 1940 heeft genoten, of indien vaststaat, dat hierin voor het thans ingegane jaar een belangrijke verandering mag worden geacht, het geschatte inkomen over het jaar 1 Augustus 1940 tot en met 31 Juli 1941, Indien dit laatste wordt opge- Bonnummer. Artikel en rantsoen. No. 74 No. 53 No. 40 No. 14 No. 27 No. 105 No. 110 No. 2 No. 3 Periode 5 I No. 5 t.m. 12 S No. 9 t.m. 12 I No. 5, 6, 7, No. 8 \1/i Kg. suiker (extra voor inmaak) 2V, ons koffie of V, ons thee 2V, ons tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti 2000 gram tarwebrood of 2500 gram roggebrood idem 2 L. V» pond boter V, pond boter met 10 cent reductie per Vs Pond Margarine Vet Geldigheidsduur. 14 t.m. 30 Aug. 3 Aug. t.m. 30 Aug 10 Aug. t.m. 6 Sept 12 Aug. t.m. 6 Sept. j 12 Aug. t.m. 6 Sept j 22 Juli t.m. 11 Sept. 22 Juli t.m. 11 Sept. 19 t.m. 29 Aug. 26 Aug. t.m. 5 Sept. j I n 12 Aug. t.m. 8 Sept J 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct. 24 Aug. t.m. 18 Oct. verzoeken de Artsen van OOSTELIJK ZEFUWSCH-VLAANDEREN hun patiënten dringend, boodschappen, indien eenigszins mogelijk, 's morgens vóór uur bij hun huisartsen te bezorgen en zooveel mogelijk naar het spreekuur te komen. geven, dient bij de beantwoording van de vraag „Welke bewijzen kunt U overleggen voor de waarheid van bovenstaande ge gevens?" te woïden vermeld welke bewijsstukken hiervoor kunnen worden aangetoond. (B.v. aanslagbiljet van de belasting, loonzakje, enz.) Onder gezinsleden worden ver staan, naast de ouders, de vol gende in familieverhouding tot het gezinshoofd staande inwonende familieleden inwonende natuurlijke, wettige en aangetrouwde kinderen inwonende stiefkinderen, pleeg kinderen en kleinkinderen. Onder gezinsleden worden niet begrepen inwonende dienstboden, bedienden er /of andere in dienst verband staande personen. De toeslagkaart wordt niet verstrekt aan alleenstaande per sonen. Het ontvangstbewijs onder aan het formulier k n met uitzonde ring van de jaangegeven vakken, door het noofd van het gezin worden ingevuld en zoo hij niet zelf de toeslagkaart in ont vangst neemt, ook eeds van te voren worden onderteekend. De detaillisten kunnen hun toewijzing voor suiker afhalen aan het Distributiekantoor alhier. (dus morgen) is onze zaak wegens huwelijk A. YAK MAALE-DE ÏAERTELAERE, WALSTRAAT 4, zoo goed als nieuw. Te bevragen Bur. van dit 3!ad. (zoo goed als nieuw) verkrijgbaar tegen voordeeligen prijs. Tevens te bekomen harde puin (grof en fijn) geschikt voor wegverharding, steengloniïng, voet- en rijwielpaden, ad f 2,— per voer. Bevragen op het werk aan de Cokesfabriek te Sluiskil en bij P. BLOMMAERT, Bouw- en Wegenmaterialen, Telefoon 79, HULST. VERKRIJGBAAR BIJ Boekhandel, Markt 12. Kleine advertentiën. WEGENS tijdsomstandigheden kolenhandel stopgezet, L. DE GROOTE, Koesiraa 33, te Axel* g =5

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3