A. H. VAN DER LEE Verplichtingen. Alle goederen inleveren. Onderteekening verklaring. Persoonlijke aanmelding noodig. Ook aanmelding, indien reeds inlevering plaats had. Inlevering op een andere plaats of een ander tijdstip. Vervoer. Gevolgen van nalatigheid. Inlevering consumentenbonnen. Toewijzingen koffie, thee, enz. Petroleum. Inzameling en handel in oude materialen en afvalstoffen. Boter- en Vetdistributie. Reductie. Uitreiking Textielkaarten. GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie- bonboekje. Petroleumdistributie- zegels. Boterkaart. Vetkaart. Advertentiën de melk der veehouders L. BAKKER J.ïïz., a. de in werkelijken dienst ge weest zijnde buitengewone dienstplichtigen b. het in het genot van verlo gesteld reserve-personeel; c. de in het genot van verlof gestelde vrijwilligers van den landstorm d. de in het genot van verlo gestelde vrijwilligers, die een verbintenis hebben gesloten op den voet van gewoon dienstplichtige e. de overige huiswaarts ge zonden vrijwilligers, voor zoover zij niet behooren tot de beroeps-vrijwilligers f. de verlofgangers, die vóór de demobilisatie van de weer macht in het genot zijn ge steld van klein verlof, waar onder ook te begrijpen de personer, aan wie weer- machts-industrieverlof werd verleend g. de huiswaarts gezonden per sonen, die na hun huiswaarts- zending uit den dienst zijn ontslagen wegens lichaams- gebreken, doch nog in het bezit zijn van rijksgoederen h. de verlofgangers, die niet in werkelijken dienst zijn ge komen, omdat hun tijdelijke vrijstelling van mobilisatie opkomst werd verleend, doch nog in het bezit zijn van rijksgoederen i. de verlofgangers, die tijdens den mobilisatietoestand van de weermacht om bijzondere redenen niet in werkelijken dienst zijn geweest, alsmede zij, die gedurende den tijd, dat de weermacht op voet van oorlog verkeerde, na in werkelijken dienst te zijn gekomen, in het genot van tijdelijke vrijstelling van den dienstplicht zijn gesteld of met uitstel van eerste oefe ning huiswaarts zijn ge zonden. Verlofgangers, ingedeeld bij den Opbouwdienst, leden van mobiele en plaatselijke transportcolonnes van het Nederlandsche Roode Kruis en de dienstplichtigen, be- hoorende tot de aanvullingsre serve, nemen niet deel aan deze inlevering van rijksgoederen. De verlofganger is wettelijk verplicht om goederen in te le veren overeenkomstig de daarom trent gegeven voorschriften. Zoolang de verlofganger bij de inlevering aanwezig is, staat hij onder de bevelen van de autori teit, die met het in ontvangst nemen van goederen belast is. Alle goederen, welke rijks eigendom zijn, moeten ingeleverd worden, uitgezonderd het oorlogs zakboekje en het herkennings plaatje. De goederen zullen in ontvangst worden genomen door den in- deelingsdistrictscommandant of een ander daartoe aangewezen officier. Nadat de officier, belast met het in ontvangst nemen der rijks goederen, deze goederen heeft ingenomen, moet de verlofganger een verklaring onderteekenen, dat hij alle militaire kleeding- en uitrustingstukken heeft ingeleverd, welke hij bij vertrek van zijn korps heeft medegekregen. Het afgeven van een onjuiste verkla ring stelt hem aan straf bloot. De verlofganger is verplicht persoonlijk bij de inlevering te verschijnen en daarbij gekleed te zijn in burgerkleeding. Er be staat in het algemeen geen ge legenheid om de inlevering der rijksgoederen door een ander te doen geschieden. Slechts indien de vetlofganger wegens zeer bij zondere omstandigheden (verblijf in het buitenland, ziekte, hechte nis enz.) in de onmogeiijkneid verkeert om persoonlijk bij de inlevering te verschijnen, moet de inlevering van de goederen ge schieden door een ander persoon, die alsdan de bovenbedoelde ver klaring onderteek&nti I Iemand, wiens rijksgoederen reeds zijn ingeleverd bij een Duitsche autoriteit of een burgemeester, moet niettemin persoonlijk bij de inlevering verschijnen, ten einde hier omtrent mededeelingen te ver strekken en een schriftelijke verklaring, als hiervóór be doeld, te onderteekenen. Indien de verlofganger de goe deren op een andere plaats of op een anderen dag wenscht in te leveren, moet hij vergunning daartoe vragen aan den comman dant van het indeelingsdistrict. Wordt zoodanige vergunning ver leend, maar maakt de dienstplich tige er geen gebruik van op den tijd en de plaats, daarvoor be paald, dan wordt de vergunning geacht te zijn vervallen. De verlofganger, die rijksgoe deren buiten zijn woonplaats moet inleveren, geniet voor de reis naar en van de plaats, waar de inlevering geschiedt, geen ver voer voor rijksrekening. Echter worden hem, zoo noodig, voor het passeeren van veren, brugge: of tollen op de heenreis en op de terugreis passagebiljetten ver strekt door den burgemeester zijner woonplaats. Is het nood zakelijk, dat den dienstplichtige gedurende de reis nachtverblijf wordt verstrekt, dan worden hem voor rijksrekening door middel van inkwartiering huisvesting en voeding verschaft. Strafbaar is de verlofganger, die zijn verplichting tot inlevering niet naleeft of wiens goederen blijken niet in den vereischten staat te verkeeren. Bovendien kan zulk een verlofganger nog maals tot inlevering worden ver plicht. Axel, 7 Augustus 1940. De Burgemeester, BLOK. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Maandag a.s. moeten de detail listen de consumentenbons inle veren betrekking hebbende op rijst en havermout, vermicelli en maizena, tarwebloem, boter, mar garine en vet, en petroleum. De inlevering kan alleen des voormiddags plaats vinden. Wie des namiddags komt, is te laat. Bij het distributiekantoor zijn nog verschillende toewijzingen voor koffie en thee niel afgehaald. Ook liggen er nog enkele toewij zingen voor tarwebloem en suiker. Detaillisten die hun toewijzingen nog niet afgehaald hebben, kun nen dat alsnog doen. Op verzoek van het centraal distributiekantoor wordt er na drukkelijk de aandacht op ge vestigd dat de distributiezegels van petroleum van een bepaalde distributieperiode uiterlijk op den eersten werkdag na afloop van de periode moeten worden inge leverd. De opplakvellen voor de 3e periode moeten dus uiterlijk Maandag 12 Augustus ingeleverd zijn. Te laat ingediende opplakvellen kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Met uitzondering van hen die n petroleum handel drijven en daarvan hun normaal beroep maken, is het een ieder Verboden petroleum in een hoeveelheid van meer dan 200 L. voorhanden of in voorraad te hebben, tenzij hiertoe scnriftelijke vergunning is verleend door of namens den directeur van het rijksbureau voor aardolieproducten. Dit vei bod geldt niet voor pe troleum gekocht onder afgifte van geldige zegeis, bestelbonnen, toe wijzingen of vergunningen. Ieder die in strijd met het boven staande meer dan 200 L. petro leum in voorraad of voorhanden heeft (gekocht vóór 17 Juni j 1.,) is verplicht van hoeveelheid, plaats en wijze van opslag schrif telijk opgave te doen aan den directeur van het rijksbureau voor aardolieproducten, Zeestraat 100- 104 te 's Qravenhage, vóór 15 Augustus a.s. Met verwijzing naar de in de dagbladen door het departement van handel, nijverheid en scheep vaart geplaatste bekendmaking wordt medegedeeld dat personen, die zich geregeld bezighouden met den handel in oude materi alen en afvallen (oud ijzer en staal en andere metalen, lompen, oud papier, enz.) en die nog geen formulieren rechtstreeks hebben toegezonden gekregen, vóór 15 Augustus a.s. zich moeten aan melden bij het distributiekantoor voor het verstrekken van gegevens betreffende hun zaken. De inlevering van bonnen van de boter- en vetkaarlen kan door de detaillisten elke weekdesMaan- dagvoormfddags plaats vinden. Voor elk afzonderlijk bonnum- mer dient een afzonderlijk opplak- vel le worden gebezigd. De opplakvellen der 4 bonnen van de boterkaart worden geza menlijk met één ontvangstbewijs MD 201 ingeleverd. De opplakvellen der beide voor boter aangewezen bonnen van de vetkaart worden eveneens tezamen met ééi ontvangstbewijs MD 201 ingeleverd. Hetzelfde geldt voor de 2 voor margarine aanwezen bonnen van de vetkaart, welke opplakvellen eveneens met één ontvangstbewijs MD 201 moeten worden inge leverd. In verband met de omstandig heid dat de kleinste coupure voor 2 en een halve Kg. is, dient het totaal aantal ingeleverde bonnen, voorkomend op één ontvangst bewijs, steeds een veelvoud van 10 te zijn. Eventueel resteerende bonnen kunnen de volgende week inge leverd worden. Er dient evenwel voor te wor den gezorgd dat alle bonnen ran een bepaalde distribatirp* riode in de eerste week ra afloop ran die periode zjjn Ingeleverd. Dit zal steeds Kunnen geschieden door inlevering van enkele bon nen, welke in de dan ingetreden nieuwe periode geldig zijn. Op elke bon van de vetkaart, welke voor het koopen van boter tegen gereduceerden prijs is aan gewezen, moet de detaillist f 0.10 reductie geven. Deze reductie omvangt de de taillist terug door middel van een reductiebon, die uitgereikt wordt door de distributiedienst, tegelijk met de toewijzingen. Op deze reductiebon moet de detaillist aan de achterzijde zijn naam en adres invullen, waarna die bons kunnen worden inge wisseld bij de Ned. Middenstands- bank te Terneuzen, welke alhier, eiken Maandagvoormiddag zitting zal houden in het distributie kantoor. De uitreiking van de textiel- laarten zal door het distributie- cantoor geschieden in deze en de volgende week op onderstaande dagen. Voor een vlotte verwerking ge- ieve ieder te zorgen, dat de for mulieren volledig en juist zijn ngevuldi -Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur, i No. 66 No. 53 No. 90 No. 95 No. 100 No. 105 No. 110 No. 91 t.m. 100 No. 81 t.m. 90 Periode 3 No. 01 t.m. 04 No. 01 t.m 02 No. 03 t.m. 04 1 Kg. suiker 21/, ons koffie of 7s ons thee 2Yi oi:s tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti 2000 gram tarwebrood of 2500 gram roggebrood idem 2 L. Vs pond boter Vs pond margarine of gesmolten vet of boter Vs pond boter met 10 cent reductie per V, pond 26 Juli Lm 30 Aug. g 3 Aug. t.m. 30 Aug i 13 Juli t.m. 9 Aug. I 22 Juli t.m. 11 Aug. g 22 Juli t.m. 11 Aug. 22 Juli t.m. 11 Sept. 22 Juli t.m. 11 Sept. 5 Aug. t.m. 15 Aug 29 Juli t.m 8 Aug. 15 Juli t.m. 11 Aug. 29 Juli t.m. 23 Aug. 29 Juli t.m. 23 Aug 1 29 Juli t.m. 23 Aug De vraag betreffende de uni- formkleeding moet beantwoord worden door invulling van den naam van den werkgever ingeval men uniformkleeding draagt. Voor minderjarigen moet het gezinshoofd het formulier onder teekenen. Het distributiekantoor is voor het afhalen der textielkaarten ge opend van.9 tot 12 en van 1 Vs tot 57s uur. (Zaterdag van 9 tot 1 uur). De distribntiestamkaarten moe ten medegebracht worden van alle personen, die op 5 Augustus 1940 3 jaar of ouder zijn. De textielkaarten moeten wor den afgehaald zooals hieronder is vermeld voor eiken dag door de bewoners van de achter dien dag vermelde straten. Het is gewenscht dat ieder zooveel mo- eelijk komt op den voor hem (haar) bestemden dag. DONDERDAG 8 AUGUSTUS door de bewoners van Armendijk, Buitenweg, Buthdijk, Bylocque- plein, Bylocquestraat, Drieschou- wen, Emmastraat, Gentsche vaart straat en Ds. Jan Scharpstraat. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Julianastraat, Kaaiwal, Kanaal kade, Kerkdreef, Kerkstraat, Koe straat, Markt, Molenstraat en Nieuwendijk. ZATERDAG 10 AUGUSTUS: Nieuwslraat, Noordstraat en Oos terstraat. MAANDAG 12 AUGUSTUS: Oranjestraat, Oudeweg, Oudewijk, Pieter Paulusstraat, Pironstraat, Prins Hendrikstraat, Prins Maurits- straat en Singelweg. DINSDAG 13 AUGUSTUS: Slijkstraat, Stationstraat, Wal- straat, Weststraat, Wilhelmir.a- straat en Zeestraat, benevens de buitenwijkbewoners van wijk K. WOENSDAG 14 AUGUSTUS: de buitenwijken L, M. en N. DONDERDAG 15 AUGUSTUS: de buitenwijken 0, P en Q. Gevestigd TANDARTS WALSTRAAT 2 - AXEL, TEL. No. 145. Spreekuur: 9—10 en 1—3 en volgens afspraak. Om misverstand te voorkomen maakt de Zuivelfabriek „VLAANDR1A" te Axel bekend, dat ook deze fabriek is aangewezen fabriekmatig te verwerken. Beleefd aanbevelend, Zuivelfabriek „YLAANDRIA", Axel. gzums** Evenals voorgaande jaren bieden wij onze geachte cliëntèle aan Eigenh. A Eerstel. A Furora A Bevel. A Red Star A afkomstig uit Friesland en Noord- Holland, aan zeer concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, AXEL, Magrette No. 84, Tel. Zoute Spui No. 1. Bestellingen te richten aan A. C. HOOGSTRATEN, Buiten weg 66, Axel. Kleine advertentiën. TE HUUR: Een Woning in de Molenstraat No. 5. Te bevragen Noordstiaat 56. =3 sa S3 n Ill

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3