Distributie-Nieuws. Ds. F. A. DEN DOEFT, Fa, l C. VINK, fioekh. Hotel-Restaurant en Catébedrijt. Petroleum-distributie. Textiel-distributie. Algemeen distributie- bonboekje. Boterkaart. Vetkaart. Laatste Nieuws. Bekendmakingen. GELDIGE BONNEN. Nauwgezette naleving Verduisteringsbepalingen. Consumentenftonnen. Petroleumdistributle- zegels. Advertentiën Zondagavond 7 uur van ROTTERDAM, in de Geref. Kerk. Donderdag 22 dug. 1940, Het Woonhuis met Erf Het Woonhuis met Erf Het Woonhuis met Erf Ned. Spoorwegen. Opper-Oosteniijk zal in da- 1 1 den zijn dank betuigen voor 1 de goede zorgen, die Oos- 1 tenrijksche na den wereld- 1 1 oorlog in Nederland hebben 1 mogen genieten. Nederland- I sche kinderen kunnen nu 1 g door bemiddeling van Uw burgemeester met vacantie I naar den Oostmark. lijken der slachtoffers van boord werden gehaald. Een der ge redde opvarenden van de Bulgia bood zijn diensten bij het iden- tificeeren aan. Gisteren zijn de omgekomenen in een gemeenschappelijk graf op de Alg. Begraafplaats te Vlis- singen met militaire eer ter aarde besteld. Aanslag op omroeper van het A.N P. In den nacht van 28 op 29 Jul is in Amsterdam een der omroe pers van het A N.P., na een kleine wandeling niet in zijn huis terug gekeerd. Hij werd kort daarop bij zijn woning aangetroffen met een wonde aan het voorhoofd. De politie is van oordeel, dat men met een laffen aanslag op zijn leven te doen heeft. Terug naar den klkrorsch. Mensch en ooievaar zijn één in het Bulgaarsche bergdorpje Pirdop, dat 3000 inwoners telt en 2000 ooievaars. De vogels blijven ook des winters hier en zoeken dan in de stallen beschut ting tegen de koude. In het warme jaargetijde verlevendigen de langpooten het „stadsbeeld", en wandelen rustig hier en daar op de pleinen, om te zien of er iets van hun gading te vinden is. Een der ooievaars, Nentsjo ge naamd, is de lieveling van heel Pirdop. Na het invoeren der vleesch- looze dagen in Bulgarije, zoo meldt het „Neues Wiener Tage- blatt" klepperden de vogels zoo als gewoonlijk voor de slagers winkels om hun stukje afval te bemachtigen. De deur der win kels bleef dicht en het dagelijk- sche hapje kikvorsch-surrogaat moesten zij dus missen. Na kor ten tijd hadden de slimme vogels al gauw begrepen op welke dagen de slagerswinkels wèl en niet open waren. Op de vleeschlooze dagen kan men ze nu in den omtrek van het stadje zien in de poelen en vijvers, op zoek naar kikvorschen, die zij vroeger ver smaad hadden. Op de overige dagen komen zij, gewoonte ge trouw, voor de slagerswinkels om afval bedelen. Uit Joego-Slavië wordt gemeld, dat op 1 Augustus te 16 20 uur een aardbeving werd geregistreerd, die moet hebben plaats gevonden op een afstand van 9050 K.M. van Belgrado. Te Bilbao aan het Panama kanaal zijn vier Amerikaansche torpedojagers aangekomen tot handhaving van de neutraliteit. Sportnieuws. Voetbal. Het Handelsblad meldt Nu de Nederlaudsche Voetbal bond uit de combinatie van vier verschillende bonden is ontstaan, is natuurlijk de eerste belang rijke vraag welke mannen het be stuur van deze nieuwe organisatie zullen vormen. Naar wij vernamen zullen in de eerste plaats zeven bestuurs leden van den ouden K.N.V.B. in dat college zitting nemen en wel de heeren Van Prooye, Col- dewey, Lamez, Lotsy, De Vries, Valkema en Spaan (waaruit dus blijkt, dat Moorman en Sajet niet tot het bestuurscollege zullen behooren). Dan komen er in flris vertegenwoordigers van den R.-K. Voetbalbond, t.w. de heeren Ir. Hopster, De Grood en Kruy- ver. De Arbeiders Sportbond krijgt een vertegenwoordiger in de persoon van den heer De Munter, terwijl voor den Chris- telijken Voetbalbond en Kantoor- voetbalfederatie tezamen de heer Schooneveld zitting zal nemen. Het is de bedoeling, dat die twaalf mannen uit hun midden een voorzitter zullen kiezen. Maar het ligt tevens in de be doeling van den geheelen opzet om het aantal bestuurders lang zamerhand weer terug te brengen tot een kleiner aantal, bijv negen of zelfs zeven, zoodra dit door de omstandigheden mogelijk zal zijn. Nu is dat nog moeilijk omdat in dit begin velerlei moei lijkheden te overwinnen zijn en elke organisatie een evenredig aantal leden in dit beginbestuur moest hebben. Boekbespreking. Als antwoord op de brochure van Dr. H. Colijn „Op de Grens van Twee Werelden" is bij het Algemeen Publiciteits- en Uitg. kantoor te Deventer een brochure verschenen, getiteld „Aan den ingang van een nieuwe wereld Wat is onze plicht in de toe komst Wie de zaak eens van twee kanten wil bekijken, kunnen wij deze brochure ter lezing aanbe velen. een werk dat boeit van begin tot einde, met prachtige zang, veel romantiek en een liefdesgeschie denis, die het geheel maakt tot iets zeer bijzonders op filmgebied. Er is voorts een interessant bijprogramma. Men zie ook de advertentie van j Het Centrum in dit nummer. Artikel en rantsoen 1 Bonnummer. Geldigheidsduur I Voor de huisvrouw. Aanvalling van het broodrantsoen. Aan het ontbijt is het brood (dat dan ook al oud is en niet zoo in trek als om 12 uur) met succes te vervangen door in water gekookte grutterswaren, opgediend met kokende melk. Om 12 uur of 's avonds valt dat niet zoo. Dan hebben we liever iets dat steviger is. Een gebakken gerecht voldoet aan dien eisch, doch als er weinig vet of olie beschikbaar is dan wordt ook dat een moeilijke op gave. Voor het geval dat er nog wat olie voor bakken beschikbaar is, kan het maken van Aardappelgroentekoekjes worder. aanbevolen. 4 groote rauwe aardappelen (of meer kleine), iets zout en kruiden, wat aioma, 2 lepels bloem, pl.m. 100 gram zeer fijn gesneden rauwe groenten van het seizoen, wat vet of olie om in te bakken. Rasp de schoon geborstelde aardappelen op een rauwkostrasp en meng ze dadelijk met zout, cruiden, fijngesneden groente en bloem tot een deegje, dat niet meer uiteen valt. Laat heel weinig olie in de coekepan heet worden en strijk iet deeg in dunne koekjes in de jan uit. Bak de koekjes vlug aan beide zijden bruin en gebruik ze als belegging van de boterham of ter vervanging van het brood. Maak de koekjes niet te dik, want dan wordt de geraspte aard appel taai. Ook van overgebleven gekookte aardappelen is, met melk, ei, bloem en kruiden wel een sma kelijk deegje te maken, dat goed gebakken kan worden. Dit bakken kost uit den aard der zaak altijd een weinig vet. F i 1 m n i e u w s. BLOEMEN UIT NIZZA zal hier Zaterdag en Zondag in Het Centrum draaien. Een film, die overal volle bioscopen heeft getrokken en zeker ook hier In den smaiak zal vallen. Het li De Burgemeester van AXEL brengt, namens de Duitsche auto riteiten opnieuw onder de aan dacht van de ingezetenen, dat de bepalingen van de Verordening, betreffende het verduisteren, nauw gezet moeten worden nageleefd. Er wordt verwezen naar Art. 7 dier Verordening, luidende: „Alle gebouwen en woningen ,moeten zoo verduisterd worden, .dat er geen licht naar buiten ,dringt". Dit geldt ook voor café's met terrassen en tuinen, alsmede voor automaten. Ook in deze gevallen moet de eisch gesteld worden, dat geen licht naar buiten dringt. Een verlichting van café-terrassen en -tuinen is, ook al geschiedt deze met afgeschermd licht, niet geoorloofd. Voor de verlichting van auto maten kan het gebruik van licht gevende verf worden toegestaan Een verlichting van automaten door rechtstreeksche lichtbronnen van welken aard ook, is verboden. Axel, den 31 Juli 1940. De Burgemeester van Axel, BLOK. De consumentenbonnen voor koffie en thee moeten door de detaillisten worden ingeleverd a.s. Maandagvoormiddag. Grossiers kunnen eiken Maan dag de diverse distributiebeschei den inleveren. Inzake de voorziening van bo venstaande bedrijven is bepaald, dat voorloopig van de tijdelijk in hotels, enz. verblijvende gasten geen bonnen behoeven te worden ingenomen voor de in distributie gebrachte goederen. De hotels, enz. kunnen zich tot den plaatselijken 'distributie- dienst wenden voor het verkrijgen van bonnen. Door het Centraal Distributie kantoor wordt medegedeeld, dat in verband met de nog aanwezige voorraden petroleum een drasti sche beperking van het verbruik noodzakelijk is. Aan degenen, die zonder over wegend bezwaar op een instal latie zonder behulp van petroleum, dus ook kookfornuizen. e. d. kunnen koken, mogen in geen geval petroleumzegels worden verstrekt, terwijl reeds uitgereikte zegels in die gevallen moeten worden ingeleverd. Maandag 5 Augustus a.s. kun nen bij het distributiekantoor aanvraagformulieren voor het ver krijgen van een textielkaart wor den afgehaald van 9-12 en van 1 A/a51/, uur. Houders van distributiestam kaarten, die op 5 Augustus 1940 een leeftijd van 3 jaar of ouder hebben bereikt, kunnen een tex tielkaart aanvragen. De uit te reiken kaarten zijn nog niet ten kantore ontvangen, in verband waarmede nu nog niet kan worden medegedeeld, wan neer de textielkaarten kunnen worden uitgereikt. Nadere bekendmaking za! zoo spoedig mogelijk volgen. No. 66 No. 85 No. 90 No. 95 No. 100 No. 105 No. 110 No. 71 t.m. 80 No. 81 t.m. 90 Periode 3 No. 01 t.m. 04 No. 01 t.m. 02 No. 03 t.m. 04 1 Kg. suiker 21/,onskoffieof Vj">nsthef 21/» ons tarwebloem, tarwemeel, boekwsit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti 2000 gram taiwebrood of 2500 gram roggebrood idem 2 L. V, pond boter Vs pond margarine of gesmolten vet of boter V3 pond boter met 10 cent reductie per V, pond 26 Juli t.m. 26 Aug. 6 Juli t.m. 2 Aug. 13 Juli t.m. 9 Aug. 22 Juli t m. 11 Aug. 22 Juli t.m. 11 Aug. 22 Juli t.m. 11 Sept. 22 Juli t.m. 11 Sept. 22 Juli t.m. 1 Aug. 29 Juli t.m. 8 Aug. 15 Juli t.m. 11 Aug. 29 Juli t.m. 23 Aug. 29 Juli t.m. 23 Aug 29 Juli t.m. 23 Aug snaniiDiiiiuniiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiminiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiwiiuijjfliiHiiiiiiinHnHtuHHiHmHHiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiHHiiiuiiiniiiHiiiiniiP spreekt ZITPLAATSEN VRIJ. Notaris FANOY te Axel, is voornemens op nam. 3 nnr, in het café „Moderne" van dhr. Th. Cappaert te Sas van Gent, Poelstraat, krachtens art. 1223 B. W. te verkoopen Koop 1. te Sas van Gent, Stations plein 7, kad. sectie C no. 2794, groot 77 c.A., verhuurd aan dhr. H. Stevens voor f 14.— per maand. Koop 2. te Sas van Gent, Stations plein 8, kad. sectie C no. 2793, groot 85 c.A verhuurd aan dhr. C. L. Boele voor f 14.— per maand. Koop 3. te Sas van Gent, Poelstraat 48, kad. sectie C no. 2859, groot 89 c.A., verhuurd aan dhr. C. Stofferis voor f 14.— per maand. Te aanvaarden in genot huur terstond bij de betaling. Betalen: uiterlijk 21 Sept. 1940. LIJSTEN voor het betuigen van instemming met het streven der Nederland- sche Unie liggen ter tee- kening aan ons Bureau. Zij, die met deze zaak sym- pathieseeren, kunnen desge- wenscht ook lijsten ter tee- kening bij ons afhalen. Kleine advertentiën. AANGEBODENZit-Slaapkampr of Zit- en Slaapkamer met vol ledig Pension. Brieven motto „Pension", Bureau dezer Courant. NB. Tevredenheidsbetuigingen ten dienste. De Ned. Chr. Bouwvakarbei dersbond betaalt op Zaterdag 3 Aug. de ingenomen vacantiebons uit van 5,30 tot 6 uur in de boven-consistorie der Geref. Kerk. VERTEGENWOORDIGERS ge vraagd. Zij, die relatiën hebben bij landbouwers en veehouders kunnen een behoorlijke verdienste verwerven. Inl. BRINK 37, Assen. TE KOOPEen Burgerwoonhuis met Garage. Te bevragen Bur, van dit Blad. ONTVANGEN: Een mooie sorteering Najaarshoeden Op ruiming van Zomerhoeden, aan buitengewoon lage prijzen.' Be leefd aanbevelend, P. KOSTER- Deij, Stationstraat 34 CREDIETEN in bedr. v. f 900,— 5%. zonder borgen. Elk doel. Iedereen vrijbl. de voorwaarden. Br. antw. porto „DE ONDERLINGE". Math:: e? Mjws* 11Q, R'dam W. 3 Es

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3