istributie-Nienws. Winkeliers sukkelt niet! MUZIEKSCHOOL Axel Fa. i. C. VINK A. W. 't Gilde- Yan Staïeren, Bekendmaking. Boekhandel, Markt, Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Bekendmakingen. Onttrekking van woonruimte aan haar bestemming. GELDIGE BONNEN. Algemeen distributie- bonboekje. Petroleumdistributie- zegels. Boter- en vetkaart. Advertentiën Koffiebranderij E. C. OGGEL&Zn. voor Terneuzen en Omstreken. Mej. J. v. PUYVELDE, SCHILDERSZAAK, Voor de levering van Uw en verdere benoodigdheden houden wij ons beleefd aanbevolen. Tot hulppreker bij de Ned. Herv. gemeente van Terneuzen met standplaats Sluiskil is be noemd de heer J. D. v. d. Bank, cand. te Soestdijk. Uitslag aar besteding. Aanbesteding van den bouw van een opjaagstation in de ge meente Pnilippine voor rekening van de N.V. Waterleiding Mij. „Zeeuwsch-Vlaanderen". P. de Regt, Terneuzen f19 950, 1. La Gasse, Koudekerke f 20 900, Fa. v. d- Poel, Terneuzen f25.750, Fa. W. C. v. d. Bosch, Dord recht f 25 950, J. H. Reuling, Hulst f26 000, A. Strobbe, Hulst f26 203, Eug. Verstrakten, Hulst f 26.450, P. F. Voet, Kioosterzande f 26 790, J F. de Waal, Kuitaart f26 800 en J. H. Rijnberg, Ter neuzen f31.900. (Tern. Crt Muziekschool voor Terneuzen en omstreken. Muzieklezen en zingen en mu ziektheorie. Bevorderd van 1 naar IIC. van Akkeren, J. van Ak keren, H. Hofstee, J. Hofstee, M. Jurrij, M. Littooy en J. Stelling. Van 11 naar HIH. Cohen Stuart, L v. d± Eekhout, D. Ver- brugge en A. v. d. Wege. Van III naar IVH. Linden- bergh, A. Stelling, A. Vermast en C. Witte. Van IV naar V E. Lootens, R. Pauwels, M. Lindenberg en P. Scheele. Geslaagd voor het eindexamen mej. Fr. de Zeeuw. Harmonium Bevorderd van III naar IV P. Scheele en H. Tazelaar. Piano. Bevorderd van I naar II: H Cohen Stuart. Van II naar IIIM. Lindenbergh, H. Lindenbergh en A. Stelling. Van IV naar VE. Lootens, C. Witte, Fr. de Zeeuw en S. de Zeeuw. Van V naar VIJ. Koster. Viool. Bevorderd van I naar II E. Lootens. Van II naar IIIR. Pauwels en A. Vermast. Zich als oorlogsslachtoffer voorgedaan. De oorlog heeft talrijke oplich ters stof verschaft voor medelijden opwekkende verhalen, welke zij voor het uitoefenen van hun on eerlijke praktijken noodig hebben. De gevallen hiervan, welke de laatste maanden bekend zijn ge worden houden een ernstige waarschuwing in. Zoo heeft een agent te Am sterdam een 26-jarigen chauffeur kunnen arresteeren, die zich aan een dergelijke oneerlijkheid had schuldig gemaakt. De man had een week geleden op straat een weduwe ontmoet en hij vertelde haar bij Rotterdam te hebben ge vochten, krijgsgevangen te zijn gemaakt en een tijd in Duitsch- land te zijn geweest. Nu was hij weer terug, maar als chauffeur kon hij weinig verdienen. Zijn verhaal ontroerde de weduwe zoo, dat zij hem uitnoodigde even mee naar huis te gaan. Binnen wist hij een bankbiljet van f 10 en een aantal distributiekaarten te stelen. Zondagmiddag zag de weduwe hem loopen. Zij maakte een agent op hem opmerkzaam en thans is de chauffeur opge sloten. Genoeg ambitie. Voor de betrekking van onder wijzer aan een der r.k. scholen te Beverwijk hebben zich 155 sollicitanten aangemeld. Bommen op Groningen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn bij een bombarde ment door Engelsche vliegers bommen neergekomen op een dichtbevolkte woonwijk te Gro ningen, waarbij twintig huizen deels zwaar, deels licht zijn be schadigd. In de Jansenstraat is door twee voltreffers aanzienlijke schade aangericht, waarbij een man is gedood. Een derde bom viel in de Rozensteinlaan, waarbij <^n kind van 11 jaar om het leven kwam en een ander kind zwaar gewond is. In de omgeving van de stad zijn een aantal niet-ontplofte pro jectielen neergekomen. Eenige lichte branden konden in korten tijd worden gebluscht. Bommen op Eindhoven. In den nacht van Zondag op Maandag werd Eindhoven en omgeving getroffen, waar in alle vroegte een Britsch vliegtuig een zestigtal bommen heeft uitge strooid. Twee huizen zijn verwoest en een aantal andere beschadigd. Het valt te betreuren, dat dit bombardement aan twee vrouwen en twee kinderen het leven heeft gekost en dat twee personen zwaar zijn gewond. Ook op andere plaatsen van het land zijn Engelsche bommen neergekomen, zooals te Alkmaar en bij Zeist. Schade werd niet of weinig aangericht. Sportnieuws. AXEL I—CLINGE I 3—2. Het is Zondag een spannende wedstrijd geweest tusschen de eerste elftallen van Axel en Clinge. Wel hadden onze stadgenooten eenige invallers, maar de grens bewoners gaven toch dusdanig partij, dat het de Oranjemannen heel wat inspanning kostte Om met 32 te winnen. De rust ging in met 1—0 voor Clinge, Nieuwe voetbalbond. De Nationale Stichting tot be vordering van de Lichamelijke Opvoeding deelt het volgende mede De besprekingen met de na volgende voetbalorganisaties K.N.V.B., Federatie van R.K. Voetbalbonden, de Chr. Ned. Voetbalbond, de Ned. Arb. Sport bond afdeeling voetbal en de Ned. voetbalfederatie, hebben tot resultaat gehad, dat unaniem is besloten tot het oprichten van den Nederlandschen Voetbalbond met opheffing van de thans bestaande bonden. Het A N.P. meldt uit Den Haag Naar ons ter oore komt, wor den anonieme brieven en circu laires rondgezonden, welke den indruk wekken van de Neder- landsche Unie uit te gaan. De Nederlandsche Unie deelt mede, dat soortgelijke anonieme stukken zonder eenige voorkennis worden rondgezonden, zoodat de Nederlandsche Unie uiteraard geen tnk le verantwoordelijkheid voor den inhoud op zich kan nemen. De Regelingscommissie voor de elfde Nederlandsche Land- bouwweek te Wageningen heeft besloten, deze niet te laten door gaan. Het D.N.B. meldt uit Londen: Naar verluidt is Chamberlain ernstig ziek. Hij ligt in het zie kenhuis en moet geopereerd worden. Volgens Reuter heeft Chamber lain reeds een darmoperatie on dergaan. De operatie zou goed verloopen zijn. Reuter meldt uit Londen, dat heden een geheime zitting van het Lagerhuis zal worden gehouden. Op de agenda staat het bespreken der buitenlandsche politiek. Voor de huisvrouw. M«er boter. Nu de boterrantsoeneering is ingevoerd, wordt het voor vele huisvrouwen woekeren met de beschikbare hoeveelheid. Er is echter een mogelijkheid om het rantsoen te verdubbelen. Hoe dit te doen? Er Is hiervoor noodig i een half pond boter een kwart liter melk en een theelepeltje zout, De kwart liter melk wordt aan de kook gebracht. Is dit gebeurd dan laat men de melk in den melkkoker koud worden en doet er een theelepeltje zout bij. De melk wordt bij de boter gevoegd en daarna moet men dit papje gaan kloppen, net zoolang totdat alle melk in de boter is opge nomen. Het resultaat is tenslotte dat men een half pond boter meer krijgt, hoewel natuurlijk het vet gehalte niet hooger geworden is. De boter is ook wat lichter ge worden, doch men kan er dan, zoo men wil, een paar droppels wortelsap of wat boterkleursel bijdoen. Commissie voor Boerenboter- HOtcering voor Z.-Vl (0 D.) Voor de week van 22—27 Juli en van 29 Juli—4 Aug. 1940. le kwaliteit 1,70 per Kg. grooth. le n 1,80 part. 2e n 1,60 grooth, 2e 1,70 part. Burgemeeeter en Wethouders van AXEL brengen ter openbare kennis, dat het zonder hun toe stemming verboden is een woning geheel of ten deele te onttrekken of onttrokken te hcuien aan de bestemming, die zij had op 13 Juli 1940 of daarna, of zonder die toestemming een woning af te breken of te gebruiken voor een ander doel. Formulieren tot het aanvragen van voormelde toestemming zijn ter gemeente-secretarie verkrijg baar. H(j die In strjjd handelt met dit verbod wordt streng gestraft Axel, 22 Juli 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. i Bonnummer. Artikel en rantsoen. Geldigheidsduur. De Burgemeester van AXEL maakt bekend dat deze week de nieuwe broodbonboekjes zullen worden uitgereikt. Uitgereikt worden Heele broodbonboekjes voor personen die op 1 Augustus 1940 4 jaar en ouder zijn, (tevens voor extra rantsoenen voor zeerzwaren arbeid). Halve broodbonboekjes voor kinderen die op 1 Augustus 1940 beneden 4 jaar zijn (tevens voor extra rantsoenen voor zwaren arbeid). Kindertoeslagkaarten voor kinderen die op 1 Augustus 1940 beneden 4 jaar zijn (deze kaarten bestaan uit bonnen voor één rantsoen rijst en 6 bonnen voor 1 rantsoen havermout. Met de uitreiking wordt, voor zoover de ontvangen voorraad zulks toelaat, morgen (Woensdag) begonnen. De uitreiking zal geschieden op Woensdag aan de bewoners van de bebouwde kom wonende ten oosten van de Zeestraat, Oranje straat, Kerkdreef, Nieuwendijk. Donderdag aan de bewoners van de bebouwde kom wonende ten westen van de Zeestraat, Oranjpstraat, Kerkdreef en Nieu wendijk Vrijdag en Zaterdag voorde overige bewoners der gemeente. De distributiestamkaarten moeten meegebracht worden. Aan personen beneden 15 jaar kunnen geen kaarten meegegeven worden. Ieder controleere bij de in ontvangstneming terstond of hij het aantal kaarten ontvangt waar op hij recht heeft. Axel, 30 Juli 1940, No. 66 No. 85 No. 90 No. 95 No. 100 No. 105 No. 110 No. 71 t.m. 80 No. 81 t.m. 90 I Periode 3 No. 01 t.m. 04 No. 01 t.m. 02 N 03 t.m. 04 1 Kg. suiker 21/,ons koffïeof Vjonsthee 2V, ons tarwebloem, tarwemeel, boekweit- meel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel 250 gram rijst of rijstemeel 250 gram havermout, havervlokken, gort of grutten 100 gram maizena, griesmeel of pudding poeder 100 gram macaroni, vermicelli of spaghetti 2000 gram tarwebrood of 2500 gram roggebrood idem 2 L. V, pond boter 7» pond margarine of gesmolten vet of boter 7, pond boter met 10 cent reductie per 7j pond 26 Juli t.m. 26 Aug. 6 Juli t.m. 2 Aug. 13 Juli t.m. 9 Aug. 22 Juli t m. 11 Aug. 22 Juli t.m. 11 Aug. 22 Juli t.m. 11 Sept. 22 Juli t.m. 11 Sept. 22 Juli t.m. 1 Aug. 29 Juli t.m. 8 Aug. 1 15 Juli t.m. 11 Aug. 29 Juli t.m. 23 Aug 29 Juli t.m. 23 Aug. 1 29 Juli t.m. 23 Aug 1 E Zendt ons Uw bons 85 in. U ontvangt direct KOFFIE en THEE en is klaar voor de nieuwe bon. Stelt niet uit! AXEL. Nieuwe toewijzingen zien wij gaarne tegemoet. Met ingang van 1 Aug. 1940 is aangesteld voor de koorkiasse en administratie AXELSCHESTRAAT 54 A. Opgave van nieuwe leerlingen en bespreking der lesuren dus aan bovengenoemd adres. Mede namens de Com. v. Toezicht, Van Steenbergenlaan 9, Terneuzen. De ondergeteekende maakt hierbij bekend dat hij zijn bpker.d staande onder den naam KNIERIEM-NOBELS van de Walstraat heeft verplaatst naar PRINS MiURITSSTBLAT 9 Voor alle zaken gelieve men zich te vervoegen aan mijn huisadres Pieter Paulusstraat 26. Ook aan huis te ontbieden. Mij in ieders gunst aanbevelend, zal ik, als voorheen, er naar streven vlug, goed en concur- reerend te werken. Aanbevelend, J. R. J. NOBELS. Kleine advertentiën. TE KOOP: Eiken Bureau, 6 eiken Stoelen, Spiegel, eiken Krantenbak en Bloementafeltje, ruim 2 jaar oud, zoo goed als nieuw, een verchroomde Vogel kooi. Markt 7, Axel. CREDIETEN in bedr. v. f 900,5%, zonder borgen. Elk doel. Iedereen vrijbl. de voorwaarden. Br. antw. porto „DE ONDERLINGE". Mathenes- serweg 110, R'dam-W. S3 =3 lll!IIIIIIIIIIÜIIIIIIIIHHIIIii| Studieboeken

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3