Distributie-Nieuws. £andboiiwinspan, LANDBOUWHALM: Axel Fa. J. C. VINK VAN GOORS 75 cents. Firma J. C. VINK - Markt. Fa. J, C. YIHK, Boekh. Ir Toewijzingen Tarwebloem, Bakmeel, enz. Consumentenbonnen No. 75 en 90. Vaste Brandstoffendistributie. Boter- en Vetdistributie. Boter- en Vetdistributie. Geldige Bonnen. Petroleumzegels. Ad verten tien Kantoor van W.A. OEN BOGGENDE te Axel, Nieuwstraat 24. Op Vrijdag 26 Juli 1940, PAARDEN: RUNDVEE: PLUIMVEE: H Zwaar werk en geen eetlust? Een glaasje H melk gaat er licht door en sterktbrl Voor de levering van Uw en verdere benoodigdheden houden wij ons beleefd aanbevolen. Boekhandel, Markt. Ziekcnhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen V. Z. Z. V. Kleine advertentiën. Ned. Spoorwegen. Zomerdienst 1940. Het A.N.P. meldde heden middag De bijeenkomst van den Duit- schen Rijksdag zal heden avond om zeven uur over alle Nederlandsche zenders worden uitgezonden. Ze bevat een belangrijke mededeeling en zal te Den Haag en te Amster dam op verschillende punten door luidsprekers worden uit gezonden. BUREAU YOEDSELYOORZIENING ZEELAND. Tarwe voor gezinsgebruik. Zij, die een toewijzing van tarwe en/of rogge hebben voor gezinsgebruik, mogen, te rekenen vanaf 15 Juli 1940, nog 15 KG. daarvan per gezinslid voor eigen behoefte behouden. Wat er boven de bedoelde 15 K G. per gezinslid nog resteert, moest vóór 15 Juli 1940 reeds zijn ingeleverd. Dit inleveren kan alsnog geschieden, mits het on verwijld plaats vindt. Legerpaarden. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland brengt onder de aandacht van hen, die een aanvrage voor een toewijzing van één of meer legerpaarden hebben ingediend, dat voorloopig geen legerpaarden beschikbaar zullen worden gesteld. De Burgemeester van AXEL maakt bekend De geldigheidsduur van de toewijzingen voor tarwebloem of zelfrijzend bakmeel, enz. welk tot 12 Juli geldig waren verklaard, is verlengd tot 10 Augustus. De aandacht van detaillisten e.d. wordt gevestigd op het voor schrift dat ra 12 Juli ontvangen bonnen van nummer 75 en 90 na afloop van de tweede distri butieperiode moeten worden in geleverd, voor deze gemeente derhalve op Maandag 12 Aug. De bons No. 75 en 90 mogen gezamenlijk op hetzelfde opplak- vel worden opgeplakt en met een ontvangstbewijs M.D. 201 worden ingeleverd. Op dat ontvangstbewijs moet als bonnummer vermeld worden No. 90, ook al bevinden zich hieronder bonnen No. 75. Het publiek en de handelaren v^ordt er aan herinnerd dat geen vaste brandstoffen mogen worden afgeleverd zonder dat daarvoor een ontvangstbewijs wordt ge- teekend. Ingaande 22 Juli kunnen de taillisten boter en vet alleen koo- pen op toewijzingen verkrijgbaar bij het distributiekantoor, tegen inlevering van consumenten bonnen. Maandag as. kunnen de detail listen de in deze week ontvangen en opgeplakte consumentenbon nen inleveren tusschen 9 en 12 uur. Wanneer dan de uit te reiken toewijzingsformulieren ten kantore aanwezig zijn, kunnen zij die terstond medenemen. Op één opplakvel mag slechts éénzelfde nummer geplakt wor den, zoodat voor elk nummn aparte opplakvellen moeten wor den ingeleverd. Bij elk nummer moet een afzonderlijk ontvangst bewijs M.D. 201 worden bijge voegd. Binnenkort wordt overgegaan tot de distributie van boter en vet. Met de uitreiking van aanvraagformulieren voor het verkrijgen van boter- of vetkaarten is reeds begonnen. De invulling dezer formulieren en de uitreiking van boter- of vetkaarten moet zóó snel geschieden, dat ieder uiterlijk op 28 Juli a s. in het bezit is van de benoodigde kaarten. In het algemeen moeten de aanvraagformulieren door de gezins hoofden woiden ingevuld. Kamerbewoners, kostgangers, pensiongasten, alleenwonende per sonen e.d- moeten ook een formulier invullen. Op de aanvraagformulieren, die duidelijk en volledig moeten worden ingevuld, moet onder meer worden vermeld het inkomen van betrokkenen over het belastingjaar 1939—'40. Wanneer iemand niet is aangeslagen over dat jaar, dan dient het inkomen over het kalenderjaar 1938 te worden ingevuld. Het belastingbiljet moet bij de inlevering van het aanvraagfor mulier worden getoond. De distributiestamkaarten van alle gezinsleden moeten bij het aanvraagformulier zooveel mogelijk worden ingeleverd. Voor de uitreiking van de boter- en vetkaarten zijn de volgende normen vastgesteld Aantal gezins leden VETKAARTEN worden uitgereikt bij een gezinsinkomen van BOTERKAaRTEN worden uitgereikt bij een gezinsinkomen van 1 minder dan f 1000 f 1C03 of meer 2 f 1100 f 1100 3 f 1200 f 1200 4 f 1300 f 1300 5 f 1400 f 1400 6 f 1500 f 1500 7 f 1600 f 1600 8 f 1700 f 1700 9 f 1800 f 1800 10 a f 1900 f 1900 Voor ieder gezinslid meer, worden deze bedragen met f 100 verhoogd. Kinderen tot 5 jaar krijgen een halve kaart. Kinderen van 5 jaar en daarboven en volwassenen krijgen een heele kaart. Voor zwaren of zeer zwaren arbeid worden extra kaarten gegeven. Aangezien voor ontvangst moet worden geteekend, moet het afhalen der kaarten zooveel mogelijk door de gezinshoofden ge schieden. Aan personen beneden 15 jaar worden in geen geval kaarten medegegeven. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij het Distributiekantoor Gentschevaartstraat 9, Ingang garage. Het kantoor is daarvoor geopend eiken werkdag van 9—12 uur en van l1/» 5l/« uur en 's Zaterdags van 9—12 uur. A^el, 16 Juli 1940. Slechts veelvouden van 10 bon nen kunnen worden ingeleverd. De rest kan dan een volgende keer worden ingeleverd. De bonnen 67 en 68 moeten uiterlijk 5 Augustus alle zijn in geleverd. Toewijzingen, industriecoupu res en vorderingen van militairen kunnen detaillisten desgewenscht inleveren op eiken Maandag. Bon No. 85 is geldig van 6 Juli tot en met 2 Augustus voor een half pond koffie of een half ons thee. Periode 3 is geldig van 15 Juli tot en met 28 Juli. Geldig zijn 61 tot en met 70 van 15 tot en met 25 Juli. Algemeen distributicboDboebje. No. 90 is geldig van 13 Juli tot en met 9 Augustus voor tarwebloem, bakmeel, enz. No. 75 is verlengd tot en met 26 Juli. No. 67 en 68 zijn deze en vol gende week geldig voor 250 gram boter, margarine of vet. am. 1 uur wettelijke tijd, zal ten verzoeke van dhr. JACS. DE PUTTER Jzn landbouwer te Zaamslag, Aandijkepolder, op de thans nog door hem bewoonde hofstede, t. o. van dw. Dijkstra, in het openbaar worden verkocht Den geheelen bestaande uit 1. Cadee, lichtbruin, oud 6 jaar met hengst veulen 2 Poes, licht bruin, oud 4 jaar3. Bertha, lichtbruin, oud 2 jaar; 4. Lies, grijs, oud 1 jaar; 5. Mina, lichtbruin, oud 1 jaar. 5 baatgevende Melkkoeien, vijf drachtige Vaarzen, 6 éénjarige Runders, 3 twee jarige Ossen, 1 éénjarige Stier en 5 Kalvers. 40 Kippen en Hanen. Menwagen (breed beslag), Kar op veeren, 2 Eenschar- ploegen, 1 Tweescharploeg, ijzeren Vijfbalksegge, houten Vierbalksegge, kleine houten Vijfbalksegge, driedeelige Zigzagegge, Rolblok, Culti vator, Aardappelploeg, Slede, 2 Slepers, Stroosnijmolen, Bietenmolen, Moesmilen, Aardappelmaalmolen, Beu gels en Tochthaken, Zwingen en Aanschijnen, 3 ijzeren Dammen, Schelfbalken, partij wilgen Mutsaard, BascuD, Fornuis (inhoud 200 Liter), Kruiwagen, Kuikenhok, ce menten Waterbak, automa tische Varkensvoederbak, Aardappelrieken, Meelkist, Slagerswagentje, Vleesch- blok, Schragen, 60 droge Pulpzakken, 100 Balen, Varkensbak voor vervoer van varkens, zware Scheeps trap, Schilderstrap, Lamoen, Waschtobbe, enz., enz. Voortst Mest in de put. Betaling contant. Bergplaats voor auto's en rijwielen» Geen muziek of zang» Te koop gebruikte BOOMSCHE METSELSTEEN (mo goed als nieuw), AFBRAAKPUIN (geschikt voor Steenglooiïng en wegfun deering), zoomede SINTELS Geleverd franco wagen of schip. Te bevragen op het werk aan de Okesfabrlek te Sluiskil en bij P. BLQMMAERT, Bouw- en Wegenmaterialen, bij het station Halst, Telefoon 79. ter opwekking erkwikking NEMA CIE- S?EEK Fabrikanten van K NG pepermunt en andere kwaliteitsartikeleo VERENIGING Onderlinge verzekering tegen: A. Ziekenhuiskosten. B. Operatiekosten. C. Sprcialistenkosten. D. Zieken- vervoerkosten. LAGE PREMIE. HOGE UITKERING. Vraagt inlichtingen bij de administratie, Vlooswtykstraat 11 te Terneuzen en bij de plaatselijke bodes. N.B. De uitkeringen zijn opnieuw verhoogd en bedragen tans Fonds A. 50 tot 70 ligdagen Max. f 180. Fonds B. Max. f75.—, Fonds C. f 120vervoer kosten Max. f 10. KINDERWAGEN te koop. Ge bruikt doch in goeden staat. Brieven No. 1 Bureau van dit blad. CREDIETEN in bedr. v. f 900,— 5%, zonder borgen. Elk doel. Iedereen vrijbl. de voorwaarden. Br. antw. porto „DE ONDERLINGE Mathenei* Uerweg HO, R'dam-W, Studieboeken Duitsch - Zakwoordenboekje

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3