Distributie-Nieuws. Firma J. C. YINK VAN GOORS 7 0 cents. Firma J. G, VINK t. n Distributie van Boter, Vet, enz. Landbouw. Buitenland. Laatste Nieuws. Distributie van verschillende Kruidenierswaren. Algemeen Distributieboekje (A.D.) Toewijzingen Tarwebloem. Boter- en Vetdistributie. Advertentiën voor distributiebons. (ook voor textielproducten) De heer A. I. P. van Loy, arts te Sas van Qent, is aan de universiteit te Amsterdam gepro moveerd tot doctor in de genees kunde op een proefschrift getiteld „De hooge tang". De heer Van Loy werd 1 Fe bruari 1904 te Sas van Gent ge boren. StlereBkeuring. Gisteren werd alhier vanwege de Provinciale Commissie een stierenkeuring gehouden. Het was een kleine groep, die was aan gevoerd, doch van beste klasse De prijzen werden toegekenc als volgt Jonge stieren: le prijs Jan van J. de Maat, Sjoertjes Rudolf van J. de Feijter le prijs, Ver wachting, van J.J. Mechielsen le prijs. Verder bekwamen een 2e prijs Berend, van Gebr. IJsebaert. Karei, van dezelfde, Rolanc Athleet, van Wed. J. Dieleman de Kraker. Eervolle vermelding Liza, van D. Haak, Terneuzen. Oudere stieren: Dirk, van S van Hoeve, le prijs. De prijswinners, achter wiens naam geen plaats vermeld is, wonen te Axel. Vanwege het regenachtige weer was er weinig belangstelling. Uit den fokstal van den heer Riemens te IJzendijke werd dezer dagen een hengstveulen verkocht voor den flinken prijs van f 600. Uit dit feit blijkt wel, dat mo menteel in Zeeuwsch-Vlaanderen de paardenhandel erg floreert. (D v. Zeel.) Het Fransche land in oorlogstijd Een vertegenwoordiger van de Westdeutscher Beobachter, die met het leger in Frankrijk optrok, verbaasd zich over de vele ouden van dagen, de weinige jongelui, die men in de dorpen ziet even als over de vele velden, die men braak laat liggen. En de mili taire kapellen, die meegekomen zijn, geven af en toe een concert op het plein. Eerst houden de bewoners zich op een afstand, maar als na den eersten marsch een wals ten gehoore gebracht wordt zijn de kinderen al lang den kapelmeester genaderd om den uitvoerders op de vingers te kijkende groote hoorn en de schellenboom hebben vooral hun belangstelling. Dan sluipen moe ders en grootmoeders aan en een bejaarde doove voorziet zich van de gebruikelijke geluidsverster kers om zich niets te laten ont snappen. De vernieuwing In Frankrijk. De Fransche minister van ar beid schijnt het volgende sociale program opgesteld te hebben: tusschen de landbouw- en de industrieële bedrijvigheid moet het evenwicht hersteld worden, de laatste moet, nu niet meer voor de landsverdediging behoeft gewerkt te worden, de behoeften van de boeren dekkenalle niet gespecialiseerde arbeiders, die de oorlogsbedrijven van het land weggetrokken hadden, moeten er teruggaaner moet een alge- meane politiek ter ontginning van het land komen, dat veel meer menschen kan bezighouden en voeden; met den werkloozen- steun moet het uit zijn, daar het herstel van de spoor- en andere wegen, bruggen en verwante werken evenals de seizoenarbeid op den akker zich moeten openen voor alle gedemobiliseerden zon der plaats en gezorgd behoort te worden, dat allen vast werk vin den van het gezichtspunt der familie uit moet het loon beter verdeeld worden, de huisvrouwen mogen niet vergeten worden, ein delijk worden alle arbeiders en kolonisten, die sinds het begin Van de vijandelijkheden in Frank- rijk voet aan wal zetten, naar het rijk teruggezonden en het aantal buitenlandsche krachten moet on verwijld verminderd worden. In het westen van de Middellandsche Zee heeft een Italiaanse! e duikboot een vijar delijker. torpedojager en een vijan delijke duikboot tot zinken ge bracht. Herhaalde nachtelijke aan vallen van den vijand op Tobroek hebben geen slachtoffers gemaakt, noch schade aangericht. De luchtmacht in Oost Afrika heeft de luchthaven van Aden bestookt. Tijdens een offensieve luchtverkenning bij Buna werden 2 vliegtuigen op den grond ver nield. De vijand ondernam zon der resultaten luchtaanvallen op Assab. Er werd een vliegtuig neergehaald. Hedenmorgen kort na zes uur is uit Den Haag een D-trein ver trokken naar Berlijn met verschei dene leden van het corps diplo matique, gevolgd door een tweede trein naar Zwitserland. Een 150- tal personen bestaande uit de legaties van onderscheidene re geeringen met hun personeel, be nevens het personeel van het hof van Internationale Justitie hebben Den Haag verlaten. Bij het vertrek waren aanwezig de oud ministers de Graaf en Pa- tijn, benevens de heeren Snouck- Hurgronje, Dr. van Rooijen en jhr. mr. van Reen. Van Duitsche zijde was o.a. aanwezig Dr. Otto Been. Sportnieuws. Axel II—Hontenisse II 3—0. Zondag speelden de tweede elftallen van Axel en Hontenisse alhier een vriendschappelijke wedstrijd. Onze stadgenooten wonnen welverdiend met 3—0. Axel I—Hontenisse I 3 1. Hierna kwamen de eerste elf tallen tegen elkaar in het veld. De Oranjemannen hadden enkele invallers, doch wisten toch met 3—1 te winnen. Commissie voor Boerenboter- notoerlng voor Z.-Vl (O D.) Voor de week van 8—13 en 14—20 Juli 1940. le kwaliteit 1,55 per Kg. grooth. le l,6o part. 2e 1,45 grooth. 2e 1,55 yf part. BUREAU YOEDSELYOORZIENING ZEELAND. Inneming van granen enz. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt het vol gende bekend. Het is gebleken, dat op enkele andbouwbedrijven nog kleine par tijtjes granen, peulvruchten en 'ijnzaad aanwezig zijn. In verband hiermee zij erop ge wezen, dat alle nog op de bedrij ven aanwezige granen, peulvruch- len en lijnzaad vóór 15Juli moe ten zijn ingeleverd. Zij, op wier bedrijven na 15 Juli nog eenige voorraad van voor melde producten wordt aangetrof fen, stellen zich bloot aan tucht rechtelijke vervolging. Havertoewtyzlng alt eigen voorraad. Ten vervolge op het bericht, dat zij, die van hun havertoewij- zing voor paarden hebben over gespaard, hiervan tot 1 September a,9i in de eerstvolgende perioden slechts hoeveelheden inogen ver voederen, die overeenkomen met de voor mengvoer vastgestelde normen, maakt de Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland het volgende bekend. Aan bovenbedoelde veehouders kan voor de loopende distributie periode voor hun paarden een toe wijzing van 3 Kg. mengvoeder per dier per dag worden verstrekt, mits het resteerende deel van hun havertoewijzing geheel wordt in geleverd. Dorschcoiitröle op koolzaad. In aansluiting op hetgeen in de pers is medegedeeld omtrent de inname van koolzaad, maakt de Provinciale Voedselcommissaris bekend, dat het dorschen van koolzaad onder controle van een L C. O.-opzichter dient te ge schieden. De teler, die voornemens is koolzaad te dorschen moet der halve op de bekende wijze hier van tijdig van te voren kennis geven aan den Dirtrictssecretaris der L.C O. voor Zeeland. De Burgemeester van AXEL maakt het volgende bekend Met ingang van 22 Juli wordt een begin gemaakt met de dis tributie van alle soorten rijst, rijstemeel, havermout, havervlok ken, grutten, gort, maizena, gries- meel, macaroni, spaghetti, vermi celli en puddingpoeders. De verkoop van die producten aan den verbruiker is tot en met 21 Juli verboden. Toewijzingen voor detaillisten en instellingen zooals hotels, restaurants, enz. zullen zoo spoe dig mogelijk worden uitgereikt. Bon 90 is geldig van 13 Juli tot en met 9 Augustus voor 2 en een half ons tarwebloem, tarwemeel, boekweitmeel, rogge bloem of zelfrijzend bakmeel. De geldigheidsduur van bon 75 is verlengd tot en met 26 Juli. Bonnen 67 en 68 zijn gedu rende deze week en volgende week geldig voor het koopen van 250 gram boter of margarine of vet naar keuze van den kooper. No.'s 61 tot en met 70 zijn geldig van 15 Juli tot en met 25 Juli. Voorafgaand aan de definitieve regeling zal van 15 Juli tot en met 28 Juli een voorloopige re geling voor de distributie gelden van boter, margarine, vet en spijsoliën. Bonnen 67 en 68 van het al gemeen distributieboekje (A.D.) zijn deze en volgende week gel dig voor het koopen van boter, margarine of vet. Het koopen van spijsoliën voor consumptiedoeleinden is tot en met 28 Juli verboden. Bovendien zal geen room, op welke wijze ook vervaardigd, en voor welke doeleinden ook be stemd, mogen worden betrokken, tenzij op doktersattest, waarvoor nog nadere regeling zal volgen. Hotels, café's, restaurantsbe- bedrijven e.d. moeten hun ver bruik over de periode van 15 tot en met 31 Juli alsmede over de maand Augustus 1939 opgeven en aan de hand van de desbe treffende bescheiden aantoonen. Zij kunnen voor de volgende maand een aanvrage van het be- noodigde indienen bij het Distri butiekantoor en zoo noodig on middellijk worden geholpen voor zoover hun bezoekers betreft. De nieuwe toewijzingen voor tarwebloem enz. kunnen worden afgehaald aan het Distributie kantoor, Binnenkort wordt overgegaan tot de distributie van boter en vet. Met de uitreiking van aanvraagformulieren voor het verkrijgen van boter- of vetkaarten is reeds begonnen. De invulling dezer formulieren en de uitreiking van boter- of vetkaarten moet zóó snel geschieden, dat ieder uiterlijk op 28 juli a.s. in het bezit is van de benoodigde kaarten. In het algemeen moeten de aanvraagformulieren door de gezins hoofden woiden ingevuld. Kamerbewoners, kostgangers, pensiongasten, alleenwonende per sonen e.d- moeten ook een formulier invullen. Op de aanvraagformulieren, die duidelijk en volledig moeten worden ingevuld, moet onder meer worden vermeld het inkomen van betrokkenen over het belastingjaar 1939—'40. Wanneer iemand niet is aangeslagen over dat jaar, dan dient het inkomen over het kalenderjaar 1938 te worden ingevuld. Het belastingbiljet moet bij de inlevering van het aanvraagfor mulier worden getoond. De distributiestamkaarten van alle gezinsleden moeten bij het aanvraagformulier zooveel mogelijk worden ingeleverd. Voor de uitreiking van de boter- en vetkaarten zijn de volgende normen vastgesteld Aantal gezins leden VETKAARTEN worden uitgereikt bij een gezinsinkomen van BOTEBKAARTEN worden uitgereikt bij een gezinsinkomen van 1 minder dan f 1000 f 1COO of meer 2 f 1100 f 1100 3 f 1200 f 1200 4 f 1300 f 1300 5 f 1400 f 1400 6 f 1500 f 1500 7 f 1600 f 1600 8 f 1700 f 1700 9 f 1800 f 1800 10 f 1900 f 1900 Voor ieder gezinslid meer, worden deze bedragen met f 100 verhoogd. Kinderen tot 5 jaar krijgen een halve kaart. Kinderen van 5 jaar en daarboven en volwassenen krijgen een heele kaart. JS Voor zwaren of zeer zwaren arbeid worden extra kaarten gegeven, i voor ontvangst moet worden geteekend, moet het afhalen der kaarten zooveel mogelijk door de gezinshoofden ge schieden. 6 Aan personen beneden 15 jaar worden in geen geval kaarten medegegeven. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij het Distributiekantoor Gentschevaartstraat 9, ingang garage. Het kantoor is daarvoor geopend eiken werkdag van 912 uur en van 1VS—51/'» uur en 's Zaterdags van 9—12 uur. Axel, 16 Juli 1940. Te koop gebruikte BOOMSCHE METSELSTEEN (/oo goed als nieuw), AFBRAAKPUIN (geschikt voor Steengloolïng en wegfnn- deerlng), zoomede SINTELS. Geleverd franco wagen of schip. Te bevragen op het werk aan de Cokesfnbrlek te Sluiskil en bij P. BLOMMAERT, Bouw- en Wegenmaterialen, bij het station Halst, Telefoon 79. Kleine advertentiën. TE KOOP Burgerwoonhuis, van alle gemakken voorzien, staande te Axel, zoowel voor geldbeleg ging, als voor eigen gebruik. Brieven onder No. 28, Bureau van dit Blad. CREDIETEN in bedr. v. f 900,5%. zonder borge Elk doel. ledereen vrijbl. de voorwaarden. Br. antw. por o „DE ONDERLINGE", Mathenes- serweg 110, R'dam-W. Ditto Duitsch Zakwoordenboekje

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3