Distributie-Nieuws. BEKENDMAKING." iFa. J, C. VINK, Boekh. Dokter KALHOM lanaf 29 JUlfl tot 2 JULI. Distributie van motorbrandstof. Distributiestamkaarten en Inlevering consumenten- bonnen e. d. Rechtszaken. Geldige bonnen. Brooddistributie. Adverteutiën Burgerlijke Stand. Laaiste Nieuws. Bekendmakingen. Boekhouden. Ned. Spoorwegen. Zomerdienst 1940. Bovendien beschikt Duitschland, naar van bevoegde zijde wordt uiteengezet, evenals voorheen over buitengewoon groote voorraden broodgraan, die ongeveer even groot zijn als bij het begin van den oorlog. De voorraden boter, eieren en vleesch zullen bij het begin van den winter zelfs aan zienlijk grooter zijn dan bij het uitbreken van den oorlog. In het ministerie voor de voed selvoorziening wijst men in tegen stelling met de Engelsche propa ganda op het feit, dat het minis terie zich in het geheel niet meer bezig houdt met de levensmid delenvoorziening voor het jaar 1940-41, doch plannen uitwerkt voor de voorziening in het jaar 1941-1942. AXEL, 28 Juni 1940. Te Middelburg is dezer dagen opgericht de stichting Getroffenen Oorlogsgeweld Zeeland. Bij den Burgemeester is bericht ingekomen, dat dit comité eerst daags haar werkzaamheden ook tot onze gemeente zal uitstrekken. Gisteren werd alhier in het Hotel Het Gulden Vlies bij Mej. M. de Lozanne vergadering ge houden van stembevoegde inge landen van het waterschap Koe gors c. a. Van de 30 ingelanden waren er 25 tegenwoordig of vtrtegen- wooidigd. Üe rekening over het dienstjaar 1939— 40 werd vastgesteld met een goed slot van f 1166,40 De begrooting over het dienst jaar 1940—41 weid goedgekeurd op eenzelfde bedrag van f 6951,92. Het dijkgescnol werd genand- haafd op een bedrag van f 3,— per H A. De krijgsgevangenen. Een bijzondere .attractie", als we net zoo noemen mogen, vormde deze week wel het door trekken van enkele wagons met negers, die zich kroppen sla en wortelijcs met loof en al goed lieten smaken. liet nieuwe rtywieipltiatje. De nieuwe rijwielbelastingmer- ken, geldende voor het tijdvak van 1 Juli 1940 tot 31 Augustus 1941, zijn aan de postkantoren veikiijgbaar. Zooais men weet, mag mer. nog tot 1 Juli zonder plaaije rijden, terwijl de oude rijwieiplaaijes geldig zijn tot eind Augustus. Zij, die met in het bezit zijn van een oud rijwielplaatje, htboen dus nog enkele dagen tijd om zich in het bezit van een nieuw plaatje te stellen, want op 1 Juli gaat onherroepelijk de controle in en wie dan niet over een geldig plaatje beschikt, zal zich hebben te verantwoorden. Voor eindexamen R.H.B.S. slaagden gisteren te Terneuzen de heeren H. de Ruijter te Axel, J. C. Platteeuw te Sluiskil en M. H. CoheD Stuart, C. A A. Hack, A. D. Stellingwerf en K. J. Vos te Terneuzen, benevens de dames M. J. de Mul te Zaamslag, E. P. F. Neeteson te Kloosterzande en M. C. van Sprang, J. H. J. Wis- kerke en J. 1. van Wijck te Ter neuzen. Atgewezen 1 candidaat. Het telefoonverkeer tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en andere declen des lands heeft onder de omstandigneden zeer te lijden ge had. Sedert 10 Mei, toen een groot aantal der aansluitingen op het locale Rijkstelefoonnet moest worden uitgesloten van alle tele foonverkeer, was Z.-Vlaanderen ook in dit opzicht geïsoleerd. Toen het voeren van telefoonge sprekken elders in den lande en ook in andere deelen van Zeeland weer mogelijk was, kon dit in Terneuzen nog niet geschieden, omdat daar op 21 Mei ernstige sciidde Werd toegebracht aan de leictoui.centialenet automatiscne verkeei lusscnen de aangeslotenen onderling was, tengevolge van de beschadiging van de automatische inneming, onmogelijk, en ook intcriocaie gesprekken konden pandoor niet via de eigen aan- sluiting der abonné's tot stand worden gebracht. Gelukkig kon na eenigen tijd verbinding via de cel ten post kantore worden verkregen, zoodat op die wijze een eerste schakel in het telefoonverkeer was her steld. De herstelwerken voor het locale telefoonnet werden intus- schen met alle kracht voortgezet. Thans is men daarmee in zoo verre gevorderd, dat onvoor ziene omstandigheden voorbe houden het automatische tele foonverkeer te Terneuzen op 1 of 2 Juli a.s. mogelijk zal zijn. Van dien datum af zal ook de gelegenheid om via de eigen aan sluiting interlocale gesprekken te voeren, hersteld zijn. (N. R. Crt.) Aan de Technische Hooge- school te Delft slaagde voor civiel landmeter de heer R Boot te Maassluis, vroeger te Axel. Nu de treinenloop is uitge breid, is men in Zeeland begon nen met het vervoer van de post per trein in beide richti,ngen. Passagiers- en Beurtdiensten. Terneuzen-Hoedekenskerke Afvaart 7, 10, 13, 16, 19 uur. Hoedekenskerke-Ternf uzen Afvaart 8 30, 11.30, 14 30, 17 30, 20.30 uur. Dagelijksche beurtdienst Ter neuzen Hoedekenskerke v.-v. Op deze uren sluit aan de verbinding Goes-Hoedeker skerke, waarvan de vertrekuren als volgt zijn van Hnedeken^kerke8.15, 11.15, 14 15, 17 15 en 2015; van Go-s: 7 45, 10 30. 13-15, 16 15 en 19 30. Uit Goes rijden, via Kloetinge, Kapelle, Weme'dinge, lerseke autobussen naar station K^uinin gen. De uren van vertrek en aankomst zijn als volgt: vertrek Goes 6 30, 9 50, 13 50, 17.50; aankomst station Kruiningen 7.10. 10.40, 14 40, 18 40; vertrek station K'uiningen: 7 10 1045, 14 45 18 45; aa komst Goes: 7 50, 11 30, 15 30. 19 30. O k uit Vlissingen vertrekken autobussen naar het station Krui ningen en omgekeerd. Al deze verbindingen geven aansluiting op de aankomst en vertrek der treinen, die tot Krui ningen rijden. Er is dus al een belangrijke verbetering in het reizigersverkeer gekomen. Ter Openbare Terechtzitting der Arrondissements Rechtbank te Middelburg van 26 Juni 1940 is failliet verklaard H. Jonkers, notaris te Goes Tot Rechter-Commissaris is benoemd mr. J. H. F. Bloemers, te Middelburg en tot curatoren mr. H. C. J. Zaaver adv. en proc. te Goes en J. Meyling, cand. notaris te Goes. Predikbeurten te Axel ZONDAG 30 JUNI 1940. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 nre Ds. Korevaar, Nam. 2 30 Geref. Kerk. V orm. 10 are Nam. 2.30 Geref. Gemeente (Weststraat). van Zaamslag Ds. van Oeveren Ds. J. S P-st Cand. De Ruiter Omtrent de Russische eischen aan Roemenië meldt D.N.B. nog, dat van Russische zijde ook vloot- bases te Constanza en in eenige andere Donauhavens worden ver langd. Officieel wordt het volgende communiqué gepubliceerd 1. Onder voorzitterschap van den koning is eeri vergadering van den kroonraad gehouden. 2. In het verlangen, vreed zame betrekkingen met de Sovjet- Unie te onderhouden, heeft de Kroonraad zijn goedkeuring ge hecht aan het besluit der Roe- meensche regeering, tot de Sov jet-regeering het verzoek te rich ten, plaats en tijdstip te bepalen voor een samenkomst van ver tegenwoordigers van beide regee ringen, om de nota der Sovjet regeering te bespreken. Gisteravond had Moskou nog niet op dit voorstel geantwoord. Nader meldt Stefani uit Boeka rest, dat sedert het aanbreken van den dag Russische troepen Bes- sarabië zijn binnengetrokken en reeds Cernantie hebben bezet. De Roemeensche troepen heb ben bevel gekregen zich ordelijk terug te trekken. BULGARIJE. In verband met de gewijzigde omstandigheden hepft de Bulgaarsche regeering zich met Rome en Berlijn in ver binding gesteld. No 69 van het algemeen dis- tributieborrboekje is geldig van 6 Juni tot en met 5 Juli voor 21/, ons koffie of V» ons thee. No. 75 van het algemeen dis- tributiebonboekje is geldig van 17 Juni tot en met 12 Juli voor 2l/j ons tarwebloem of zelfrijzend bakmeel. Petrolenmzegels van de le periode zijn geldig van 17 toten met 30 Juni. No. 21 tot en met 80 van het broodbunboekje zijn geldig van 17 Juni tot en met 27 Juni. No. 3i tot en met 40 van het broodbonboekje zijn geldig van 24 Juni tot en met 4 Juli. No. 80 van het algemeen bon boekje is geldig van 28 Juni af voor suiker. BUDAPEST. De regeering heeft zich in verband met de omstandigheden onderhouden met dn gezanten van Duitschland en Italië Het D.N.B, meldtGisteren zijn in den loop van den middag over de Nederlandsche kust zes BHtsche vliegtuigen binnengeko men. Zij werden terstond door de Duitsche jagers aangevallen en na korte luchtgevechten neer geschoten. Aanvraagformulieren voor extra broodiantsoenen zijn verkrijgbaar aan het distributiekantoor. Be drijven kunnen een collectieve aanvrage doen voor huri arbeiders. Distribuuestamkaarten moeten meegebracht worden. Met ingang van 1 Juli irecdi een nieuwe regeling in werking betrtffciide de distributie van motorbrandstof. Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar Dij het distributie kantoor. opbergen van postduiven gegeven heeft of getft. Hij, die duiven, die in het al gemeen in goed afgesloten ruim ten gehouden worden (slagduiven) daadwerkelijk in zijn bezit heeft, moet een lijst van deze duiven opmaken. De lijst moet van de handteekening van den houoer voorzien en zichtbaar ia het s,ag opgehouden woiden. Een afschaft van de lijst moet aan uen Buige- meesier der gemeente, waar zich het siag bevindt worden over handigd. Bij verandering in d n voorraad gehouden duiven moet hiervan mededeeiing worden ge daan. Hij, bij wien een duif binnen vliegt of die op andere wijze etn duif daadwerkelijk in hu bezit krijgt of vindt, mott deze, met üe zich mogelijk Dij de oud be- I vindende bericntkokers en mtde- deelingen, aan den dichtbijzijnden Burgemeester afgeven. Pootringen en dergelijke mogen niet afgenomen worden. Axel, den 28 Juni 1940. De Burgemeester van AxjI, BLUK. Voorm. 10 ure Nam. 2.30 Leeskerk Het agentschap Stefani meldt uit BopkarestDe Roemeensche gezant te Moskou heeft Woensdag van Molotov een nota ontva-gen, waarin de Sovjet-Unie van Roe menië teruggave vraagt van ge heel Bcssarabië en afstand van een klein deG van Noordelijk Boekowina, dat door Wit-Qwk.Ii ner* bewoond wordt, Terneuzen. G huwd. 3 Juni. Alt)--rr Staridaert, 37 j. en Adrienne de Palminaer (van De Pinte, Belg 41 jwed 6 Johannes Jonkman, 24 j en Wilhelmira Muilwijk, 20 j. Michiel de Feij- ter (van Zaamslap), 28 j en Francoise Rinkhoud, 26 j. 12 Cornelis de Doelder, 30 j en Elizabeth van Luik, 26 j. Pieter de Bruijne, 28 j. en Jannetje van Luik, 24 j 13 Adriaan van de Wege (van Axel), 23 j. en Eliza beth Kolijn, 21 j Abraham Stof fels, 24 j. en Catharina de Blaeij, 23 j. Geboren. 1 Juni. Elisabeth, d. van Johannes Molegraaf en Krina Riemens. 7. Joost, z. van Meinier Scheele en Florentina de Zeeuw. 11. Anthonie, z. van 3ieter van Eenennaam en Catha rina Pladdet. 13. Dirk, z. van Arend Dieleman en Maria West strate. 14. Willemina, d. van 3ieter Leunis en Cornelia de Hond. Overleden. 25 Mei. Janna ierrebout, 58 j., echtg. van Jo hannes Schippers (overl. te Zaam slag). Maria Puijenbroek, 89 j., wed van Frederic Saelens (overl. te Zaamslag). 3 Juni. Joseph Obrie, 1 jz. van Philemon en -"onie Lessine. 6. Cyrilla Galle, 67 j., echtg. van Silvester de Kort 9. Daniël van Drongelen, 62 j., echtg. van Jacomina Harm-link. 13. Catharina Dullaart, 84 j., wed. van Petrus Vaal. 14. Jan Riemens, 66 j., weduwn. van Cathelina van Hoorn. (Tem. Crt.) BUREAU YOEDSELYOORZIENING ZEELAND. De distribuuestamkaarten, bon- boekjes en eventueel andere distnoutiebcscheiden van perso nen, die overltden zijn of die ijdUijk buiten Nederland vertoe ven, moeten onverwijld woruen ingeleverd bij het distributie kantoor. Detaillisten, bakkers, petroleum- verkoupers, e. worden er aan herinnerd de door hen van at klanten ingenomen consumenten- bonnen tijdig in te leveren op de daarvoor vastgestelde dagen, en liefst vóór den middag. Wie te laat komi, bezorgt zich zelf moeilijkneden. Legerpaarden In bruikleen. Degenen, die gedurende de komende oogstmaanden over of meer legerpaarden in bruikleen wenSchen te beschikken, dienen hiervan uiterlijk Zaterdag 6 Juii a.s. opgave te hebben gedaan bij den Provincial Voedselcommis- saris voor Ze-land te Goes, Groote Markt 28. De Burgemeester van AXEL brengt ter alge- mcene kennis, dat I. het verboden is alle soorten duiven, dus ook sierüuiven uit te laten vliegen. Er wordt voor de laatste maal de postduivenhouders opmerk zaam op gemaakt dat het verplicht is aan het Secretariaat voor de gezamenlijke Nederlandsche Post duivenhouders te Amsterdam (den Heer Joh. Hornstra, Prinsengracht 407) een opgave te doen toe komen van de op hun hok aan wezige postduiven, daarbij ver meldende de jaartallen en ring- nummers. Binnenkort zal met de contióle worden begonnen, de hoklijst moet dan aanwezig zijn. II. hij, die duiven, die geschikt zijn voor het overbrengen van berichten (postduiven) daadwer Kelijk in zijn bezit heeft, moet aangesloten zijn bij een door den Duitschen weermachtsbevelhtb- ber in Nederland toegelaten post- duivenbond of vereeniging, of binnen 24 uur van zoo'n bond ot vereeniging lid worden. De leden van de toegelaten postduivenbonden of vereenigin- gen moeten voldoen aan de be velen, die de Duitsche weer- machikbrvelhtbbtr in Ncdcriand t«n nanzien van het houden en Ondergeteekende be veelt zien aan tot net geven van les in Opleiding voor het kiachtens de Vestigingswet vertiste Midden standsdiploma. Bij votaoeiide deelname wordt binnen enkele weken een ciubies begonnen tegen gereduceerde prijs. Geeft U tijdig op bij J R. DE JONGE, leeiaar Bocknouuen, Stationstraat 7. is afwezig, De anUeic doKloren oemen ue piakiijk waar. Het Bestuur van den polder BUTH maakt bekend dat eene vergadering van Stem- Devoegde Ingelanden zal woruen gehouden op UaANDAU 8 JULI 1940, namiduass 4 uur (iuiii.r- njuj in net nötct „Het Uuiuen vues", Dij M.j, M. de Lozanne te Axel dat de rekening en Verantwoor ding over 1939/4U gedurende aeilt (lagen vóór en de Dcgrooti ,g voor 194U/41 met memorie va toelichting, geduieiiüe aeilt dag. n vóói en na de vaststelling u., Kantore van den Untvangei-gi.t- ficr ter inzage zullen liggen, en dat die stukken tegen bcial.. g der kosten van de eigenaren van gronden in dien polder m aLcimit verkrijgbaar zijn. Het Bestuur voornoemd, J. DE FE1JTER Lzn., Dijkgraaf, W. A. DEN BUGGLNDE, iv.-giufi r, UIT ÜE HAND TE KOUP: Een mooie Damasfiats, in goeden staat. Adres: Bureau van dit Biad. - - i ISI

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3