Cbr. Lagere Landbouwschool personeel gevraag! MAG G Is Soepen HUWELIJK. Laatste Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Aanmelding en aangifte voor de Bevolkingsregisters. Advertentiën AXEL. Aangifte van nieuwe leerlingen "Ik ben gewoonweg verrukt over dit bordje soep En welk antwoord gaf de chef-kok mij, toen ik naar het recept informeerde?" "Ik wil U het geheim wel ver klappen", zeide hij, "want dat verdient deze soep ten volle: het is een Maggi5 Soep. Probeert U eens stuk voor stuk de ver schillende soorten en U zult ver rast zijn door de uitstekende smaak." zijn laag in prijs en in kwaliteit de beste. Uit Los Angeles wordt ge meld, dat aidaar plannen worden uitgewerkt om opnieuw te zoeken naar de verdwenen vliegers Ame lia Earhart en capt, Fred. Nooman, die op hun vliegtocht rond de wereld in 1937 verloren raakten. Men hoopt dezen zomer gereed te komen met den bouw van een nieuw jacht, dat o.m. zes motor booten aan boord zal nemen, benevens een amphibie-vliegtuig. Een der organisatoren van de ex peditie deelde mede, dat men nog steeds hoop koestert, dat Amelia Earhart en haar metgezel op een niet in kaart gebracnt eiland zijn geland. Vrijdagnacht tegen 2 uur is een zeer ernstig spoorweg ongeluk gebeurd lusschen Vailon en Urcay op de lijn Vierzon— Montlufon, waarbij 21 menschep zijn genood en 25 gewond. De trein was op weg naar Parijs. Een door de plotselinge stijging van het water beschadigde brug stortte in en de brokstukken kwamen terecht op den vierden wagon van den trein. De loco motief en drie rijtuigen liepen uit de rails. De gewonden zijn naar het zie kenhuis te Bourges overgebracht. De Italiaansche drieling Bartini is in Rome, Florence en Milaan op denzelfden dag ge storven. De in Rome wonende broeder werd door een auto overreden en doodelijk gewond. De tweede broer in Florence stierf denzeifden dag geheel onverwacht aan een beroerte en de derde in Milaan kreeg bij het doodsbericht van zijn twee broers een hartver lamming. Te Lombartzijde aan de Belgische kust is een Belgisch miluair vliegtuig neergestort en in brand geraakt. De inzittenden, twee adjudant-onderofficieren, kwamen in de vlammen om. Volgens een bericht van Havas uit Brussel zijn bij Eupen twee Sudeten-Duitsche onder offi cieren over de grens gekomen. Een derde deserteur zou door Duitscne schildwachten zijn dood geschoten. Intrekking verloven De regeeringspersdienst meldt Periodieke, vacantie, buitenge wone, kleine, zaken- en studie verloven voor land en zeemachi worden ingetrokken. Bovendien worden ingetrokken de weer macnts-n.dusirie verloven van net personeel van de lucni- doelariillerie, de lucntdoelmilrail- leurs, de luchtstrijdkrachten, de zoeklichtenatdeeling en de zet- macht. De verlofgangers moeten on verwijld naar nun oudcrdceleu terugkeeren. Zij die verlof genieten wegens stertgeval of ernstige ziekte van gezinsleden moeten na afloop van hun verloftijd terugkeeren. Naar wi] vernemen moet het intrekken van de verloven gezien worden als voorzorgsmaatregel met het oog op den onzekeren internationalen toestand. Het K.N.M.l. meldt, dat kans op nachtvorst bestaat. Uit Qent wordt gemeld, dat een Belgisch vliegtuig, dat een vreemd vliegtuig achtervolgde op een landweg bij Torhout een nood landing moest maken. Het toe stel werd beschadigd, de vlieger bleef ongedeerd. United Press meldt uit Brussel Naar in bevoegde kringen ver luidt zou een deel der Duitsche troepeneenheden die langs de Belgische grens liggen, terugge trokken en naar een andere on bekende bestemming verplaatst zijn. Het D.N B. meldt, dat de toestand bij Narvik ongewijzigd js. Duitsche gevechtvliegtuigen bombardeeren de Engelsche strijd krachten. Een kruiser werd door een bom getroffen. Een vlieg- boot werd tot zinken gebracht. In het Skagerrak werd een duik boot tot zinken gebracht. Bij hun opmarsch naar het Noorden hebben onze troepen Marshön bereikt. Bij het invliegen van de Du t- sche Bocht werden twee Britsche toesteilen neergeschoten. Aan het Westfront geen bij zondere gebeurtenissen. Fransch legerbericht. Over het algemeen een kalme nacht. Ten Oosten van de Moezel had den gevechten plaats tusschen voorposten die in ons voordeel eindigden. Reuter meldt uit Londen, dat Britsche en Fransche troepen, die aan de operaties in Midden- Noorwegen hebben deelgenomen en die, zooals men weet weer zijn ingescheept, Zondag in een haven van Schotland zijn geland. Een majoor van de Fransche troepen, die in Schotland zijn aangekomen, heeft verteld, dat de Franschen gedurende de tien da gen, dat zij in Noorwegen waren, geen Duitschen soldaat gezien hebben. De bewoners van de plaats, waar zij landden, waren naar de bosschen en de heuvels gevlucht, om te ontkomen aan het onophoudelijke bom- en ma chinegeweervuur der Duitsche vliegtuigen, die in groepen van tien den geheelen dag boven de plaats verschenen. Ook de Fran sche, Britsche en Noorsche sol daten hielden zich overdag in de bosschen op, om des avonds naar de stad terug te keeren. De Britsche generaal Ironside heeft de teruggekeerde troepen toegesproken. Hij zeide o.m. „lk geloof, dat ieder van u er in zijn hart van overtuigd is, dat gij onder betere omstandigheden een partij voor de Duitschers zijt. Denk niet, dat gij uit Noorwegen zijt verdreven. Gij hebt bevel ontvangen terug te trekken en het is van groot belang dat uw discipline u heeft doen terug keeren. Gij waart een voorhoede en wij hadden gedacht, dat wij u de kanonnen en de vliegtuigen konden sturen, die het u zouden hebben mogelijk gemaakt te strij den tegen de machine, die tegen over u stond. Doch zooals gij weet, liep het ons weldra tegen." Het D.N.B. meldt ln de tweede helft van April hebben de koning van Zwcüei. en de Fuehrer schrittetijk van ge dachten gewisseld over den po- litieken toestand. Deze gedachtenwisseling heefi naar de Duitsche en Zweeusche regeering openlijk hebben ver klaard de volledige overeenstem ming inzake de toekomstige pon- ueke houding van beide landen jegens elkaar bekrachtigd. Htt Zweedsche ministerie van Buitenlandsche Zaken bevestigt deze mededeeling. Bij deze ge legenheid heeft Zweden met klem verklaard naar alle zijden neutraal te willen blijven, terwijl van Duit sche zijde de verzekering werd gegeven, dat deze neutiaiiteit ge handhaafd zal worden. Gedurende de maand April 1940 Axel. Huwelijks-aangiften. 3. Bemgnus Maria Celie (van Koe wacht), 31 j.. jm. en Angela Leonie Maria van Eek, 27 jjd. 4. Jan Scheele (van Schoondijke), 25 j., jm. en Janna Dieleman, 22 jjd. 11. Willem de Groote, 27 j., jm. en Jacoba van Hoorn, 22 jjd. 26. Sander Johannes Jan Wijna, 29 j., jm. en Jaco- mina Janna Dieleman, 22 j., jd. Gehuwd. 18. Jan Scheele (van Schoondijke), 25 j., jm. en Janna Dieleman, 22 j., jd. 25. Bemgnus Maria Celie (van Koewacht), 31 j., jm. en Angela Leonie Maria van Eek, 27 j., jd. Willem de Groote, 27 j., jm. en Jacoba van Hoorn, 22 j., jd. Geboren. 6. Petrus Johannes, z. van Petrus Breepoel en Pieter- nella de Regt, 9. Adriaan Ni- colaas, z. van Peter Jacob Knie riem cn Franfoise Cornelia ae Jonge. 10. Marleen Melanie Camilla, d. van Augustus Fran- ciscus Lippens en Margaretha Maria de Maertelaere. 12. Pie ter, z. van Marinus Jan Brandes en Helena Anna van Alten. 13. Hendrik R-ii,ier, z. van Johannes Jan Kotvis en Adriana Boeije. Maria Elisabeth Neeltje, d. van Cornelis Jan van Drongelen en Adriana Vcrhelst. 19. Janneke Leuntje, d. van Lourens Rinn en Christina Maria Hamelink. 20. Janna Maria, d. van Reinier Scheele en Aaltje Adriana de Fetjter. 25. Pieter Cornelis, z. van Adriaan Fra: ?ois Haak en Johanna Koekkoek. Overleden. 5. Neeltje Martha van Bendegem, 67 j., echtg. van jacobus Leunis. 9. Jan den Hamer, 67 j., echtg. van Johanna Levina Jansen van Rosendaal. Adriaan Verschelling, 40 j., ongeh. 14. Adriana Goossen, 68 j., ongeh. 26. jacobus Levinus van de Ree (van Zaamslag), 54 j., echtg. van Adriana de Putter. Commissie voor Boerenboter- netcering voor Z.-Vl. (0 D.) Voor de week van 6—11 Mei '40. Ie kwaliteit 1,45 per Kg. grooth. Ie 1,55 part. 2e 1,30 grooth. 2e 1,40 part. Burgemeester en Wethoudeis van AXEL; gelet op het bepaalde in art. 112 van het besluit bevolkings boekhouding, staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omscme- ven in ae aitikclen 3 tot en met 16 van genoemd besluit brengen ais voornaamste ter openbare kennis lo. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nacht rust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden op genomen in één der bevol kingsregisters 2o, dat ieder moet worden op genomen in het bevolkings register der gemeente, waai hl] voornemens is duurzaam of voor onbepaatden tijd ais regel zijn nachtrust ot ck daarvoor in de plaats tre deude rust te gemeten 3o. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2o. ver melde bijzondere voorschrif ten gelden 4o. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van de bevol kingsregisters moet worden afgevoerd 5o. dat bij adresverandering binnen de gemeente de noodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts, in verband met het bovenstaande a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet geschiedei op den dag van, of uiter lijk vijf dagen na het ver trek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of nè de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zoo noodig met opgave van den naam van het hoofd van het gezin) b, dat aan den aangever van een vertrek, behouden» bij zondere gevallen, onmiddel lijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke bin nen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Nederlandsche gemeente, in welker bevolkingsregister de persoon moet worden opgenomen c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust ge niet en die nog niet in een bevolkingsregister is opge nomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, in dien hij uit een plaats buiten Nederland en van een ver huiskaart of legitimatiebe wijzen, indien hij uit een andere gemeente van Neder land is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbe treffende bepalingen is vrij gesteld van aanmelding d. dat bestuurders van instel lingen, gestichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en kamerverhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het ver trek, mededeeling moeten doen van den geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veer tien dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt, tenzij de persoon is vrijge steld van aanmelding e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft vol gens de wet f. dat voor persoonlijke aan melding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkings register gelegenheid zal wor den gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur bij de afdeeling BEVOLKING der gemeente-secretarie, ge legen Markt. Axel, 1 Mei 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. TE kan geschieden bij net Hoofd, den Heer K BOOIJ, P,. Hendrik straat 20 te Axel, bij wien ook alle gewenschte inlichtingen zij te bekomen. Spoedige aangifte wordt ver zocht. HET BESTUUR Een flinke jongeman, 28 jaar, P.G. niet onbemiddeld, die geen andere gelegenheid heeft gehad om kennis te maken, zoekt langs dezen weg een fatsoenlijk maisje P.G. Leeftijd 24 a 28 jaar. Brieven met f«»to (woiden op eerewoord teruggezonden). Geheimhouding verzs kerd. Brieven onder No. 10, bureau van dit blad. Wie wil door verkoop van betere guedkoope zeepproducten een flink bestaan? Brieven F. DE VRIES, Marnixlaan 80, Amersfoort.

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3