Loopjongen in der f. I F. Consumptteteat J(ct Woonhuis Yoor den Schoonmaak KASTPAPIER Firma J. C. VINK, Kastranden, Punaises. NAQQP Bouillon Verpachting Verpachting Dinsdag 1 lei 1910, Prijs 60 cents. Laatste Nieuws. Sportnieuws. Advertentie» Bekendmakingen. CtlF LOjjfiFfiLclDllljOllWSCllOOl Distributie van motor brandstof en smeerolie. identiteitsbewijs met 3 bijge voegde aanvraagkaarten. AXEL. Aangifte van nieuwe leerlingen gevraagd Bureau Y&n dit Blad» (wit, gekleurd en gewerkt). Firma J. C. VINK Kleine advertentiën. "Kom, Fred, bedien je nog's i" "Graag, zeg. Je weet, dat ik een dolle liefhebber ben van een kop Maggi5 Bouillon en ook van groenten, stamppotten, sausen en andere ge rechten, die met dit vleesnat zijn klaar gemaakt. De smaak wordt er ^voller door, in één woord "af'." "Ook ik als huisvrouw profiteer ervan, want ik bespaar me met Maggi5 Bouillon niet alleen veel werk, maar ook menige toevoeging als vlees e. d. I Daarom blijft mijn merk: diens woning, omdat zij den be jaarden heer en diens 70-jarige huishoudster, mej. J. de W, sedert eenige dagen niet hadden gezien. Daar zij vermoedden, dat er iets niet in orde was, werd de politie gewaarschuwd. Men vond beide menschen dood in de woning. Zij bleken door kolendampvergiftiging te zijn om gekomen. Het D.N B. meldt, dat gisteren in het door de Duitschers in Narvik bezette gebied geen lan dingspoging der Britscho troepen is ondernomen. Wel zijn de stad en de haven gebombardeerd. Bergen en Stavanger zijn op nieuw gebombardeerd. Onze troepen kwamen in strijd met verspreide Noorsche troepen. Ten Noorden van Oslo wordt onze opmarsch voortgezet. Opnieuw heeft onze lucht macht haar actie met succes voortgezet. Een torpedojager en een transportschip werden tot zinken gebracht. Eén torpedojager werd zwaar beschadigd en een transportschip in brand geschoten. Een 6000 ton groot stoomschip werd door een duikboot ge troffen. In het Westen geen bijzondere gebeurtenissen. Grenscontroles en verkennings vluchten van den vijand. Fransch ochtenlegerbericht. Niets te melden. LONDEN. Ten Noorden van Oslo werken Britsche troepen samen met de Noren. Reuter verneemt dat bij Stiklestad ten Noorden van Dront- heim fel wordt gestreden tusschen Duitsche en Britsche troepen Duitsche torpedojagers hebben gepoogd uit Drontheim troepen aan land te zetten ten Noorden van de Britsche troepen, om te trachten de Engelschen in den rug aan te vallen. Deze poging is evenwel verijdeld. De geallieerden opdringende uit het Noorden an Zuiden, trach ten de Duitsche troepen bij Drontheim te omsingelen. De Duitsche troepen trek ken langs den ertssperring terug in Narvik, omdat de toestand daar onhoudbaar is. Het Zweedsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft categorisch ontkend, dat 600 Duitsche soldaten over de Zweed sche grens nabij Narvik zouden zijn gekomen. Het ministerie voegt hier aan toe, dat wel een trein uit Riksgraensen (aan de Noorsch-Zweedsche grens) is ver trokken, welke met de beman ningen van schepen, welke in de haven van Narvik gezonken zijn. Nederland - België 4-2 Na de zware nederlaag van Aetwerpen bestond er over het algemeen niet veel boop op revanche te Amsterdam, vooral ook niet na de nederlaag tegen Luxemburg en het gewyzigde Nederlandscbe elftal, dat ook niet als het sterkste beschouwd werd. De B -lgen daarentegen hadden geen wijzigingen in hun elftal aangebracht, zoodat een nieuwe Belgische overwinning feiteljjk voor de haBd lag. De wedstrijd Nederland België in het Amsterdamsche Stadion jl. Zondag gespeeld, heeft echter weer eens te meer bevestigd, dat deze altyd een open wedstryd blyft, met onge veer geljjke kansen. Het is ditmaal een mooie Wedstrijd geweeBt. met goed spel en ral «au «naunende momenten B id« elftallen werden met de volksliederen begroet en onder ideaal lenteweer is gespeeld, wat vooral aangenaam was voor de tienduizenden, die het stadion bevolkten en die ten slotte een Hollandscbe overwinning hebben kunnen toejuichen De onzen begonnei direct enthousiast en gaven de Balgen handen vol werk. Het was dan ook een aantrekkelijk spel, waarbij na ongeveer 10 minuten de rechtsbuiten v. d. Engel voor Holland doelpuntte (1 0). Er ontwikkelde z ch verder een vlugge en faire strijd en na een kwartier bad de Oranjeploeg opnieuw succes door toedoen van de Harder (2—0). De Belgen werden hierna iets sterker, doch na een halt uur scoorde de Harder opnieuw, na een mislukt schot van Vente (3—0). Er volgden nog tal van goade momenten, doch verder geen doelpunten voor de rust, die inging met 3—0. In de tweede helft poogden de Belgen den achterstand in te halen en ondernamen herhaalde aanvallen, echter zonder succes. Een Hollandsche aanval stelde Vente in staat in de 12e minuut den stand op 40 te brengen. Er ontstonden nog meerdere gevaarlijke momenten voor het Belgische doel, vooral toen Van Spaandonck tot tweemaal toe keihard inschoot, doch op ge lukkige wijze de schoten gekeerd werden. Na 28 minuten scoorde België eindelijk een tegenpunt uit een hoekschop (4 1) en 8 minuten voor het einde brachten de gasten den stand op 4—2. Van Male die even te voren geblesseerd was, werd vervangen door den reserve-keeper Wille. In de laatste minuten misten de onzen nog een paar fraaie kansen en zoo brak het einde aan met een 4—2 Hollandsche overwinning. Het was een vlotte wedstrijd en vooral in de eerste helft stond het Hollandsche spel op hoog peil. De wedstrijd werd ook bijge woond door H. K. H. Prinses Juliana, ZKH. Prins Bomhard, enkele ministers en andere hooge autoriteiten. BUREAU YOEDSELYOORZIENING ZEELAND. Aankoop van Eigenheimers. De Provinciale Voedselcom- missaris voor Zeeland brengt onder de aandacht van belang hebbenden, dat de Nederlandsche Akkerbouw Centrale voornemens is alle nog bij telers aanwezige voorraden Eigenheimers, die vol doen aan de voor rubriek A gestelde consumptie-eischen in de gebruikelijke maat, aan te koopen tegen de prijs van f3,25 per 100 K.G. per 6 April 1940, welk bedrag bij latere levering met 5 cent per 100 K.G. en per week zal worden verhoogd en vanaf 27 April a.s. met 71/, cent per 100 K.G. en per wetk Belangheb benden, die Eigenheimers op bovenvermelde voorwaarden wen- schen te verkoopen, dienen uiter lijk 27 April a.s. den Voedsel- commissaris voornoemd, Land- oouwhuis te Goes, hiervan in kennis te stellen, onder opgave van de grootte der te verkoopen partij. Houders van motorrijtuigen. Houders van motorrijtuigen kunnen uitsluitend een bewijs ontvangen op vertoon van num- merbewijs en geldige motorrijtui- genbelastingkaart. Houders van z.g. „terrein auto's", voor welke geen motor rijtuigenbelasting verschuldigd is, dienen zich te legitimeeren, b. v. door middel van de distributie stamkaart, voor zoover het natuur lijke personen betreft. Rechts personen dienen zich op andere wijze te legitimeeren. Houders van benzine en benzolmotoren. Houders van benzine- en ben zolmotoren dienen zich persoon lijk te legitimeeren, b.v. door vertoon van de distributiestam kaart. Rechtspersonen dienen zich op andere wijze te legiti meeren. Het is geoorloofd om de iden titeitsbewijzen door een ar.der te doen afhalen, mits deze behalve de noodige bescheiden, kan over leggen een schriftelijke machtiging, afgegeven door den houder van het motorrijtuig of van den benzine- of benzol motor. Een machtigingsformulier kan van tevoren worden afgehaald aan het Distributiekantoor. Op het identiteitsbewijs staat vermeld, bij welk postkantoor de houder zich later bij eventueele distributie de zegels zal kunnen aanschaffen ter verkrijging van benzine. Indien het identiteitsbewijs niet kan woiden afgegeven, bijvoor beeld in geval van verschil bij legitimatie of in geval de houder vroeger binnen een anderen dis tributiekring woonachtig was, dient men zich te wenden tot het RIJKSBUREAU VOOR AARD OLIEPRODUCTEN, SECTIE IV, TE 's GRAVENHAGE, voor hou ders van motorrijtuigen bovendien onder vermelding van provincie- letter en nummer van het motor- rijtuig, voorkomende op hun motorrijtuigen belastingkaart. Ingeval van verhuizing als bovenbedoeld kan de houder aan het htm op het identiteitsbewijs aangewezen postkantoor verzoe ken, hem een ander postkantoor, overeenkomstig zijn nieuwe adres, aan te wijzen. Niet afgehaalde kaarten worden aan het Rijksbureau voor Aard olieproducten te 's Gravenhage teruggezonden. De leider van het distributie bureau te Axel, J. FRANCKE. Plaats van aanmelding: DISTRIBUTIEKANTOOR GENTSCHEVAARTSTRAAT 9. Datum van aanmelding VRIJDAG 26 APRIL 1940. Tijd van aanmelding van 9 uur v.m. tot 12 uur v.m. en van U/j51/» uur n.m. van het Ten behoeve van eventueele distributie van motorbrandstof en smeerolie zal in opdracht van den minister van economische zaken aan houders van motor rijtuigen en van benzine- en ben zolmotoren ter plaatse en op datum en uur, als onderstaand aangegeven, worden uitgereikt een De uitreiking van deze bewijzen zal uitsluitend geschieden a. na betaling van f 0,75 per identiteitsbewijs b. met inachtneming van de volgende bepalingent TE kan geschieden bij het Hoofd, den Heer K BOOIJ, Pr. Hendrik- straal 20 te Ax 1, bij wien ook alle gewenschte inlichtingen zijn t bekomen. Spoedige aangifte wordt ver zocht. HET BESTUUR. voor het spreien van vlas, vanaf 1 Mei 1940, tot den laatsten April 1941. Inschtijvingsbiljetten vóór of op VRIJDAG 26 APRIL 1940, in te leveren in gesloten couvert bij den Secretaris, den Heer IZ. DE FEIJTER Wz., Stationstraat 12, te Axel. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Voorzitter, P. J. J. VAEL te Sint Jansteen en bij den Secretaris. Namens het Bestuur, 1Z. DE FEIJTER Wz., Secr.-Penningm. van de op het terrein der V. V. Z. F. te Axel voor het geheele jaar. Inschrijvingsbiljetten vóór of op VRIJDAG 26 APRIL 1940, in te leveren in gesloten couvert bij den Secretaris, den Heer IZ. DE FEIJTER Wz., Stationstraat 12, te Axel. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Voorzitter, P. J. J. VAEL te Sint Jansteen en bij den Secretaris. Namens het Bestuur, IZ. DE FEIJTER Wz, Secr.-Penningm. Notaris FANOY te Axel, zal op in het café van dhr. Cam. de Coninck te Axel, ten verzoeke van dhr. J. G. DE ME1JTER te Souburg, publiek verkoopen met SCHUUR en ERF te Axel, Weststraat 51, kad. sectie G no. 1574, groot 1 A. 82 c.A. Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen: 1 Juni 1940. Instelpremie 1 pet. Voor bezichtiging zich te wen den tot dhr. A. A. de Jonge, Axel, Kaaiwal. MARKT 12. Uit de hand te koopEen in goeden staat zijnde Kinderwagen, Wieg en Trekkarretj*. Te be vragen Bureau van dit blad. WEGGEVLOGENZwart bont duifje. Ttgen beloning terug te bezorgen Walstraat 72, Axel. MARKT 12. ZOMEBPfiACHT

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3