toidujuJi Harmonie Concordia. £andbouwin$])an, BEESTIAAL: Vos bles Merrie, MAGGIS SOEPEN Advertentiën Jaarvergadering Kantoor van W.A. DEN BQGGENDE te Axel, Nieowstraat 24. Op Donderdag 29 Februari 1940, Den Kapitalen PAARDEN RUNDVEE: PLUIMVEE: LANDBOUWHALM MELKGERIEF: Dinsdag 27 Februari 1940, Gereedschappen Eenig Huisraad, Coöp. Boerenleenbank Donderdag 22 Februari 1940, GEREEDSCHAPPEN: Uit verschillende deelen van het land komen klachten over het gebrek aan steenkolen. Te Amsterdam hebben o.a. vele steenkolenhandelaren hun zaken moeten sluiten, omdat zij geen voorraad meer hebben. De be woners van huizen met centrale verwarming behelpen zich met petroleumkachels of gebruiken electrische of gasverwarming. Het gemeentebestuur van Gro ningen heeft zich telegrafisch tot den minister gewend, aangezien de kans groot wordt, dat ver schillende scholen wegens brand- stoffengebrek gesloten moeten worden. De minister van Waterstaat heeft den burgemeester mede gedeeld, dat er een voldoende hoeveelheid steenkool naar Gro ningen zal worden gezonden. Naar aanleiding van dergelijke berichten wordt gemeld dat er kolen genoeg zijn in Nederland. Het vervoer door de waterwegen echter ligt bijna geheel stil en in dit verband zijn de spoorwegen overstelpt met vrachten en is vertraging ontstaan in den aan voer uit de mijnen. De Nederlandsche regeering heeft een vertoog gericht tot Ber lijn in verband met de verscher ping van den duikbootoorlog. De Amerikaansche minister Huil heeft medegedeeld, dat de Amerikaansche ambassade te Ber lijn opheldering tracht te verkrij gen omtrent de door de Duitsche pers gepubliceerde verklaring, dat ieder neutraal schip, de Ameri kaansche hieronder begrepen, dat op weg is naar een haven der geallieerden of een contrabanda- station, door Duitsche duikbooten en kaperschepen „voor goeden prijs" zou worden verklaard. In de Belgische, Zweedsche en Noorsche pers gaan felle protes ten op tegen het Duitsche op treden tegen de neutrale scheep vaart. Van Engelsche zijde wordt ge wezen op het onrechtmatige der Duiische houding en de onmoge lijkheid, dat Engeland de schepen op zee op contrabande zou onder zoeken. De Nederlandsche econo mische missie, welke sinds het begin van het jaar met Engeland besprekingen heeft gevoerd over de moeilijkheden, welke de oor logstoestand in het handelsver keer heeft veroorzaakt, heeft deze onderhandelingenthans beëindigd. Evenals in de overeenkomsten met Zweden en België voorzie ningen zijn opgenomen, welke erop zijn gericht de vertragingen voor schepen van die landen in de Britsche contrabande bases zooveel mogelijk verder te ver minderen kan worden aangeno men, dat tusschen Groot-Brittanië en Nederland regelingen getroffen zijn, welke het contrabande-on derzoek zullen helpen bespoe digen. Duitsch legerberichtGeen bijzondere gebeurtenissen. Fransch ochtendlegerbericht: Wederzijdsche bedrijvigheid der artillerie. Volgens Reuter is gisteren avond te Helsinki verklaard, dat met het oog op den verschrikke- Ijjken druk der Russen op de Karelische landengte de Finnen zich hebben teruggetrokken uit de eerste linie van stellingen op een aantal punten in den sector van Summa. Het Finsche legerbericht meldt Bij een aanval in de nabijheid van het Muola-meer, welke werd afgeslagen, heeft de vijand 1000 man en 13 tanks verloren. Bij Taipale worden de Rus sische verliezen op 2500 man geschat. STOCKHOLM. Havas meldt: De Russen hebben over het ijs van de Finsche golf een artille rie-aanval ondernomen. Het ijs is bedekt met lijken van Russi sche manschappen en paarden, pertien tanks gingen verloren, Het gister uitgegeven Rus sische legerb richt luidt Op 15 Februari hebben de Sovjettroepen hun succesrijke ac ties op de Karelische landengte voortgezet. De vijand trekt terug en laat wapens en oorlogsmate riaal achter. Hij lijdt ernstige verliezen. Gebruikt thans Maggi's S«*pen Zij bevatten het beste wat Holland's bodem biedt. Julienne Rijst-Julienne Groente Tapioca-Julienne Bloemkool Asperge Andere, zeer aan te bevelen soorten, Windsor Koninginne Ossenstaart Poulet r: Vermicelli 6 en 8 cent voor 2-3 borden F i 1 m n i e u w s. Het bioscoop-programma van Het Centrum bevat voor Zaterdag en Maandag een tweetal films, die rijk zijn aan spanning en avonturen. Alaska is het hoofdnummer, een film die speelt in Amerika. Bij den aanleg van een waterleiding naar het gouddelversstadje Canitoga wordt sabotage gepleegd en dit leidt tot een reeks spannende avonturen, moord en allerlei ver wikkelingen. Het geheele film wei k boeit hierdoor van begin tot eind, waarbij ieder genieten zal van het meesterlijke spel van Hans Albers, de hoofdfiguur. Buiten de wet verplaatst ons naar het wilde Westen van Amerika, temidden der cowboys. Men begrijpt dus, dat er ook in deze film spanning zit en veel avontuurlijks. Doch ook komische tafereelen komen er in voor, een combinatie alzoo van avonturen, sensatie en humor. Men zie ook de desbetreffende advertentie in dit nummer. BUREAU YOEDSELYOORZIENING ZEELAND. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat ter verkrijging van voeder bonnen voor de afname van vee voeder voor de periode van 4 t.m. 31 Maart 1940, de georga- niseerden in de week van 19 t.m. 24 Februari a.s. bij de pl. secretaris in hun rayon opgave dienen te doen van de samen stelling van hun veestapel/ naar den toestand op 18 Februari 1940 's nachts 12 uur. Evenals voorgaande periode dienen ook nu weer opgegeven te worden, alle op 18 Februari 1940 nog op het bedrijf aanwe- zige gedorschte en ongedorschte voorraden granen, (incl. tarwe) penlTruchten, f(Jne zaden en kraehtvoedersoorten (incl. ge mengd graan). Verzuim van deze opgave, of onjuiste of te late opgave is strafbaar, terwijl in deze gevallen ook geea voederbonnen verstrekt zullen worden. Den georgani- setrden wordt verzocht, per 18 Februari 1940 voor zichzelf een juiste inventarisatie van ae op hun bedrijf aanwezige voorraden op te maken en deze inventari satie bij hun pi. secretaris over te leggen. Teneinde misverstand te voor komen zij nog opgemerkt, dat voor het verstrekken van boven bedoelde opgave de registratie- kaarten niet zullen worden toe gezonden. doch tea kantore van de pl. secretaris moeten worden ingevuld. De Landbouw-Crisis-Orgaaisa tie voor Zeeland brengt het vol gende ter kennis van belang- nebbenden. Aan hen, die in 1939 vlas heb ben geteeld, is een aanvraagtor- mulier toegezonden, door middel waarvan zij vóór 22 Februari a.s. een aanvraag voor een teel - oppervlakte 1940 kunnen doen. Zij, die bij het verschijnen van dit bericht zoo'n formulier niet hebben ontvangen, kunnen er een aanvragen bij hun Districtssecre taris. Aan hen, die in een der jaren 1937, 1938 en 1939 blauwmaan zaad, bruin mosterdzaad er zaai uien hebben geteeld, zal ongt- vraagd een teeltvergunning voor de gemiddelde oppervlakte der genoemde jartn worden toege zonden. De betrokkenen kunnen deze vergunningen een dezer da gen tegemoet zien. Bezwaar schriften hiertegen moeten binnen 14 dagen na dagteekenirig der vergunning worden ingediend onder gelijktijdige storting van t 5 op postrekening no. 239.230 van de L.C.O. v. Zeeland te Goes. op WOENSDAG 21 FEBRUARI a. s., om 8 uur des avonds ten nuize van dhr. A. DEN ENGELS MAN, Zeestraat. Alle werkende en honoraire leden worden aangespoord deze belangrijke vergadering bij te wonen. Tot den datum der jaarlijkse uitvoering (14 Maart a. s.) bestaat voorts neg gelegtnheid zich ais adspirant- (leerling) lid bij onder getekende op te geven. De Secretaris, A. TH. 'T GILDE, Wilhelminastraat 33. voormiddags half 11, zal ten ver zoeke van dhr. J. H. VAN HOEVE, op de hofstede thans nog bewoond door den Heer ANTH. DEES— DE Jonge, landbouwer te Ter- neuzen-Vogelschorpolder. t.o. van dw. A. Dijkstra, in het openbaar worden verkocht bestaande uit: (stal ANTH. DEES-DE JONGE): 1. Flora, K 23960, oud 8 jaar. 2. Roza van Vogelschor, K 20965, oud 6 jaar (7 X ge primeerd) 3. Caline van Vogelschor, S 86077, oud 3 jaar (3 X ge primeerd) 4. Treeza van Vogelschor, K 20966, oud 6 jaar (3 X ge primeerd) 5. Kitty van Vogelschor, K 16714, oud 10 jaar (9 X ge primeerd) 6. Albionna de Wattripont, K 22434, oud 5 jaar (1 X ge primeerd) 7. Hera van Vogelschor, K 25107, oud 3 jaar (3 X ge primeerd) 8. Hermine van Vogelschor, K 23959, oud 4 jaar (1 X ge primeerd) 9. Beatrix van Vogelschor, S 90785, oud 2 jaar (1 X ge primeerd) 10. Acrona van Vogelschor, S 91214, oud 2 jaar (1 X ge primeerd) 11. Esdra van Vogelschor, S 96426, oud 1 jaar. (No. 6 bruinschimmelalle overige merries vos). 12. Herman van Vogelschor, S 98889 vos hengst, geb. 3 Mei 1939. 4 melkkoeien, 3 jaarling vaar zen en 2 vaarskalvers. 15 eenden. 5 menwagens (3 met breed beslag), driewielskar, rolslede, Cormick ze If binder, zaaimachine, Lipsia wiedmachine, vorentiekker, cultivator, ijzeren rolblok, snij molen, bietenmolen, maalmachine windmolen, ros met stangen, rol slede, 4 tweescharploegen, 4 een- scharploegen, 2 ijzeren 5 balks- eggen, 6 houten eggen, 2 zigzag eggen, ketting-egge, 2 sleepers, watervat, klaverruiters, bascule met gewichten, slijpsteen, zwin gen, aanschijnen, schoppen, rie ken, leder- en ijzerwerk, ladders, staken, mutsaard, brandhout, enz. enz. Ontroomer, kam en 2 room- vaatjes. Voorts een partij MANGEL- WORTELEN. Verkoop der paarden om 1 uur precies Betaling contant. Onkosten tot en met f50,— 10 pet.daarboven 7 pet. Bergplaats voor auto's en rij wielen. Geen muziek of zang. Notaris FANOY te Axel, is voornemens op 's middags 12 unr, ten verzoeke van dhr. A. C. DE MUNCK, op de laatst door hem bewoonde hofstede te Zuiddorpe, Dorp, te verkoopen 4 Melkkoeien, 4 Runderen (1% j 4 Kalvers. 2 Menwagens met toebehoo- ren (autoban den), een lichte Wagen, 3 wielskar, 2 Twee scharploegen, Wentelploeg, groote Eenscharploeg (alles Rud Sack), Tweescharploeg (Prinz), Cultivator, Maaima- chine, Zelfbinder (Deering), Aardappelsorteerder zoo goed als nieuw, Zaaimachine (Rud Sack), 4 wielige Wiedma chine, Vorentrekker met Aan- aarders, ijzeren Rolblok, di verse soorten Eggen, Sleper, Gierbak (600 L), Gierpomp, 2 Bascules, Veebascule, lange Ladder, Hakselmachine, 2 Snijmolens, Windmolen, Erw- tenkreuker, Zakkenwagen, Waterbak, Zwingen en Aan schijnen, Vorken, Rieken, Schoppen, Aardappelbakken, Kisten, Schaafbank met Vij sels, Timmergereedschappen, Brandhout, enz., enz. MELKGERIEFOntroomer, Karn, Roombussen, Melk emmers, Zift, enz. VOORTS: als: Kasten, Stoelen, Tafels, Kachels, ens. Betaling contant, TERNEUZEBi. Belanghebbenden worden ver zocht hun spaarbankboekjes en boekjes loopende rekening ter bijschrijving van renten zoo'spoe dig mogelijk in te leveren. De voor 14 Februari j.l. inge leverde spaaibankbuekjes l/m no. 2000 kunnen worden afgenaaid, evenals de reeds ingeleverde loopende rtkemngboekjes. In het belang van een goede contiöle op de administratie van ondergeterkende is spoedige in levering der botkjes geWenscht. De rente voor zuiver spaargeld tot een bedrag van f 2 500, bedraagt voor Itden en niet- Icden 2 75%. Aan Itden wordt vergoed 175% voor dagelijks opzegbaar 2 25% voor gulden „voor een jaar vast". Aan niet-leden wordt voor dagelijks opzegbaar geld 1% uitgekeerd. De rente voor geleende gelden bed raa j 4% 4% Voor f,yKuin> k lardtiijen bedraagt üc rent 3l/s D> Kassier, L. CH WABEKE. Notaris FANOY te Axel, is voornt mens op nam 12% uur, n Vtiiotke van dhr. JAiN KihMLNS, op de nog door hem b woonde hofsteue „Poonhoeve" te Z a a m s 1 a g, Poontje, te verkoopen 7 jaar (beveulenu), jaarling Hengst. 4 Menwagens met lotbehooren (br. beslag, draagvei- mogen 4000 K.G Vecikur, divtrse houten en ijzeren Eggen, Zigzageggen, Kettingegge, 3 eenschar Sacksploegen, 3 tweeschar ploegen, Wiedploegje, Culti vator, ijzeren Rolblok, Voren trekker, Wiedmachine met toebehooren, Zaaimachine (Rud Sack), Zelfbinder (Dee ring), Voorwagen voor zelf binder, Aardapp lrooier (Dee ring), Sltper, 2 Sleden van groen hard houi, Zakkenop- htffer, Ziftmolen, Windmolen, Hondenhok, Zwingen en Aan schijnen, 8 Gareelen met tuig, Kaïkussen, Snijmolen, Zaai- bekken, Beugels, Tuchtnaken, Mestplanken, Ladders, Vor ken, Rieken, Karn, Teeltuin, Brandhoui, eenig Huisraad, enz., enz. BETALING CONTANT. Kleine advertentiën. Evangelisatie-Samenkomst, in d Chr. Bewaarschool, op aanst. Maandag 19 Februari, des avonds om 7 uur. Spreker: dhr. J SE- VENSMA van Amsterdam. De ondergeteekende biedt zich aan voor het spannen van Gor dijnen. Tevens een zoo goed als nieuwe Breimachine te koop. JANS SCHIEMAN, Buitenwegje. Het beste adres voor rundv!., kalfsvl. en varkt svleesch, is bij A. DE REGT, Markt 9, Axel. Prijzen bekend. Bi leefd aanbev. CREDIETEM in bedr. v. f 900,5%, zonder borgen. Elk doel. Kdereen vrijbl. de voorwaarden. Br, antw porto „DE ONDERLINGE', Mathenc»' serweg 110, R'dam-Wi gel i.

Axelsche Courant | 1940 | | pagina 3