De Radio Bode heeft zijn sporen verdiend RADIO BODE Patrimonium. Woonhuis, Fantasiekoekjes Boterkoekjes Visitekaartjes. MUIZEN! - MUIZEN! (en verdient ze nog elke uleek opnieuw!) 1 Laaiste Nieuws. Burgerlijke Stand. F i 1 m n i e u w s. Advertentiën WESTDORPE. Donderdag 28 December 1939, publiek verkoopen: Geef mij toch vooral Banketbakkerij DE JONGE. Voor de fijnproevers iets aparts!!! Banketbakkerij DE JONGE. Firma J. C. VINK, P. v. d. KNAAP Smilde (Dr.) De Radio Bode is Neêrlands omvangrijkste, best-verzorgde Programmablad... een onderhoudend tijdschrift, dat U, behalve de programma's der zendstations, een hele rij van interessante artikelen over belangrijke uitzendingen geeft, verenigings- nieuws e.d., prachtig geïllustreerd door de meest bekende tekenaars Abonneert U: de Radio Bode is Uw leidsman door den aetherAbonneert U N U - er zijn extra-voordelen aan verbonden! Stort direct F. 3.- voor een halfjaar-abon nement op giro 128.000, AVRO, Amsterdam met vermelding: „Nieuw Abonné" of aan de cassa's van hoofd kantoor of bijkantoren. Ook kunt U aan een onzer propagandisten betalen. Dan profiteert U van het drie delige „WELKOM-aanbod" van- de AVRO, n.l. le. Alle dit jaar nog verschijnende nummers gratis. 2 e. Het zeldzaam mooie Kerstnummer met zijn boeiende verhalen en veelkleurige illustraties. U zult het bewaren in Uw boekenkast - en dat is het waard! 3e. en bovendien, (indien U dit jaar nog geen abonné was), een exemplaar van den wel haast beroemden Avro-kalender, een schilderijen-verzameling in 't klein een waardevol bezit van hoog, kunstzinnig peil Aparte schriftelijke aanmelding is niet nodig. Toezending Radio Bode en kalender volgt na, ontvangst van het bedrag. Neêrlands nationale radioblad! nog nnr boven roepen, hetgeen voor het opsporen van de daders van groot belang sou kunnen xyn. Toen de vrouw des huizes den volgenden ochtend mej. C. wilde wekken, deed zy de vreeselyke ontdekking van den moord. Onmiddellyk werd de politie gewaarschuwd. De verhooren leverden niet veel op, maar toen men van den taxi chauffeur ver nam, dat een van de mannen Piet moest heeten, trok een re chercheur er op uit, die spoedig een spoor wist te vinden. Dit leidde tot de arrestatie van een zekere P K. Hij bekende de juffrouw door wurging om het leven te hebben gebracht. Een diefachtige ekster. Bij de politie te Oosterbeek zijn verscheidene aangiften ge daan van vermiste zilveren en gouden voorwerpen, waaronder ringen en zelfs een gouden arm band ter waarde van 80, die uit slaapkamers ontvreemd wa ren. Aanvankelijk bleek geen spoor van de daders te vinden, totdat ontdekt werd, dat een tamme ekster zijn diefachtige neigingen had botgevierd. Het D N.B. deelt mede Gistermiddag is het tusschen Wangeroog en Spiekeroog tot een luchtgevecht gekomen tusschen Duitsche jacht- en Engelsche bomvliegtuigen. Het Engelsche escadrille werd door de beproefde Messerschmidts aangevallen en in korten tijd uiteengedreven. Daarbij werden zes Engelschen omlaag geschoten. Een Duitsch jacht vliegtuig moest op zee dalen. Van het westelijk front geen bijzonderheden. LONDENHet Britsche mi- niMciie van luchtvaart deelt mede St rke strijdkrachten van de R.A.F. hebben boven de Noordzee geopereerd. Een formatie vari onze luchtmacht kwam in contact met een sterke vijandelijke for matie bij Helgoland. Er ontstond een hevig gevecht in den loop waarvan 4 Messerschmidttoestel- len en drie van onze vliegtuigen werden neergeschoten. Al onze andere formaties keerden zonder verlies huiswaarts. FINLAND. Hevige gevechten worden geleverd aan het noor delijke front Van Finsche zijde zegt men, dat het de grootste slag is, die tot dusver is geleverd. Volgens Reuter zijn duizenden manschappen van het roode leger gevallen in den slag om Salie, de sleutelpositie op het noorde lijke Finsche front. Het bericht voegt hieraan toe, dat de sneeuw roodgekleurd was van Russisch bloed. Ook op de Karelische land engte duren de gevechten voort. De Russische druk in Finlands Wespentaille in de richting van de Botnische Golf duurt voort. Door het zenden van verster kingen hopen de Finnen hier den toestand meester te blijven, Toch ziet men in, dat mate- rieele hulp uit het buitenland dringend noodig is. Tolvakaervi is volgens een be richt van het Noorsche telegraaf- agentschap geheel in vlammen. 6ENÈVE. De zitting van den Volkenbondsraad heeft gisteren de resolutie aangenomen, waarin werd gecloncludeerd tot uitstoo ting van Sovjet-Rusland. Door deze aanneming is dus Rusland uit den Volkenbond ge- stooten. Driehonderdvijftig lijken van slachtoffers van het Russische s.s. .Indigirka", dat Maandag tijdens een hevigen storm bij Hokkaido aan den grond was geraakt, zijn aangespoeld te Kishigetsu, dicht bij de plaats van het ongeluk. Ongeveer 700 personen zijn b^ de ramp om het leven gekomen. Het Fransche legerbricht van heden luidtNiets bijzonders te malden. MONTEVIDEO. Aan het Duit sche- vrst'akslauschip Admiraal Graf von Spee" (niet de „Admiral Scnter". ïooals aanvankelijk werd meegedeeld) dat zooals elders in dit blad vermeld zijn toevlucht heeft gezocht in de haven van Montevideo, is toegestaan in die haven te blijven tot het hersteld is. Aan Britsche schepen zouden dezelfde faculiteiten worden ver leend. Over de beschadiging van den Duitschen oorlogsbodem loopen de meeningen sterk uiteen. Van sommige zijden wordt be weerd, dat het Duitsche schip „Admiral Scheer" zich in de buurt van Montevideo zou ophouden. Ook de zware Britsche kruiser Cumberland zou in de nabijheid zijn. De teraardebestelling der om het leven gekomen Duitsche zeelieden zal heden geschieden. 36 lijkkisten zullen worden overgebracht naar de begraafplaats, waar zij zullen worden bijgezet. Teraeucen. Geboren. 2 Dec. Marijke, d. van Johan van Hauwe en Maria van Mossevelde. 6. Jacobus, z. van David Michielsen en Margaretha Seegers. Maria, d. van Wilhelmus van Megen en Margriet Claes. 8. Jan, z. van Cornelis Geelhoedt en Adriana ten Hoeven. Adri, z. van Charles van Wijck en Adalaïde Bogaert. Overleden. Jacoba van Dijke, 75 jwed. van Gerardus de Smidt. (Tem. Crt) Zaamslag Gehuwd. 2 Nov. Leunis van Liere, 26 j. en Catha- lina Pladdet, 26 j. Frederik van der Hooft, 25 j. en Willemina Wisse, 22 j. 23. Hendrik van Arenthals, 21 j. en Sara de Put ter, 21 j. Geboren. 1 Nov. Maatje, d. van Cornelis Herrebout en Janna Duerink. 4 Cornelia, d. van Willem de Zeeuw en Elizabeth Schieman. 9. Johannes, z. van Abraham Dees en Jeleijntje Scheele. 11. Suzanna, d. van Pieter Scheele en Debora Bolle- man. Anthonie, z. van Hendrik Scheele en Sara de Putter. 14 Maria, d. van Francois Scheele en Janna de Ruijter. Overleden. 4 Nov. Mattheus Dees, 15 j-, z. van Cornelis en Cornelia Dieleman. Voor Zaterdag eu Maandag Maan eeu tweetal spannende films op het programma in Het Centrum. Wereldstad is de titel van het hoofdnummer, een emotievol verhaal dat zich afspoelt te New-York. Het be gint met een stryd tusschen on afhankelijke chauffeurs on die van een andere Maatschappij. Zoogenaamde hulp en aanslagen komen hierbij voor en de beel denreeks veert vervolgens na uiterste spanning naar een ex plosie. Een gelukkig getrouwd echtpaar wordt hierdoor na aller lei verwikkelingen met scheiding bedreigd en dat terwjjl een blijde gebeurtenis aanstaande is. Het wordt nog een cware strijd, even wel met een gelukkig einde, want het echtpaar blijft verbon den en de film eindigt met de geboorte van hun zoon. M'z man ls detective. Ook dit is een filmwerk met een aaneenschakeling van span nende avonturen, zooals die blijkbaar alleen in Amerika zich voordoen. Kortom een beelden reeks, die van begin tot einde de toeschouwers zal boeien. Voorts is er zeer interessant wereldnieuws in het bjjpro- gramma. M-n zie ook de desbetreff ede advertentie in dit hummer. De Chr. Volksbibliotheek is Zaterdags geopend van 21/»—A nre, in de consistorie der GEREF. KERK alhier. Ook voor Militairen. De Notaris H. A. VAN DALSUM te Hulst, zal op om twee uur, bij M.id Wed. R. Kerckhaert—de Cooker te Westdorpe, Het door den heer FR. INGELS bewoonde waarin HERBERG, WINKEL en SLAGERIJ, te Westdorpe, Zwartenhoek, met SCHUUR, op erfpachtsgrond, groot 1180 centiaren. Te aanvaarden: de schuur da delijk, het huisperceel 1 Febru ari 1940. Betaling 1 Februari 1940. Hoe heerlijk zien ze er uit Hoa heerlijk zijn za wan smaak I EEN GROOTE SORTEERING 52 cent per half pond. a 45 cent per half pond. Ondanks de dure tijden leveren wij gedurende deze maand nog VISITEKAARTJES vanaf f 1,10 per 100. MARKT 12 AXEL Koopt nu een „MUS", vol automatische muizenval. „Mus" vangt steeds doordon der telkens het lastige afstellen. Prijs franco per post met blikken bus f 1.25, met email bus f 165. Overigens dezelfde uitvoering, Ook bij onze wederverkoopers, CREDIETEN f 900,— 59/i, zonder borgen, ledereen vnjbl. de voorwaarden. Br. artw. porto ONDERLINGE, MaUwnewewen 110, Rotteruum W

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3