Openbare Verkooping Een netten Inboedel: één gulden Voorloopig Bericht. HET HEERENHUIS Haarden, Haardkachels, Huishoudkachels, Buiskachels en Fornuizen, C. J. SCHIEMAN, Koopt geen kat in een zak DE HOFSTEDE maar haalt Uw DRUIVEN per gewicht bij Uw Fruithandelaar. Laatste Nieuws. Advertentiën. Woensdag 4 October a.s., vegens opheffing van pension. Middenstandscursus te Axel. Boekhandel J. C. VINK. diverse perceelen Erfpachtsyrond Donderdag 19 October 1939, met Aanbehooren, Erf en Tuin Perceel TUINGROND Perceeltje TUINGROND Perceeltje TUINGROND Het perceel No. 20 perceel No. 30, Boekhandel J. C. VINK - Markt. U koopt thans nog tegen de reeds voor den oorlog vastgestelde prijzen Noordstraat - AXEL Tel. 28. Franco levering. rergaderiug zal een spreker worden uitgenoodigd. De datum zal zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de vorde ring van boot in Zeeland tot een hoeveelheid van 1500 ton. In de hiervoor ingestelde commissie heeft voor de ZL.M. zitting de heer W. de Buck te Meliskerke. De landbouwdagen der Z.L M. zullen in den zomer van 1940 in Noord-Beveland worden ge houden. Het ligt niet in het voornemen van het kringbestuur een kring tentoonstelling te houden. Ook werd op denzelfden datum een vergadering gehouden van het hoofdbestuur, waar dezelfde zaken werden behandeld. In verband met zijn benoeming tot Provinciaal Voedselcommis- saris voor Zeeland werd de Se cretaris der Maatschappij, Ir. J. D. Dorst, ontheven uit deze func tie en gedurende de periode dat hij deze bekleedt op non-activi teit geplaatst. Het D. B. werd machtiging verleend tot het benoemen van een ambtenaar ter voorziening in de werkzaamheden van het secretariaat. Een pachtbureau voor Zeeland. De Zeeuwsche landbouw orga nisaties hebben thans van minis ter Steenberghe bericht ontvan gen, dat het in zijn voornemen ligt te bevorderen dat binnen korten tijd in Zeeland een pacht bureau wordt opgericht. Als voorzitter treedt op één vaD de 5 voorzitters der in de statuten genoemde advies com missies, zulks bij toerbeurt. De samenstelling zal nu zijn als volgt, indien alle organisaties van hun bevoegdheid gebruik maken Vier leden aan te wjjzen door de organisaties t w, de Z.L M de NCB., de C.BT.B, en het Grondbezit. De advies commissies zyn als volgt geregeld. Schouwen Z L M.Voorzitter C.B.T B. Pachter Z L.M. en Grondbezit Ver pachter. Noord Beveland, Zuid Beveland, Tholen en St. Philipsland NCB Voorzitter; Z.L M.Verpachter; L T.B. Pachter CBTB. Pachter; GrondbezitVerpachter. Walcheren C.BT.B Voorzitter; Z L M Pachter Z L M en Grondbezit Ver pachter. Oost Zeeuwscb-Vlaanderen ZLM Voorzitter. C.B T.B.Pachter. ZL.M. en Grondbezit: Ver pachter. West Zeeuwscb-Vlaanderen: ZLM Voorzitter. C.B T B Pachter. NCB. en Grondbezit: Ver pachter. De vjjt districts-voorzitters vormen samen met de 4 ver tegenwoordigers van de organi Baties het Prov. Pachtbureau. Het secretariaat zal waarge nomen worden door het Rjjks- landbouwconsulentschap. D. v. Zeel. Het D.N.B. meldt uit ÜOSKOÜ. De besprekingen tusschen Von Ribbentrop en Mo- lotof, waarbij ook Stalin tegen woordig was, hebben hedennacht geleid tot drie overeenkomsten. Ie. Definitieve regeling van de kwestie voortvloeiende uit de ont binding van den vroegeren Pool- schen staat, welke regeling wordt beschouwd als een zeker funda ment voor een duurzamen vrede in Oost-Europa. Duitschland en Rusland geven uiting aan hun opvatting, dat het in overeenstemming zou zijn met de werkelijke belangen der vol keren, aan den thans tusschen Duitschland ter eene zijde en Engeland en Frankrijk ter andere zijde bestaanden oorlogstoestand een einde te makeu. Beide regeeringen zullen ge meenschappelijk, eventueel in overleg met andere bevriende mogendheden, trachten het doel zoo spoedig mogelijk te bereiken. Wanneer deze pogingen zonder resultaat blijven, dan zouden En geland en Frankrijk voor het voortzetten van den oorlog ver antwoordelijk zijn, terwijl Het Rijk en de Sovjet-Unie ingeval van voortzetting van den oorlog el- cander wederzijds zullen raad plegen over de vereïschte maat regelen. 2. Regeling van de nieuwe grenzen tusschen Het Rijk en de Sovjit-Unie zon Ier inmenging van derüen. De Staatkundige regeling zal ten Oosten en ten Westen van de grens door de Sovjet-Unie en het Rijk afzonderlijk worden ge regeld. 3e. Briefwisseling tusschen Moskou en Berlijn, welke ten doel heeft de economische betrekkin gen en het goederenvervoer tus schen beide landen te regelen. Aan de te Moskou getroffen Duitsch—Russische overeenkomst is nog toegevoegd een protocol met uitvoerige beschrijving van de vastgestelde grenslijn. *Von Ribbentrop heeft heden den Italiaanschen ambassadeur te Moskou ontvangen. Von Ribbentrop zou hedenmid dag per extra vliegtuig naar Ber lijn terugkeeren. Gisteren werd aan Von Ribben trop in het Kremlin door Molotof een diner aangeboden, waaibij ondermeer tegenwoordig waren de Duitsche ambassadeur te Mos kou, gouwleider Förster en Stalin Na het diner werd een gala voorstelling in den schouwburg bijgewoond. Tusschen Rusland en Estland is een pact van wederzijdschen bijstand gesloten. BOEKAREST. De overtuiging dat het tusschen Duitschland en Roemenië zal komen tot een Zwarte Zee-pact, heeft een groote geruststelling teweeg gebracht. In het noorden van Engeland heeft zich gisteren in een spring stoffenfabriek een ontploffing voor gedaan, waarbij 15 personen ge dood werden. WARSCHAU. Heden zal de intocht der Duitschers in War schau een aanvang nemen. LONDEN. Gisteren heeft een escadrille Duitsche bombarde mentsvliegtuigen getracht Schot land te bereiken. Door de achter volging van Engelsche jachtvlieg tuigen zijn deze pogingen mislukt. PARIJS. Van het front wordt een kaïme nacht gemeld. Bedrij vigheid wordt gemeld ten westen van Saarbiücken. Te Parijs is men van meening, dat een vredesvoorstel noch te Londen, noch te Parijs in over weging zal worden genomen. Woensdagavond werden bo ven Harderwijk en Elburg vreemde vliegtuigen gemeld. Gisteravond om 23 uur 44 werden eveneens vreemde vlieg tuigen geconstateerd boven Fries land, Drente en Overijssel, die over Harderwijk in westelijke richting hun koers voortzetten. Beide avonden werden volgens berichten uit Londen verkennings vluchten boven Duitschland ge maakt. in verband met de aanwezig heid van vreemde vliegtuigen gisteravond om ongeveer elf uur boven het Oosten van ons land, zijn patrouilles vliegtuigen ter achtervolging opgestegen. H.M. de Koningin zal mor genochtend ongeveer elf uur een bezoek brengen aan de spoorweg tentoonstelling. Bij de demonstraties, die door H.M. in het Olymp. stadion zullen worden bijgewoond, zullen o.m. ook aanwezig zijn minister Van Boeijen en generaal Reijnders. een verhaal van 4 jonge meisjes, die alle verliefd worden op eer. aantrekkelijken jongen man. De liefde van de jongste wordt be antwoord. Dit is een teleurstel ling voor de andere meisjes en van nu af volgt een ingewikkelde liefdeshistorie, met allerlei onver wachte wendingen. En deze loop van omstandigheden maakt de film juist zoo aantrekkelijk en boeiend, niet het minst ook omdat er veel diep-menschelijks in ligt opgesloten. Het slot is, zooals men zich dat slechts wenschen can, want ondanks alle verwik- celingen in deze historie, vinden de twee jonge menschen, die in het begin liefde voor elkaar op gevat hadden, elkaar toch weer in het geluk, dat hun beschoren was. Mexico lacht. Dit is een film van Mexicaansch even, Mexicaansche pret en min- nar-ij bij dagen en bij nachten, kortom, een feestelijke verfilming van het Mexicaansche leven in al zijn geledingen, met een tro- Dischen polsslag. Een daverende muzikale comedie, in grooten stijl, met verrukkelijken zang van be tooverend schoone senorita's, van toreadors en matadors, en dat alles onder de gloedvolle zon in romantisch Mexico. Men zie ook de desbetreffende advertentie van „Het Centrum" n dit nummer. F i 1 m n i e u w s. Vier Dochters is een filmwerk, dat de volle belangstelling verdient van he bioscoopminnend publiek. Het is BUREAU VOEDSELVOORZIENING ZEELAND. Inname van peulvruchten en ftyne zaden. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat met ingang van Maandag 2 October a s. de gelegenheid zal worden geopend om peulvruchten en fijne zaden aan de Regeering te leveren. Monsters van peul vruchten en fijne zaden kunnen onder vermelding van de aange boden hoeveelheden vanaf ge noemden datum bij de Districts- secietarissen worden ingeleverd. Indiening van monsters fijne zaden kan tevens geschieden op het kantoor te Goes, Groote Markt 28. De keuring van de peulvruch tenmonsters geschiedt evenals die van granen districtsgewijs op de bekende keuringsplaatsen. Daar entegen vindt de keuring van alle monsters fijne zaden te Goes plaats, teneinde een zoo groot mogelijke uniformiteit te ver krijgen. Onder fijne zaden wordt vei staan koolzaad, karwijzaad, geel en bruin mosterdzaad, kanarie zaad, wit- en blauwbloemlijnzaad en blauwmaanzaad. De teler is verplicht te leverer hetgeen hij ter keuring heeft aangeboden. Van de beslissing der keurings commissie kan men, evenals bij de tarwekeuring in beroep komei bij de herkeuringscommissie. Opslag van ffyne zaden. De Provinciale Voedselcommis saris voor Zeeland maakt bekend, dat zij, die in aanmerking wen schen te komen voor den opslag van fijne zaden, een daartoe strek kend verzoek kunnen indienen bij voormelden Voedselcommis saris te Goes, Groote Markt 28 Voor opslag komen uitsluitend diegenen in aanmerking, die tot nu toe hun beroep of bedrij hebben gemaakt van den handel in fijne zaden of als commission- nair in genoemde producten werk zaam zijn geweest en wier pak huizen voldoen aan nader door den Voedselcommissaris te stellen eischen. In verband met de voedselvoorziening voor de kippen, worden alle kippenhouders in de gemeente Axel die minder dan 25 kippen hebben, uitgenoodigd ter ver gadering op des avonds om 8 uur w.t., bij den heer C. H. Jansen te Axel. IZ, DE FEIJTER Wz Secretaris V.P,£, Deurwaarder K. J HU1NEMAN te Terneuzen zal op ZATERDtG 7 OCTOBER 1939, voorrmudags ].0V, uur te AXEL aan de Prins Hendrikstraat no. 62, ten verzoeke van Mej. R. G. Wiechmann, publiek en a contant verkoopen Tafels, Kasten, Stoelen, Spie- g'ls, Klokken, Opklapbedden, Ledikanten, Bedden en toebe- hooren, Waschkasten, etc. etc. Benevens T1JI1IERJIANSGE REEDSCHtPPEN w o.Slijpsteen. Eind October begint de nieuwe cursus in hotel „'s Lands Wel varen", Noordstraat. Duur der cursus één jaar. Lesgeld f3,— per maand, voor meerdere per sonen uit een gezin f2, inlichtingen worden elke Zater dagmiddag verstrekt in bovenge noemd hotel De lessen worden s avonds gegeven. Aangifte vóór 25 October bij ondergeteekende. Aanbevelend, E. F. VAN KEMSEKE, Leeraar Boekhouden M O. Gentschestraat B 78, Hulst. 25 stuks voor Op Donderdag 26 Oct. a.szal ten verzoeke van de Erven Mevr. Wed. J. DIELEMAN- Wolfert te Zaamslag, publiek worden verkocht te Hoek, Lovenpolder, met ZIJ KANTEN van den Molendijk, groot 30.23.04 H.A (67 gem. 253 roeden), in pacht bij dhr. Herm. Dieleman Dieleman tot rooven oogst 1944, alsmede aan den Molendijk. Notarissen FANOY, Axel. VAN VOLLENHOVEN, Terneuzen. f^Klg8* Notarissen FANOY te Axel en VAN VOL LENHOVEN te Terneuzen, zijn voornemens ten verzoeke van de Erven Mevr. Wed. J. DIELEMAN- Wolfert te Zaamslag, op nam. 3 uur, in het höiel „De Appel" te Zaam3lag, publiek te verkoopen te Zaamslag, Terneuzensche- straat A 263, sectie F nos. 2326 en 2364, samen groot 5 A. 37 c.A. Koop 2. aldaar, achter huis Wed. H. Bakker, sectie F no. 770, groot 3 A. 20 c.A. 22 roeden). Koop 3. naast koop 2, deel sectie F no. 769 groot 1 A 80 c.A. (12 roeden) in gebruik bij J. Oppe. Koop 4. naast koop 3, deel sectie F no. 769 groot 1 A. 80 c A. (12 roeden) in gebruik bij Dees. Te aanvaarden: koop 1 bij de betaling, overige koopen uiter.tjk 1 Jan. 1940 Betalenonkosten binnen 6 dagen, koopsommen 6 weken na de toewijzing. Te bezichtigen Dinsdagen 10 en 17 Oct., van 24 uur. T Bj U U K met Winkel, ruime Bergplaats en Tuin alsook een zeer ruime Woning, beiden in de Nieuwstraat. J. A. VAN HOEVE aan rollen 30 en 50 c.M. breed. to ij U IS DAN VERZEKERD VAN Nette bediening-, Prima kwaliteit en bet juiete gewicht.

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 4