Avondïakteekenscliool Passerdoozen Teekenbaken Driehoeken, enz. „AMBACHTSBELANG" te Axel. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. de heer Pieter Jan Meijer, INSCHBIJV1N6 VIN LEERLINGEN Modevakschool Ensaid. Het perceel No. 20 perceel No. 30, Boekhandel J. C. VINK Markt. gasfabriek alhier aan het cokes scheppen was, plotseling onwel en overleed na enkele oogen- blikken Hartverlamming had een einde aan dit jonge leven gemaakt. De ongelukkige was sedert 2 jaar gehuwd en vader van een kindje, terwijl de moeder in een sanatorium vertoefde. De Axelsche automobiliste M. P. had te Zele in België een aanrijding gehad, waarbij 1. v. A. aldaar ernstig werd gewond. De rechtbank heeft een diepgaand onderzoek ingesteld, waarbij is komen vast te staan, dat de auto mobiliste niet de minste schuld in dezen ten laste kon gelegd worden, redenen waarom de Bel gische rechtbank haar dan ook heeft vrijgesproken. Een ingezetene van Hulst werd voor de Belgische rechtbank beticht per auto 20 kalveren uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar België te hebben gesmokkeld. De recht bank veroordeelde hem tot 2 jaar gevangenisstraf en 432,000 frank boete, met verbeurdverklaring van smokkelwaar en voertuig. Op de begrooting voor het Verkeersfonds is f 190,000 uitge trokken voor voltooiing van de verbetering van het wegvak Kruis weg—Tivoli van den weg Wals oorden—Hulst. Grensverkeer. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, worden op het oogen- blik drukke onderhandelingen ge voerd door de departementen van Buitenlandsche Zaken te Den Haag en Brussel, teneinde een oplossing te vinden voor de grens bewoners aan Nederlandsche en Belgische zijde inzake een meer vrijelijk wederzijdsch verkeer over de grens. De K N. A. C. meldt, dat het douanekantoor PutteStabroek wederom voor alle vervoer is geopend en dat het verkeer op de route Bergen op Zoom-Antwerpen weder normaal kan plaats vinden. De minister van justitie heeft aan de politieautoriteiten bericht, dat toegang tot de bewakings gebieden aan vreemdelingen van Belgische nationaliteit slechts ver leend wordt, indien zij in het bezit zijn van een te hunnen name gesteld Belgisch paspoort en zij ook overigens voldoen aan de voorwaarden, gesteld in de be wakingsvoorschriften. Evenwel behoeven zij bij binnenkomst niet aannemelijk te maken, dat zij voldoende middelen van bestaan hebben of door werkzaamneid kunnen verkrijgen, noch behoeft hun naar hun reisdoel gevraagd te worden. Belgische arbeiders, die in Nederland binnen het be wakingsgebied eerste linie in de provincie Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, arbeid verrichten en die in het bezit zijn van een Belgisch paspoort of een identi teitskaart en tevens een grenskaart, mogen ons land binnenkomen ook elders dan langs een doorlaatpost. Zondagmorgen c.a. 5 uur is door tot nog toe onbekende oorzaak te Philippine brand uit gebroken in de graanschuur van den landbouwer de Z. Deze schuur is totaal uitgebrand. Ook de andere schuur, waar de vee stapel zich bevond, is geheel af gebrand. De geheele oogst, alsmede drie koeien, is met dezen brand om gekomen. De schade is zeer groot, doch het verlies wordt eentgszins door de verzekering gedekt. Zooals op zee momenteel wordt gedaan door de groote mogendheden, zijn ook aan de douanepost te Sas van Gent de ambtenaren op hun hoede voor contrabandevervoerders te water. Zoo zou j.l. Zaterdagnamiddag een prachtig speeljacht het maar eens probeeren met een niet toe gelaten vracht zonder aangifte, te passeeren. De douane echter stelde een onderzoek in en con stateerde, dat het mooie vervoer middel ruim 500 liter benzine voorraad aan boord had, waar hij voor een reis naar Gent, waar het schuitje thuis hoorde, mis schien 30 liter zou noodig heb ben, Het jacht werd aan den ketting gelegd en de bestuurder zal zich thans dienen te verklaren. Vanwege de gemeentepolitie te Terneuzen is een valsche rijks daalder in beslag genomen. Het muntstuk is tot verder onderzoek opgezonden. (D. v. Zeel.) Bij de organen det Arbeids bemiddeling in Z.-Vlaanderen stonden op het eind der maand Auguslus als werkzoekenden in geschreven Axel 22, Biervliet 1, Breskens 15, Clinge 5, Hoek 20, Hontenisse 5, Hulst 15, Oostburg 5, Philip pine 15, Sas van Gent 58, St. jansteen 1, Westdorpe 4, Zaam slag 1 en Terneuzen 341, totaal 512, wo 28 landarbeiders. Het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke ziekten, over de week van 10 tot en met 16 Sept., in de provincie Zeeland bedroegroodvonk, Krabbendijke 1, diphtherie Hulst 1. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een rijwielbelastingmefk. Joh. Caessens, Buitenweg. Een goedhartige dief. Vorige week zyn te Hoogland ontvreemd coupons flanel, geel katoen, stof voor sporthemden, een partij handdoeken, theedoe ken, en sokken, voorts 46 jongeaa- truien, zes colbertcostuums, vier blauwe jongensbroeken, vier witte molton dekens, twee gryze molton dekens, zeven gekleurde sporthemden. De inmiddels aangehouden ver dachte heeft aan de politie ver klaard dat hij bovengenoemde goederen aan ongeveer 15 arbei dersgezinnen te Hilversum heeft weggegeven. By het kasteel Rivieren onder Voerendaal richtte Vry dagmiddag de soldaat van Poor ten, die daar op wacht stond, bij wyze van grap zijn geweer op zijn kameraad, den 21 jarigen soldaat Meulebroek uit Den Haag. Het schot ging af en ernstig ge troffen stortte M. neer. Kort na het gebeurde is M. overleden. De dader was zeer onder den indruk. De 21-jarige mej. J. GL Vis ser, te Zwyndrecht, die Vrijdag morgen, na het ongeluk op de spoorbaan by de Munnikensteeg, in zorgwekkenden toestand naar bet Diaconessenhuis te Dordrecht werd overgebracht, is in den loop van den middag aan de bekomen verwondingen overleden. Ba- halve de 15 jarige W van Her wenen, is dus door dit ongeluk nog een tweede slachtoffer te betreuien. Zaterdagavond omstreeks 6 uur speelden enkele kinderen langs den weg Venle— Meijel onder de gemeente Meyel. Kort acnter elkaar naderden uit de richting Venlo twee auto's. Na dat de eerste wagen de kinderen was voorbijgereden, stak het 6 jarig dochtertje van de familie S. den weg over. De tweede auto greep het kind en smakte het tegen den weg. De kleine was op slag dood. Moblllsatfeleed. Zaterdagavond arriveerde te Vaals een aantal Nederlandsche militairen, die hun eerste verlof bij hun families in Aken wilden gaan doorbrengen. Maar noch de Nederlandsche, noch de Duit- sche voorschriften lieten zulks toe. Door de bemoeiingen van burgemeester Rboen werden de verlofgangers te Vaals onder gebracht en dank zy de Neder landsche bemiddeling en de medewerking der Duitsche auto riteiten werden de echtgenooten gewaarschuwd. Doch hier rees een nieuwe moeilijkheid. De vrouwen hadden geen bewijs tot grensoverschrijding, zoodat zij niet naar Vaals konden. Inmiddels werd over en weer beraadslaagd wat te doen stond. Zondagmorgen arriveerden, naar de ,Msb." meldt, aan de grens de vrouwen en kinderen, die de toestemming verkregen naar Vaals te komen om daar man en vader te ontmoeten. Getracht zal worden voor deze kwestie een regeling te treffen. Koe op een m^jn geloopen In een Brabantsch Peeldorp is een graz-nde koe door het ont ploffen au een myn in de lucht gevlogen. Het dier liep binnen de afrastering van een militair mijnenveld. Tot ver in den om trek was de knal hoorbaar ln een weiland dat vijf mi nuten gaans verder ligt, heeft men nog deelen van den romp gevonden. Naar hals Een Amerikaan, die negen dagen te Londen had zitten wachten op gelegenheid naar New York te kunnen terug- keeren, kreeg de vorige week op het laatste oogenblik bericht dat hy een plaats van een land genoot, die ziek was geworden, kon overnemen. De boottrein naar Southampton was reeds vertrokken, maar in zijn eigen auto gelukte het den reiziger vijf minuten voor het vertrek van de boot de kade te bereiken. Een kruier vloog met de drie koffers de loopplank op en acntte zich met een biljet van tien shilling behoorlijk betaald. Maar toen bleek dat de auto niet meer mgeladen kon worden eu kortberaden nam de Amerikaan de registratiepapieren uit zyn porteieuilie en overhandigde ze den verbluften kruier met de woorden Hier, houd dien auto ook maar. Ik heb er thuis nog een en als de oorlog drie jaar moet duren, zien ze mij hier niet terug 1 In een bioscoop op het Grieksche eiland Lemnos, dicht by de Dardanellen gele gen is tijdens de voorstelling brand uitgebroken, met het ge volg, dat 40 personen gedood en 80 gewond werden. De bioscoop werd geheel verwoest. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal H. M. de Ko ningin a.s. Zaterdag een bezoek brengen aan Amsterdam ter in spectie van de luchtafweer. Volgens „De Telegraaf" is men momenteel zonder bericht van de „Statendam", die op 17 dezer New-York heeft verlaten. Aan boord bevindt zich o a. de voorzitter van de New-Yorksche tentoonstelling. De Stoomvaart-Mij Neder land ontving heden uit Londen bericht, dat alle passagiers van de „Johan de Wit" per stoomboot „Oranje Nassau" van de Mij Zee land naar Vlissingen zullen wor den vervoerd en daar hedenmid dag kunnen arriveeren. ANTWERPEN. De Albertville, één der pakketbooten die gere geld den dienst tusschen België en den Congo onderhouden wordt nog steeds in Engeland opge houden. De passagiers hebben thans verlof gekregen aan land te gaan en zullen vanuit Dover met een andere boot naar het vaderland worden vervoerd. Het schip heeft een lading koper aan boord. BERLIJN. Het stoffelijk over schot van den bij Warschau ge sneuvelden generaal-overste Von Fritsch is gisteren te Berlijn aan gekomen en opgebaard. Van het hoofdkwartier van den Führer wordt gemeld, dal Hitier zich gisteren heeft begeven naar het gebied ten oosten van de Bzoera. Zijn vliegtuig landde op een vliegveld in de nabijheid van Warschau, temidden van de Duitsche troepen. PARIJS. Gisteren hebben zich de eerste ernstige operaties voor gedaan aan het front tusschen Straatsburg en Bazel en wel in den vorm van langdurige, hevige kanonnades over den Rijn. De luchtgevechten boven de strijdende linies hebben niet al leen de superioriteit bewezen van de Fransche gevechtstoestellen, maar hebben ook getoond, dat de Fransche bombardementivliegtui- gen te snel zijn voor de Duitsche gevechtsvliegtuigen. Fransche waarnemers zagen verscheidene Duitsche toestellen naar beneden storten. Van particuliere zijde verneemt Havas, dat drie vliegtuigaanvallen zijn gedaan op de Zeppelinfabrie- ken te Friedrichshafen. In het Zwitsersche dorp Arbon, dat tegenover Friedrichshafen ligt, kon men de aanvallen nauwkeurig volgen. ROME. De correspondent van Stefani aan het oostelijk front schrijft, dat het totale aantal door de Duitschers gemaakte Poolsche gevangenen tot 600.000 zal stijgen. De oorlogsbuit is zoo aanzienlijk, dat voor een volledige berekening veertien dagen noodig zullen zijn. LONDEN. In een mededeeling van het Britsche ministerie voor de voorlichting wordt gezegd, dat een Duitsche duikboot, die het stoomschip Hazelside tot zinken gebracht heeft, vergaan zou zijn. Sportnieuws. Axel—Biervliet 8 4. Zoudag is de bal overal aau 't rollen gebracht op de voetbal velden in ons land en duizenden is hierdoor weer wat ontspanning gebracht in deze benarde tyden. Onze stadgenooten zetten deze nood-competitie in met een klin kende 8—4 overwinning op het bezoekende Biervliet en dat geeft moed voor de toekomst, ook al zyn er dit seizoen geen promo tie- of degradatiezorgen by de clubB. De wedsttyd was niet fraai, maar spaunender dan de uitslag zou doeu vermoeden. De bezoekers begonnen met het nemen van de leiding en bleven geruimen tyd gevaarlyk voor het Axelsche doel operee- ren. Dit nam echter niet weg, dat de Oranjemannen gelyk maakten en by de rust zelts een 21 voorsprong haaden. In de tweede Helft werd de stand vry spoedig tot 4 1 opgevoerd en reeds dacht men aan een totale inzinking van Biervliet, toen dit elttal plotseling een bevlieging kreeg en binnen korten tijd den stand zoowaar op 4-4 wist te brengen. Wie ten slotte zou winnen, was nu een open vraag, die echter spoedig opgelost werd, want Axel bleek nu over betere schutterstalenten te beschikken en daarbij gevoegd een enkel geluksdoelpuntje, werd het buiten verwachting nog 8—4. Een ware doelpuntenregen dus, terwyl beide partyen bovendien nog een strafschop misten. Hontenisse. Geboren. 1 Sept. Maria, d. van Joseph Neve en Elisabeth van Meeien. 14. Petrus, z. van Josephus Rottier en Anna de Koning. Maria, d. van Petrus Andriessen en Philomina de Booij. Terneuzen. Gehuwd. 13 Sept. Johannes Beeldens, 23 j. en Maria Duerinck, 26 j. 14. Franciscus de Smit, 26 j. en Rosalia Des tombes, 21 j. Geboren. 8 Sept. Catharina, d. van Johannes Soetens en Agrice Steel (won. te Oudenrijn). 9. Arie, z. van Cornelis Hame link en Francina Scheele. 11. Gerrit, z. van Dirk Dorrepaal en Adriana Bom. 14. Nelly, d. van Emil Compiet en Magdalena Block (won. te Westdorpe). Overleden. 15 Sept. Gerardus Versloot, 72 jechtg. van Maria de Smit. (Tern. Crt.) BUREAU YÜEDSELYOORZIENING ZEELAND. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat voor gerst, haver en rogge het tot dusver bestaande prijs verschil tusschen de A-, B- en C- klasse van f0,20 op f 0,25 per 100 K G. wordt gebracht. Dit beteekent dus, dat de prijzen van de A-klasse met 5 cent per 100 K.G. worden verhoogd en die van de C-klasse met 5 cent per 100 K.G. verlaagd. Deze wijziging is eveneens van toe passing op reeds gekeurde gerst, haver en roggei Heden overleed zacht en kalm na een kortstondige ziekte onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, in den leefiijd van ruim 76 jaar. Uil aller naam, Ter Neuzen, C. J. MEIJER. AxeI E.' J. F. MEIJER Meijer. J. G. MEIJER. RIENTJE. Axel, 24 Sept. 1939 Goedkoope Winkel. «ÉÉaySr*" ^an a"en> die hun deelneming betuigden bij het overlijden onzer onver getelijke moeder, mijn harteltyken dank. A. KRUITHOF. IJsselmonde, Koninginneweg I. CURSUS 1989 1940. voor bovengeno inden cursus óói of op Zaterdag 30 September a.s. Alleen zij, die den leeftijd van 12 jaar hebben bereikt en vol doend lager onderwijs hebben genoten, of thans de 7e klasse van een lagere school doorloopen, kunnen als leerling worden inge schreven. Aanmelding bij dhr. JOH. J. HOEBÉ, Pieter Paulusstraat 22, door wien gaarne meerdere in lichtingen verstrekt worden. Het Bestuur, A. E. C. KRUYSSE, Voorzitter. A. ESSELBRUGGE, Secretaris. Dames, die wenschen deel te nemen aan de nieuwe knip- en naaicursus, kunnen zich vanaf heden dagelijks opgeven. Ook cursussen voor Costumière, Coupeuse en Leerares. Alle patronen verkrijgbaar naar maat. Vraagt inlichtingen. Naaisters, laat Uw stofknoopen hier maken, niet duurderen klaar terwijl U wacht. Ook speci ale afwerking van trouwjaponnen. Leerares-Coupeuse M. MIERAS, Noordstraat 33. TB JELUXJR: met Winkel, ruime Bergplaats en Tuinalsook een zeer ruime Woning, beiden in de Nieuwstraat. J. A VtN HOEVE Kleine advertentién. WIJ GEVEN nogmaals 3 p. rundvl. met been voor 1,04, 2 p. rundvl. zonder been 1,04, kalfsvl. 4 pond voor 1,04, hoofdkaas en leverworst 15 cent pond. Geslachte haantjes en konijnen. BeLetd aanbev., A. DE REGT, Axel, Markt, Tel. DER VEREENIG1NG

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3