Vet jVieisje, Bloemencorso en £ichtstoet. Het uitbreiden en verbouwen van een WINKELHUIS aan de Markt te AXEL, 2200 Beschuiten (verpakt in pakjes van l stuks). 50 kilogram Muisjes (Oranje). Buitenland. Laatste Nieuws. Advertentiën. Gevraagd: 850 fleschjes Limonade. Het ongeval werd alleen gezien door zjjn 6 jarig broertje, met wien hy aan het spelen was Toen het knaapje het verhaal thuis verteld had, is men dade- ljjk begonnen met dreggen. Spoe dig was het lykje toen opgehaald. Een dokter heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten waren reeds ge weken. Op den rijksweg te Krab bendyke waren drie meisjes ko mende per rijwiel uit de richting Bergen op Zoom, afgestapt om aan de overzijde van den weg drinkwater te halen. In snelle vaart naderde uit dezelfde rich ting een auto. Eéa der meisjes stak den weg over en bereikte Dog tijdig de overzijde. Het an dere meisje, dat haar volgde, waagde dit ook, maar met het gevolg, dat zij werd aangereden, hoewel de autobestuurder krach tig remde. Met een ernstige vleeschwonde aan ééa der bee- nen, werd zij opgenomen. Het derde meisje, dat was blijven staan, kwam, evenals de eerste, met den schrik vrij. Het ge wonde meisje, mej. N. uit Rot terdam en logeerende te Krui ningen, is na voorloopig door zuster De Raadt verbonden te zijn naar Kruiningen vervoerd Zaterdagavond tusschen 6 en 7 uur is op den Havelterberg tusschen Steenwyk en Meppel een personenauto bestuurd door den heer de Vries uit Leeuwar den, door onbekende oorzaak tegen een boom gebotst. De auto werd totaal vernield. In den auto zaten, behalve de heer de Vries, zyn echtgenoote en 6 kinderen, die by de familie te Leeuwarden hadden gelogeerd en thans op den terugweg naar Meppel waren. Alle acht inzit tenden werden gewond, de heer en mevrouw de Vries eD vier der zes kinderen zoo ernstig, dat zy in het diaconnessenhuis te Meppel moesten worden opge nomen. Vreeseiyte ongelnk. De electriscüe trein, die Vry dagmiddag om 3 10 uur uit Utrecht naar 's Hertogenbosch is vertrokken, is tusscoen Hou ten en Schalkwijk op een oube- waakten overweg tegen een pas Beerenden vrachtauto aangere den waarin zich zes personen bevonden. De auto werd ge heel versplinterd. Drie van de inzittenden, de drie gebroeders Boer, afkomstig uit IJsselstein en Benschop, werden onmiddellijk, gedood, terwijl de drie anderen ernstig werden gewond. Eöd van hen is in den loop van den avond overleden. Da verongelukte vrachtauto behoorde toe aan de gebroeders Roodenburg, te Benschop. Deze waren met eenige leden van de familie Boer uit IJsselstein en Benschop naar Werkhoven ge weest in verband met een fruit veiling, die daar werd gehouden. Van Werkhoven reden ze naar Scnalkwyk, waar eveneens een fruitveiling werd gehouden Daar voor namen ze een tydelyken weg, die langs de werken van het Amsterdam Rijnkanaal loopt en tusschen de bhide in aanleg zijnde opritten van de ter plaatse ontworpen spoorbrug over het toekomstige kanaal doorgaat, na met een onbewaakte# overweg de spoorbaan te hebben gekruist. Het uitzicat van den weg at is uitstekend. De auto moet volgens oogge tuigen langzaam hebben gereden. Ervoor reden drie fietsers. Deze laatsten passeerden den overweg zonder ongelukken, doch toen de auto zich midden op de rails van het westelijke spoor bevond, kwam de trein ermee in botsing. Op dit punt rijden de electrische treinen met een snelheid van ongeveer 120 km per uur en de gevolgen van de aanrijding wa ren dan ook zeer ernstig. De auto werd totaal vernield een deel ervan werd met den trein die pas eenige honderden meters verder tot stilstand kwam, mee gesleurd. De inzittenden, van wie er drie voorin en drie op den laad bak zaten, werden er uit ge- güögerdi Toen er onmiddellijk hulp kwam opdagen, bleken 3 slacht offers reeds te zijn overleden. Hun lijken waren deerlijk ver minkt. Het waren J. Boer uit Benschop en W Boer en T. Boer uit IJsselstein, drie broeders van ongeveer vijftigjarigen leeftijd Van de andere inzittenden werd de jonge L Boer, de 28 jarige zoon van den gedooden J Boer, die aan het stuur had gezeten, in de sloot langs den spoordijk gevonden. De twee gebroeders C. P. en A. Roodenburg, de eige naars van den auto beiden van ongeveer 30-jarigen leeftijd, wa ren eveneens vry ernstig gewond. Het l(jk in de koffer. De justitie is er in geslaagd op zeer snelle wijze opheldering te brengen in de zaak van den Daby Bameveld gevonden hutkoffer, waarin zich een gedeelte van een vrouwenlijk bevond. Op verzoek van de Amsterdamsche justitie is te Semarang de 36- jarige Amstordammer P. L. Ko rens gearresteerd, hofmeester op de Johan de Witt, als verdacht van moord op zyn 44> jarige vrouw, waarmee hij sedert 4 jaar getrouwd was. De zuster van de vermoorde vrouw had door de radio ge hoord, dat de politie vroeg om inlichtingen betreffende wasch- nummer 273, als zynde het num mer dat op het ondergoed van het slachtoffer voorkwam, Dit nummer nu kwam ook voor op een schort, dat zij van haar zus ter, die sedert 24 Juni spoorloos verdwenen was, had gekregen. Hiermede is zy naar de politie gegaan en dit nummer is wel de indirecte aanleiding geweest, waardoor K is gearresteerd. De vrouw had reeds kort na genoemden datum aan haar zwa ger gevraagd waar haar zuster toch was. K. zeide, dat zij er met een anderen man vandoor was. De vrouw nam dit echter maar niet voetstoots aan en einde Juni vervoegde zy zich by de politie te Amsterdam en verzocht opsporing van haar zuster. Dit kon niet dan nadat K. gehoord was en deze gaf de politie de zelfde verklaring en zeide er niets om te geven, dat zyn vrouw weg was, zoodat geen onderzoek werd iDgesteld. Door het bekend worden van het waschnummer en gegevens, die de politie van familieleden heeft gekregen, mag men con- cludeeren, dat het lyfc in den koffer het stoffelyk overschot is van de vrouw van K. De van familieleden gekregen lichaams beschrijving komt overeen met het lyk. Een paar kousen, die in den koffer zaten, zijn door de zuster berkend de stoppen in deze kousen waren van de hand van haar vermiste zuster. Natuurlijk is de politie, zoodra ze eenigen houvast had, naar de woning van K. gegaan en daar deed men nog andere ontdek- kiagen. Bij de gootsteen vond men op den grond bloedsporen, en ook in een zykamer, waar, toen K. er nog woonde, een divan stond. Gebleken is dat K., voordat hy op 5 Juli met de Johan de Witt naar Indië vertrok, zyn in boedel aan een opkooper voor weinig geld had verkocht. By dezen opkooper heeft de politie een karpet opgespoord, dat ook in de zykamer gelegen heeft, waarop eveneens een bloedvlek is gevonden. De politie heeft in het bagage depot aan het Centraal Station te Amsterdam een koffer in be slag genomen, die daar eenige weken geleden in opdracht van K. is gebracht. Bij opening trof men bijna de volledige garderobe van de vermoorde mej. K. aan. Uit het onderzoek is ook ge bleken dat K. aan zijn buurman op den avond van 24 Juni heeft gevraagd hem een handje te te helpen met het naar beneden brengen van een koffer. Deze coffer woog erg zwaar en op een vraag van den buurman of er boeken inzaten, antwoordde L. dat dat in orde was. Deze koffer is in een huurauto geladen en de hofmeester zeide deze wagen zonder chauffeur gebuurd had om naar Deventer te rijden De gevonden koffer met het verminkte lijk is door den buur man herkend als de kofter, die hy had helpen naar beneden te brengen. Dit moet voor dezen man thans wel een ondragelijke gedachte zyn, te weten dat hij onwetend aan deze duistere zaak heeft geholpen. Voorts heeft zich by de politie aangemeld de leverancier van de koffers, die K 24 Juni heeft gekocht. Uit al deze feiten is gebleken dat K. de vermoedelijke dader zou zijn en de autoriteiten stel den zich radio-grafisch in ver binding met Indië. K. is aldaar aangehouden en gearresteerd Na verhoor zou bij aanvankelijk bekend hebben de moord te hebben begaan, maar later is bi op zijn verklaring teruggekomen. Aanvankelijk toonde hij zich koel en in het geheel niet onder den indruk. Hij vreesde wel zijn betrekking te verliezen Ëy de uitreis van de Johan de Witt meende een van de opva renden in de hut van K. een lijklucht waar te nemen. in de hut van verdachte vond men geen aanwijzingen, dan een aantal ledige jeneveiflesschen. Gedurende de reis was hij min of meer in de war en somber gestemd. Binnen enkele dagen wordt hy op transport gesteld naar Neder land. Spookhistorie met ernstige gevolgen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Biggekerke een eigenaardige, doch brutale kwa jongensstreek geleid tot een klop partij, waar ook de vuurwapens aan te pas zyn gekomen. Op een afgelegen en bouwvallige boerderij in de omgeving van de duinen woont de bejaarde boerin P. K. geheel alleen. Deze boer derij is al meermalen met een bezoek van personen, die minder goede bedoelingen hadden, ver eerd. De politie, die vermoedde, dat men in de komende dagen wel licht nog eens terug zou komen, besloot op de boerderij de wacht te houden. Toen de politieambtenaren ook in den nacht van Zaterdag op Zondag zich weer opgesteld had den, kwam omstreeks half twee in den nacht een groep personen, waaronder zich enkele vrouwen bevonden, het erf op. De per sonen begonnen op de venster luiken te kloppen en op de deu ren te slaan, waarbij men zelfs gebruik maakte van stokken. Toen gelukte het aan den rijks veldwachter en den gemeente veldwachter ieder een persoon vast te houden. De anderen evenwel trëchtten te vluchten, waarop de politie eenige waar schuwingsschoten loste. Dit bracht de noodige schrik onder de vluchtenden. Zy bleven staan, waarop de politie hen kon naderen. Onverwachts gaf een der bel hamels evenwel den gemeente veldwachter met een knuppel twee slagen ep bet hoofd. Deze slagen kwamen zoo hard aan, dat de veldwachter bewusteloos ineenzakte, en daarbij zyn ar restant moest loslaten. Het ge volg van een en ander was tevens dat zyn revolver afging. Onge lukkigerwijs trof de kogel een der kwajongens, een zekeren B. uit Vlissingen, in het rechter schouderblad. De schrik zat er nu terdege in en niemand stelde meer pogingen in het werk te vluchten. De beide gewonden werden door een arts behandeld. B. moest naar het ziekenhuis te Vlissingen worden overgebracht. De daders zijn allen aange houden kunney worden. Zy hebben een volledige bekentenis afgelegd. Uit het onderzoek kwam naar voren, dat men hier met een kwajongensstreek te doen bad. Onder de kampeerders bevonden zich zoowel Waicher- sche kampeerders als perionen uit Holland. De kwajongens beweerden dat zy de boerin bang wilden maken en voor spook wilden spelsn, JlidcUlb. ört Vrachtauto tegen tram gebotst en in brand gevlogen. VrydagavoDd, even voor 7 uur, is te Hillegom een auto van de Zwitsersche was9Cherij te Rijs wijk (Z-H.) tegen een tram vau de NZHT.M, opgereden, De auto vloog in brand. De beide in de cabine zittende personen zyn om het leven gekomen. De lading van den auto be stond uit wollen dekenszy werd door de benzine doordrenkt en brandde als een fakkel. Ejn van de inzittenden van den auto is in den wagen verbrand. De ander kon nog uit den auto wor den gehaald, maar is ter plaatse overleden. De trambestuurder kreeg een kleine wonde aan de hand. De tram is door het vuur geblakerd, doch kon op eigen kracht naar Haarlem terugrijden. Onderhandelingen te Salzburg De Excelsior verneemt uit LondenEen uit Berlijn ont vangen bericht brengt eenig licnt over de besprekingen te Berch- tesgaden. Ciano zou er niet in hebben toegestemd, Italië over Danzig in een gewapend conflict te betrek ken. Mussolini is er n.l. van overtuigd, dat Engeland, Frankrijk en Polen klaar staan voor de ver dediging, indien Dmtschland Dan zig zou annexeeren. Ciano zou Hitier hebben aangeraden een conferentie van Vijf te beleggen tusschen Duitschland, Italië, Po ien, Frankrijk en Engeland, om de kwestie Danzig vreedzaam te regelen. Hitler van zijn kant zou Itaüë hebben verzocht druk uit te oefe nen op Hongarije en Bulgaiije, opdat deze landen zich bij ac „as" zouden aansluiten. Ciano zou dit verzoek van da hand hebben gowezen. Sportnieuws. Axel—A. V. Audenaerde 0-2 Ook Zondag hebben de Oranje mannen het niet tof een overwin ning kunnen brengen in hun tweeden oefenwedstrijd, ditmaal tegen den Belgischen 2e klasser A. V. Audenaerde. Het zwakke punt bij onze stad- genooten was ook nu weer de voorhoede, die geen enkel doel punt wist te maken, waarbij echter niet uit het oog mag worden verloren, dat het Belgische doel kranig werd verdedigd. En een pluim komt ook den Axelschen doelverdediger toe, want anders was het niet met een 0—2 ne derlaag afgeloopen, daar het spel der gasten ontegenzeggelijk een stuk beter was. Alleen net schie ten was ook niet alles, doch goede schutters schijnen overal dun gezaaid. De Belgen hadden een 50 tal supporters meegebracht. Direct na den aftrap hadden de bezoekers al succes, toen een schot via de paal in het doel belandde (0—1). En verder bleef ook hun veldspel iets beter, doch zwak schieten en niet te vergeten goed verdedigen van Axel bracht hun toch slechts een 2—0 voor sprong bij de rust. In de tweede helft ging het meer gelijk op, met Axel soms iets sterker, maar voor doel zwak en soms ook onfortuinlijk. Toch is het een aardige wedstrijd ge bleven in zeer goede verstand houding gespeeld. Doelpunten bleven echter uit aan weerszijden, zoodat het met een eervolle 0—2 nederlaag voor onze stadgenooten is afgeloopen. Juniors Axel—Philippine 3-5. De Axelsche Juniors speelden vooraf een wedstrijd tegen de Juniors van Pnilippine, die echter siuk voor stuk aanmerkelijk groo- ter en steviger waren. Toch heeft de Axelsche „licnte brigade" kranig partij gegeven en de 3—5 nederlaag tegen de veel grootere sportmakkers van Pnilippine is zeker een eervol resultaat. Het A.N.P. meldt uit Den Haag Van officieele zijde wordt mede gedeeld, dat het met den ge zondheidstoestand van H. K H. Prinses Juliana en de kleine Prin ses Irene goed blijft vooruitgaan. Prinses Juliana heelt gisteren reeds korten tijd het bed mogen verlaten. Ondertrouwd JAC. J. VASSEUR MAGDALENA K. SWETS. Axel, 11 Augustus 1939. voor huishouding en winkel, niet beneden 18 jaar. AdresBureau van dit Blad. Oidergeteekende zal op Zater dag 19 Augustus 1939, des v.m. II1/, uur, in het openbaar trachten aan te besteden in 5 perceelen of combinatie van perceelen. Bestek en teekening f 1.25 (voor perceel 5 f0.75) bij het Bouwbureau M. J. VAN DEN BERG, Oranjestraat 8 - Axel. Vereenigingen, buurten of groepen, welke deel wenschen te nemen aan BLOEMENCORSO of LICHTSTOET, gelieven zich vóór Dinsdag 22 Augustus op te geven bij den Secretaris van het Feestcomité, den heer A. VAN MAALE, Walstraat 4, AXEL. FLINKE GELDPRIJZEN. Door het FEESTCOMITÉ wordt prijsopgaaf gevraagd, voor de levering van Monsters worden ingewacht vóót 22 AUGUSTUS a.s., bij den Secretaris, den heer A. VAN MAALE, Walstraat 4, AXEL. Kleine advertentiën. WIJ GEVEN nog 3 p. rundvl. met been t 1.04, 2 p. rundvl. zonder been f 1 04, kalfsvl. 4 p. voor f 104, hoofdkaas 15 ct. pond, everworst 15 ct. pond, geslachte laantjes en konijnen. Beleefd aanbeV) A. DE REQT, Axel, Markt, Telef. 83. DONDERDAG 17 AUGUSTUS kunt U nog mee naar La Roche Piachtreis. Schitterende natuur. Via Brussel—Namen. Laat U direct inschrijven. Vertrek Axel, pl.m. 6.30. Prijs slechts f410. Opgaven te Axel-Kerkstraat 4 of rechtstreeks bij het Tem. Reis bureau (Tel. 373, Terneuzen), EN r

Axelsche Courant | 1939 | | pagina 3